Ellerinizle çalıştığınızda güzellik yaratırsınız. Bu el yapımı hediyeler, birini sevdiğinizi söylemenin en iyi yoludur. Bu yüzden, güzellik öğeleri yaratmak için bir şeyler boyamayı, dikmeyi veya sadece yapıştırmayı deneyin. Bunlar sevdiklerinize, arkadaşlara, kocalara, eşlere veya çocuklara hediye edilebilir. El yapımı ürünler çok güzel ve ne kadar zahmete girdiğinizi gösteriyorlar. Aşağıdaki listeden hediyeleri seçtikten sonra, onlar için en iyi el yapımı hediyeyi oluşturmak için zaman ayırın..

Sevilen Kişi için En Yeni ve Benzersiz El Yapımı Hediye Fikirleri:

En iyi 30 basit el yapımı hediyeye bakalım.

1. Herkes İçin Sevimli Hediye:

Herkes İçin Şirin Hediye - El yapımı hediyeler

El yapımı hediyeler, çok emek harcandığı için çok değerlidir. Hediye havluya sarılır ve bir kurdele ile bağlanır. Göz ve kırmızı bir burun ekleyerek sevimli hale getirebilirsiniz. Boynuzları kahverengi boru temizleyicileri kullanılarak eklenebilir. Bu Noel temelli hediye fikrini deneyin veya çocuklar için herhangi bir temayı bile yapabilirsiniz..

2. El Yapımı Kalem Standları:

Çeşitli temalarda el yapımı kalem standları yapmayı deneyin. Bunlar kağıt ve yapıştırıcı kullanılarak yapılabilir. Daha fazla karakter için şeritler ve gözler de eklenebilir. Bu el yapımı hediye fikirleri sadece çocuklar için değil yetişkinler için de uygundur. Tek yapmanız gereken temayı düşünmek ve ardından renkli kağıtları kesmek..

3. Çiçek Dekorasyonu:

Çiçeklerle dolu çiçek açan bir monogram dekorasyon, annen veya arkadaşların için tam da yapman gereken şey. Bu el yapımı doğum günü hediyesi çiçeklerle dolu olduğu için çok güzel. Tek ihtiyacınız olan köpükle doldurulacak metal kesikler. Çiçekler daha sonra yapraklarla birlikte köpük içinde düzenlenebilir. Bu güzel bir dekorasyonu tamamlar.

4. Eşsiz Resim Ekranı:

Hiçbir şey sevgiyi el yapımı bir hediye gibi söyleyemez. Bu eşsiz resim ekranı şeker çubuklarından yapılmıştır. Şeker çubuklarının her biri parlak renklerle boyanır ve ardından birbirine yapıştırılır. Resimler için kanca görevi gören küçük biblolar ekleyebilirsiniz. Bu ekranların her birini renkli ve parlak hale getirin. Ekranlar, arkadaşlar veya çocuklar için el yapımı hediyeler olabilir..

5. Sevgililer Günü Hediyesi:

Bu yıl sevgiliniz için güzel bir el işi hediye yapın. Bu hediye, sevgilinizin adının baş harfinin monogramı olarak yapılmıştır. Daha sonra sevdiklerinizin resimlerini yapıştırabilir ve monogramı doldurabilirsiniz. Süslü resminiz ile ayrı bir mumluk da hediye edilebilir..

6. Kendisine Küçük Notlar:

Bir mason kavanozu kullanın ve kurdelelerle süsleyin. Ardından kocanız veya erkek arkadaşınız için birkaç küçük aşk notu yazın ve bunları küçük demetler halinde bağlayın. Bu demetleri kavanoza koyun ve bu erkekler için el yapımı hediyeniz. Birlikte geçirdiğiniz zamanları hatırlatan kavanozdaki küçük notlara bayılacaklar. Notların her biri, geçirdiğiniz zamanların hatıraları olmalıdır. Bu da hediyeyi çok değerli ve duygusal kılıyor..

7. Açılır Kart:

Herkes için en iyi el yapımı hediyelerden biri olan harika bir açılır kart yapmaya çalışın. Açılır kart, sevdikleriniz için resimler ve notlarla doludur. Kart kapatıldığında basit görünüyor. Ancak açıldığında kart birkaç katmana ayrılır. Her katmanda sevdikleriniz için sürpriz bir eşya bulunur. Böylece onlar için resimler veya gizli mesajlar yapıştırabilirsiniz. Zarflardaki küçük notlar da sevimli görünüyor.

8. El Yapımı Not Defteri:

Gençlere verilebilecek iyi bir hediye, el yapımı bir günlük veya not defteridir. Bu not defteri, kesilmiş kottan arta kalan malzeme ile süslenebilir. Kot pantolonun cebi, kalem ve eskiz kalemleri için cep olarak kullanılabilir. Onun için el yapımı bir hediye olarak güzelleştirmek için küçük çiçekler ve kurdeleler ekleyin. Günlük küçük notlar eklemek için kullanılacaktır..

9. Bebek Hediyeleri:

Doğum hediyesi veya vaftiz hediyesi olarak verilebilecek bebekler için yaratıcı el yapımı hediyeler yapabilirsiniz. Bunlar bebek biblolarıyla süslenmiş kalp şeklinde kesiklerdir. Çocuğun cinsiyetine göre şekilleri pembe veya maviye boyayabilirsiniz. Bu küçük hediye, ebeveynlerin bebek odasına asmaları için mükemmeldir..

10. Çakıl Ailesi Sanatı:

Küçük çakıl taşlarından yapılmış bu küçük yaratıcı el yapımı hediyeyi ailenize hediye edin. Sanat eseri, bir bankta oturan bir aile ve küçük bir köpekten oluşuyor. Bunların her biri, insanları oluşturmak için birbirine bağlı üç çakıldan yapılmıştır. Çakıl sanatı daha sonra ağacı oluşturmak için suluboya ile süslenir ve alt katman için gerçek çim eklenir..

11. El Yapımı Kolye:

Bu sevimli kolyeleri arkadaşlarınız için ip veya yün ip ile kolayca yapabilirsiniz. Bu el yapımı hediyelik eşyalar hem kullanışlı hem de oldukça şık. Bunlar tek renk iplik veya çok renkli iplik ile yapılabilir. Tek yapmanız gereken ipliği zincirin etrafına dolamak ve hassas bağlantılar oluşturmak. Kolyenin yanında bir küpe seti de olabilir..

12. Düğme Anahtarlık:

Sadece düğmeleri kullanmak harika sanat eserleri yaratabilir. Bu sevimli insan anahtarlığını oluşturmak için çeşitli renklerde farklı boyutlarda düğmeler kullanın. Anahtarlığı tek renkli düğmelerle de yapabilirsiniz ancak çok renkliliğin etkisi şaşırtıcıdır. Bu basit el yapımı hediye, çocuklar ve yetişkinler için de uygundur..

13. Ponpon Çelenk:

Duvar dekorasyonu olmadan herhangi bir kutlama tamamlanmaz. Bu ponpon çelengi, iple birleştirilmiş birkaç renkli ponpondan yapılmıştır. Sonuç, herhangi bir odayı aydınlatacak harika bir yumuşak renk dizisidir. Bu, özellikle Noel ve tatil sezonu için kendisi için iyi bir el yapımı hediye fikri..

14. Bebek Buketi:

Bir bebek duşunda birine hediye verirken bu, verilebilecek en iyi hediyedir. Bu bebek buketi, çiçek ve tomurcuk gibi görünecek şekilde katlanmış bebek giysilerinden yapılmıştır. Yumuşak bir oyuncak da ekleyebilirsiniz. Bütün hediye, saksı bile giysilerden yapılmıştır. Bu renkli hediye, arkadaşlar için el yapımı hediye fikirleri olarak mükemmeldir..

15. El Yapımı Çiçek Çerçeveleri:

Daha sonra vazolara koyabileceğiniz bu çiçek oyuklarını yapabilirsiniz. Çiçeklerin her birine aile üyelerinin resimleri yapıştırılabilir. Bu el yapımı doğum günü hediyesi, ailenin resimlerini vazoya doldurabileceğiniz büyükanne ve büyükbabalar için iyidir. Herhangi bir büyükanne ve büyükbaba, özellikle torunlarından yapılmışsa, bu güzel hediyeye sahip olmaktan çok mutlu olacaktır..

16. Kahve Fincanı Kapakları:

Çabuk örebileceğiniz ve el yapımı kız kardeşe hediye edebileceğiniz kolay örülmüş kahve fincanı kılıfları. Hediye kahve fincanları ile kullanılabilir ve kahveyi çok daha uzun süre sıcak tutar. Seçtiğiniz renkler, kişinin en sevdiği renklerin ne olduğuna bağlı olacaktır. Bunlar Noel, doğum günü vb. temalara göre yapılabilir..

17. Kalp Duvar Sanatı:

Onlar için bir duvar sanatı yaparak herkese bir sürpriz yapın. Bu duvar sanatı, 3 boyutlu ve kırmızı renkli kağıt kalplerden yapılmıştır. Beyaz duvar, rastgele sırayla yapıştırılan bu farklı boyuttaki kalplerle çarpıcı görünüyor. Resmin tamamı nefes kesici. Kalp şekilleri kırmızı kağıttan kesilir ve ortasından kesilir. Bu yarık, kağıdı 3B biçimde katlamanızı sağlar..

18. Dantel Monogramı:

Havalı vintage görünümlü hediyeler, hediye vermek için iyi olan başka bir harika stildir. Bu monogram, yumuşak renklerle boyanmış ve ardından harika küçük dantel parçalarıyla yapıştırılmıştır. Kurdelelerden yapılmış çiçekler ekleyebilirsiniz. Güzel boncuklar ve inciler bu parçanın güzelliğine katkıda bulunur. Bu normalde bir kadın için bir hediyedir..

19. El Yapımı Defterler:

Bu renkli sanat tarzı kitaplar, üniversite öğrencileri ve meslektaşlarınız için harika. Kitaplar, blok baskılı malzemeye sarılır ve kurdele ile bir demet halinde bağlanır. Kitaplar küçüktür ve bir çantada veya cepte tutulabilir. Defterlerin her biri Çevre dostu kağıttan yapılmıştır.

20. Noel Dekoru:

Bu küçük güzellikler hediye olarak harika çünkü evin herhangi bir yerine asılabilirler. Noel süsleri bir takım veya tek bir parça halinde tutulabilir. Noel resimlerini doldurmak için kullanılan basit bez parçalarıyla eşyaların yapılması kolaydır. Kullanılan çerçeve, küçük boyutlardaki yaygın iğneli çalışma çerçevesidir..

21. El Yapımı Çantalar:

Sevdiklerinize seyahat ve alışveriş için harika olan bu harika hediyeleri hediye edin. Bu çevre dostu çantalar, basit baskılı kumaştan ve ardından kontrast çanta kulplarından yapılabilir. Çantalar standart boyuttadır ve her amaç için kullanabilirsiniz. Baskılarda kullanılan parlak renkler hediye olarak en iyisidir.

22. Kendin Yap Uyku Maskeleri:

Bu kendin yap uyku maskeleri, arkadaşlarınız ve ailenizdeki herkes için ilginç hediyeler yapar. Uyku maskeleri, daha sonra renkli kalemler veya kumaş boyaları ile süslenebilen kalın pamuklu malzemeden yapılmıştır. Maskeleri parlak renklerde bile işleyebilirsiniz..

23. Manikür Seti:

Kız arkadaşınıza manikür için tüm güzelliklerle dolu bu güzel Mason kavanozu hediye edin. Kavanoz parlak pembe kağıda etiketlenebilir. Kavanozu çeşitli renklerde ojelerle doldurabilirsiniz. Bir tampon, pamuk topları, oje çıkarıcı vb. ekleyin. Kavanozun yukarı kıvrılmış ve alt kısmına yerleştirilmiş renkli kağıtla çekici görünmesini sağlayın..

24. Düğme Saati:

Sevdikleriniz için el yapımı bir saat yapmaya çalışın. Bu küçük güzellik, bir iğne işi döngüsünden yapılmış bir saat. Döngüye kumaş yerleştirilmiş ve saatin numaralarının yerine düğmeler yapıştırılmıştır. Saatin mekanizması ortada ayarlanmıştır. Saat herhangi bir duvarda çarpıcı görünüyor.

25. Çikolata ve Şarap:

Basit bir şarap şişesini süslemenin benzersiz bir yolu, ona çikolata eklemektir. Bu ananas şeklindeki şişe dekorasyonu harika bir fikir. Tek yapmanız gereken şarap şişesini kağıda sarmak ve ardından kağıda çikolataları yapıştırmak. Daha iyi bir etki için altın kağıda sarılmış çikolataları deneyin. Şişenin üst kısmı daha sonra yaprak efekti vermek için yeşil kağıtla sarılabilir..

26. Çatal Bıçak Takımı:

Bu, annenize veya eşinize vermek için güzel bir hediye. Çatal bıçak takımı sicim ile bir demet halinde sarılır. Çatal bıçak takımlarının her biri, kulplarda renkli kağıda sarılır. Hatta bu eşyaları suya dayanıklı olması gereken parlak renklerle elle boyayabilirsiniz. Çatal bıçak takımı günlük olarak kullanılabilir. Onları dekor parçaları olarak bile ayarlayabilirsiniz..

27. El Yapımı Yer İmleri:

Bu kitap ayraçları kitap severlere hediye etmek için harikadır. Yer imlerinin her biri, parlak renklerle benzersiz bir şekilde yapılabilir. Eşyaları kime hediye ettiğinize bağlı olarak baskılar yapabilirsiniz. Çocuklar için çizgi film temaları yazdırabilirsiniz. Yetişkinler için soyut baskılar veya çiçek desenleri yapabilirsiniz..

28. Renkli Bilezikler:

İşte herkese hediye olarak yapabileceğiniz güzel bileklikler. Bilezikler parlak renklerle boyanmıştır ve bir desen oluşturabilirler. Tema olarak lekeli veya renkli blok seçin. Yaptığınız bileklikler tarza göre geniş ya da ince olabilir..

29. Renkli Altlıklar:

Bunlar, arkadaşlarınıza ve ailenize set olarak hediye edebileceğiniz sevimli renkli bardaklardır. Bu küçük bardak altlıklarını yapmak için evin etrafında duran iplik parçalarını bile kullanabilirsiniz. Bu durumda renkler değişebilir. Aksi takdirde, bir tema deneyebilir ve bardak altlığı yapmak için güzel renkler elde edebilirsiniz..

30. Oje Kupaları:

Bu renkli kupaları evde sadece su ve oje ile yapmak çok kolay. Tek ihtiyacınız olan bir küvet su. Suya bir miktar oje damlatmanız gerekecek. Ardından sade beyaz kupalarınızı yarıya kadar suya batırın. Oje kupalara yapışacak ve renk sabitlenecek.

Bu harika el yapımı hediyeler, evde hazır ürünlerin maliyetinin çok altında kolayca yapılabilir. El yapımı hediyeler, mağazadan satın alınanlardan çok daha fazla sevgi gösterir.