Aynı dumanlı göz makyajını yapmaktan sıkıldınız mı? O muhteşem görünen Arap göz makyajlarını yapmayı hiç düşündünüz mü? Yaklaşan bir parti var mı? Sonra değişiklik olsun diye bir Arap göz makyajı deneyin. Arap göz makyajı ilk etapta çok dramatik görünüyor. İkincisi, bir Arap göz makyajı denemeden önce her zaman birkaç cesur renge sahip olmalısınız. Ne kadar çok renk kullanırsanız, Arap göz makyajının görünümü o kadar dramatik olur. Çoğu Arap göz makyajı görünümünün ağır kanatları vardır. Bazen gözlerin iç köşesinde de kanatlı oluşumlar olur. Unutulmaması gereken çok önemli bir şey, yüz makyajınızın Arap göz makyajı görünümüyle uyumlu olması gerektiğidir. Arap göz makyajı biraz bronzlaşmış ten üzerinde çok iyi görünüyor. Bronz bir ten oluşturmak için alın ve yanaklara biraz bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz..

arap-göz makyajı

Aşağıdaki dış kanatlı Arap göz makyajının nasıl yapılabileceğini görelim.

Her türlü yüz makyajına her zaman temizlenmiş ancak nemli bir cilt üzerinde başlamalısınız. Cildinizin iyi bir yüz yıkama ile uygun şekilde yıkanması gerekir. Cildinizi kurulayın. Bir güneş kremi ve ardından bir yüz astarı uygulayın. Göz kapaklarına göz kapağı astarı uygulayın. Bu makyajınızın daha uzun süre kalmasına yardımcı olacaktır. Lekelere ve kusurlara kapatıcı uygulayın. Mavi damarları veya koyu halkaları kapatmak için gözlerin altına uygulayın. Bunu bir temel ile takip edin.

Aşama 1: mat beyaz veya hafif ışıltılı gümüş ile başlayın. Bunu üst kapağın tamamına uygulayın ve ayrıca kaş kemiğine kadar uzatın..

Adım 2: Şimdi şeftali, macenta veya koyu pembe bir gölge alın. Kırışıklığa kadar uzanan ancak dışa doğru olmayan göz kapağının tamamına uygulayın..

Aşama 3: Şimdi koyu dumanlı bir gölge, tercihen kömür alın ve kırışıklığın tamamına uygulayın. Kaş kemiğine doğru çok fazla uzanmayın. Dış kısmı kanatlı bir biçimde uzatın.

4. Adım: Ardından kapağa uyguladığınız aynı pembe veya şeftali tonunu alın. Kırışıklığın hemen üstüne yatay bir çizgi halinde uygulayın. Kaş kemiklerine kadar uzatmayın. Bu, kömür rengiyle iyi uyum sağlamalıdır..

Adım 5: Şimdi astarını al. Sıvı veya daha iyi jel göz kalemini dış kısımda kanatlı bir şekilde uygulayın. Alt kirpik çizgisine kohl uygulayın. Aynı eyeliner’ı alt kirpik çizgisine de uygulayabilirsiniz. Şimdi alt kirpik çizgisinin ucunu dışa doğru uzatın. Üst ve alt kanatların birbirine geçmemesine dikkat edin..

6. Adım: Şimdi son olarak mor veya mavi ve altın iki kalem göz kalemi alın. Bunlar yoksa açılı bir fırça ve mor/mavi ve altın tonlarında göz farı alın. Mor/maviyi alt kirpik çizgisinin hemen altına uygulayın. Bir kuyrukta uzatın. Alt kirpik çizgisinin iç köşesine doğru altın rengi kullanın. Mavinin kanatlı kuyruğunun hemen üstünde aynı altını kullanın.

7. Adım: Son olarak alt ve üst kapağın kanatları arasına biraz gümüş ekleyin. Bu ikisi arasındaki sınırı ortadan kaldıracak.

Adım 8: Ağır bir maskara kat ile bitirin. Ağır bir görünüm oluşturmak için bazı takma kirpikler kullanın.

İşte! Arapça göz makyajınız tamamlandı. Bunu ağır kırmızı dudaklar veya bebek pembesi dudaklarla spor yapın.