İnci, yeryüzünden bir mucizedir. Bu muhteşem mücevherler bize verilmiş bir hediyedir. Diğer değerli taşlar gibi herhangi bir madenciliğe veya kesmeye ihtiyaçları yoktur. Denizde yaşayan bir yumuşakçadan geliyorlar.

İnciler Nasıl Yapılır??

Bir yumuşakça türü olan basit bir istiridye incinin yuvasıdır. Kum, istiridyenin kabuğuna girdiğinde, bu davetsiz misafirin üzerini bir sedef tabakasıyla örtmeye başlar. Bu sedef mineral bir maddedir. İstiridye, davetsiz misafir kumu üzerinde sedef tabakası oluşturmaya devam ediyor. Bu oluşum veya sedef, daha sonra inciyi oluşturan bir kaplama alır. Bu, doğanın incileri oluşturma yöntemidir. Bu şekilde çok küçükten büyüğe birkaç boyutta inci görüyoruz. Bu doğal inciler oldukça pahalı ve nadirdir..

Şimdi çok sayıda müşteriye hizmet etmek için inci yetiştiriyoruz. Bu ekili inciler de aynı şekilde yapılır. Sadece yumuşakçaya kum eklemenin farkı vardır. Bu, inci çiftçisi için daha büyük ve kesin bir ürün verir. Daha ucuz incilerin çoğu kültür incileridir. Bunlar hala iyi incilerdir ve harika mücevher eşyalarına dönüştürülürler..

İnci Çeşitleri

Size rehberlik edecek harika inci resimleri ile inciler hakkında bilgiler veriyoruz. Farklı inciler aşağıda listelenmiştir ve ne için kullanıldıkları konusunda size geniş bir taslak sunarlar..

Resimli İnci Çeşitleri:

İşte dünya çapında mevcut olan farklı inci türlerinin harika bir listesi. Bu içerir

1. Akoya İncileri:

Akoya İncileri

Akoya incileri, Japonya’dan gelen harika kültürlü gerçek incilerdir. Akoya inciler şekil olarak harikadır ve keskin parlaklığa sahip mükemmel yuvarlak incilerdir. Bu incileri 4 mm’den 10 mm’ye kadar olan ebat aralığında bulacaksınız. Bu inciler genellikle beyaz renktedir ancak aynı zamanda gümüş mavisi ila altın rengine sahiptir. Bakması harika olan bu harika incileri deneyin.

2. Tatlı Su İncileri:

tatlı su incileri

Tatlı su incileri en yaygın olarak bulunanlardır. Beyaz ve pastel renklidirler ve daha yumuşak bir renk tonuna ve parlaklığa sahiptirler. Şekilleri normalde baroktur. Bunları barok şekline mükemmel uyan yuvarlak olarak alacaksınız ve boyut da 5 mm’den 12 mm’ye kadar değişecek. Bu inciler daha ucuzdur, bu nedenle herkes için en uygun olanıdır..

3. Tahiti İncileri:

Tahiti İncileri

Fransız Polinezyası dünyanın en iyi incilerinden birini yetiştiriyor. Tahiti incisi, bakmak için bir harikadır. Bunlar koyu renkli doğal incilerdir. Siyah dahil çeşitli tonlarda gelirler. Tahiti incilerindeki şekilleri barok, oval ve hatta yuvarlak olarak bulacaksınız. Tahiti incileri 8-15 mm boyutlarında olacaktır. Tahiti incilerinin harika rengi en çok aranan şeydir. Bu inciler şaheser ve deyim takıları yapmak için kullanılır..

4. Güney Denizi İncileri:

Güney Denizi İncileri

Güney Denizi incileri Avustralya, Filipinler ve Endonezya bölgesinde yetiştirilmektedir. Beyaz ve altın renklerinde gelen büyük tuzlu su incileridir. Bunlar oldukça büyüktür, bu yüzden normalde inciler barok şeklinde veya ovaldir ve düşer. Oldukça çekici ve pahalıdırlar. Bu boyutlar 8-18mm aralığında olacaktır. Güney Denizi incileri normalde gösterişli mücevher eşyalarına dönüştürülür..

Bu harika inci türleri, incilerin nasıl eşleştiği konusunda size bir fikir verecektir. Pahalı son teknoloji incileri arıyorsanız, Güney Denizi veya Tahiti incilerine gidin. Diğer inciler hala biraz daha uygun fiyatlı harika inciler..