Žmogaus organizmą sudaro 60% vandens. Šis vanduo reikalingas įvairioms kūno funkcijoms, tokioms kaip kraujotaka, virškinimas, temperatūros reguliavimas ir maistinių medžiagų įsisavinimas, atlikti. Nepamirškite to, kad vanduo numalšina troškulį ir palaiko hidrataciją. Daugelis žmonių mėgsta gerti šaltą vandenį arba įprastą, kambario temperatūroje laikomą vandenį. Tačiau geriamas karštas vanduo ar šiltas vanduo nusveria jų naudą ir yra aiškus nugalėtojas! Remiantis senovės Ajurvedos medicina, karšto vandens gėrimas tuščiu skrandžiu gali suaktyvinti jūsų kūną ir pašalinti nepageidaujamas šiukšles. Šiame straipsnyje mes sužinosime daugiau apie nuostabią geriamojo karšto vandens naudą sveikatai.

Nuostabi geriamojo karšto vandens nauda sveikatai

Ar gerti karštą vandenį naudinga sveikatai?

Karštas vanduo arba šiltas vanduo yra puikus sprendimas organizmui valyti. Mūsų kūnas kaupia nepageidaujamas atliekas, kurios tam tikrą laiką tampa toksiškos. Kai karštas vanduo geriamas tuščiu skrandžiu, šie toksinai išsiskiria iš sistemos. Tai atgaivina jūsų kūną ir pagerina visų kūno funkcijų atlikimą. Karštas vanduo taip pat yra puikus sprendimas norint numesti svorio, nes jis sutramdo riebalų ląsteles ir sumažina juosmens liniją.

Geriamojo karšto vandens svarba:

Karšto vandens gėrimas Kinijoje traktuojamas kaip ritualas. Prieš valgį siūloma puodelis karšto vandens, kad suaktyvintų ir stimuliuotų virškinimo sistemą. Karštas vanduo taip pat yra puiki priemonė atkurti mūsų kūno normalumą, ypač patyrus sveikatos sutrikimų, tokių kaip vidurių užkietėjimas, perkrova ir mėšlungis. Karšto vandens gėrimas yra naudingas inkstams, pašalinant toksinus ir palaikant jų sveikatą.

Kiek stiklinių karšto vandens reikia išgerti?

Karšto vandens dozės riba yra tokia pati kaip įprasta vandens dozė. Sveikatos ekspertai rekomenduoja išgerti bent 8 stiklines karšto vandens, tai yra apie 2 litrus per dieną. Šis kiekis gali skirtis priklausomai nuo amžiaus, lyties ir sveikatos būklės. Įprasto vandens pakeitimas karštu vandeniu gali padaryti stebuklus jūsų kūnui ir padvigubinti jo naudą.

Geriausias laikas gerti karštą vandenį:

Karštą vandenį geriausia gerti ryte tuščiu skrandžiu. Patartina išgerti vieną didelę stiklinę karšto ar šilto vandens su keliais lašais citrinos sulčių, kaip ryto detoksikacijos gėrimą. Visą dieną galite gerti karštą vandenį, kaip ir įprastą. Be to, išgeriant stiklinę karšto vandens 15 minučių prieš valgį, galima gydyti virškinimo sutrikimus.

Karšto vandens gėrimo nauda sveikatai:

Karštas vanduo yra palaima tiems, kurie nori džiaugtis gera sveikata ir gražiu kūnu. Norėdami sužinoti daugybę karšto vandens gėrimo privalumų sveikatai, plaukų plaukams ir sveikatai, toliau skaitykite.

1. Skatina plaukų ilgį:

Norėdami turėti ilgus plaukus kaip „Disney“ princesė, jums nereikia išleisti daugiau, tiesiog turite padidinti vandens kiekį ir pakeisti jo temperatūrą nuo įprastos iki karštos! Karšto ar šilto vandens gėrimas yra puikus energijos šaltinis jūsų plaukų ląstelėms. Tai skatina ir pagreitina jūsų raukšlių augimą. Taip pat mažina plaukų slinkimą!

2. Sumažina pleiskanas:

Karštas vanduo gali veiksmingai sumažinti pleiskanas, naikindamas mielių ląsteles. Įlašinus kelis lašus citrininio vandens, tai gali būti naudinga. Tačiau turite įsitikinti, kad ant galvos odos nepilkite verdančio karšto vandens, nes tai gali sukelti rimtus nudegimus. Po šampūno rekomenduojama nuplauti šiltu vandeniu, kad būtų išvengta pleiskanų ir niežėjimo.

3. Suteikia plaukams blizgesį:

Vanduo ne tik drėkina plaukus, bet ir suteikia būtinų medžiagų, reikalingų jūsų plaukams spindėti. Gerti karštą vandenį taip pat naudinga norint gauti elastingus ir žvilgančius plaukus. Tai naudinga norint atkurti natūralų plaukų gyvybingumą ir išlaikyti juos sveikus.

4. Kūno detoksikacija:

Kūno detoksikacija yra vienas iš pagrindinių geriamojo karšto vandens privalumų. Jei kenčiate nuo virškinimo sutrikimų, anksti ryte arba vėlai vakare (arba abu) gerkite karštą vandenį. Kai geriate karštą vandenį, kūno temperatūra pakyla ir jūsų kūnas pradeda prakaituoti, o tai padeda pašalinti vidines sistemas ir tinkamai išvalyti toksiškas medžiagas. Norėdami gauti gerų ar veiksmingų rezultatų, į karštą vandenį išspauskite citrinos ir įlašinkite kelis lašus medaus. Tai yra vienas iš pagrindinių medaus su karštu vandeniu privalumų.

5. Gydo vidurių užkietėjimą:

Žemas vandens lygis organizme gali sukelti tokių problemų kaip vidurių užkietėjimas, nevirškinimas, skrandžio problemos ir pan. Kai išmatos kaupiasi žarnyne, tuštinimasis tampa lėtesnis ir sunkesnis. Visada rekomenduojama kiekvieną rytą išgerti stiklinę karšto ar šilto vandens (rekomenduojama tai daryti tuščiu skrandžiu). Tai yra viena iš svarbių karšto vandens privalumų skrandžiui.

6. Pagalbos virškinimui:

Karštas vanduo padeda visiškai virškinti ir pašalina riebalų perteklių organizme, o ne šaltas vanduo, kuris gali sukietinti suvartojamo maisto aliejų, sukuria riebalų sankaupas vidinėje žarnyno sienelėje. Tačiau jei šalto vandens stiklinę pakeisite karšto vandens stiklu, galite išvengti šios problemos ir labai paspartinti virškinimą.

7. Skatina svorio metimą:

Vienas iš pagrindinių karšto vandens privalumų yra svorio metimas. Karšto vandens gėrimas gali padėti jums prarasti gerą riebalų kiekį. Tai pagerina medžiagų apykaitą ir pagreitina virškinimo procesą. Taip pat karštas vanduo suskaido po oda gulinčius riebalinius audinius. Gerti karštą vandenį svorio netekimui yra puikus sprendimas.

Patarimas: Norėdami padidinti karšto vandens gėrimo naudą numesti svorio, pridėkite šiek tiek citrinos ir medaus.

8. Gydo nosies užgulimą:

Bet kokią nosies ertmės ir gerklės užgulimą galima reguliariai gerti karštu vandeniu. Tyrimas rodo, kad jis gerai gydo kosulį, gerklės skausmą ir peršalimą. Tai padeda ištirpinti skreplius ir taip palengvina pašalinimą iš kvėpavimo takų.

9. Padeda nuraminti menstruacinius spazmus:

Tarp karšto vandens privalumų moterims tikrai padeda tas komfortas, kurį jis suteikia tomis sunkiomis mėnesio dienomis. Tai sumažina skausmą ir diskomfortą, susijusį su menstruacijų skausmais. Raminantis karščio poveikis raumenims iš karšto vandens suteikia puikių rezultatų. Tai taip pat apsaugo nuo spazmų.

10. Gerina kraujotaką:

Kitas karšto vandens naudojimo būdas yra kraujotakos lygio gerinimas. Aukščiau paminėta karšto vandens detoksikacijos nauda, ​​kuri savo ruožtu padeda kraujotakai organizme. Tai padeda pašalinti susikaupusius riebalus ir visas toksiškas nervų sistemos medžiagas, todėl tai suteikia naudos.

11. Palaiko senėjimą įlankoje:

Švytintis, jaunatviškesnis veidas yra vienas iš pagrindinių karšto vandens gėrimo privalumų odai. Kaip teigia tyrėjai, organizme esantys toksinai pagreitina senėjimą. Karšto vandens vartojimas padeda pašalinti toksinus iš organizmo, todėl sulėtėja senėjimo procesas. Tai taip pat padeda greičiau atkurti odą ir padidinti odos elastingumą. Taigi pažeista oda išgydoma ir atrodo lygesnė.

12. Pašalina pagrindines infekcijų priežastis:

Tai vienas iš geriausių karšto vandens vartojimo būdų. Reguliarus karšto vandens vartojimas padeda apsaugoti odą nuo infekcijų. Jis apsaugo odą nuo spuogų ir valo kūną iš vidaus, taip pašalindamas visas odos infekcijų ir ligų priežastis.

13. Siūlo palengvėjimą nuo artrito:

Karšto vandens maišelius ir butelius reikia apsvarstyti karštam suspaudimui tose vietose, kur atsiranda artrito problema. Jis malšina sąnarių skausmą, malšina raumenų spazmus ir mėšlungį. Pagerinant kraujo apytaką organizme, tai taip pat palengvina artrito skausmą.

14. Atleidžia nuo streso:

Ar kada bandėte išsimaudyti karšto vandens vonioje? Padaryk tai vieną kartą! Karštas vanduo padeda sušvelninti visą dieną sustingusius raumenis. Tai taip pat padeda atpalaiduoti nervus. Apskritai, gera karšto vandens vonia sukuria šviežią ir be streso situaciją. Vos 10 minučių vonia parodytų stebuklus, kur yra ši karšto vandens nauda.

15. Pagerina plaukų gyvybingumą:

Minkštiems ir žvilgantiems plaukams reguliariai gerkite karštą vandenį. Šaknų nervų galūnėms suteikiama energija geriant karštą vandenį, kuris aktyvina plaukų gyvybingumą. Tai taip pat palaiko gerą plaukų sveikatą.

Šalutinis karšto vandens vartojimo poveikis:

Nors karštas vanduo yra gana naudingas sveikatai, galite susidurti su tam tikromis nepageidaujamomis problemomis. Žemiau yra keletas pagrindinių karšto vandens trūkumų:

  • Per didelis karšto vandens vartojimas gali sukelti vandens perteklių organizme.
  • Vartojant daugiau nei reikia karšto vandens, gali sutrikti elektrolitų pusiausvyra.
  • Karštas vanduo, pagamintas elektriniuose induose, gali būti užterštas, jei nėra tinkamai išvalytas.
  • Gėrimas labai karštu vandeniu gali sudeginti burną ir liežuvį.
  • Per didelis karšto vandens kiekis gali sukelti išmatų praradimą ir vėmimą.
  • Jūsų miegas taip pat gali sutrikti dėl per didelio karšto vandens vartojimo.

Norint pasiekti šių rezultatų, reikia reguliariai gerti karštą vandenį. Nors karštas vanduo jūsų troškulio netenkina tiek, kiek šaltas vanduo, jo teikiama nauda yra neprilygstama. Be to, karštas vanduo nereiškia verdančio vandens, kuris gali nuplikyti burną. Šiltas vanduo idealiai tinka jūsų hidratacijai ir padeda jūsų kūnui gerai veikti. Taigi, ko jūs laukiate? Atėjo laikas pasijusti šilčiau ir lengviau su stikline karšto vandens!

Karšto vandens privalumai