Šiais laikais gyventi sveiką subalansuotą gyvenimą yra gana sunku. Siautėdami dėl svorio metimo ir sveikesnio gyvenimo būdo, žmonės linkę laukti labiau komercinių ar dirbtinių vaistų. Jie nežino, kad joga yra senovinis menas ir yra efektyviausia gydant įvairias ligas, jei ji vykdoma efektyviai. Neseniai joga tapo plačiai paplitusi veikla visame pasaulyje, kad išliktų tinkama ir sveika, ir kadangi tai jau daugelį metų yra nuolatinė praktika, žmonėms tai lengva suprasti ir naudinga. Pažvelkite į keletą geriausių jogos anatomijos metodų:

Jogos anatomija

Dešimt geriausių jogos metodų yra šie:-

Čia yra 10 geriausių jogos technikų anatomijos, kuriomis galite gyventi sveikai subalansuotai.

Kapalbhati:

Kapalbhati

Kapalbhati pristatė baba Ramdev ir yra labai populiarus tarp daugelio žmonių. Dažnai tai yra pranajamos apšilimas. „Kapalbhati“ reiškia „spindintis kaukolė“ ir energizuoja bei valo. Tai padeda ilgainiui atsikratyti daugelio negalavimų.

Bhastrika Pranajama:

Bhastrika pranajama

Ši pranajama daroma tam, kad aprūpintų jūsų kūną pakankamai ir reikiamu deguonies kiekiu. Tai veiksminga technika, kai ji naudojama tokioms ligoms kaip astma gydyti. Tai gyvybiškai svarbi kvėpavimo technika ir, jei ji veiksmingai naudojama, gali labai padėti žmogaus kūnui. Taikant šią techniką, žmogus turi patogiai sėdėti padmasanoje, sukryžiavęs vieną koją.

 • Įkvėpkite normaliai ir atsipalaiduokite.
 • Maždaug periodiškai kvėpuodami giliai įkvėpkite, kad plaučiai būtų pripildyti oro. Tada sunkiai iškvėpkite per nosį.
 • Pakartokite tai 5-10 kartų per dieną, kad gautumėte efektyvių rezultatų.

Anulomas Vilomas Pranajama:

Anulom vilom pranayama

Ši kvėpavimo technika taip pat žinoma kaip alternatyvus kvėpavimas šnervėmis. Šis pratimas turi būti tinkamai atliktas gryname ore prieš pusryčius. Tačiau jei asmuo, norintis atlikti tokią praktiką, yra nėščia ar turi mėnesinių, patartina šios technikos nedaryti.

Šiai technikai reikia:

 • Sėdėkite sukryžiavę kojas ant kilimėlio, atpalaiduokite visus kūno raumenis ir neužmerkite akių.
 • Dabar dešinės rankos nykščiu paspauskite dešinę šnervę ir įkvėpkite per kairę šnervę.
 • Suskaičiuokite iki 5, kad sulaikytumėte kvėpavimą.

Pakartokite dar 10-15 raundų.

Bhramari Pranajama:

Bhramari pranajama

Tai labai sudėtinga, bet efektyvi kvėpavimo technika, kai visi jūsų kūno raumenys veikia, kad būtų pasiekti reikiami rezultatai. Jei šis pratimas atliekamas kasdien, žmogus, regis, mažiau kenčia nuo kvėpavimo problemų, o ištvermė padidės dvigubai. Yra žinoma, kad nuramina protą. Jis buvo akredituotas kaip geriausias kvėpavimo pratimas, skirtas atsipalaiduoti ir išvalyti mintis nuo nusivylimo, taip pat atsikratyti pykčio.

 • Šią techniką reikia atlikti taip- ištiesinkite stuburą ir atsipalaiduokite. Tada nykščiais uždarykite abi ausis.
 • Abiejų rankų viduriniu pirštu švelniai spauskite užmerktas akis.
 • Rodomuoju pirštu šiek tiek paspauskite smilkinį žemyn, uždėkite bevardį pirštą ant nosies ir švelniai kvėpuokite.
 • Tęskite tai penkias ar dešimt minučių iš eilės.

Surya Namaskar:

Saulės pasveikinimas

Surya namaskar yra dvylika veiksmingų žingsnių. Kiekvienas iš jų atliekamas periodiškai kvėpuojant gali padėti pagreitinti medžiagų apykaitą ir padėti sveikiau gyventi. „Surya namaskar“ yra galingų pratimų serija, kuri yra geriausias būdas išlikti tinkamam.

Sėdimas stuburo posūkis:

sėdintis stuburo posūkis

Tai greičiausiai yra vienas iš sudėtingų metodų, kurį reikia atlikti atsargiai ir žinant techniką. Jei esate naujokas jogos srityje, pasikonsultuokite su specialistu, kuris atliks šią techniką.

Jei toliau pateiktoje nuotraukoje pavaizduota poza sėkmingai atliekama kartu su periodišku kvėpavimu, trumpu įkvėpimu ir iškvėpimu, tai yra labai veiksminga.

Dhanurasana:

Dhanurasana

Šioje padėtyje žmogus gauna didžiausią kraujo cirkuliaciją visame kūne, taip padidindamas kraujotaką, taip padidindamas ištvermę. Taip pat padidėja medžiagų apykaita, padedanti numesti svorio ir padidinti sergančio žmogaus apetitą.

Viparita karani:

3-107-kojos-siena-pozuoti-viparita-karani

Ši pozicija yra labai efektyvi žmonėms, kenčiantiems nuo streso ar nerimo. Jei tai atliekama tinkamai, tai yra puikus streso šalintojas. Šiandien daugelis žmonių kasdien kenčia nuo streso. Tai padės sumažinti tokį stresą, kad galėtumėte gyventi sveikiau. Kvėpavimas čia yra svarbiausias veiksnys. Jei kvėpavimo seka veiksmingai periodiškai atliekama 10–15 minučių, tai yra ideali padėtis.

Raminančios karvės ir katės pozos:

karvė ir katė

Raminančias karvės ir katės pozas reikia naudoti kartu. Vienas po kito.

Anatomijos jogos pozos dabar jums praverčia jogos anatomijos knygų pavidalu. Pažvelkite į geriausias knygas, kuriomis galite pasikliauti.

 • Pagrindiniai jogos raumenys: autorė Ray Long, knyga naudinga su vaizdais ir lengvu aprašymu. Tai ideali informacinė knyga.
 • Funkcinė jogos anatomija: autorė David Keil, skirta tiems, kurie yra susipažinę su kai kuriais jogos pagrindais. Knyga turės prasmę ir yra žinių lobynas tiems, kurie nori praktikuoti ir gilinti savo jogos supratimą.

Jogos knygų gausu. Jei norite patobulinti savo žinias apie jogą, turguje yra daug gerų knygų. Jogos anatomija yra nauja sveiko gyvenimo sfera, kuri formuojasi. Kiekviena joga turi skirtingus tikslus organizme, todėl žinoma, kad jie jus sveikina ir pagerina. Pradėkite šiandien. Gyvenk sveikai.

Vaizdai Šaltinis: langinių atsargos, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9.