Topraklarının insanları mücadelecidir ve bu, genellikle ince bir vücuda sahip olmalarının ve uğruna ölmeye meyilli olmalarının ana nedenlerinden biridir. Faslı kadınlar, modern kadınlar gibi kozmetik versiyonlardan ziyade güzellikleri için çoğunlukla sade ve doğal çareler ararlar. Bunlar görünüşlerini daha da muhteşem tutar ve güzellikleri uzun sürer.

Fas Güzellik İpuçları ve Sırları:

En iyi Fas güzellik ipuçlarına ve sırlarına bakalım..

1. Doğal Güzellik:

Fas güzellik ipuçları

Faslılar tüm vücutlarını güzelleştirmek için doğal yollar kullanırlar. Fas, güzellik rejimlerinde kullanılan belirli bitkilerle ünlüdür. Bunlar annelerden nesile aktarılmış ve modern zamanlarda kadınlar hala bu süreçleri takip etmektedirler..

•    Kırmızı Kil: Fas’ın kırmızı kili genellikle güzellik maskesi olarak kullanılır. Maske bal ve zeytinyağı ile birlikte yapılmalıdır. 15 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Losyonlarda ve sabunlarda kullanılan çok önemli bir maddedir..

•    Rhassoul Kili: Fas dağlarının kayaları için Rhassoul kili çıkarılır. Bu tür kil, yüz maskesi ve vücut maskeleri için kullanışlıdır. Şampuanlarda ve sabunlarda içerik olarak kullanılırlar..

•    Ghassoul Clay: Bu özel kil cildi yumuşak tutmak için kullanılır. Bu kil çoğunlukla maske olarak kullanılır ve Faslı kadınların cildinin her zaman genç kalmasına yardımcı olur. Sonsuz güzelliğe giden bu çare bir sırdı ve uzun yıllardır kullanılmaktadır..

2. Makyaj:

Fas güzellik ipuçları Makyaj

Faslı kadınların genellikle esmer veya koyu tenleri vardır ve bu, temellerin onlar için oldukça gerekli olmasının önemli bir nedenidir. Güzelliğin doğal özünü tercih ettikleri için makyaj söz konusu olduğunda hafif tutarlar. Giyinme duygusundan dolayı övülürler ve genellikle canlı renkler giyerler..

3. Saç Bakımı:

Fas güzellik ipuçları Saç Bakımı

Argan yağı veya Fas yağı, şu anda yıldızlar arasında çok popüler bir güzellik öğesidir. Argan ağacının çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilir ve sadece Fas’ta üretilir. Yağ asitleri ve E vitamini saça sızarak onu parlak ve pürüzsüz hale getirir. Çemen otu kepek azaltmak için onlar tarafından kullanılır. Her gün 1.000 mg tüketmeniz gerekir ve bu, pullarınızın %60 oranında azalmasına yardımcı olur. Yağ üretir ve kan dolaşımını teşvik eder..

4. Göz Makyajı:

Fas güzellik ipuçları Göz Makyajı

Göz kalemi için siyah sürme kullanan bir Fas geleneği var. Bu, Mekke’deki Kabe adlı İslam’ın kutsal siyah taşı ile ilgilidir. Hala kadınlar tarafından kullanılan bu astar sadece bir güzellik sırrının parçası değil, aynı zamanda manevi bir bağlılığı ve inancı da var..

5. Cilt:

Fas güzellik ipuçları Cilt

Faslı kadınlar ciltleri için zeytinyağına güveniyor. Kendilerini nemli tutmak için sade zeytinyağı kullanırlar ve sonra banyoya giderler. Geleneksel olarak peeling için kullanılan Kessa adında özel bir eldiven türü vardır. Mükemmel bir spa hissi elde etmek ve cildinizi gençleştirmek için çam katranı sabunu için kullanmalısınız..

6. Diyet Sırları:

Fas güzellik ipuçları Diyet Sırları

Fas halkının birçok meyve ve sebzeyi içeren özel bir salatası vardır. Bu onları sağlıklı tutar. Yeşil çay, kadınların genellikle cildini parlak tutmak için tükettiği çok popüler bir içecektir. Fas, balığın bol olduğu bir ülke ve onlar biraz daha az yağ ile pişirebilecekleri balık suflesini çok seviyorlar..

7. Fitness Sırları:

Faslı güzellik ipuçları Fitness Sırları

Fas halkı yemek yemeyi sever ve bu nedenle yemek sevgisinin olduğu yerde zaten birikmiş fazladan kalori vardır. Kadınlar normalden biraz daha fazla kazanma eğilimindedir ve bu nedenle spor salonlarında veya yoga yoluyla düzenli egzersizlerle bunu dengelemeye çalışırlar. Yüzme önemli bir spordur çünkü karada epeyce su kütlesi vardır..