Hamilelik, bir kadının hayatındaki en iyi evrelerden biridir, ancak aynı zamanda bebeğin gelişimini ve büyümesini içerdiğinden kritik bir evredir. Bu, bir kadının değerli sevinç demeti için uygun sonuçların elde edilmesini sağlamak için doğru yiyecekleri yemesini gerçekten önemli kılar. Bir yandan, tamamen kaçınması gereken yiyecekler varken; Hamile kadınlar için en iyi yiyecekler kategorisine giren bazıları var. Günlük rutine ekleyebilecekleri yiyecekler hakkında size ayrıntılı bir fikir vermek için bu kılavuz size çok yardımcı olacaktır. Onları kontrol edin ve mükemmel sonuçlar için 2-3 gıdadan oluşan bir kombinasyon seçin..

hamileler için yiyecekler

Hamilelikte Yenilebilecek Gıdalar:

Bakalım hamilelikleri sırasında hamile bir bayanın listesindeki en iyi ve en iyi yemek ipuçları hangileri?.

1. Tam Tahıllar:

Hamile Kadınlar Gıda Tam Tahıllar

Hamileler için en iyi besinlerden biri olan kepekli tahıllar, vücudun bu sefer ihtiyaç duyduğu folik asit ve demirle ve ayrıca çok yüksek düzeyde lifle zenginleştirilmiştir. En iyi sonucu almak için günlük öğünlerinize yulaf ezmesi, kahverengi pirinç, tam tahıllı ekmekler ve tam buğday makarnaları ekleyin..

2.Yoğurt:

Hamilelikte Yoğurt Yoğurtlu Yiyecekler

Az yağlı ve yağsız yoğurt, hamilelikte alınması gereken sağlıklı besinlerden bir diğeridir. Kalsiyum oranı yüksektir ve sütten daha fazladır. Ayrıca proteinler açısından zengindir. Mükemmel sonuçlar için her zaman diğer gıdalarla birleştirebilirsiniz..

3. Meyveler:

Hamilelikte Meyve Yeme

C vitamini, lif, folat ve potasyum, çileklerin vücuda hamilelik sırasında mükemmel hale getirmesini sağlayan temel besinlerden bazılarıdır. Bu çilekten yaban mersine, ahudududan böğürtlene kadar her şey olabilir. En iyi sonuçlar için kahvaltılık gevrek ile birleştirmeyi deneyin..

4. Meyve ve Sebzeler:

Hamilelikte Alınacak Yiyecekler Meyve ve sebzelerBu, liflerin yanı sıra yüksek düzeyde besin maddeleri söz konusu olduğunda karşılaştırılamayacak bir meyve kategorisidir. Bu, onu hamile olan ve dengeli miktarda besin gerektiren bayanlar için ideal bir yiyecek yapar. Yaklaşık 3 yeşil ve mevsim sebzesi ve 2 meyve kesinlikle rejimin bir parçası olmalıdır. Büyüyen bebeğin hücre büyümesi, gözleri, derisi ve kemikleri için önemlidir..

5. Yumurtalar:

Erken Gebelikte Yenilebilecek Gıdalar

Sadece protein açısından oldukça zengin ve en iyi besleyici gıdalardan biri olmakla kalmayıp, hamile kadınlar da dahil olmak üzere her insan için yumurta olmazsa olmazdır. Ayrıca bebeğin gelişimi için ihtiyaç duyduğu amino asitleri sağlar. Sağladığı birçok vitamin ve mineral de vardır. Kolin, yumurta tarafından sağlanan ve bebeğin büyümesi için çok ihtiyaç duyulan önemli bir besindir. Az pişmiş veya çiğ yumurta tercih edilmez..

6. Somon:

Hamilelikte Alınan Yiyecekler Salman

Çocuğun uygun beyin ve göz gelişimi için, omega yağ 3 asitleri, somonda iyi miktarda bulunan bir zorunluluktur. Ayrıca vücuda B vitamini ve protein sağlar. Diğer balıklara göre cıva oranı düşüktür. Haftada 1-2 kez diyete dahil edebilirsiniz..

7. Fasulye:

Hamilelikte Besinler Fasulye ve Mercimek

Fasulye protein ve lif sağlamanın yanı sıra iyi düzeyde demir, çinko, folat ve kalsiyum içerir. Ne tür fasulye seçerseniz seçin, içinizde büyüyen bebek için mükemmel bir besindir. Mükemmel sonuçlar için gün boyunca çeşitli yemeklere ekleyebilirsiniz..

8. Kırmızı Et:

Hamilelikte Yenilebilecek Gıdaların Listesi Kırmızı Et

Demir ve vitamin ihtiyacını karşılamak için kırmızı et hamileler için mükemmel bir besindir. Ancak organik et kullanılmalıdır. Ayrıca omega yağ 3 asitleri sağlar. Bu, çocuğun uygun beyin gelişimine yardımcı olur.

9. Su:

Hamileyken Yenilebilecek Gıdaların Listesi

Su, hamile bayanlar için diyet ve yiyeceklerin en önemli hususlarından biridir. Mideyi doldurur ve sistemi toksinlerden temizlemenin yanı sıra açlık sancıları yaşamamanızı sağlar. Ayrıca sorunsuz bir hamilelik yolculuğu için vücut fonksiyonlarını düzenler. Taze meyve suları ve yeşil çay gibi diğer sağlıklı sıvıların yanında 8-10 bardak su için.

Hamile bayanlar, diyetinize sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmaya kesinlikle yardımcı olacak yukarıdaki yiyeceklerle başladığınızdan emin olun..