Hintli kadınların güzelliği tüm dünyada tanınmaktadır. Hintli bir kadından bahsettiğinizde, aklınıza gelen görüntü egzotik bir güzelliktir – Geleneksel makyajla ağırbaşlı, çekingen bir ifade, parlak kahverengi ten, keskin hatlar ve yüzü çevreleyen parıldayan saçlarla inanılmaz gözler. Günlük yaptığımız pek çok iş, vücudumuz ve sağlığımız üzerinde inanılmaz bir etkiye sahiptir. Yemeklerimiz sadece kadınları değil, düzenli olarak alan herkesi zinde tutmak için gerekli malzemelerle hazırlanmaktadır. Doğal güzelliğini korumak için basit bir yemek ve biraz fiziksel aktivite yeterlidir..

Negatif güçlere karşı koymak kolaydır ve sadece hareket etmekle başlar. Ancak en büyük sır, mutfağınızın sahip olduğu basit malzemeler ve cildinize ne gibi inanılmaz faydaları olabileceği. Bu bileşenlerin cildiniz üzerindeki şaşırtıcı faydalarına bir göz atın..

Hintli Kadınlar Güzellik İpuçları Ve Sırları

Özelliklerle doğmak zorunda olsanız da, geri kalan her şey kolayca kazanılabilen özelliklerdir. Burada, Hintli kadınlarınkine benzer bir güzelliğe ulaşmanıza yardımcı olacak güzellik, zindelik ve diyet ipuçları hakkında birkaç Hintli güzellik sırrını açıklıyoruz..

1.  Lor İçin Güzellik İpuçları:

Hintli Kadınlar Güzellik İpuçları ve Sırları - lor

Lor, Hindistan’da genellikle öğle ve akşam yemeklerinde tüketilir. Bir süt ürünüdür ve körilere eklenir ve genellikle lassi gibi içeceklere yapılır. Sağlıklı ve lezzetlidir. Her gün lor tüketmek vücudunuzu temiz tutmaya yardımcı olur ve yüzünüzün içten parlamasını sağlar. Lor ayrıca Hintli kadınlar tarafından birçok yüz paketinde kullanılır..

2. Amla Yağı İçin Güzellik İpuçları:

Hintli Kadınlar Güzellik İpuçları ve Sırları - Amla yağı

Hintli kadınlar, egzotik görünümlerinin ana nedeni olan kalın, siyah bukleleriyle tanınırlar. Bu kaliteyi korumanın sırrı – Amla yağı. Amla Bektaşi üzümü için Hint adıdır. Bu meyveden elde edilen yağ saçlar için mükemmeldir. Bu yağ C vitamini açısından zengindir ve saç ve saç derisi ile ilgili tüm sorunlarda çok yardımcıdır. Hintli bir kadını güzel yapan nedir? onun tatlı saçları.

3. Kesar:

Hintli Kadınlar Güzellik İpuçları ve Sırları - chandan (2)

Kesar veya safran, sağlık yararlarını iyileştirmek için genellikle sıcak süte eklenen bir Hint baharatıdır. Kırmızı ve turuncu renktedir ve Keşmir’de bol miktarda yetiştirilir. Vücut ısısını yükselttiği için daha çok kış aylarında tüketilir. Bu bileşen kuru cilt ve diğer cilt problemlerini iyileştirmeye yardımcı olur..

4. Besan:

Hintli Kadınlar Güzellik İpuçları ve Sırları - besan

Besan veya Nohut unu, Hintli kadınlar tarafından ciltlerini ve ciltlerinin kalitesini iyileştirmek için kullanılan yaygın olarak kullanılan bir başka ev bileşenidir. Besan, birçok Hint Rotis formunda ortak bir bileşendir. Genellikle bal, süt, limon suyu ve benzeri diğer bileşenlerle karıştırılır ve bir macun haline getirilir. Bu macun daha sonra cildi haftada en az bir kez yıkamak için kullanılır..

5. Gulab Jal:

Hintli Kadınlar Güzellik İpuçları ve Sırları - gül suyu

Gulabjal veya gül suyu, Hintli kadınlar tarafından ciltlerindeki koyu halkalardan ve lekelerden kurtulmak için kullanılır. Taze gül yaprakları ile yapılır. Her türlü cilt problemi için mükemmel bir çözümdür. En yaygın olarak Chandan’lı yüz paketlerinde kullanılır..

6. Bindi:

Hintli Kadınlar Güzellik İpuçları ve Sırları - bindi

Hint makyajı bindis olmadan eksiktir. Bu bindis, basit dairesel bordo noktalardan karmaşık tasarımlara kadar çeşitlilik gösterir. Bir çubukla birlikte gelir ve alnına kaşlarınızın arasına yerleştirilir..

7. Haldi:

haldi

Haldi veya zerdeçal, ünlü Hint baharatlarından bir diğeridir. Hint düğünlerinin, tenlerinin daha iyi görünmesi için düğün günlerinde hem gelin hem de damadın haldi ile ovulduğu özel bir ritüeli vardır. Zerdeçal, cilt için olduğu kadar, sahip olabileceğiniz her türlü alerji için de iyidir. Zerdeçal iltihabı azaltan birçok antiseptik özelliğe sahiptir. Ayurveda tıbbında oldukça saygın bir konuma sahiptir..

8. Çan:

Hintli Kadınlar Güzellik İpuçları ve Sırları - chandan (1)

Chandan veya sandal ağacı, mükemmel aromasıyla ünlüdür. Birkaç aromatik uçucu yağda, yüz paketlerinde ve diğer kozmetik formlarında kullanılır. Chandan iltihabı, sivilceleri, kızarıklıkları, siyah noktaları vb. azaltmaya yardımcı olur..

9. Shikakai:

Hintli Kadınlar Güzellik İpuçları ve Sırları - Shikakai

Shikakai, Ayurveda’da yaygın olarak kullanılan Hint bitkilerinden biridir. Aynı zamanda ‘saç için meyve’ olarak da adlandırılır. Saçın gücünü, kalınlığını ve kalitesini artırmak için amla ile birlikte kullanılır. Kuru saç derisi için mükemmel bir çözümdür..

10. Ruj:

Hintli Kadınlar Güzellik İpuçları ve Sırları - Ruj

Hintli kadınlar genellikle bordo veya koyu kırmızı ruj tonları uygularlar. Daha dolgun dudaklar yanılsaması yaratmak için merkeze hafif bir parıltı eklerler..

11. Yoga:

Asırlık felsefe ve uygulama bugün bir yaşam biçimi haline geldi. Yoga, iyi sağlık için eski uygulamaları takip eder ve zindelik ve sağlığa yönelik bütünsel yaklaşımı onu bugün ideal bir rutin haline getirir..

Sağlık yararları sağlamanın yanı sıra, yoganın parlak bir cilt sağladığı ve sayısız faydası ile saç büyümesini desteklediği bilinmektedir. Hintli kadınlar bu fazla kiloları atmak ve ideal vücut ağırlığını korumak için yoga yapıyor.

Swami Sivananda, düzenli asana uygulamasının size gerekli çekiciliği ve gelişmiş güzelliği veren bir şekil ve esnek bir cilt elde etmemize yardımcı olduğunu iddia ediyor. Aynı zamanda sivilcelerden, lekelerden ve yara izlerinden de kurtulmak içindir..

12. Yağlar:

Ayurveda formüle edilmiş yağlar ve saf özler kullanılarak yüz masajları için kullanılır. Bu yağlar gece ve gündüz kullanılır. Bu yağlar masaj ve nemlendirici olarak kullanılabilir. Yağlarının düzenli kullanımı cildinizin parlamasını sağlar ve cildin parlamasına ve yaşlanmaya karşı korunmasına yardımcı olur..

Kumkumadi Tailam, Neroli, Ashwagandha ve Vetiver, kaircin vb. içeren yağlar, E Vitamini, esansiyel yağ asitleri ve cilt hasarını onaran ve kusursuz hale getiren proteinler gibi özelliklere sahip Hindistan’a özgü yağlardan bazılarıdır. Bu yağlar ayrıca yaşlanma, donukluk, düzensiz cilt tonu, renk değişikliği vb. ile mücadeleye yardımcı olur..

Bu yağların düzenli kullanımı size muhteşem ve daha genç görünen bir cilt verir..

13. Kajal:

Kajal, herhangi bir Hintli kadının makyajının çok önemli bir parçasıdır. Gözleri güzelleştirir ve evet’in daha parlak görünmesini sağlar. Bu güzellik bileşeni binlerce yıldır kullanılmaktadır. Bir kadının güzelliğini arttırdığı ve gözlerini çekici kıldığı bilinmektedir. Kajal ayrıca soğutma özellikleri ile bilinir ve aynı zamanda bir soğutucu görevi görür..

Kajal / Kohl, bir kadının makyaj rutininin ayrılmaz bir parçası haline geldi ve artık yaygın.

14. Sariler:

Saree bir yaşam tarzı olarak kabul edilir ve kesinlikle Hindistan’ı en iyi şekilde tasvir eder. Düğünler, özel günler, iş vb. gibi farklı durumlar için sariler vardır. Sariler, pamuk, ipek ve çeşitli iplikler gibi çeşitli malzemelerden güzel bir tasarımla dokunmuştur..

Bir sari örtmek kesinlikle zariftir ve kişinin inançlarının ve kültürel geleneklerinin cesur bir ifadesidir..

Bu makale, Hintli kadınların çok çeşitli güzellik sırlarını ve ipuçlarını kapsar. Yemek, yağlar, güzellik rejimi, makyaj, giyinme vb. ile ilgili ipuçlarını tartıştık. Ana hatlarıyla verilen bu ipuçlarını kullanarak bir göz atın ve doğal olarak Hintli kadınlarınkine benzer bir güzelliğe kavuşacaksınız. Hintli kadınlar yeleleri ve ciltleriyle tanınırlar ve asırlık, denenmiş ve test edilmiş bir güzellik rejimini denerler ve doğal olarak parlayan cildinizi ve saçınızı havalandırırlar. Parlamanın ve o mükemmel görünüme kavuşmanın tam zamanı!