Filipinai arba Filipinų Respublika yra salų šalis Pietryčių Azijoje, kurią sudaro 7641 sala, penkta pagal dydį salų šalis pasaulyje, taip pat 12-oji pagal gyventojų skaičių šalis pasaulyje. Manila yra Filipinų sostinė, turinti Rytų ir Vakarų kultūrų įtaką. Filipinai eksponuoja Ispanijos ir Amerikos šalyse esančius aspektus ir Malaizijos paveldą.

Filipinai garsėja nuostabiais kraštovaizdžiais ir nesugadintais paplūdimiais, o žmonės čia tiesiog nuostabūs. Jie visada laukia jūsų išskėstomis rankomis. Jie maitina jus taip pat, kaip ir jūsų močiutė, demonstruoja puikų humoro jausmą, stengiasi mokyti jų kalbos ir, svarbiausia, yra vieni draugiškiausių žmonių, kuriuos kada nors sutiksite. Anksčiau Filipinų virtuvė buvo apsiribota tik Malajų-Polinezijos kilme, tačiau šiandien jie vietiniame gatvės maiste apėmė Azijos, Ispanijos, Amerikos ir Kinijos virtuves, todėl jų meilė maistui yra neprilygstama..

12 populiariausių filipiniečių gatvės maisto produktų, kuriuos turėtumėte išbandyti:

Filipiniečiai (Filipinų gyventojai) turi didelį susidomėjimą greitu maistu, o gatvės maisto parduotuves galite pastebėti daugelyje gatvių kampų. Jiems patinka greitai ir ką nors užkąsti bet kuriuo metu ir bet kur, todėl beveik visose šios šalies salose rasite daugybę prekystalių. Čia mes pristatome jums keletą geriausių gatvės maisto Filipinuose:

1. Inihaw:

Filipinų gatvės maistas

Šio maisto angliška reikšmė yra „ant grotelių“. Marinuotas mėsos gabalas, apkeptas padažu, kepamas ant grotelių ir deginamas ant anglies. Vietoj to, šis patiekalas sakyčiau kaip užkandis, patiekiamas su acto aitriosios paprikos padažu, ir tai puikiai dera su pinti alaus vakarinio paplūdimio pakrantėje.

2. Isaw:

Gatvės maistas Filipinuose

Šis gatvės maistas yra gana garsus ant pietų kepsnių visame Filipinuose, šis maistas reiškia ir vištienos, ir kiaulės žarnas, sudegintas virš karštos liepsnos. Žarnynas susukamas į iešmą ir rūkomas ant anglies, kol pasidaro dūminis ir apdegęs. „Isaw“ patiekiamas su svogūnų actu, kiaulių žarnos yra šiek tiek kramtomos ir stipraus skonio, palyginti su vištienos žarnomis.

3. Kwek Kwek:

Kwek Kwek

Kwek Kwek yra panašus į Indijos kiaušinių bajji, išskyrus tai, kad Kwek Kwek naudojami kiaušiniai yra putpelių kiaušiniai. Virti putpelių kiaušiniai yra padengti oranžinės spalvos tešla ir kepami aliejuje. Kwek Kwek patiekiamas su tradicine Filipinų aštria dešra.

4. Balunbalunan:

Balunbalunan

Tai tas pats, kas „Isaw“, kai žarnynas kepamas ant anglies, o Balunbalunane – vištienos skiltelė. Balunbalunan skonis ir skonis yra iš padažo, kuriuo jis tepamas prieš kepant ant grotelių, arba jo panardinimo padažo po.

5. Šalmai/„Adidas“:

Šalmas ir Adidas

Šalmas ir „Adidas“ yra vieni iš nuotykių kupinų Filipinų maisto produktų. Filipinų virtuvėje niekas nepraeina, šalmai ir „Adidas“ reiškia vištienos galvas ir kojas. Jie ant iešmo ir kepami ant grotelių ant anglies ir patiekiami su žaliųjų svogūnų padažu.

6. Mango krevečių pasta:

Filipinų gatvės maisto sąrašas

Tai indiška mango versija, užtepta pipirų ir druskos. Čia indiški mangai nupjaunami iš sėklos, o ant jų užpilama aštri krevečių pasta. Kai užsisakote, pardavėjas gausiai užtepa aštrios, sūrios ir žuvingos krevečių pastos ant trapaus ir rūgštaus mango ir patiekia su iešmu

7. Žuvies rutuliai/vištienos rutuliai:

Žuvies kamuolys Filipinuose

Tai vienas mėgstamiausių gatvės maisto produktų Filipinuose. Sakoma, kad filipiniečiai gimsta gaminti šiuos skanius žuvies kamuoliukus. Maži žuvies rutuliukai arba vištienos rutuliukai apibarstomi ryžių miltais ir kepami giliai aliejuje. Jie patiekiami su čili-svogūnų actu. Griebkite iešmą ir kiškite kotletą, pamirkykite acto padaže ir mėgaukitės šiuo dangišku užkandžiu Manilos paplūdimiuose.

8. Turonas:

Gatvės maistas Filipinuose

Tai klasikiniai filipiniečių desertai, gausiai sutinkami Filipinų salų gatvėse. Šis saldainis gaminamas įdėjus džekfrutų ir saba banano griežinėlius į kiaušinių vyniotinio įvyniojimo popierių ir kepamas aliejuje. Tada jis gausiai patiekiamas su rudojo cukraus danga.

9. Kakaninas:

Kakaninas

Pavadinimas „Kakanin“ kilęs iš dviejų žodžių „kain“ reiškia „valgyti“, o „Kanin“ – „ryžius“. Šis saldainis gaminamas iš lipnių ryžių ir kokosų pieno, kurių yra gausiai Filipinuose (atogrąžų šalyje). Ryžiai, kokosų pienas ir cukrus ar vaisiai puikiai sumaišomi ir patiekiami pyragaičių pavidalu. Norėdami atrodyti patraukliai, džiovinti vaisiai dedami ant pyrago ir patiekiami ant jūsų stalo.

10. Taho:

Filipinų gatvės maisto pavadinimai

Tai gaivus ryto gėrimas, kurį turėtumėte pradėti savo dieną. Taho yra arnibalo (rudojo cukraus sirupo), šilkinio tofu ir sago perlų (sabudana) derinys. Daugelis filipiniečių mobiliųjų telefonų pardavėjų parduoda tai skleidžiant keistą balsą „Tahoooo!“ Nepraleiskite šio autentiško filipinietiško gėrimo būdami Filipinuose.

11. Kutsinta:

Kutsinta

Tai saldus ryžių pyragas, kurio konsistencija panaši į želė. Šis burnoje tirpstantis patiekalas patiekiamas su tarkuotu kokosu, ant kurio uždėta lipni karamelės skonio užtepėlė.

12. Balutas:

Sveikas gatvės maistas Filipinuose

Šis užkandis laikomas vienu garsiausių Filipinų gatvėse, todėl filipiniečiai jį pavadino visų filipiniečių gatvės maisto karaliumi. Tai iš dalies išsivystęs ančių kiaušinių embrionas, kuriuo geriausia mėgautis vakarais. Norėdami jį valgyti, turite padaryti nedidelę skylę ant lukšto, išgerti vištienos sriubos, tada nulupti likusį kiaušinį. Valgykite embrioną ir trynį, gausiai pagardindami druska ir actu.

Geriausios gatvės maisto vietos ir maisto produktai Filipinuose:

  • Filipiniečiai yra labiausiai žinomi dėl prieinamo ir geriausio gatvės maisto daugelyje salų. Maniloje tokios sritys kaip „Quiapo“ ir „Divisoria Market“ yra gatvės maisto židiniai.
  • Vietinius patiekalus, tokius kaip „Binignit“, „Bihon“ ir „Lomi“, geriausia paragauti „Cebu Supermarket“ Maniloje. Tiesiog eikite ten vietiniu transportu ir mėgaukitės gardumynais.
  • Vietiniame Banaue turguje patiekiama geriausia vištiena ir kiauliena. Šioje vietoje taip pat galite apsipirkti tradiciškai. Griebkite savo krepšius ir apsipirkite ir pailsėkite, kad gautumėte geriausią gatvės maistą šioje vietoje.
  • Balagtas gatvė, esanti netoli Filipinų universiteto, siūlo geriausius „tusok-tusok“ užkandžius. Mokiniai ir aplink juos gali greitai užkąsti pertraukos metu.
  • „Concepcion“ viešasis turgus Malabono mieste garsėja klasikiniu maistu „ukoy/okoy“-traškia, gruzdinta tešla, pagaminta iš pupelių daigų ir krevečių..
  • Jei esate Pasigo mieste, turėtumėte apsilankyti „Skinita“ gatvės maiste ir mėgautis skaniu gatvės maistu.
  • Boni MRT stotyje yra viešasis turgus, garsėjantis švariomis užkandinėmis ir maisto vežimėliais, kuriuose tiekiamas tradicinis Manilos gatvės maistas.
  • Geriausias ir prieinamas Isaw, vištienos kepsnys ir kiauliena yra Mandaluyong mieste, gatvėje, pavadintoje Sierra Madre sts Highway kalvos.

Mintis išbandyti naują maistą yra gana bauginanti; kalbant apie filipinietišką maistą, jie yra nuostabūs ir taip pat azartiški. Eikite atvirai ir išbandykite šiuos filipinietiškus patiekalus. Iš pradžių gali atrodyti, kad jie neskanūs, tačiau pamažu jie pasirodo skanūs gatvės maisto produktai. Vienas nedidelis pasiūlymas apie šios vietos maistą yra tas, kad „valgyk savo rizika“, tačiau, jei Maniloje susirasite vietinių draugų, jie tikrai nuves jus į geriausias maisto vietas, kur atrasite nuostabių skanėstų. Grįžę iš šios nuostabios Filipinų kelionės, pasidalykite savo patirtimi su mumis.