Türk kadını dünyanın en güzel kadınlarından biridir. Ateşli, esprili ve uğrunda ölmeye değer gözleri var. Bunların hepsini genetik olarak aldıkları ve güzellik sırlarının nesilden nesile aktarıldığı doğrudur. Birkaç kolay güzellik sırrına göz atalım, böylece biz bile onları deneyebilir ve muhteşem görünebiliriz..

İşte En İyi Türk Güzellik İpuçları ve Sırları.

Gül suyu:

Türk Güzellik İpuçları ve Sırları Gül Suyu

Türk kadınları, sivilceleri azaltmak ve ciltlerini canlandırmak için düzenli olarak gül suyu kullanıyor ve bu da cildi taze tutuyor. Doğal yoldan yapmak en iyisidir ve bunun için gül yapraklarını kaynatmanız ve ardından suyun yüze uygulanacak kadar soğumasını beklemeniz gerekir. Daha az zaman alan ve banyodan hemen sonra uygulanan saf bir gül suyu spreyi de satın alabilirsiniz..

Kırmızı Kına:

Türk Güzellik İpuçları ve Sırları Kırmızı Kına

Kızıl Kına Türk kadınları için gelenekseldir ve vücut üzerinde kutsal bir süs olarak kabul edilir. Ellerini ve ayaklarını desenlerle boyarlar ve düğünlerinin olmazsa olmazıdır. Şampuan banyosundan yaklaşık bir saat önce saç derisine nötr kına uygulanır. Bu saçlar için besleyicidir ve sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlar..

Yoğurt:

Türk Güzellik İpuçları ve Sırları Yoğurt

Yoğurt, Türkler için bir lezzettir ve hemen hemen her gıda maddesi ile servis edilir. Sadece tadı nedeniyle değil, aynı zamanda sağlıklı sindirim için de sahipler ve hatta harici olarak uygulanıyorlar. Yoğurt doğrudan cilt üzerinde kullanmak veya limon suyu ile karıştırmak, cilt yumuşatmanın yaygın bir yöntemidir..

Siyah Sabunlar:

Türk Güzellik İpuçları ve Sırları Siyah Sabunlar

Türk kadınları, Roma hamamından türeyen ve yüzyıllardan beri orada bulunan ünlü Türk hamamları olan hamamlara giderler. Sadece cildini yumuşak ve ipeksi yapmakla kalmaz, aynı zamanda terli havalarda gözenekleri açar. Vücudu derinlemesine temizleyen ve harika bir ovma görevi gören, dünyanın her yerinde bulunan ve kullandıkları özel bir siyah sabun vardır. Ölü derinin yıkandığını ve yeni cildin sana daha genç bir sen verdiğini göreceksin. Fas’tan rhassoul kili uygulamak, fırçalamadan sonra en iyisi olacaktır..

Şeker Balmumu:

Türk Güzellik İpuçları ve Sırları Şeker Ağdası

Şeker ağdası vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın kolay bir yöntemidir. Sadece cildinizi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda ölü deriyi de temizler. İki su bardağı şekeri alın ve 1/4 su bardağı limon suyu ve 1/4 su bardağı su ile karıştırın ve kaynatın. Cildinize uygulanana kadar soğutun ve ardından tabaka ince olana kadar bölgelere yayın. Saçın büyüdüğü yerin tersi yönden şeritleri çekin.

Kohl:

Türk Güzellik İpuçları ve Sırları Kohl

Kohl, Mısırlılardan geçen çok eski bir güzellik sırrı olmuştur. Kohl, siyah toz ile birlikte kullanılır ve artık piyasada farklı markalarda kolayca bulunur. Sadece gözlerinizin parlak ve etkileyici görünmesini sağlayacak iyi kohl kajal’ları alabilirsiniz..

Bal Maskesi:

Bal maskeleri mineral tuzlar, vitaminler ve amino asitler içerdiklerinden yüz için harikadır. Konsept Mısırlılar tarafından miras alındı ​​ve çok ünlü bir güzellik tarifiydi. Baldaki nemlendirici element, kadınların cildini yumuşak ve pürüzsüz bırakır. Biraz limon suyu yüz maskesi için daha iyi sonuçlar verir..

yağlar:

Türk Güzellik İpuçları ve Sırları Yağlar

Dikenli armut yağı, yaşlanma karşıtı özelliği nedeniyle Türk kadınları tarafından kullanılmaktadır. Bu, zamanı döndürmek ve cildimize yansımasına izin vermemek için gerçekten etkili olabilir. Argan yağı, E vitamini içeriği ve yağ asitleri nedeniyle de ünlüdür. Cildi nemli tutar ve yumuşatır.