Bizimki gibi telaşlı bir hayatta, çiçeklerle ve yeşilliklerle dolu bir bahçe size çok ihtiyaç duyduğunuz bir teselli verebilir. Ancak, emeğinizin meyvelerinin tadını çıkarmaya istekli olan sadece sizsiniz. Her köşede başıboş hayvanlar da dahil olmak üzere ürünleri çalmaya çalışan davetsiz misafirler var! Bu yüzden risk almamalı ve bunun yerine Garden Gate Tasarımlarına yatırım yapmamalısınız.!

en iyi bahçe kapısı tasarımları

Bir bahçenin kendisi, büyüyen bitki ve ağaçlara ayrılmış kapalı bir alandır. Bir kapı ile emniyete alarak bölgeyi tamamen özelleştirebilirsiniz! Ayrıca, benzersiz tasarımı ve yapımı ile bir bahçe kapısı kapısı, içeriden neler beklenebileceğine dair ince ipuçları da verebilir. Peki, ne bekliyorsun? Çeşitleri, faydaları ve satın alma ipuçları hakkında ayrıntılı bilgi içeren 10 modern bahçe kapısı tasarımına bir göz atalım..

Bahçe Kapısı Nedir??

Sizi bölgeye davet etmek için özel olarak bahçeler için yapılmış bir kapıdır. Bu kapılar genellikle dış modellere göre daha küçüktür ve çeşitli ihtiyaçlara göre farklı malzemelerle tasarlanır..

Bahçe Kapılarının Faydaları Nelerdir:

Bahçeniz için özel bir kapı seçmenin temel avantajları:

 • Mahremiyet: Alanı tamamen kendinize saklamanın en iyi yolu bir kapı kurmaktır. Potansiyel davetsiz misafirlere girişin kısıtlandığı konusunda bir uyarı görevi görür..
 • Emniyet: Bir bahçe kapısı yardımıyla egzotik bitkilerinizden emin olabilirsiniz. İstenmeyen unsurları dışarıda tutmanın yanı sıra, çocuklarınızı ve evcil hayvanlarınızı dışarı çıkmaktan da koruyabilir..
 • Eklenen Güzellik: Bahçe kapıları, normal işlevlerini yerine getirmenin yanı sıra genellikle güzel görünecek şekilde tasarlanmıştır. İlgi yaratabilir ve ileride ne olduğuna dair bir beklenti oluşturabilirler..

Bahçe Kapılarının Farklı Tipleri Nelerdir??

Bahçe alanları için kapılar, malzemeye ve üretime göre farklı çeşitlere ayrılır. İşte yaygın olarak kullanılan türlerden bazıları:

 • Ahşap Kapılar: Onlar en popüler ve rustik hisleriyle bilinirler. Ayrıca, ahşap ile kendi deseninizi tasarlamak ve oluşturmak kolaydır..
 • Alüminyum Kapılar: Bu kapılar, aynı zamanda oldukça sağlam olan hafif bir malzeme olan Alüminyumdan yapılmıştır. Makul fiyatlı ve aynı zamanda iyi görünüyor.
 • Ferforje Kapılar: Genelde kamusal alanlardaki veya saraylardaki büyük bahçeler için kullanılan bu kapılar oldukça büyük görünüyor ve aynı zamanda çok pahalı..

Bahçe Kapısı Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

Rastgele bir parça seçmeye başlamadan önce, bu uzman satın alma ipuçlarını gözden geçirmenizi öneririz:

 • Öncelikle bahçenin çitli mi yoksa açık mı bırakıldığını anlamalısınız. Birincisi için tasarımına ve rengine uygun bir kapı almalısınız..
 • Ölçümlerin dikkatlice alındığından ve not edildiğinden emin olun. Kötü monte edilmiş bir kapıdan daha kötü bir şey yoktur!
 • Şimdi istediğiniz malzemeye karar verin. Her birinin artılarını ve eksilerini analiz edin ve hangisinin size daha iyi bir yatırım getirisi sağladığını anlayın..
 • Ayrıca bahçe kapılarının tarak, köpek kulağı, kazık, ray, gotik vb. farklı oyma stilleri vardır, yatırım yapmadan önce bunları kontrol edin..
 • Son olarak, kapının rengi de dikkate alınmalıdır. Tipik olarak beyaz, siyah veya metalik tonlar yeşil arka plana karşı iyi çalışır.

Hindistan’daki Son Bahçe Kapısı Tasarımları:

İşte resimlerle 10 basit ve en iyi bahçe kapısı tasarımımız. Onlara bir göz atalım.

1. Tasarımcı Bahçe Kapıları:

Tasarımcı Bahçe Kapıları

Bu giriş tarzını yaratarak kendi küçük Japon bahçenize sahip olabilirsiniz. Pagoda tarzı çerçeve, içeriye erişim için küçük bir kapı barındırıyor. Masif ahşaptan yapılmış bu fikrin klas bir havası var. Malzemenin koyu kahverengi tonu, çevredeki yeşilin tonlarıyla tamamlanıyor..

 • Malzeme: Odun
 • Renk: Kahverengi

2. Ahşap Bahçe Kapısı Tasarımları:

Ahşap Bahçe Kapısı Tasarımları

Bahçeniz için ahşap seçmeye meraklıysanız, o zaman bu tasarım düşünülebilir! Rustik görünümlü kapı, ahşap panellerin metalik çiviler kullanılarak birbirine sabitlenmesiyle yapılmıştır. Bir çit görevi gören ve tuğla duvara tutturulmuş geniş bir çerçeveye sahiptir. Ferforje motifin eklenmesi onu ilginç bahçe kapılarından biri yapıyor..

 • Malzeme: Odun.
 • Renk: Açık kahverengi.

3. Ön Bahçe Kapıları:

Ön Bahçe Kapıları

Birçok evde bahçe veya çim alan ön cephede yer alır. Böyle bir durumda kapının tasarımının ve renk kombinasyonunun girişteki ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Yol kenarına baktığı için arkadan giriş riskleri de yüksek. Yani, bu tek bahçe kapısı da güvenliği almalı!

 • Malzeme: Metal çerçeveli ahşap.
 • Renk: Siyah kahverengi.

4. Bahçe Çit Kapıları:

Bahçe Çit Kapıları

Bahçe kapısı denilince aklımıza ilk gelen görüntü bu kazık tarzıdır. Sadece ahşap kalaslar, çiviler kullanılarak evde kolayca yeniden oluşturulabilen kolay bir bahçe kapısı tasarımıdır. menteşeler ve bir matkap. Çubuklar, bir ana çerçeveye dikey olarak takılır ve ek destek için üç çapraz panel ile birbirine sabitlenir.

 • Malzeme: ahşap kazık.
 • Renk: Açık kahverengi.

5. Dekoratif Bahçe Kapıları:

Dekoratif Bahçe Kapıları

Kalbiniz bu el yapımı güzellikle kelimenin tam anlamıyla atıyor! Üstte zıt mor çiçeklerle kaplı nane yeşili ahşap kapı manzarası, bir gün dinlenmek için tam da ihtiyacınız olan şey. Sıra dışı renk seçimi ve tasarımın yapısı bahçenize dekoratif bir hava katar. Uçları vurgulayan metal menteşelere de hayran kalıyoruz..

 • Malzeme: Odun.
 • Renk: Nane yeşili.

6. Demir Bahçe Kapısı Tasarımları:

Demir Bahçe Kapısı Tasarımları

Bahçenize eski dünyanın havasını gönderebilen bu imparatorluk metal kapısına bir göz atın. Ferforje ile yapılan bu tasarım, dikkatimizi çekmek için gereken her şeye sahiptir. Ayrıca, çubukların sağlam yapısı ve dar yerleşimi, bitkilerinizi mahveden kötü yaratıkları dışarıda tutabilir. Güvenlik özellikleri hakkında daha fazla şey söylememize gerek var mı??

 • Malzeme: Dövme demir.
 • Renk: Siyah.

7. Çelik Bahçe Kapıları:

Çelik Bahçe Kapıları

Sade görünümlü bahçenizi bu tasarımla rüya gibi bir noktaya dönüştürün. Galvanizli çelikten yapılmış, yapımında yer alan incelikler, kalbinizi çalacağından emin olabilirsiniz. Kuğu gülü ve çiçek motiflerinin gerçeküstü bir kombinasyonu, kendinizi tanıtmanıza bile gerek kalmadan sanatsal kişiliğinizi ortaya çıkarır. Harika fikir, değil mi?

 • Malzeme: Çelik.
 • Renk: Siyah.

8. Alüminyum Bahçe Kapıları:

Alüminyum Bahçe Kapıları

Bu basit bahçe kapısı, sınıf ve zarafetten bahseder. Sade tasarımları ve temiz görünümü tercih edenler için bu tasarım ideal bir seçim olabilir. Bir bahçenin arazisine uyacak şekilde Alüminyum panellerden yapılmıştır. İçiniz rahat olsun diye bir emniyet mandalı ve kilit de sağlanmıştır. Ayrıca, ödünç verdiği dürüst hissi de seviyoruz!

 • Malzeme: Alüminyum.
 • Renk: Gri.

9. Çağdaş Bahçe Kapısı Tasarımları:

Çağdaş Bahçe Kapısı Tasarımları

Çağdaş evinizin tonunu belirleyen bu şık, modern bahçe kapısına bir göz atın. Şık bir öğeye dönüştürülmüş basit geometrinin güzelliğini sergiliyor. Çift kapı, istediğiniz herhangi bir şekle kolayca kalıplanabilen alüminyumdan yapılmıştır. İç ve dış bahçe alanlarınızı entegre etmek için bile çalışır.

 • Malzeme: Alüminyum.
 • Renk: Gri.

10. Kayar Bahçe Kapısı:

Sürgülü Bahçe Kapısı

Salıncak tarzına uyum sağlama lüksüne sahip olmayan küçük bir bahçeniz varsa, sürgülü bir kapı denemelisiniz. Zeminin yüzeyine bağlı olarak paletli veya paletsiz olarak tasarlanabilir. Alana girmek veya çıkmak istediğinizde, tek ihtiyacınız olan basit bir “itme” veya “çekme”!

 • Malzeme: Odun.
 • Renk: altın kahve.

Bunlar, hemen hemen her zemin için çalışabilecek en iyi bahçe kapısı tasarımlarından bazıları. Onlarla ilgili en iyi bölüm, geleneksel normlara bağlı kalmak yerine tasarımlarda yaratıcı olarak hareket edebilmenizdir. Size güvenlik parametreleri üzerinde tam kontrol sağladıkları sürece, farklı temaları deneyebilir ve deneyebilirsiniz. Büyüleyici peri diyarlarından, korkutucu Gotiklerden günümüz fikirlerine kadar, Bahçe kapıları hepsini temsil edebilir.!