Piyasaya hangi trend hakim olursa olsun, frocks her zaman çeşitli renk ve farklı desenlerle talep görmüştür. Yaz, kış veya durum ne olursa olsun, bebeğe en iyi görünümü sağlamanın en iyi yolu frocks olmuştur. Hiç şüphe yok ki çok şık görünüyorlar, yine de yapımı çok basit. Ayrıca, frak fiyatlarındaki artış nedeniyle, kadınlar artık kızlarına evde yapılan en iyi frakı hediye etmek için internette nasıl frak dikeceklerini arıyorlar..

Siz de bebek frakını nasıl dikeceğinizi mi düşünüyorsunuz? İşte bunu yapmanın bazı basit yolları,

Adım Adım Rop Dikişi:

Adım adım frak nasıl dikilir görelim.

1. Basit Bir Rop Yapmak:

Basit Bir Frock Yapmak

Adım adım frak dikme işlemi öncelikle malzeme seçimini gerektirecektir. Sade önlükler genellikle her mevsim giyilebilecek pamuklu malzemeden yapılır. Bununla birlikte, malzeme, elbiseyi süslemede yardımcı olacak satenden bazı kurdeleler içermelidir..

Malzeme seçimi yapıldıktan sonra evde frak nasıl dikilir bir sonraki adım çocuğun ölçülerinin alınmasıdır. Doğru ölçümlerle, şimdi kumaşın üzerindeki deseni yapmanız gerekiyor. Malzemeyi ikiye katlayabilir ve aldığınız ölçüleri işaretlemeye başlayabilirsiniz. Kol deliği çizgisi, göğüs çizgisi, frak uzunluğu, bel çizgisi, boyun çizgisi, omuzdan düşme, arka boyun çizgisi ve son taslak için taslak işaretler. Kalıbınız tamamen çizildiğinde, şimdi kesim zamanı. Tüm panelleri dikkatli bir şekilde kestiğinizden emin olun. Tüm karton parçaları kesildiğinde sıra kumaş kalıp kesimine geldi..

Elle frak dikmenin bir sonraki adımı, ön yüzü kesmektir. Ön boyun desenini kesin ve açık bir kat verin. Sırada kol deliği bağlaması ve plaket var. Tüm bunlar hazır olduğunda frakın kesilen tüm parçalarını dikiş makinesi yardımıyla birleştirerek frakı dikmeye başlayın. Dikiş yaparken, sıkı bulunursa frakta değişiklik yapmak için içeride en az bir inç boşluk bıraktığınızdan emin olun..

2. Uzun Bir Frak Dikmek:

Uzun Bir Frak Dikmek

Partiler ve düğünler için uzun frocks en çok giyilen tasarım olmuştur. Ve şimdi, sadece bu uzun frak dikiş yöntemini izleyerek aynısını evde de dikebilirsiniz. Bunun için de önce frakınızı giyeceğiniz malzeme üzerinde çalışmanız gerekiyor. Uzun frostlar için insanlar genellikle file, saten ve çeşitli renkli danteller ile giderler..

Basit frak gibi, önce ölçüler almanız ve kalıbı kesmeye hazırlanmanız gerekir. Bir karton üzerinde ölçüleri alın ve ardından katlayın ve dörde katlanması gereken filenin üzerine yerleştirin. Bittiğinde, önce üst kısmı kesin ve arka ve ön uçları ayırın. Ardından, arka kısmı kesen malzemenin yeterli kısmını ve diğer eşit parçaları da alın. Manşon kısmını arka taraftan çıkardığınızdan emin olun..

Tüm parçalar hazır olduğunda, bir sonraki adım uzun frak nasıl dikilir. Üst kısım ile dikişe başlayın, alt kısma ve ardından boyun kısmına doğru ilerleyin. İstenen kusurları elde etmenize yardımcı olacak fazladan malzeme eklediğinizden emin olun ve ayrıca dikiş sırasında ağın dökülmemesi için frakı hafifçe dikin. Sonunda hazır olduğunuzda, uzun elbiseye biraz çekicilik ekleyebilirsiniz. Uzun rop için farklı boyun tasarımlarını da deneyebilirsiniz..

3. Bir Şemsiye Elbisesini Dikmek:

Şemsiye Elbisesi Dikmek

Şemsiye elbisesi nasıl dikilir internette en çok aranan soru. Bu frak, giymeyi düşündüğünüz duruma göre her türlü malzemeden yapılabilir. Şemsiye frak ararken aklınızda bulundurmanız gereken bir şey, frak daha düşük olduğu için normal fraklardan daha fazla malzeme gerektireceğidir. kısmı kusursuz olacak dairesel bir kesim verilecektir. Sadece istediğiniz en iyi malzemeyi alın ve gerekli ölçüleri alın.

Şemsiye kesim elbisesinin nasıl dikileceğine yönelik en önemli adım, desenleri bir kağıda çizmektir. Doğru ölçümler için dikiş desenini kullandığınızdan emin olun. Daha sonra gövde kısmı dikişini yerleştirmek için malzemeyi hem boyuna hem de enine katlayın ve kenar kısmını işaretleyin ve kesin..

Evde bebek frakının nasıl dikileceğine dair bir sonraki adım, boyun kısmını çapraz parçalar yardımıyla birleştirmektir. Bundan sonra, yan eklemleri ve yanları da dikmeniz gerekir. Dikişten sonra kancaları sabitlemek için arka tarafta biraz kesim yapın..

Son olarak kağıdı bezin üzerine yerleştirin ve önce enine sonra boyuna katlayarak kesin. Bir şemsiye şekli eğrisi oluşturacak olan ‘a’ ve ‘e’ ve ‘a’ ve ‘f’ gibi kenarları keserek uçları birleştirdiğinizden emin olun. Şimdi kenar kısımlarını işaretleyin ve kıvrımları açtığınızda şemsiye şeklinde bir diple bitirecek şekilde çok dikkatli bir şekilde kesin. Şimdi tüm uçları dikerek birleştirin ve elbiseniz hazır. Benzer şekilde, bu frakta da diğer fraklarda olduğu gibi farklı boyun kalıplarına gidebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, size mükemmel bir dairesel şemsiye şekli verecek fazladan malzeme tutmak..

Bir frak adım adım nasıl dikileceğinin cevabı, seçtiğiniz frakın desenine veya tipine bağlıdır. Bazıları üst, arka, alt, yanlar, kollar vb. farklı kesim gerektirebilirken, tek parça halinde kesilen düz kesim elbiseler var. Desen ne olursa olsun, elbiseye ekstra malzeme gerektirebilecek bazı takılar veya desenler de ekleyebilirsiniz. Hepsi arasında, uzun frak tasarımı en kolayı olarak kabul edilir..