Chhattisgarh šventes sudaro daugybė genčių ir ne genčių švenčių. Šiame straipsnyje išvardijami kai kurie pagrindiniai valstybės festivaliai, švenčiami kasmet:

Įžymūs Chhattisgarh festivaliai:

1. Bastar Dussera:

Bastaro Dussera Chhattisgarh festivaliai

„Bastar dussera“ yra šventė, švenčiama Chhattisgarh mieste, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas Viešpaties Ramos garbinimui. Šventė švenčia gėrio triumfą prieš blogį ir bendruomenės klestėjimą.

2. Bastar Lokotsav:

Bastar lokotsav

„Bastar lokotsav“ yra šventė, švenčiama Chhattisgarh mieste, apimanti didžiausią valstybės genčių, ypač Bastaro genčių, šventę. Festivalis skatina biologinę įvairovę, brolybę ir apima daugiasluoksnes šventes. Šventės, liaudies šokiai, spektakliai ir kitos scenos meno formos vyksta kaip dalis šio lokastav festivalio Bastare.

3. Madai festivalis:

Madai festivalis Chhattisgarh

Madai festivalis yra festivalis, švenčiamas Chhattisgarh mieste, kuriame daugiausia dalyvauja Kankerio rajono Charama ir Kurna bendruomenės, Bastaro gentys ir Bhanupratappur, Narayanpur, Kondagaon, Antagrah ir kitos vietovės. Festivalis švenčiamas nuo gruodžio iki kovo mėnesio. Tai unikalus kelionių festivalis, keliaujantis iš vienos valstijos dalies į kitą. Vietos gentys meldžiasi šventės pirmininkei. Madai festivalis prasideda tuo, kad Chhattisgarh genties žmonės organizuoja procesiją iš atviro lauko į kitas vietoves.

Čia susirenka daugybė bhaktų ir turistų melstis, pasninkauti ir liudyti ritualus. Pasibaigus procesijai, kunigas veda deivės pują. Šventės metu vyksta vaišės, liaudies šokiai, spektakliai ir kitos scenos meno formos. Madaso festivalis prasideda Chhattisgarho Bastaro regione. Iš Bastaro festivalis juda į vakarus į valstijos Kanker rajoną, o iš ten į Narayanpur, antagarh ir galiausiai į Bhanupratappur.

4. Gončos festivalis:

Gončos festivalis

Gončos šventė, švenčiama Chhattisgarh mieste, daugiausia švenčiama Chgadtisgaro Bastaro rajono Jagadalpūre. Goncha yra ypatingas vaisius ar uoga, kuri randama šioje būsenoje. Genties valstybės jį naudoja kaip granules ar pašaipias kulkas. Ši genčių šventė švenčiama liepos mėnesį. Genties nariai tai švenčia gamindami netikrus pistoletus iš bambuko ir naudodami gončą kaip netikras kulkas. Tada vyrai šaudo vienas į kitą juokingose ​​kovose.

5. Teeja festivalis:

Teeja festivalis

„Teeja“ šventė, švenčiama Chhattisgarh mieste, švenčia valstybės kultūrinę įvairovę. Tai Radžastano festivalis, švenčiantis valstiją. Jį švenčia tiek genčių, tiek ne genčių bendruomenė. Ši šventė visų pirma apima visuomenės moteris, o vyrai dažniausiai yra atskirti. Čia vyksta spalvingos ir gėjų moterų procesijos, kuriose yra ryškus tradicinis kostiumas. Kai kuriose valstijos dalyse įrengiami turgūs ir rengiamos mugės.

6. „Champaran Mela“:

Šamparanas Mela

Champaran Mela švenčiama Chhattisgarh mieste Raipuro valstijoje, kuri yra valstijos sostinė. Mela rengiama kasmet ir yra pavadinta iš vietos, žinomos kaip Champaran, kur ji švenčiama kasmet. „Champaran“ yra 56 km atstumu nuo Rahatūro, Čatisgarho valstijos sostinės. Mugė vyksta nuo sausio mėnesio iki vasario mėnesio arba Magh sezono metu pagal induistų kalendorių.

7. Narayanpur Mela:

Narayanpur Mela

Narayanpur Mela švenčiama Chhattisgarh mieste Bastaro regionuose. Tai atspindi genties bendruomenę. Gentys garbina savo dievus ir linksminasi. Šventės garbei jie rengia šokių rečitalius, muges, procesijas, dainas ir vaišes. Tai skatina broliją ir harmoniją bei vienybę genčių viduje. Ji švenčiama kasmet ir vyksta paskutinę vasario savaitę.

Nuo Dussera ir Bastar lokotsav iki Hareli mugės ir Goncha mugės Chhattisgarh valstija yra aktyvi su daugybe festivalių. Tai padeda stiprinti valstybės vienybę.