Hamileliğin avantajları vardır. Ama yüzleşelim. Birçoğu için hoş ve kasvetli değil. Herpes veya Suçiçeği ve Zona veya Uçuk rahatsızlığınız varsa, semptomları azaltmanıza yardımcı olacak bir tür ilaca ihtiyacınız vardır. Şimdi, asiklovirin hamilelik sırasında güvenli olup olmadığı konusundaki tartışma anlamsızdır. Ancak, bilmeniz gereken birkaç şey var.

hamilelik sırasında asiklovir

Hamileliği olumsuz etkileyen birkaç tane var ve bir zararı olmayanlar var. Bunu sıraladıktan sonra, doktorunuzun tavsiyesine göre ilacınızı almanızda fayda var. Asiklovir hamilelik sırasında kullanılan böyle bir ilaçtır..

Asiklovir Nedir??

Asiklovir, temelde herpes virüsünün vücutta büyümesini ve yayılmasını yavaşlatmak amacıyla kullanılan bir antiviral ilaçtır. Hastalığı iyileştirmeyi amaçlamaz, sadece enfeksiyonun neden olduğu semptomları azaltır. Genital uçuk, uçuk, su çiçeği vb. herpes virüsünün neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır ve bildiğinizden veya bu şekilde listelediğinizden daha fazla kullanım alanı olabilir. Hamilelik sırasında asiklovir almanın doktorunuzun tavsiyelerine göre eksiksiz bir kurs olması gerektiğini unutmamak önemlidir. Şimdi, hamileyken asiklovir alabilir misin? Pekala, öğrenmek üzereyiz.

Asiklovir Gebelikte Güvenli midir??

1500’den fazla çocuğu dikkate alan en büyük çalışmalardan biri, doğum kusurları açısından bakıldığında hiçbir yan etki göstermedi. Çalışmalar, hamilelikte Asiklovir tüketiminin bugüne kadar herhangi bir hamilelik komplikasyonuna yol açmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, Asiklovir’in reçete edilen kursları hatasız olarak tamamlanmalıdır ve tüm doktor ziyaretlerinizin zaman içinde takip edilmesi gerekir. Ayrıca, Gıda ve İlaç Kurumu tarafından B kategorisi ilaç olarak derecelendirildiği için, bebeğe zarar vermesinin beklenmediğini açıkça belirtmektedir. Şimdi Asiklovir hamilelik sırasında güvenli midir? Evet, zamanı geldiğinde hepsini patlat.

Asiklovir İçin Hangi Önlemleri Almam Gerekiyor??

Hamilelik sırasında asiklovir almak, reçeteyi takip ederken dikkatli olmalıdır. İlacın kullanımı ile ilgili tespit edilen herhangi bir doğum kusuru bulunmamakla birlikte, reçete edilen ilaç sayısını da aşmamak güvenli olacaktır. Ayrıca, herhangi bir karışıklığı önlemek ve doz aşımı açısından güvenliğinizden emin olmak için en kısa zamanda doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ayrıca, hamile kalmaya çalışırken Asiklovir üzerinde de doğurganlık üzerinde hiçbir etkisi yoktur..

Herpes virüsü ve neden olduğu enfeksiyonlarla başa çıkmak için piyasada çok fazla ilaç olduğunu bilerek, hamileyken asiklovir alıp alamayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bilmeniz gereken şey, hamilelikte asiklovirin vücut üzerinde daha olumsuz etkileri olduğu bilinen birçok ilacın aksine tamamen güvenli bir ilaç olduğudur. Bununla birlikte, ne tükettiğinizden ve neden ve nasıl çalıştığından emin olmanızı sağlayan ürününe ve açıklamasına sahip olmak harika olurdu..

Lütfen bunların hiçbirinin doktorunuzun tavsiyesi olmadan alınmayacağını unutmayın. Kendinizi bir ikilemde veya çok emin olmayan bir durumda bulursanız, size yardımcı olabilecek tek kişi, danışmanız gereken doktorunuzdur. Hamilelik tamamen seninle ilgili gibi görünse de, aslında her şey bebekle ilgili. O yüzden dikkat et kendine iyi bak.

Hamilelik sırasında asiklovir kullanma konusunda kafanız mı karıştı? Asiklovirin tam kılavuzu hakkında bilgi edinmek ve asiklovirin hamilelikte kullanımının ne kadar güvenli olduğunu öğrenmek için burayı okuyun..