Čakros yra tie mūsų kūno energijos centrai, per kuriuos teka energija. Yra aštuoni pagrindiniai čakrų jogos principai, būtent šaknies centras, apatinis pilvo centras, jūrų centras, širdies centras, gerklės centras, antakių centras, mėnulio centras ir vainiko centras. Pirmasis lygis yra fizinis, o antrasis – astralinis. Tai daro įtaką jūsų kūno sąmonei ir padeda atskirti gerą nuo blogo. Kai kurios pagrindinės čakrų jogos pozos buvo pasidalintos žemiau tik jūsų naudai.

Čakrų jogos asanos ir nauda

Čia yra geriausios čakrų jogos asanos ir jų pranašumai.

1. Skėrių poza:

čakrų joga

„Locust Pose“ turi keletą privalumų. Stiprina viršutinę stuburo dalį, kojas ir sėdmenis. Tai suteikia jūsų kūnui lankstumo ir ištiesia krūtinę bei pečius. Jūs taip pat pajusite daug palengvėjimo nuo streso ir nerimo, jei į kasdienius jogos užsiėmimus įtraukite skėrių pozą.

2. Kobros poza:

Kobros poza atveria pečius ir kaklą. Tai tonizuoja jūsų pilvo sritį, plečia krūtinę ir pagerina jūsų lankstumą. Taip pat pagerės jūsų kraujotaka. Jei sergate astma ar sergate sunkia depresija ar nerimu, kobros poza jums puikiai tinka.

3. Trikampio poza:

Trikampio poza taip pat žinoma kaip „Trikonasana“. Tai suteikia jėgų rankoms, krūtinei, kulkšnims, kojoms ir keliams. Jūsų blauzdikauliai, blauzdos, klubai ir kirkšnys yra ištempti, o kūnas jaučiasi atsipalaidavęs. Tai taip pat yra geras kelio skausmo, rūgštingumo, vidurių užkietėjimo ir inkstų problemų sprendimas.

4. Krokodilo poza:

Krokodilo poza ištempia jūsų kūną nuo galvos iki kojų ir užbaigia visas stuburo problemas. Tai atpalaiduoja jūsų kūną nuo suspaudimo ir streso ir padeda jums rasti taiką ir ramybę. Jis kovoja su skolioze, taip pat sumažina aukštą kraujospūdį. Krokodilo poza geriausiai tinka tiems, kurie nori atsipalaiduoti savo protui ir sielai.

5. Kojų pakėlimo poza:

Kojų pakėlimo poza padeda numesti svorio, subalansuoja cukraus kiekį ir kontroliuoja diabetą. Tai pagerina virškinimo sistemą ir pašalina iš organizmo visus toksinus. Jūsų pilvo riebalai sumažės, pilvo raumenys bus tonizuojami, o apatinė nugaros dalis gaus daug jėgų.

6. Sukimo poza:

Sukimo poza pagerina jūsų lankstumą ir padeda atsipalaiduoti kūnui ir protui. Tai pakels jūsų kūno rengybą į visiškai naują lygį. Jūsų juosmens raumenys, nugaros raumenys ir pilvas gauna daug jėgos. Kuo ilgiau laikysitės šios pozos, tuo lankstesnis būsite. Taigi gerai išnaudokite šį pratimą.

7. Lanko poza:

Lanko poza padeda atkurti ligas, susijusias su inkstais, ir tonizuoja kojų bei rankų raumenis. Tai taip pat atveria kaklą, krūtinę ir pečius. Jūsų reprodukciniai organai yra stimuliuojami, pašalinamas bet koks stresas ir nuovargis. Ši poza tinka tiems, kurie dažniausiai jaučiasi mieguisti.

8. Žuvies poza:

Žuvies poza geriausiai žinoma dėl to, kad pagerina laikyseną ir suteikia jai tam tikrą formą. Tai palengvina bet kokį stresą ir nerimą, taip pat skausmą, kurį galite patirti pečių ir kaklo srityje. Jūsų pilvo ir gerklės organai stimuliuojami, taip pat ištempiami raumenys, esantys tarp šonkaulių.

9. Plūgo poza:

Plūgo poza padeda ištiesti stuburą. Tai labai tiesiogiai atneša kraują į gerklę. Ši poza yra ir penktosios, ir šeštosios čakrų serijos dalis. Tai sumažina nugaros skausmą ir padeda geriau miegoti. Šią pozą reikia atlikti maždaug nuo vienos iki penkių minučių, kad gautumėte geriausią rezultatą.