Hamilelik, üst kattaki efendinin yarattığı güzel bir olgudur. Bir bireyin başka bir bireye hayat verme gücüne sahip olduğu. Tanrı’nın harika yolları aracılığıyla. Hamilelik, bir kadının nihayet anne olduğu, hayatta daha yüksek bir konuma yükseldiği zamandır. Bakılacağını bildiği yerde. Gelecek neslinin rol modeli olacağını biliyor, kendi diyebileceği biri. Ve hayatın makarası yuvarlanırken, zorlu bir dokuz aydan sonra en çok beklenen telefon gelir. O zaman bile, zahmetli bir acıdan sonra ve acıyı atlattıktan sonra, bir kadın gerçekten doğurduğu yeni bir hayatın annesi olur. İşte hamileliğin harika mucizesi. Bu makale, farklı aylarda hamilelik sırasında kilonun nasıl etkilendiğini anlatıyor..

Hamilelikte Kilo

Ancak bu kulağa büyülü ve harika gelse de, hamilelik herkes için zor bir dönemdir. Hormonal dengeleri duygusal ihtiyaçlarıyla çatıştığından, hamilelik bir ömür gibi görünebilir. Bir yaşam armağanı, bireyin çok fazla zamanını gerektiren çok hassas veya kırılgan bir konu olduğu için, gereken özen ve özen gösterilmelidir. Doğru ölçümde her şeyden uygun miktarda gereklidir. Bu, vücuttaki ilaçlar ve besinler için geçerlidir. Hamileliğin yaygın bir belirtisi, içinde büyüyen fetüs nedeniyle artan iştahtır. İçeride büyüyen bebek, anneden aldığı mamayı paylaşır ve içindeki gıda dakikalar içinde metabolize olduğu için sık sık biraz daha fazla yeme ihtiyacı hisseder..

Gebelikte Farklı Aylarda Ağırlık:

İlk küçük bir bebek yumruğuyla başladığında, hemen anne ve etrafındakiler onunla ilgilenmeye başlar. İlk günden itibaren bakıma ihtiyaç vardır ve bu nedenle sık sık doktor ziyaretlerine ihtiyaç vardır. Doktorlar anneyi kontrol eder ve daha sonra korunacak diyet planlarını ve kilo planlarını çizer. Anneler daha sonra normal seviyede olduklarından emin olmak için bu çizelgeleri takip eder. Doktor ziyaretleri onların doğru yolda olmalarını sağlar.

Ancak, hiçbir hamile kadın aynı değildir. Birisi için aşerme ortak bir senaryo olabilirken, diğerleri için depresyon bir arkadaş olabilir. Bazı anneler hamileliğin altın ışıltısını yaşarken, diğerleri cilt tahrişlerinden ve kızarıklıklardan muzdariptir. Bu nedenle, hiçbir hamile kadın hamilelik sırasında kilo olarak eşleşmeyecektir. Aynısı bebekler ve birbirleri için nadiren aynı olan ağırlıkları için de geçerlidir..

Her geçen ay bebeğin kilosu gelişimle birlikte değişir..

İlk ay:

Hamileliğin ilk ayı, bebek hala cenin halinde olduğundan ve henüz tam olarak ayırt edilemediğinden en hafif ve en kolay aydır. Blastosist olarak adlandırılan bu zaman noktasında sadece bir et yumağı ve atan bir kalptir. Bebek kendini vajina duvarına yerleştirir ve daha sonra kendini anneden beslemeye başlar. Bu noktada bebek 0,1 ila 0,2 mm ölçülerindedir. Ancak gebelik aylarla değil haftalarla ölçülür ve bu nedenle toplam dokuz ay 40 hafta olarak sayılır. İlk dört hafta boyunca çocuğun ağırlığı ortalama bir kadında 120,68 civarında, 120,57’si zayıf ve 120,79’u fazla..

İkinci ay:

İkinci ayda bebeğin blastosistten embriyoya dönüştüğü, adım adım insan biçimini aldığı görülüyor. Bu, kalbinin bazen yavaş, bazen de hızlı atmaya başladığı zamandır. Uzuvlar ve et, kaslar ve iç organlar oluşur ve bebek kesin bir şekil alır. Bu, gerçek hamilelik belirtilerinin giderek daha fazla aç ve daha fazla yorgun hissetmenizle başladığı aydır. Şu anda bebeğiniz ortalama bir anne için 1,16 ile 1,54 arasında değişen ağırlıkta 8-11 mm ölçülerindedir..

Üçüncü ay:

Bu, bebek yumrusunun belirginleşmeye başladığı ve bebeğin embriyo aşamasından çıkıp bir fetüs oluşturduğu zamandır. Göz kapakları ve diğer özellikler oluşturulur. El ve ayak parmaklarının belirginleşmesi, kemiklerin sertleşmesi veya sertleşmesi gibi çeşitli detaylarla vücut normal halini almaya başlar. Bu zaman noktasında, bebek yaklaşık 14 gram ağırlığında ve vücut ölçüsü 3,54 inç veya toplam uzunluğu yaklaşık olarak.

Dördüncü Ay:

Burada dördüncü ayda bebeğin iç organları insülin ve safra oluşturmaya başladığından çalışmaya başlar. Kalp kan çekmeye başlar ve bebek anneden aldığı besinleri paylaşır. Dişler oluşur ve kafa derisi saç foliküllerini büyütmeye başlar. Bebek şimdi 85 gram veya 3 ons vücut ağırlığı ile 6,3 inç ölçülerindedir..

Beşinci Ay:

beşinci ayda bebeğin cinsel organlarının oluştuğunu görür. Kafa derisindeki saçlar uzar ve cilt, belirli özelliklerle birlikte düzgün bir şekilde oluşur. Hamilelik sırasındaki ağırlık şimdi yaklaşık 10 ons veya 283 gram olarak kabul edilir ve bebek biraz 9,8 inç civarındadır..

Altıncı Ay:

Bebek artık belirli vücut fonksiyonları ve kaş gibi detaylar ve yüzünde düzgün bir heykel ile tam olarak şekillendirildi. Bebek ne zaman dışarı çıkmaya karar vereceğini öğrenmek için nefes alıştırmalarına başlar. Vücutta kahverengi yağ birikimi başlar ve bu onun dış vücut ısısını düzenlemesine yardımcı olur. Bu süre zarfında bebek yaklaşık 595 gram ağırlığındadır ve bu da 5 ons veya 1 lb olarak da söylenebilir. Toplam vücut ölçümü 11.8 inç civarında bir yerde kalır..

Yedinci Ay:

Zamanın sonuna doğru ilerleyen bebek artık annesinin kalp atışlarını ve hatta sesini duyabilir. Işık hassasiyeti geliştikçe çevresi onun tarafından değerlendirilebilir ve hissedilebilir. Rahimdeki oda şimdi ona özgürce hareket etmesi için daha az boş alan vererek taçlandırılmıştır. Bu sırada ağırlık yaklaşık 2 pound 4 ons olacak.

Sekizinci Ay:

Bebeğin kemik ilikleri ve kan hücreleri vücudunda akmaya başladığından son günler yavaş yavaş sayılıyor. İris artık genişlemiş ve düzgündür. Tırnaklar ve saçlar tamamen uzadı ve şimdi bir zamanlar küçük olan şişlik çok büyük. Daha sonra ölçülen ağırlık yaklaşık 3 pound 11 ons.

Dokuzuncu ay:

son ay geldi. Son olarak, bebek artık annenin rahminden ayrılmaya ve dışarıdaki dünyaya adım atmaya hazırdır. Bu süre zarfında ortalama doğum ağırlığı, belki de tüm vücut ölçüsü 18-22 inç olmak üzere yedi buçuk pound’dur. Bununla birlikte, bebekler de biraz daha ağır olabilir, bu gerçekten endişe verici değildir..