Kaip teisingai rodo pavadinimas, tai tikrai labai karti daržovė, todėl nenuostabu! Kitaip jis vadinamas karela arba Momordicacharantia. Jis priklauso moliūgų šeimai ir yra daugelio rūšių Azijos virtuvės pagrindas. Nors kartokas moliūgas yra labai kartus ir jo nemėgsta, jis yra absoliuti palaima su daugybe privalumų. Karčiojo moliūgo svarba yra ta, kad jis palaimintas keliais antioksidantais ir antimikrobinėmis savybėmis. Tai padeda stiprinti medžiagų apykaitą kartu su imunitetu. Kartusis moliūgas, kaip ir šarvai, apsaugo mus nuo daugybės ligų ir, nors ir už kitų daržovių ribų, turi daug naudos.

Karčiųjų moliūgų nauda odai, plaukams ir amp; Sveikata

Karčiojo moliūgo svarba:

Kartusis moliūgas veikia kaip puikus kraujo valymo įrenginys, o norint gauti maksimalią karčiųjų moliūgų naudą, rekomenduojama jį vartoti sulčių pavidalu. Reguliarus karčiųjų moliūgų sulčių gėrimas padeda pašalinti toksinus iš kraujo. Tai padeda gydyti keletą odos ligų. Jis gydo spuogus, psoriazę, bėrimus ir verda kraujas. Kai kuriuose tyrimuose teigiama, kad jis netgi gali slopinti vėžinių ląstelių augimą.

Karčiųjų moliūgų mitybos faktai:

Kai kurios karčiųjų moliūgų (Momordicacharantia) maistinės vertės. Maistinė vertė 100 g šviežių, žalių karčiųjų moliūgų rodoma žemiau.

Kartaus moliūgo ar karčiojo meliono nauda