Čia yra visa nauja artrito joga. Niekas iš mūsų nenori išgyventi skausmo, o mes visi norime gyventi sveikai. Artritinė būklė gali būti bauginanti, o jogos metodai gali ją išgydyti. Jei negalite patikėti mumis, peržiūrėkite šį vadovą! Turint tinkamą ir tinkamą jogą artritui ir pasirinkus tinkamus pratimus, galima labai palengvėti nuo įvairių artrito simptomų, tokių kaip skausmas, uždegimas ir sustingimas. Ar joga yra naudinga artritui? Visiškai! Atsakymas yra taip! Artrito jogos pratimai iš esmės apima švelnius ir lanksčius pratimus, tokius kaip švelnus įvairių sąnarių tempimas, siekiant pagerinti lankstumą, o gilus kvėpavimas – nuraminti nerimą ir nusivylimą, kurį sukelia ilgalaikis sąnarių skausmas..

Jogos pozos artritui

Dabar atsikratykite visų tokių sveikatos problemų naudodami šią paprastą jogą artritui. Jei jums įdomu, ar joga gali padėti artritui, šiame straipsnyje aptarsime kai kurias svarbias joga artritu sergantiems pacientams, o tai tikrai turės teigiamą poveikį pacientų būklės pasikeitimui.

Kas yra artritas?

Artritas yra liga, kai pacientas patiria sąnarių uždegimą. Esant tokiai būklei, gali būti pažeistas vienas ar keli sąnariai. Yra daugiau nei 100 rūšių artrito, apimančių skirtingus sąnarius ir skirtingai gydant. Tačiau 2 dažniausiai pasitaikantys artrito tipai yra osteoartritas (OA) ir reumatoidinis artritas (RA)..

Artrito simptomai:

Sąnarių uždegimas yra pagrindinė artrito sąlyga. Toliau pateikiami įvairūs artrito simptomai:

 • Sąnarių skausmas
 • Sąnarių standumas
 • Patinimas
 • Sumažėjęs judesių diapazonas
 • Odos paraudimas aplink sąnarius
 • Apetito praradimas
 • Nuovargis ir nuovargis
 • Jei negydoma, sunki RA gali netgi sukelti sąnario deformaciją

Be visų pirmiau minėtų simptomų, pastebėta, kad pacientų artrito būklė yra blogesnė ryte. Sąnariai yra standesni nei įprastai dienos metu, todėl judėjimas tampa dar sunkesnis.

Kas sukelia artritą?

Mūsų kūno sąnarius jungia tvirti, tačiau lankstūs audiniai, vadinami kremzlėmis. Jie atlieka sąnarių apsaugos nuo smūgių vaidmenį ir sugeria sąnarių spaudimą judėjimo metu. Sergant artritu, sumažėja kremzlių kiekis organizme. Dėl įprasto kūno nusidėvėjimo OA yra labiausiai paplitęs artrito tipas. Kita dažniausia artrito forma, RA, yra autoimuninis sutrikimas. Sergant RA, paveikiamas sąnarys, skystis, maitinantis kremzlę, dėl kurio sunaikinamas ir kaulas, ir sąnario kremzlė.

Joga kaip vaistas nuo artrito

Kaip artrito gydymo priemonė, pagrindinis tikslas yra sumažinti patiriamą skausmą ir kartu užkirsti kelią tolesniam sąnarių pažeidimui. Nors šildymo pagalvėlės ir ledo paketai ramina ir laikinai palengvina, joga veikia kaip geriausias vaistas, kuris ne tik palengvina skausmą, bet ir padeda pakeisti sąnarių artritinę būklę..

Joga artritui – 9 veiksmingos pozos:

Kaip joga padeda artritui? Toliau pateikiamos 9 lengvos, bet veiksmingos jogos asanos artritui, kurios padės nuveikti ilgą kelią.

1. Balasana (vaiko poza):

joga nuo artrito

Tai labai paprasta, bet veiksminga klubo artrito joga. Šioje asanoje galite lengvai ir švelniai ištempti apatinius nugaros ir klubo raumenis. Puikus būdas pagerinti stuburo ir klubo lenkėjų lankstumą. Tai galite padaryti taip:

Metodas:

 • Atsisėskite ant kelių.
 • Skleiskite kelius, kad galėtumėte sėdėti tarp kelių ir ant didžiųjų pirštų.
 • Pasilenkite į priekį ir pabandykite paliesti galvą ant grindų
 • Ištieskite rankas lygiagrečiai ausims ir ištieskite jas kiek galite.

Privalumai:

Tai puiki asana, per kurią galite pagerinti klubo lenkėjų ir nugaros lankstumą.

2. Poza nuo katės iki karvės (Marjaryasana – Bitilasana):

joga nuo artrito

Jei ką nors vargina nugaros skausmas, tai yra privalomas pratimas, skirtas atpalaiduoti nugaros raumenis. Tai taip pat yra geriausia jogos forma kaklo artritui. Tai galite padaryti taip.

Metodas:

 • Nusileiskite keturiomis rankomis, pečius atskirtus, pirštus išskėsdami, kelius – klubus.
 • Dabar pakelkite krūtinę į priekį ir sulenkite nugarą taip, kad sėdintys kaulai siektų aukštyn.
 • Dabar suapvalinkite stuburą, traukdami bambą į viršų ir į viršų.
 • Pakartokite tai bent 5 kartus.

Privalumai:

 • Pagerina stuburo ir klubų lankstumą
 • Padeda pagerinti laikyseną.
 • Kaklo skausmas, kurį sukelia artritas, gali labai palengvinti šią formą.

3. Karvės veido poza (Gomukhasana):

Karvės veido poza (Gomukhasana)

Tai puiki asana atpalaiduoti įvairius sąnarius, tokius kaip keliai, riešai, kaklas ir nugara. Tai geriausia joga nuo kelio artrito.

Metodas:

 • Sulenkite dešinįjį kelį tiesiai virš kairiojo kelio, stumdami juos link vidurio linijos.
 • Pakelkite kairę ranką link lubų ir sulenkite ją nuo alkūnės, paimdami ją į nugarą.
 • Paimkite dešinę ranką į nugarą nuo išorinės dešinės pusės, lenkdami nuo alkūnės.
 • Pabandykite suglausti rankas už nugaros.
 • Kvėpuokite normaliai.
 • Atleiskite ir pakartokite priešinga ranka ir koja.

Privalumai:

 • Tai sveikas pratimas, kuriuo ištempiamos rankos, riešai, pečiai, rankos, krūtinė, nugara ir keliai.
 • Ši asana vaidina svarbų vaidmenį taisant jūsų laikyseną, kuri galėjo deformuotis dėl artrito. Tai puiki joga artritui rankose.
 • Jis gydo standžius pečius ir dažnai padeda gydyti išialgiją
 • Tai taip pat padeda gydyti seksualines ligas.

4. Tilto poza (Setu Bandh Asana):

Tilto poza (Setu Bandh Asana)

Tai puiki joga nuo kaklo artrito. Šioje padėtyje kaklas švelniai traukiamas į priekį ir atgal, o tai padeda atsipalaiduoti ir sumažinti skausmą.

Metodas:

 • Atsigulkite ant nugaros, rankos išilgai kūno ir delnai žemyn.
 • Sulenkite kelius ir išlaikykite klubų atstumą tarp kojų.
 • Dabar švelniai pakelkite kūną nuo nugaros, paimdami atramą iš rankų ir kojų.
 • Perkelkite pečius ir palieskite kaklą prie krūtinės.

Privalumai:

 • Ši asana padeda ištaisyti laikyseną ir palengvina sąnarių raumenis bei sustingimą.

5. Šuns poza, nukreipta žemyn (Adho Mukho Svanasana):

Žemyn nukreipta šuns poza (Adho Mukho Svanasana)

Tai puiki asana, padedanti palengvinti nugaros ir kaklo sustingimą, atsiradusį dėl artrito. Tai taip pat ištaisys visus kūno laikysenos defektus dėl to paties. Tai taip pat nuostabi joga nuo kelio skausmo artrito.

Metodas:

 • Atsistokite ant visų keturių, klubų atstumas pėdose ir pečių atstumas rankose
 • Dabar pakelkite klubus tiesiais keliais ir ištiesę rankas.
 • Patraukite kaklą taip, kad ausys būtų rankų ir akių linijoje, žiūrint į kelius. Galutinė laikysena atrodo kaip apverstas V..

6. Surya Namaskar arba garsusis saulės pasveikinimas:

Surya Namaskar arba garsusis saulės pasveikinimas

„Surya“ hindi kalba reiškia saulę, o „namaskar“ – sveikinimą. Surya Namaskar arba saulės pasveikinimas yra puikus būdas pradėti savo kasdienybę. Iš viso tai apima 12 žingsnių. Pirmieji žingsniai ištempia nugaros raumenis, o paskutiniai – blauzdų raumenis. Jame esančių pratimų derinys padeda sušildyti raumenis ir suteikia malonų raumenų naudojimą. Tačiau galbūt norėsite pasirinkti veiksmus, kuriuos norite atlikti, nes keli iš jų gali sukelti nepageidaujamą krūvį jūsų raumenims riešai ir kulkšnys.

7. Vrikshasana arba medžio poza:

Vrikshasana arba medžio poza

Medžio poza apima tai, kad sulenkite rankas namaskaro padėtyje virš galvos ir vienos kojos pėdą padėkite ant kitos šlaunies. Rezultatas suteikia jums medžio išvaizdą, taigi ir pavadinimą. Ši poza naudoja jūsų kulkšnis, taip pat ištempia šlaunų ir klubų raumenis. Tai padeda pašalinti skystį, kuris galėjo susikaupti jūsų kulkšnyse ir sukelti patinimą.

8. Virabhadrasana arba kario poza:

Virabhadrasana arba kario poza

Virabhadrasana arba kario poza turi tris pagrindinius žingsnius. Jūs stovite tiesiai, tada šokinėjate taip, kad jūsų kojos dabar būtų atskirtos, tada pakelkite abi rankas taip, kad jos taptų lygiagrečios žemei, ir galiausiai pasukite galvą į vieną pusę ir sulenkite tos pusės kelį. Įsitikinkite, kad jūsų kūnas lieka tiesus. Šioje pozicijoje būkite mažiausiai 15 minučių. Tada atlikite kitą pusę. Ši asana yra puikus būdas ištempti visus raumenis. Jis pašalina bet kokį standumą, kuris galėjo būti anksčiau. Tai puiki joga senjorams, sergantiems artritu.

9. Trikonasana arba trikampio poza:

Trikonasana arba trikampio poza

„Trikona“ reiškia trikampį arba trikampį. Tai yra paprastas pratimas, kuris taip pat yra įprasta aerobikos rutinos dalis. Jūs stovite tiesiai kojomis mažiausiai 4 metrų atstumu. Tada dešinę koją pasukite devyniasdešimt laipsnių, o kairę – šiek tiek įstumkite. Atsistokite patogiai ir įsitikinkite, kad jūsų svoris yra subalansuotas ant abiejų kulnų. Tada lėtai pasilenkite į dešinę, laikydami nugarą visiškai tiesią. Pabandykite paliesti žemę dešine ranka, o pakelkite kairę ranką aukštyn, laikydami ją tiesia linija su dešine. Šis pratimas ištempia visą kūną.

Be to, yra keletas kitų asanų, tokių kaip „Bridge Posture“ arba „SetuBandhasana“, „Cat Stretch“ arba „Marjariasana“ ir „Corpse Pose“ ar „Shavasanat“, kurias galbūt norėsite išbandyti. Tačiau prieš pasirinkdami bet kokią jogos procedūrą, turite pasitarti su gydytoju apie apribojimus, artritas gali sukelti jūsų kūnui. Nors joga padeda įveikti artrito keliamus sunkumus, jūs nenorite perkrauti savo kūno ir dar labiau pabloginti situacijos.

Joga ir artritas turi tiesioginį ryšį. Šis vadovas padeda mums daugiau sužinoti apie artrito būklės jogą ir kaip geriausiai įveikti bei įveikti šią fizinę būklę reguliariai užsiimant joga. Jei esate asmuo, kuris kenčia nuo šios sunkios artrito būklės, tai jums. Išbandykite tai ir pasidalykite su mumis, jei po aukščiau aprašytos jogos pajutote palengvėjimą.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

Q1. Ar artritą galima išgydyti joga?

Ans: Joga tikrai yra pasirinkimas žmonėms, sergantiems artritu. Pratimai ne tik naudingi žmogui ir pagerina jo sąnarių judėjimą, bet ir atpalaiduoja žmogaus protą bei mažina stresą. Artritą tikrai galima išgydyti joga.

Q2. Ar joga užkerta kelią artritui?

Ans: Joga gerina fizinę ir psichologinę žmogaus būklę. Jis atpalaiduoja raumenis, mažina stresą, todėl reguliariai praktikuojant jogą galima išvengti artrito.

Q3. Sąrašas 5 „Iyengar“ jogos pozos artritui.

Ans: Ajengaro joga yra puiki joga nuo artrito skausmo. Ajengaro joga naudoja įvairius rekvizitus, o rekvizitų grožis yra tas, kad ją galima modifikuoti, kad ji atitiktų specialius poreikius. Toliau pateikiamos 5 Iyengar jogos pozos artritui:

 • Gulinti asana arba palaikoma savasana
 • Supta Baddhakonasana
 • Bharavajasana
 • Salamba Sarvangasana
 • Viparita Dandasana

Q4. Kas yra Baba Ramdev joga artritui?

Ans: Tūzų jogos ekspertė Baba Ramdev pasiūlė keletą paprastų ir lengvų jogos pratimų, kurie gali padėti pašalinti artritą iš jūsų kūno. Tai taip pat žinoma kaip Baba Ramdev joga nuo artrito. Ramdevas mums pasiūlė artrito jogą:

 • Vaiko poza
 • Poza nuo kelio iki krūtinės
 • Tilto poza
 • Balandžio poza
 • KapalBhatiPranayam

Q5. Ar joga gali pabloginti artritą?

Ans: Tai mitas, kad joga apima tiek daug sukimo ir lenkimo, kad ji daro daugiau žalos nei daro bet kokią naudą ir gali pabloginti iš tikrųjų blogą sąnarių būklę. Tiesą sakant, reguliariai praktikuojant jogą pagerėja raumenų jėga, sąnarių lankstumas, taip pat kontroliuojamas stresas ir pakyla nuotaika. Taigi, ne, joga negali pabloginti artrito. Tačiau patartina tai daryti tinkamai vadovaujant, nes neteisinga laikysena gali pasirodyti pavojinga.