Spor salonları ve sağlık kulüpleri, yalnızca çok para kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda sağlık ve fitness standartlarınızı da iyileştiren dünyanın en önemli kulüplerinden bazılarıdır. İnsanların spor salonlarına katılmasının birkaç nedeni vardır. Size enerji verir ve motive eder, kilo vermeyi teşvik eder ve ayrıca diyet ve beslenme konusunda size rehberlik ve ipuçları verir. Ancak spor salonunu nasıl kullanmanız gerektiğini bilmek de önemlidir. Aşağıdaki paragraflara bakın.

Spor Salonu Nasıl Yapılır

Gayretli ol:

Spor Salonu Nasıl Yapılır?

Hayatta ne kadar yorgun ve bitkin olursanız olun, spor salonuna günde iki veya üç kez gitmeniz önemlidir. Ne zaman gideceğin gerçekten önemli değil. İhtiyacınız olan tek şey biraz bağlılık ve bunu devam ettirmek için çaba göstermek. İşten sonra eve dönmeden önce spor salonuna gidin. Başarılması gereken ilk ve en zor adımdır, ancak kesinlikle size iyi sonuçlar verecektir..

Isınmak:

spor salonu nasıl yapılır

Her gün spor salonuna giden biriyseniz, bazı egzersizlerin ne kadar zor ve zaman alıcı olabileceğinin farkındasınızdır. Bu nedenle, sert çekirdek antrenmanına geçmeden önce, ısınmak için on dakika harcamanız gerekir. Buna esnemeler dahildir; nokta koşu, popo tekmeler, ağız kavgası ve diz atlamaları.

Aşırıya Kaçmayın:

spor salonu nasıl yapılır

Kendinizi zorlamak ve neler yapabileceğinizi görmek harika. Ama hiçbir şeyi aşırıya kaçma. Seviyeniz o kadar yüksek değilse üç ila dört set yapmanıza gerek yok. Bir set yirmilik yeterlidir. Kaslarınızda gerginlik hissediyorsanız, ağır ekipmanları kaldırmanıza gerek yoktur. Bu, kendinizi daha iyi hissetmenize ve elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olacaktır..

Kendinize Bir Limit Belirleyin:

spor salonu nasıl yapılır

Makineler arasında dinlenmeyi düşünmeyin. Kendinizi dört ila beş, mümkünse yedi makineyle sınırlayın. Serbest ağırlıklar yerine makine kullanmayı deneyin. Bazı temel antrenmanlara zaman ayırmaya başlamadan önce bu sizin için çok önemlidir. Seni uygun formda tutacaklar.

Büyük kas grupları üzerinde çalışın:

Spor Salonu Nasıl Yapılır?

Buklelere ihtiyacınız yok. Omuz, sırt ve göğüs egzersizleri yapılarak dolaylı olarak kollar çalıştırılabilir. Ağırlığınızı ne kadar yavaş hareket ettirirseniz, sizin için o kadar iyidir. Acele ederseniz, atalet devralır ve yapmanız gereken tüm kasları çalıştırmazsınız. Bu ipucunu aklınızda bulundurun.

Kendinizi İtin ve Soğutun:

Terlemek için olabildiğince hızlı gitmeye çalışın. Koşu bandında okumaya çalışmayın çünkü bu sizi yavaşlatacaktır. Belirli bir rutine yerleştikten sonra, yaklaşık iki dakika aralıklı antrenman yapın ve birkaç dakika soğuma yapın. Biraz kardiyo yapacaksanız, yoğunluğu çok yavaş artırın..

Kendini ödüllendir:

Bu kadar çok çalıştın, neden kendini ödüllendirmiyorsun? Git ve havuzda biraz zaman geçir, güzel ve uzun bir duş al, buhar odasına git ya da saunayı dene. Rahatlamış, tazelenmiş ve çok gençleşmiş hissetmenize yardımcı olacaktır..

Evde Sağlıklı Bir Diyet Yiyin:

spor salonu nasıl yapılır

Evdeyken sağlıklı beslenin. Daha fazla meyve ve sebze yiyin ve tatlılardan ve derin yağda kızartılmış yiyeceklerden uzak durun. Alkol veya çok fazla soda içmeyin. Mümkün olduğu kadar çok protein eklemeye çalışın.

Başka bir şey yap:

Spor Salonu Nasıl Yapılır?

Spor salonuna gitmeyi özlediğiniz gün başka bir şey yapabilirsiniz. Sadece on beş dakika çalışıyor olsa bile, yapın. Küçük egzersizler her zaman önemlidir. Merdivenleri kullanın, biraz koşu yapın, ağız kavgası yapın ve zıplayın.