Ailenizde yeni bir acemi daha ağırlamaya mı hazırlanıyorsunuz? O halde, bebeğiniz ve kendiniz için en iyisinin ne olduğunu merak ederek uykusuz geceler geçirdiğiniz çok açık. Son zamanlarda, bebeğinize zarar verebilecek doymuş yağ alımına karşı birçok uyarı duydunuz ve bu nedenle hamilelik sırasında hindistancevizi yağının iyi bir seçenek olup olmadığından emin değilsiniz. Daha fazla stres yapmayın ve hamilelikte hindistancevizi yağı kullanımı hakkında her şeyi öğrenmek için aşağıdaki makaleyi okuyun..

Hamilelik için Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı Hamileyken Güvenli mi??

Hindistan cevizi yağı, hamile kadınlar için besinsel faydalarla doludur ve diğer yağlar ve tereyağı için kolayca bir alternatif haline getirilebilir. Hindistan cevizi yağı %90 doymuş yağ içerir. Bununla birlikte, hindistancevizi yağındaki ana yağ, hızlı metabolizmaya uğrayan orta zincirli bir yağ asidi olan laurik asittir. Hem sizin hem de bebeğinizin bağışıklık sistemleri için faydalı olan kolesterol ve antimikrobiyal özellikleri üzerinde olumlu etkileri vardır..

Hindistan Cevizi Yağının Gebelikte Faydaları:

Böylece hindistancevizi yağının kendisini sağlıklı bir yağ olarak kabul ettirdiğini görüyoruz ve araştırmalar hamilelik sırasında sağlıklı yağların tüketilmesinin vücudun maksimum beslenmesini sağladığını ve yağda çözünen vitaminleri emmesine yardımcı olduğunu gösteriyor..