Stambulas, vienas didžiausių pasaulio miestų, kuriame gyvena apie 15 milijonų gyventojų, laikomas Turkijos kultūros ir turizmo sostine. Šis miestas garsėja savo vietiniais ir tarptautiniais turistais. 2015 metais Stambulą aplankė daugiau nei 12 milijonų užsienio turistų, vėliau jis buvo paskelbtas Europos kultūros sostine, todėl tapo penkta populiariausia turistų vieta pasaulyje. Daugelis žmonių plūsta į Stambulą dėl istorijos, pažiūrų ir kultūros, tačiau mums tai yra maisto meka. Kai būsite Stambule, suprasite, kad kiekviename miesto kampe yra daugybė gatvės pardavėjų, prekiaujančių įvairiais turkiškais skanėstais..

Dar vienas nuostabus Stambulo faktas yra tas, kad jo žmonės čia yra nepaprastai svetingi ir draugiški, taip pat laikomi geriausiais svetingumais. Jei esate užsienietis, ten esantys žmonės padarys viską, kad su jumis bendrautų ir jums padėtų. Kalbant apie Stambulo gatvės gyvenimą, jis yra glaudžiai susijęs su miesto maisto kultūra. Logiškai mąstant, vienas geriausių būdų patirti gatvės maistą yra klajoti po alėjas ir prospektus ir pažodžiui valgyti aplink šį gražų miestą.

15 geriausių gatvės maisto produktų Stambule Turkijoje:

Stambulo labai išvystyta infrastruktūra, kartu su nepasotinamu visuomenės badu skaniai pavalgyti, reiškia, kad turistai gali valgyti neaiškių Turkijos gėrybių, niekada nepalikdami kultūros sostinės. Visų Stambulo gatvės maisto produktų katalogas bus sudėtingas, todėl čia išvardijame keletą garsių gatvės maisto produktų, kuriuos reikia išbandyti kitą kartą lankantis Stambule:

Simitas (turkų bagelis):

Simit Turkish Bagel

Tai vienas garsiausių gatvės maisto produktų, prieinamų beveik kiekvienoje Stambulo gatvėje, ir tikrai greičiausi pusryčiai. „Simit“ yra apskritimo formos turkiška duona, apkepta sezamo sėklomis. Kai kuriais atvejais ant jo taip pat galite rasti linų, aguonų ar saulėgrąžų sėklų. Bėgant metams „Simit“ pardavėjai padidino įdarų pasirinkimą, į kuriuos dabar įeina „Nutella“, alyvuogių tapenadas.

Kokorecas:

Kokorecas

Šis patiekalas yra populiarus tarp vietinių gyventojų ir laikomas geriausiu maistu po gėrimo. Tai savotiškas kebabas, pagamintas iš subproduktų, kurį sudaro įdaras, sudarytas iš susmulkintų prieskonių ir keptų ėriukų žarnų gabalėlių, apvyniotų aplink vidų, pavyzdžiui, saldžiųjų pyragų. Gautas kepalas yra skrudinamas, tada supjaustytas, supjaustytas ir virtas ant grotelių su daugybe prieskonių. Šis patiekalas pagardintas čili dribsniais ir patiekiamas su šviežiu pita duonos gabalėliu. Sakoma, kad šis „Kokorec“ skanesnis, kai naudojamos jauno ėriuko žarnos.

Balikas Ekmekas:

Stambulo gatvės maistas

Balik Ekmek – antras populiariausias nebrangus gatvės maistas, rastas Stambulo gatvėse. Tai iš esmės yra turkiškas sumuštinis su žuvimi. Jį sudaro didelė tešlos dalis, sudaryta iš keptos žuvies, salotų, pomidorų ir svogūnų. Šiuose sumuštiniuose dažniausiai naudojama skumbrė.

Lahmacunas:

Lahmacunas

Turistai dažnai tai vadina turkiška pica. „Lahmacun“ yra plokščios tešlos rūšis, padengta malta mėsa, dažniausiai jautiena arba ėriena, svogūnai, daržovės, tradicinės žolelės, raudonieji pipirai, o po to kelioms minutėms nusiųsta į orkaitę ir patiekiama. Šis patiekalas skanesnis, kai užpilamas sauja petražolių ir šlakeliu citrinos sulčių. „Lahmacun“ yra žymiai lengvesnis ir gali būti valgomas kaip užkandis, o ne sotus valgis.

Midye Dolma:

Gatvės maistas Turkijoje

„Midye Dolma“ yra įdarytos midijos. Šis burnoje tirpstantis patiekalas yra labiau užkandis nei įprastas valgis. Midijos ant pusės lukšto įdarytos aromatingais aštriais ryžiais, serbentais ir pušies riešutais ir patiekiamos išspaudžiant geltonas citrinos sultis. Tai vienas mėgstamiausių daugumos turistų, keliaujančių po Stambulą, užkandžių.

Islak Hamburger:

„Islak Hamburger“

Tai dar vienas unikalus Stambulo delikatesas. Garintas mėsainis, įdarytas aštria mėsa, dažniausiai ėriena ar jautiena, daržovės ir daug sviesto. Tada jis papildomas specialiu turkišku padažu, dėl kurio mėsainis tampa šlapias ir seilėtekis. Turkijos žmonės miršta suvalgyti Islak Hamburger kartą per savaitę, todėl verta pabandyti, kai lankotės Stambule.

Pide:

Stambulo geriausias gatvės maistas

Šis patiekalas iš tikrųjų primena picą, iš esmės plokščią tešlą, sulankstytą kraštuose, kurie virsta picos valtimi. Šis patiekalas užpildytas tradiciniu turkišku sūriu „peynir“ – sūriu, pagamintu iš ožkos pieno. Šis burnoje tirpstantis patiekalas greitai ištirpsta burnoje su dangišku gerumu. Jei esate vegetaras, galite pasirinkti sūrio-špinatų įdarą arba svogūnų įdarą, o kiti variantai apima įdarą iš prieskonių ėrienos ar jautienos. Šis patiekalas yra gana sotus, kad viena Pide lėkštė gali pasidalinti du asmenys.

Doner kebabas:

Doner kebabas

Tai laikoma geriausiu maistu po išgėrimo Stambule. Šis kebabas susideda iš vertikalios besisukančios mėsos (dažniausiai vištienos ar jautienos), nuo kurios mėsa nusiskuta, kai ji yra traški aplink kraštus. Tada jis suvyniotas į paplotėlį arba įdarytas į nuolatinį ar plutą ritinį ir patiekiamas su žaliais svogūnais ir pomidorais.

Icli Kofte:

Gatvės maistas Stambulo kalakutiena

Tai įdaryti mėsos kukuliai, sudaryti iš traškių bulguro lukštų, įdarytų faršu, petražolėmis, prieskoniais, svogūnais ir pakepintais riešutais. Šis skanus užkandis kasdien gaminamas rankomis. Užsisakydami šį užkandį būtinai patikrinkite šviežumą.

Baklava:

Baklava

Kai baigsite aštrų dienos maistą, sutelkite dėmesį į desertus. „Bakalava“ yra skanus saldus patiekalas, sudarytas iš filo tešlos, įdarytos riešutais ir džiovintais vaisiais. Šis pyragas laikomas kartu su cukraus sirupu arba medumi, todėl tai yra nenugalima valgykla.

Kaštonai ir kukurūzai:

Kalakutienos gatvės maistas

Žiemą ką tik skrudintų kaštonų ir virtų kukurūzų kvapas užpildo Stambulo gatves, kai pardavėjai važinėja po visą miestą. Šie kaštonai parduodami ne tik žiemą, kaip ir Europos šalyse, bet tiekiami ištisus metus, nes Turkija yra viena iš trijų geriausių kaštonų gamintojų. Kaštonai skrudinami ant mažos kaitlentės, integruotos į pardavėjo krepšelį, ir patiekiami mažame popieriniame maišelyje. Kartu su kaštonais dauguma pardavėjų ant to paties vežimėlio patiekia virtus kukurūzus arba kukurūzus, keptus ant sudegintos anglies. Tai gali būti geriausias laikas praleisti užkandžius.

Lokma:

Lokma

Lankydamiesi Stambule, atmerkite akis į „Lokma“ vežimėlius. Tai kepti tešlos delikatesai, panardinti į saldų sirupą ir apibarstyti maltais pistacijomis, greitai užpildys popietinio deserto variantą. Šviežiai pagaminta „Lokma“ suteikia jums puikų skonį, nesijaudinkite liežuvio mėgaudamiesi šiuo karštu pyragu.

Boza:

Boza

Tai sezoninis fermentuotas gėrimas, kurį žiemą dažnai tiekia mobilieji pardavėjai Stambulo gatvėse. Šis gėrimas gaminamas iš virtos, sutrintos ir perkoštos soros, šis tirštas skystis fermentuojamas ir papuoštas cinamonu bei avinžirniais.

Vyrai:

Garsus gatvės maistas Stambule

Menemenas, dar žinomas kaip turkiška kiaušinienė, yra dar vienas tipiškas pusryčių patiekalas. Tradiciškai šį patiekalą sudaro kiaušinienė, žaliosios paprikos, pomidorai, kepti sveikame alyvuogių aliejuje. Tada jis pagardinamas juodaisiais pipirais ir skanu su kapotais svogūnais. Taip pat galite užsisakyti mėsos „Menemen“, kurioje šviežia ėrienos mėsa kepama kartu su kiaušiniene. Šis patiekalas patiekiamas su šviežia turkiška duona, kuri jums gali padėti priešpiečiams.

Ayranas:

Ayran - Stambulo gatvės maistas

Tai sūdytas jogurto gėrimas ir galbūt primenantis nesaldų lassi. Tai yra kažkas, ko galite atsigaivinti karštu ir drėgnu Stambulo klimatu. Stambulo gatvėse galite rasti tiek daug pardavėjų, kurie jums siūlo šį gaivinantį gėrimą už priimtiną kainą.

Geriausios Stambulo gatvės maisto vietos ir maisto produktai:

  • Stambulas garsėja turistų lankomais objektais, todėl beveik kiekvienoje Stambulo gatvėje galite rasti daug gatvės maisto pardavėjų. Geriausias „Simit“ yra turkiškame kepyklų tinkle „Sarayi“, kurio parduotuvės yra kiekviename miesto kampe, įskaitant vieną oro uoste..
  • Kai kuriuos skanius Pide galima rasti netoli Stambulo Topkapi rūmų gatvių.
  • Didysis turgus Stambule yra vieno langelio vieta daugumai aukščiau paminėtų gatvės maisto produktų. „Grand Bazaar“ galite rasti geriausią Turkijos „Doner“ kebabą.
  • „Icli Kofte“ yra privalomas užkandis Stambule, o „Istiklal“ gatvė užima pirmąją vietą šiame kofte.
  • Galata tiltas yra dar viena vieta Stambule, kur galite rasti garsųjį patiekalą Balik Ekmek.
  • „Mercan Kokorec“ ir „Cengelkoy Kokrec“ „Cengelkoy“, nostalgiškoje Stambulo kaimynystėje, patiekia jums geriausius miesto Kokorec ir Midye Dolma. Pabandykite.

Yra posakis, kad jei keliaujate į vietą, jūs tiesiog iššvaistėte pinigus, jei nesate ragavęs tos vietos gatvės maisto. Tas pats ir su Stambulu. Tradiciniai gatvės maisto produktai šiame mieste dažniausiai randami istoriniuose kvartaluose, todėl kelionių po maistą metu ne tik paragausite vietinių virtuvių, bet ir daug sužinosite apie Stambulo kultūrą ir istoriją. Kai kitą kartą būsite Stambule ir jo apylinkėse, nepamirškite nepraleisti nė vieno iš aukščiau išvardintų skanių gatvės maisto produktų. Grįžę iš turo, pasidalykite su mumis savo gatvės maisto patirtimi.