Katy Perry, farklı korkak saç boyama biçimleri ve diğer tırnak, yüz, makyaj ve kıyafet stilleriyle tanınır. Onu ödül törenlerinde ve ayrıca kırmızı halıda gördüyseniz, trendde kalmayı sevdiğini rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Trendlerini takip etmeyi seven birkaç kadın var. Ayrıca korkak kostümlerde kendini spor etti ve göz makyajı söz konusu olduğunda, Dumanlı bir görünüme sahip, ancak ağır kirpiklere ve daha az cesur gölgelere sahip. Bu oldukça taze görünüyor ve kolayca böyle bir görünüm oluşturabilirsiniz..

Katy Perry Göz Makyajı - Nasıl Yapılır?

Aşağıda, Katy Perry göz makyajının yukarıda gösterilen görüntüye benzemesi için belirtilen adımlar verilmiştir..

1. Yüz yüzeyinin tamamen temizlenmiş olması önemlidir, aksi takdirde temel makyaj düzgün tutmaz. Yağsız temizleyicileri de deneyebilirsiniz. Bu, sahip olduğunuz cilt tipine bağlıdır. Aşırı kuruluğa eğilimli kuru bir yüzeye sahipseniz, yüzünüzü temizledikten sonra biraz nemlendirici kullanmalısınız. Gölgelerin kırılmaması için gözün kenarları da uygun şekilde temizlenmelidir.

2. Bir partiye gidiyorsanız bazı astar kullanmanız gerekir ve tabanın gölgelerle birlikte kalmasını ve kapakların dış kısımlarında kırışmamasını istiyorsanız. Bu nedenle özel bir kapak astarı satın alabilir veya yüz astarını yüzün tamamına düzgün bir şekilde karıştırabilirsiniz. Birçok kişi ayrı astar satın almayı sevmez, bu nedenle fazladan para harcamak istemiyorsanız, yüz astarını kapaklar da dahil olmak üzere yüzün tamamında kullanmalısınız..

3. Ardından kapatıcıyı uygulamalısınız. Bu, istediğiniz makyaj türüne bağlıdır. Yeni başlayan biriyseniz ve farklı fırça çeşitlerine gitmek istemiyorsanız, o zaman bir stick kapatıcı satın almalısınız. Bunlar parmak uçlarıyla uygulanabilir. Ayrıca herhangi bir krem ​​kapatıcı satın alabilir ve bir fırçanınkiler için makyaj süngeri kullanabilirsiniz. Mineral kapatıcı da kullanabilirsiniz ancak bunlar yaşlanan ciltler için daha uygundur..

4. Ardından, temeli uygulamanız ve düzgün bir şekilde karıştırmanız gerekir. Bu aynı zamanda göz farı için kapaklara da uygulanmalıdır. Daha sonra gevşek toz veya kompakt kullanmalısınız..

5. Ardından 3 ton göz farı alın. Işıltılı bir kömür rengi, Katy Perry görünümüne uyacaktır. Bunu kapağın dış kısmında kullanabilirsiniz. Bunu karıştırın ve kuyruklu bir uzantı oluşturun.

6. Takma kirpikleri uygulayın ve beraberinde gelen yapıştırıcıyı kullanın..

7. Kapağın tamamında gümüş veya altın ışıltılı bir gölge kullanın ve bunu dış kısımdaki ışıltılı kömürle karıştırın..

8. Kaş kemikleri için aydınlatıcı kullanın.

9. Kırışıklık için koyu pembemsi bir gölge kullanabilirsiniz. Bu, görünümü taze ve cesur yapmaz.

10. Takma kirpikler için yoğun maskara uygulayın. Gözlerin daha büyük görünmesi için alt kenar için biraz ten rengi de kullanabilirsiniz..

11. Siyah bir astarın kuyruklu oluşumunu uygulayın. Alt su hattının altına ince bir astar yapmak için aynı astarı kullanın. Üst kısım için ağır astardan kaçının.

12. Saçınıza Katy Perry gibi korkak vurgular verebilir ve dudaklar için pembemsi veya leylak rengi bir ton da kullanabilirsiniz. Hafif allık verebilirsiniz.

13. Bu pop yıldızı görünümü, herhangi bir korkak kıyafetle veya hatta bir parti gecesi için bir araya getirilebilir..