Juodųjų kmynų sėklos yra labai naudingos ir naudojamos kasdieniame gyvenime. Ši sėkla yra kilusi iš Egipto. Jie auginami ankštyje ir, norint juos išimti, ant jų pilamas vanduo. Štai kodėl juodųjų kmynų sėklos yra žinomos kaip žavus prieskonis. Juodosios kmynų sėklos gydo visus peršalimo negalavimus. Juodasis kmynas taip pat padeda organizmui įsisavinti vaistus. Vartojant kartu su medumi ir šiltu vandeniu, jis padeda ištirpinti akmenis, esančius prostatoje ir inkstuose. Jis taip pat veikia kaip diuretikas. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą nuostabių juodųjų kmynų privalumų.

Geriausi juodųjų kmynų privalumai odai ir sveikatai

Juodasis kmynas yra gerai žinomas įvairiais pavadinimais. Juodasis kmynas angliškai dar vadinamas Nigella sativa, o jo sėkla vadinama juodu kmynu, romėniška kalendra, pankolio žiedu ir kalonji. Tai kupina maistingų privalumų, kurie įvairiais būdais pagerina mūsų sveikatos būklę. Tradiciškai jis taip pat gerai priimtas dėl nuostabių savybių. Ši žolė turi antibakterinių, priešgrybelinių ir priešuždegiminių savybių, kurios naudojamos gydant įvairias ligas.

Nuostabi juodojo kmyno nauda sveikatai & Oda:

Toliau pateikiami kai kurie svarbūs juodųjų kmynų sėklų naudojimo būdai ir nauda sveikatai ir odai.

1. Gydo epilepsiją:

 •  Traukulių dažnis vaikams sumažėja iki veiksmingo lygio, nes jie vartoja juodąsias sėklas, o ne tradicinį gydymą.
 •  Juodųjų kmynų sėklos turi prieštraukulinių polinkių.

2. Gydo 2 tipo diabetą:

 •  Juodieji kmynai padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje.
 •  2-3 gramų per dieną suvartojimas labai padeda.
 •  Taip pat sumažėja atsparumas insulinui.
 •  Beta ląstelių funkcijos padidėja kasoje.

3. Padeda kovoti su MRSA:

 •  Antibiotikams atspari ir labai mirtina bakterinė infekcija, paprastai žinoma kaip MRSA (meticilinui atspari Staphylococcus aureus), gali būti gerai gydoma juodųjų kmynų sėklomis.
 •  Šį tyrimą patvirtino Pakistano sveikatos mokslų Lahore universitetas.

4. Gydo gaubtinės žarnos vėžį:

 •  Juodųjų kmynų sėklos atlieka priešvėžines funkcijas.
 •  Jis apsaugo nuo storosios žarnos vėžio ląstelių augimo.

5. Padeda gydyti krūties vėžį:

 •  Timochinonas yra juodųjų kmynų sėklų ekstraktas, kuris kovoja su krūties vėžiu ir naviko augimu.
 •  Juodųjų sėklų suvartojimas taip pat sumažina padidėjusią apoptozę, vadinamą ląstelių mirtimi krūties vėžio ląstelėse.

6. Apsaugota nuo širdies priepuolių žalos:

 •  Juodųjų kmynų sėklos turi širdies apsauginių savybių.
 •  Tai sumažina žalą, kuri yra susijusi su širdies priepuoliais.
 •  Juodųjų kmynų sėklos padeda palaikyti visišką širdies sveikatą.

7. Smegenų vėžys:

 •  Juodųjų sėklų ekstraktas, vadinamas timokinonu, skatina ląstelių mirtį glioblastomos ląstelėse.
 •  Glioblastoma yra labiausiai destruktyvus ir pažengęs smegenų auglys tarp visų.
 •  Juodųjų kmynų sėklos kartu su kitomis vėžio formomis padeda išvengti leukemijos.
 •  Burnos vėžys taip pat gerai gydomas kmynų sėklomis.

8. Švino toksiškumas:

 •  Smegenų pažeidimas, atsirandantis dėl švino toksiškumo, sugrįžta vartojant juodųjų kmynų sėklas.

9. Virškinimo traktas:

 •  Tai padeda gydyti įvairias ligas, tokias kaip vidurių užkietėjimas, dizenterija, vidurių užkietėjimas, hemorojus ir dujos.

10. Kova su grybeline infekcija ir sumažina sinusų infekcijas:

Juodasis kmynas yra galinga žolė, kurią galima natūraliai naudoti kaip naminę priemonę bet kokios infekcijos metu. Juodojo kmyno komponentai padeda kovoti su grybeline infekcija ir bėrimu. Įvairios odos ligos ar alergijos atsiranda dėl mikrobų poveikio, kuris sumažinamas naudojant juodųjų sėklų aliejų. Jis dažnai naudojamas alergijoms ir sinusų infekcijoms mažinti. Šios infekcijos ir alergijos silpnina mūsų imuninę sistemą. Juodųjų kmynų aliejus greitai atleidžia nuo infekcijų ir padeda geriau kovoti.

11. Mažina karščiavimą ir gripą:

Karščiavimas ir gripas mus veikia daugiausia dėl silpnos imuninės sistemos. Be to, jie netgi kenkia mūsų imuninei sistemai arba mažina imunitetą. Juodieji kmynai ar jų aliejus gali greitai palengvinti karščiavimą ar kitas sukeltas infekcijas. Puodelio šilto vandens sumaišymas su juodųjų kmynų aliejumi ir medumi yra gera priemonė nuo peršalimo ir karščiavimo. Taigi reguliariai tai stiprins jūsų imuninę sistemą ir atsikratys karščiavimo bei kitų infekcijų. Juodasis kmynas turi priešuždegiminių savybių. Jie taip pat sukelia bakterinę ir grybelinę infekciją, nes jie pasižymi antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis ir greitai palengvėja.

12. Odos gydymas:

Juose yra antioksidantų, riebalų rūgščių, vitaminų ir amino rūgščių, kurios yra būtinos sveikai odai. Juodasis kmynas ir jo aliejus taip pat suteikia geresnę odos tekstūrą ir yra tikrai labai naudingi mūsų odai. Antioksidantai apsaugo mūsų odą nuo ankstyvo senėjimo, dėl kurio atsiranda raukšlių. Sausai odai jos aliejus puikiai veikia kaip drėkiklis, pašalindamas sausumą. Kita vertus, juodųjų sėklų aliejus padeda sumažinti spuogus. Jie buvo populiarūs dėl savo odos priežiūros priemonių. Jis turi priešuždegiminę savybę, kuri padeda išvalyti mūsų odą ir todėl turi šlovingą išvaizdą. Reguliariai naudojant aliejų jūsų oda tampa minkšta. Juodasis kmynas taip pat yra veiksmingas odos vėžio gydymo būdas. Vėžio ląstelių naikinimas padeda sustiprinti mūsų imunitetą, nukreipdamas dėmesį į baltųjų kraujo kūnelių, kurie iš esmės kovoja su bet kokiomis ligomis.

13. Astmos ir kosulio gydymas:

Juodieji kmynai yra nuostabi žolė, padedanti gydyti kosulį ir astmą. Naudodami juodąjį kmyną, žmonės lengvai atsikrato bronchito. Priešuždegiminė savybė padeda sumažinti bronchų uždegimą, nes aprūpina pakankamu deguonies kiekiu. Pagrindines problemas, tokias kaip bronchitas ir astma, sumažina juodųjų sėklų aliejus. Ši žolė vėl apsaugo mus arba kovoja su mikrobų poveikiu.

14. Atleidžia nuo skrandžio sutrikimų:

Tai palengvina pykinimą ir skrandžio sutrikimus. Jie padeda geriau virškinti, todėl suteikia mums veiksmingą virškinimo problemų sprendimą. Jie subalansuoja žarnyno ir virškinimo sistemą ir taip palengvina vidurių užkietėjimą. Tai visiškai tobula namų priemonė, subalansuojanti mūsų virškinimo problemas. Kasdienis juodųjų kmynų ar sėklų aliejaus naudojimas receptuose yra labai naudingas kovojant su ligomis ir palengvina skrandžio negalavimus.

15. Apsaugokite nuo radiacinės žalos ir apsinuodijimo švinu:

Švinas yra labai nuodingas mūsų sveikatai ir gali paveikti mūsų kaulus, širdį, inkstus, nervų sistemą ir kitus. Tyrimai parodė, kad jis apsaugo mus nuo užteršimo ir apsaugo mūsų smegenis nuo apsinuodijimo švinu. Žmonės ar pacientai, kurie paprastai yra veikiami gama spinduliuotės, nukenčia ir to galima išvengti naudojant jo aliejų. Taigi tai labai naudinga vėžiu sergantiems pacientams, kurie yra pripratę prie radiacijos poveikio.

Kiti privalumai:

 •  Juodųjų kmynų sėklos taip pat padeda gydyti rožines akis, paprastai vadinamas konjunktyvitu, pūliniais, žarnyno kirmėlėmis, dantų skausmu, galvos skausmu, nosies užgulimu, kosuliu, bronchitu..
 •  Taip pat padeda sumažinti cholesterolio kiekį ir kraujospūdį.
 •  Moterims juodosios kmynų sėklos naudojamos menstruacijoms pradėti.
 •  Siekiant padidinti pieno nutekėjimą maitinančioms motinoms.
 •  Taip pat naudojamas gimstamumo kontrolei.
 •  Pašalinti šalutinį poveikį, vadinamą cisplatina, kuri naudojama chemoterapijai. Juodasis kmynas sumaišytas su šafranu, vitaminu E ir cisteinu yra geriausias šalutinis cisplatinos poveikis.
 •  Juodųjų sėklų pasta tepama paveiktoje vietoje, kad būtų pašalintas sąnarių skausmas ir galvos skausmas.
 •  Juodųjų sėklų aliejaus tepalas pašalina niežulį ir padeda gydyti egzemą.
 •  Tonzilitas ir gerklės skausmas taip pat palengvėja vieną savaitę kasdien vartojant juodąjį kmyną.
 •  Odos opos gydomos sumaišant juodas sėklas su actu ir tada naudojamos tvarsčiu.
 •  Veido paralyžius padeda, kai juodos sėklos aliejus įvedamas per nosį.
 •  Juodosios sėklos, sumaltos acte, o po to tepamos ant raupsuotosios odos, kad padėtų jai išgydyti. Tai taip pat galima tepti ant juodos pigmentinės odos pleiskanų pažeistos galvos srities.

Tikiuosi, kad aukščiau pateikta informacija gali jums padėti kasdieniame gyvenime. Juodasis kmynas veiksmingai gydo daugelį ligų ir greitai reaguoja į tai, jis garsėja namų gynimo priemonėmis. Šiame straipsnyje aptariami penkiolika juodųjų kmynų privalumų ir pabrėžiamas jų reguliarus naudojimas.