Granatų sėklos yra vienas iš skanių ir labai maistingų maisto produktų gamtoje. Tačiau ne daugelis žino apie granatų aliejų, išgautą iš šių sėklų. Granatų sėklų aliejus yra antioksidantų turtingas aliejus, turintis šiek tiek vaisių kvapą. Jis naudojamas daugelyje odos ir plaukų priežiūros produktų, įskaitant šampūnus, drėkiklius, muilus ir net kai kuriuos vaistus. Granatų aliejus gali prasiskverbti giliai į odą ir veikti šaknų lygyje. Tai taip pat vienas geriausių aliejų, praturtintų vitaminu C ir flavonoidais. Supraskime daugiau apie kai kuriuos geriausius granatų sėklų aliejaus privalumus odai, plaukams ir sveikatai.

Granatų sėklų aliejaus privalumai

Kas yra granatų sėklų aliejus?

Granatų sėklų aliejus yra eterinis aliejus, gaunamas šaltai spaudžiant granatų sėklas. Tai natūralus šviesios spalvos gintaro kvapo aliejus, daugiausia naudojamas aromaterapijoje ir kosmetikos gaminiuose. Granatų sėklų aliejus daugiausia skirtas vietiniam naudojimui, tačiau nedidelį kiekį galima suvartoti viduje tam tikriems sveikatos sutrikimams gydyti.

Kaip naudoti granatų sėklų aliejų?

Granatų aliejus yra saugus išoriniam naudojimui. Tačiau jis yra labai stiprus, todėl jo negalima naudoti tiesiai ant odos. Rekomenduojamas šio aliejaus naudojimo būdas yra derinti jį su nešiklio aliejumi, pavyzdžiui, kokosų ar alyvuogių. Pavojinga vartoti šį aliejų nepasitarus su gydytoju. Be to, pavartojus didesnę nei rekomenduojama dozė gali būti pavojinga.

Granatų sėklų aliejaus maistinė vertė:

Patikrinkite granatų sėklų aliejaus mitybos pertrauką vienoje puodelio porcijoje:

  • Bendras kalorijų kiekis: 72
  • Angliavandeniai: 16,3 g
  • Baltymas: 1,5 g
  • Riebalai: 1 g
  • Pluoštas: 3,5 g
  • Cukrus: 11,9 g
  • Vitamino C: 8,9 mg
  • Kalis: 205 mg
  • Fosforas: 31 mg

Nuostabūs granatų sėklų aliejaus privalumai:

Čia yra mūsų 11 geriausių granatų sėklų aliejaus naudojimo sveikatai, plaukams ir odai. Pažvelkime į juos.

Granatų sėklų aliejaus naudojimas

1. Gera širdies sveikatai:

Granatų sėklų aliejus yra naudingas širdžiai, nes padeda išlaikyti jūsų aktyvumą, padidindamas kraujotaką organizme, taip pat aprūpindamas organizmą sveikais riebalais, kurie padeda kovoti su nutukimu, diabetu ir kitomis antsvorio problemomis.

2. Vėžio prevencija:

Bet koks jūsų kūno DNR pažeidimas gali lėtai padidinti vėžio ląstelių skaičių, o tai kenkia jūsų organizmui. Granatų sėklų aliejaus darbas yra padėti pakeisti šias vėžio ląsteles, kad galėtumėte gyventi sveikai. Aliejuje esantys antioksidantai padeda apsaugoti organizmą nuo bet kokių storosios žarnos, plaučių ir krūties vėžio ląstelių.

3. Pagalba numesti svorio:

Yra žinoma, kad granatai kovoja su trigliceridais, kurie yra riebalai, kurie labai kenkia jūsų kraujui ir ilgainiui sukelia pilvo riebalus bei antsvorį. Granatas padeda nužudyti šias riebalus sukeliančias medžiagas dar nespėjus susimaišyti su krauju, taip išsprendžiant problemą dar prieš jai atsirandant, o dėl jau esančių trigliceridų-granatuose esančios medžiagos padeda jas efektyviai suskaidyti, kad perteklius laikui bėgant organizme sumažėja riebalų.

4. Gydykite raumenų skausmus ir uždegimines kūno vietas:

Granatų sėklų aliejus yra puikus būdas atvėsinti bet kokius kūno uždegimus, kurie gali jus varginti. Aliejaus tepimas į kūno vietas, kurias skauda, ​​yra geras būdas atpalaiduoti raumenis dėl aliejuje esančio oksiduojančio faktoriaus..

5. Padidina imunitetą:

Granatas yra labai sveikas ir skanus maistas, padedantis stiprinti imuninę sistemą, o tai savo ruožtu kovoja su ligomis ir palaiko jūsų sveikatą. Padidėjęs imunitetas taip pat padeda kovoti su bet kokiu hormonų disbalansu, kuris puikiai tinka jūsų kūnui.

6. Nepriekaištinga oda:

Taip pat žinoma, kad granatas suteikia nepriekaištingą odą, atsikratydamas spuogų ir net spuogų. Granatų sėklų aliejaus naudą veidui galima pasiekti masažuodami jį ant odos, kad būtų užtikrinta gera kraujotaka ir švytinti oda. Norėdami pasiekti norimų rezultatų, netgi galite naudoti kremus su granatų aliejumi.

7. Granatų sėklų aliejaus nauda odai:

Granatų sėklų aliejus taip pat gerai žinomas kaip veiksmingas gydymas nudegimams, įpjovimams, odos pažeidimams ir uždegimams. Alyvoje esančios medžiagos yra labai natūralūs gydytojai, kurie ilgainiui padeda išgydyti jūsų odą. Granatų sėklų aliejaus naudojimas odai taip pat gerai žinomas dėl tokių problemų kaip psoriazė, kuri yra dirginanti odos liga.

8. Granatų sėklų aliejaus nauda plaukams augti:

Granatų sėklų aliejus taip pat puikiai tinka gydyti plaukus, nes jame yra aktyvių oksiduojančių ir maistingų ingredientų, kurie padeda padidinti plaukų augimą ir šaknų stiprumą. Giliai įsiskverbdamas į plaukų folikulus, jis gali paskatinti gerą galvos odos cirkuliaciją ir suteikti gražių plaukų. Kad gautumėte efektyviausius rezultatus, bent tris kartus per savaitę patepkite plaukus geru granatų sėklų aliejaus kiekiu.

9. Sumažina kraujospūdį:

Įrodyta, kad granatų sėklų aliejus veiksmingai mažina aukštą kraujospūdį. Aliejus yra praturtintas biologiškai aktyviais polifenoliais, flavonoidais ir kitais antioksidantais, kurie gali kontroliuoti kraujospūdį ir skatinti sveiką širdį.

10. Priešuždegiminės savybės:

Granatų aliejus turi nuostabių priešuždegiminių savybių, kurios gali sumažinti odos uždegimą ir sumažinti spuogų atsiradimą. Jame yra bakterijų kovos agentų, kurie gali sumažinti odos infekcijas. Norėdami naudoti granatų sėklų aliejų nuo spuogų, tiesiog sumaišykite kelis lašus šio aliejaus su kokosų arba alyvuogių aliejumi ir užtepkite ant pažeistos vietos, kad pamatytumėte pastebimus pokyčius vos per kelias dienas.

11. Gydo menopauzės simptomus:

Menopauzės simptomai gali būti gana nepatogūs. Įrodyta, kad granatų aliejus mažina karščio pylimus, prakaitavimą, nuotaikų svyravimus, nuovargį, nerimą ir miego problemas. Taip pat buvo įrodyta, kad granatų aliejumi įpūsti kremai veiksmingai drėkina makšties sritį ir palengvina sausumą..

Granatų aliejus, kaip aptarta aukščiau, yra galingas ingredientas ir niekada neturi būti savarankiškas, nepasitarus su gydytoju. Ypač nėščios moterys ir maitinančios motinos turi būti labai atsargios ir jų geriausia vengti. Pastebėjus bet kokį odos sudirginimą, galvos skausmą ar bet kokį kitą šalutinį poveikį, patariama nutraukti vartojimą. Granatų aliejų nėra lengva paruošti namuose, jį reikia pirkti tik iš patikimų prekių ženklų! Taigi, pasikonsultuokite su gydytoju ir pabandykite išgauti nuostabų granatų sėklų aliejaus naudą sveikatai, odai ir plaukams!