Her kadının hayatındaki özel zamanı hamilelik dönemidir. Saflık auralarında parıldadıkları, birine hayat vermenin zorlukları, yüzlerinde parıldayan ışıltıları, bu dünyaya yeni bir tane getirme sorumluluğu, küçük ama büyük biri. hayatlarının bir parçası ve bu, bir kadının kendi ininde sinsi sinsi, çevresine karşı tetikte, bazen bir salyangoz kadar sakin, bazen bir dişi aslan kadar vahşi olduğu zamandır. Ancak bu fenomen ne kadar güzel olursa olsun, ne yazık ki her yaştaki herkesin yararlanabileceği bir ayrıcalık değil..

yaş hamileliği nasıl etkiler

Her kesimden kadın için ayrı gruplar oluşturan Tabiat Ana’nın oluşturduğu belirli kurallar ve normlar vardır ve bu belirli düzenlemelere dayanarak yeni bir yaşamı kendi içimizde barındırmak söz konusu olduğunda doğa tarafından zincirlere vuruluruz. . Ne kadar olgun olursak olalım ya da bu bizim için ne kadar arzu edilir olursa olsun, Doğa Ana bizi fiziksel olarak sınırlı sayıda yumurta ve yeni bir yaşam üretme şansı ile sınırladı..

Bu söyleniyor ki bugünün makale konusu yaş vs doğurganlık.

Hepimiz genç anne olaylarının farkındayız ama bu doğum için uygun bir zaman mı??

Bir kadın olarak vücudumuz erken yaşta, gençliğimizden itibaren olgunlaşmaya başlar ve on sekiz yaşına geldiğimizde, dünyayı ele geçirmeye hazırız. Ama 18 yaşında, saf ve deneyimsiziz ama her şeyi fethetme ateşimiz öyle değil, çoğu zaman kalkanımızı serbest bıraktık ve sonuç, istatistiklere göre her yıl artan genç bir hamilelik. Ancak bedenimiz onu fiziksel olarak desteklese de, zihinsel olarak bir başkasıyla ve onun geleceğiyle ilgilenecek kadar istikrarlı değiliz. Hamilelik süreci bile genç anne için zor bir dönem olabilir. Bu anneyi etkilemeyebilir ama çocuk için önümüzde karanlık bir gelecek var..

Ancak, diyelim ki yirmili yaşlarımızda biraz daha yaşlandığımızda, nihai olgunluğa ulaşırız ve bu nedenle o rahimlerde bir çocuk doğurmak için mükemmel bir zamandır. Fiziksel ve zihinsel olarak hem hazırlıklıyız hem de temkinliyiz.

Ergenlik hayatımızdaki düzensizliklerimizi bir kez geride bıraktık, artık kolayca gebe kalabilen ve bu nedenle hamile kalmak için iyi bir zaman olan taze yumurtalarla istikrarlı bir yumurtlama sürecimiz var. 20 yaşında hamile kalmanın diğer avantajları, genç vücudumuzun yükü kolayca taşıyabilmesi ve doğum sonrası yıllar bile bu yaşlarda canlılık ve coşku dolu olduğumuz için kolay olmasıdır..

30’lara geldiğimizde biraz daha olgunlaşıyoruz ama bunlarla yumurtalarımız da olgunlaşıyor. Yaşla birlikte buruşmaya ve sırt ağrılarına başlıyoruz, peki size yumurtaların hala kusursuz olacağını düşündüren nedir? Bu süre zarfında, ilk sefer nadiren şanslıdır ve sadece bir hamile kalmaya çalışmak için iyi bir iki veya üç ay geçebilir..

Sırt ağrısı, kırışıklıklar ve diğer problemler ortaya çıkarken 20’li yaşlarınızda olduğu gibi aynı şevk eksik olacaktır, ancak kişi formda vücudu koruyabilirse, bir nimet olarak hareket eden olgunluklarını birleştirebilir ve iyi bir anne hayatına sahip olabilir..

40 yaşına geldiğinizde, çocuklarınızın lise sonuçlarını düşünmelisiniz, hamile kalmayı değil, çünkü şimdiye kadar hamile kalmanız için sonsuza kadar sürecek şanslı yumurtalarınızdan bazılarınız kaldı. Bu arta kalan yumurtalar, gebe kalsalar bile düzgün çalışmayabilirler ve bu, depresyon, vajinal kanama, dış gebelik ve hatta vücudumuz bunu alamazsa düşük yapma gibi diğer tüm sorunların ortaya çıktığı zamandır..

Ayrıca kemiklerimiz gıcırdatmaya başlar ve çocuk doğduğunda bir tane yetiştirmekte zorlanırlar. Daha akıllıca ve daha deneyimli olsa da, 40 yaşında hamile kalmak yorucu bir süreçtir..

Ve 50’ye geldiğimizde, menopoz tarafından kovalanıyoruz ve hala rahminizdeki tek şanslı yumurta son kez veda ediyor. Bu, artık üreme yeteneğimizi kaybettiğimiz zamandır. Ancak özel durumlar da var.