Noni yra vaisius; mažas, visžalis medis, aptinkamas tam tikrose Indijos dalyse, Azijos pietryčiuose, Australijoje ir Ramiojo vandenyno regiono salose. Jis taip pat žinomas kitais pavadinimais, tokiais kaip: Indijos šilkmedis, Morinda Littoralis. Visos Noni medžio dalys, įskaitant lapus, žievę, vaisius ir šaknis, jau seniai naudojamos medicininiais tikslais. Noni medžio vaisiai turi panašų į sūrį akmenuotą paviršių, būdingą blogą kvapą ir skonį. Noni medžio gėlės yra baltos spalvos ir vamzdinės formos.

Noni sulčių šalutinis poveikis

Vaistai, pagaminti iš Noni, buvo laikomi tinkamais vartoti įvairiomis formomis ir išoriniam naudojimui. Norėdami pamatyti keletą tradicinių vietinių naudojimo būdų: Noni vaisių sultys naudojamos kaip odos minkštiklis ir taip pat manoma, kad jos turi senėjimą stabdančių savybių. Noni medžio lapai apvyniojami artroziniais sąnariais, kad sumažintų skausmą ir uždegimą. Preparatai, pagaminti iš Noni medžio žievės ir šaknų, naudojami įvairių rūšių žaizdoms ir odos infekcijoms gydyti. Nustatyta, kad įvairių formų vidinis Noni vartojimas yra naudingas tiems, kurie kenčia nuo nestabilaus kraujospūdžio, diabeto, dieglių, kosulio ir peršalimo bei daugelio kitų rūšių vidinių infekcijų ir uždegimų. Taip pat žinoma, kad jis stiprina imuninę sistemą. Sultys, išgautos iš Noni vaisių, turi daug maistinių skaidulų ir angliavandenių. Taip pat yra mažai riebalų. Tyrimai su laboratorinėmis pelėmis taip pat pritaria tam, kad reguliarus Noni sulčių vartojimas galėtų padėti sergant tam tikromis vėžio rūšimis. Teigiamą Noni sulčių poveikį lemia daugybė medžiagų, galinčių atkurti ląsteles ir suaktyvinti imuninę sistemą.

Noni naudojimas daugiausia apsiriboja tradicine ar alternatyvia medicina ir nėra paremtas jokiais Maisto ir vaistų asociacijos patvirtinimais ar ataskaitomis. Nustatyta, kad mažiau nei 500 mg suvartojimas per dieną nėra toksiškas, tačiau vėlgi trūksta tvirtų įrodymų, pagrįstų klinikiniais tyrimais.

Šalutinis Noni sulčių poveikis:

Kaip ir kiekviena moneta turi dvi puses, „Noni“ sultys taip pat turi savo teigiamų ir neigiamų dalykų rinkinį.

Toksinis poveikis yra kepenų pažeidimas. Taigi žmonės, turintys didelį kalio kiekį, inkstų ligas ir kepenų ligas, turi jį vartoti labai atsargiai ir taip pat turėtų pasitarti su gydytoju prieš vartodami ir vartodami Noni vaistus..

Buvo dokumentuota daug šalutinių poveikių. Dažniausiai pasitaikančios ne alerginės reakcijos yra: silpnumas, pilvo pūtimas, blogas burnos kvapas, pykinimas, padidėjęs menstruacijų srautas, vidurių pūtimas ir kartais laisvi judesiai. Šios reakcijos daugeliu atvejų sumažėja sumažinus dozę, paprastai per 3 dienas.

Alerginės reakcijos gali pasireikšti padidėjusiu kosuliu, pasunkėjusiu kvėpavimu ir kartais odos bėrimu. Šio tipo alerginės reakcijos buvo pastebėtos mažiau nei dešimčiai procentų žmonių, vartojančių Noni sultis. Tokiais atvejais būtina apsilankyti pas savo gydytoją, kuris Jums išrašys vaistų nuo alergijos ir taip pat gali nutraukti bet kokios formos Noni vartojimą..

Pastebėta, kad esant silpnam šalutiniam poveikiui, didėjantis vandens suvartojimas ir šviežiai spaustos citrinos sulčių pridėjimas prie Noni sulčių padeda daugeliui. Tai sumažina pilvo pūtimą ir nevirškinimą, atsirandantį dėl Noni sulčių.

Be to, du pavieniai hepatito atvejai, susiję su Noni sulčių vartojimu, rodo galimą šių sulčių hepatotoksinį poveikį. Tai taip pat apsunkina anksčiau buvusias inkstų ligas dėl didelio kalio kiekio. Be to, manoma, kad jis yra kenksmingas nėštumo ir žindymo laikotarpiu, nes tradiciškai Noni sultys buvo naudojamos abortams sukelti, todėl gali sukelti persileidimą.

Kitas šalutinis poveikis atsiranda dėl sąveikos su tuo pačiu metu vartojamais vaistais, kuriuos asmuo gali vartoti. Pavyzdžiui, tai gali sumažinti diuretikų ir kraujo skiediklių efektyvumą.

Tikiuosi, kad straipsnis pasirodė informatyvus.