Çok fazla kilo almak, hamileliğin bir başka yan etkisidir. Hamilelik döneminde ve hatta doğumdan sonra çok fazla kilo alınır. Kilo almak aslında bir kadının içinde büyüyen bebeğe destek olması için gereklidir. Hamilelik sırasında kazanılan kilolar, hamilelik döneminden önceki kadının büyüklüğüne bağlıdır. Bu nedenle, hem anne hem de bebek için süreci kolaylaştırmak için hamilelikten önce belirli bir ağırlık kriterinin altına alınması şiddetle tavsiye edilir. Belirli bir kilo aralığında olmak, hamilelikte komplikasyon olasılığını oldukça azaltır. Bununla birlikte, kilolu hamile kadınların bebekleri için ekstra miktarda besine ihtiyaç duyduğu ve sağlıklı bir beslenme planına sahip olmayı çok önemli hale getirdiği bilinmelidir. Fazla kilolu hamile kadınlar için çeşitli diyet planlarının farkında olunmalıdır..

Kilolu Hamile Kadınlar İçin Diyet Planları

Kilolu Hamile Kadınlar Diyeti:

Ne yemeli:

Hamilelik, kadınları tükettikleri yiyecekler konusunda çok endişeli ve şüpheci yapabilir. Haklı olarak, yedikleri içlerindeki bebeği doğrudan etkilediği için olmalıdırlar. Kilolu kadınlar, besleyici ve sağlıklı olan ve dini olarak buna bağlı kalan sıkı bir diyet uygulamalıdır..

1. Meyveler, sebzeler ve kepekli tahıllar, aşırı kilolu hamile kadınlar için hamilelik yemek planına dahil edilecek yiyeceklerin başında gelir. Genellikle hamilelik sırasında gerekli olan folik asit, C vitamini ve demir gibi hayati besinleri içerirler. Dolduruyorlar ve kalorileri düşük.

2. Yağsız proteinler ve az yağlı süt ürünleri, hem protein hem de kalsiyumun önemli kaynaklarıdır, her ikisi de aşırı kilolu hamilelik diyetinde çok önemlidir..

3. Az yağlı Yunan yoğurdu, fırında tavuk göğsü ve yeşil fasulye, aşırı kilolu hamile kadınlar için diyet listesine dahil edilmesi gereken bazı sağlıklı seçeneklerdir..

4. Yağlar ve şekerler tamamen liste dışı değildir, ancak aşırı kilolu hamilelik için diyet planında belirtildiği gibi tüketimi kesinlikle sınırlandırılmalıdır..

5. Ne kadar yediğinize özellikle dikkat edilmelidir. Sık sık küçük porsiyonlarda yiyecek almalısınız. Porsiyon boyutlarını ölçmeyi ve bu miktarı aşmamayı öğrenmelisiniz. Ekstralardan vazgeçerek porsiyonları ve alımı kontrol etmeye odaklanın.

Kilolu Hamile Kadınlar İçin Diyet Planları-Ne Yenir

Yapılmaması Gerekenler:

1. Hamilelik kesinlikle kilo verme diyeti için doğru zaman değildir. Hamileyken kilo vermek için hızlı diyet yapmayın. Fazla kilolu hamile kadınlar, kilo alımını minimumda tutmak için diyet yapmaya çalışmamalıdır..

2. Hamilelikte aşırı diyetler ve aşırı kalori kısıtlaması, bu hassas dönemde vücudunuzla olumsuz tepki verebilir. Vücut hamilelik sırasında yorgun ve zayıf kalır. Düzenli öğünlerden gerekli besinleri keserek strese ve ıstıraba maruz bırakılmamalıdır..

3. Sağlıksız hızlı diyetler yerine, sağlıklı öğünler benimsenmeli ve aşırı kilolu hamilelik için diyet planına besin açısından zengin, düşük kalorili birçok gıda dahil edilmelidir. Sert bir kilo verme rejimine gitmek cazip gelse de, aşırı kilolu hamile kadınlar hamilelikleri boyunca önerilen günlük kalori alımını daha fazla hedeflemelidir..

4. Fazla kilolu kadınlar için hamilelik yemek planına fast food, soda ve tatlıları dahil etmekten kaçının. Sağlıklı bir diyet bebeğinizin doğum öncesi gelişiminde çok önemli bir rol oynar. Hamilelikte gerekli gıda alımını bozmak, doğmamış bebek için yaşam boyu sağlık etkilerine sahip olabilir..

Bunlar, aşırı kilolu hamile kadınlar için popüler ve etkili diyet planlarından bazılarıydı. Fazla kilolu hamile kadınların ne ve ne kadar yemeleri gerektiğini kontrol etmenin yanı sıra, kilolarını ve sağlığını kontrol altında tutmak için bazı düzenli fiziksel egzersizler de yaptırmalıdır. Sağlıklı bir hamilelik ve normal sağlıklı bir bebeğe sahip olmak için uzman bir diyetisyenden görüş alınması ve fazla kilolar için etkili bir hamilelik diyeti oluşturulması şiddetle tavsiye edilir..