Havlular ilk olarak 17. yüzyılın sonlarında Türkiye’de icat edildi. O zamandan beri çok geliştiler. Eskiden küçük dikdörtgen bir kumaş parçası olan kumaşlar şimdi kalın, dokuma, lüks parçalar haline geldi. Artık sadece banyo için değil. Çok yönlü bir ürün olan havlular artık mutfaktan spor salonuna, yıkama odalarına kadar her yerde kullanılıyor. Havlular bugünlerde her boyutta gelir ve her türün farklı bir faydası vardır. Plaj ve banyo çeşitleri herkes tarafından kullanılırken, spor havluları özellikle sporcular ve jimnastik, yüzme, güreş gibi fiziksel aktivitelerle çok fazla zaman harcayan kişiler için tasarlanmıştır..

Erkekler ve Kadınlar İçin En İyi Spor Havluları:

Tüm bu sporlar, yüksek emiciliğe sahip ve çok hızlı kuruyan bir havlu gerektirir.,

1. Küçük spor havlusu:

Küçük spor havlu

Küçük spor havluları kullanışlıdır ve taşıması kolaydır. Yumuşak ve dayanıklıdırlar. Tekrarlanan yıkamalar da bunları sağlam tutar. Boyut olarak küçük olduğu için kolayca ıslanır ancak iki tane bile taşımak hantal görünmüyor.

2. Antimikrobiyal spor havlusu:

Antimikrobiyal spor havlusu

Jimnastik yapmak çok fazla ter demektir. Spor salonunda hijyen sağlamak çok önemlidir, çünkü çok fazla ter düzgün bir şekilde temizlenmezse kolayca mantar enfeksiyonlarına yol açabilir. Antimikrobiyal havlular, kişisel hijyenin korunmasına yardımcı olur ve bir kokuyu ücretsiz tutar.

3. Büyük spor havlusu:

Büyük spor havlu

Spor salonunda çok zaman geçiren veya doğal olarak çok terlemeye meyilli kişiler için büyük spor havluları tercih etmelidir. Bunlar pamuktan veya polyesterden veya nemi iyi emen herhangi bir kumaştan yapılabilir..

4. Egzersiz havluları:

Egzersiz havluları

Egzersiz havluları veya ter havluları aslında yüzücüler içindi. Kısa sürede tekrar kullanılabilecek şekilde emici ve çabuk kuruyan bir havlu tasarlamak istediler. Bunlar en iyi spor havluları.

5. Mikrofiber spor havluları:

Mikrofiber spor havluları

Polyester, viskon, pamuk vb. gibi karışık kumaşlardan yapılan mikrofiber spor havluları hızlı kuruyan bir çözüm sağlar. Kişisel tercihlere bağlı olarak spor salonu el havlusu kadar küçük veya banyo havlusu kadar büyük olabilirler..

6. Dokuma spor salonu havluları:

Dokuma spor havluları

Dokuma havluların çok fazla emme kapasitesi vardır. Bunlar yumuşak ve kalındır ve ideal olarak destek için spor salonu banklarına da yerleştirilebilir. Spor salonunda her zaman karşılaştığımız terleme sorununun devam etmesine yardımcı olur..

7. Pamuklu spor havluları:

Pamuklu spor havluları

Pamuklu spor havluları genellikle spor salonu tarafından sağlananlardır. Beyaz renkli olabilirler. Spor salonuna ait oldukları için erken kurumalarına gerek yoktur. Bu pamuklu havluların en iyi yanı, dayanıklılığı ve yumuşaklığıdır. Pamuk kendi içinde eşsiz bir kumaştır.

8. Kişiselleştirilmiş spor havlusu:

Kişiye özel spor havlusu

Kişiselleştirilmiş spor salonu havluları gün geçtikçe popülerlik kazanıyor. Spor salonunda çok zaman geçirme eğiliminde olan kişiler genellikle kendi havlularını taşırlar. Kişiselleştirilmiş bir havlu benzersizdir ve sizin hakkınızda çok şey anlatır. Ayrıca bu günlerde kişiselleştirilmiş havluları hediye olarak hediye etmek de trend oluyor..

9. Erkek spor havlusu:

Erkek spor salonu havlusu

Hafif, yumuşak, dokuma veya dokumasız, büyük boy… Bunların hepsi erkek spor havluları hakkında konuştuğumuzda kullanılabilecek standart kelimelerdir. Onlar gerçekten harika spor havluları. Telefon gibi temel eşyalarınızı yakınınızda tutmak için cepli spor havluları da vardır..

Spor havluları çok kullanışlı olsa da, düzenli egzersiz yapan kişiler için de aynı derecede faydalıdır. Terden çabuk kurtulmayı sağlarlar ve spor havlusu oldukları için kolayca kururlar. Tek kullanımlık havlular, bir kez kullanılıp atıldığı için spor salonunda kullanım söz konusu olduğunda da çok popülerdir..