Ar manote, kad stresas vaidina svarbų vaidmenį kuriant pilvo riebalus? Žinau, kad sunku priimti šį faktą, bet tai tiesa. Tarp daugelio šiandien prieinamų svorio mažinimo priemonių, kuriose siūloma pasiūlyti „visapusišką ir galutinį sprendimą“ numesti kūno riebalus, yra produktai, kurie neleidžia kitaip numesti svorio, slopindami kortizolį. Pirmiausia turite žinoti apie kortizolį.

Stresas gali sukelti pilvo riebalus?

Todėl šiandien šiame straipsnyje aptariame streso ryšį su pilvo riebalais.

Ar stresas gali sukelti pilvo riebalus

Kortizolio apibrėžimas:

Kortizolis yra tik steroidinis hormonas, kuriuo antinksčiai išsiskiria reaguojant į stresą. Jis klasifikuojamas kaip gliukokortikoidas, kuris yra hormonas, didinantis cukraus kiekį kraujyje. Susidūręs su itin įtempta, net ir rimta situacija, kūnas sukuria kortizolį, kuris paruošia sistemą veikti reaguodamas į kovą ar skrydžio atsaką, priklausomai nuo pavojaus gyvybės.

Kortizolis, veikiantis kovoje ar bėgime, atsako į fiziologinę kilpą, kuri verčia jūsų kūną kovoti šalia pavojaus, kitaip bėgti už jūsų gyvybę. Kai tik kortizolis per ilgai yra per aukštas, jis gali padidinti riebalų kiekį, kurį sugriebiate pilve, ir vadinti visceraliniais riebalais. Kadangi dėl streso padidėja kortizolio kiekis, turite suvienyti dietą, valdydami stresą, kad sumažintumėte perteklinį svorį iš kortizolio.

Kita vertus, streso tipas gali skirtis, be to, ne visoms stresinėms situacijoms reikia padidinti cukraus kiekį kraujyje. Kūno, emocinis, kitaip psichinis stresas ar netgi stresas kūnui, kurį sukelia griežta mankšta, kitaip siaubingai mažo kaloringumo dieta gali suaktyvinti kortizolio išsiskyrimą. Dėl to, kad dabartinis gyvenimas yra linkęs būti toks riebus dėl stabilaus streso, kuris sukelia šaudymą, artėjant darbo terminui iki artimųjų eismo įvykių, neretai kortizolio lygis išlieka neįprastai aukštas. Kūnas visiškai neturi tikimybės atsipalaiduoti vėliau, kai stresinis įvykis praėjo, nes iškart po to ateina dar vienas įtemptas įvykis.

Kortizolio ir svorio santykis?

1. Šie ilgalaikiai padidėję kortizolio kiekiai gali sukelti įvairius nenaudingus šalutinius poveikius, kartu su:

  • Cukraus kiekio kraujyje skirtumai
  • Pagerinti pilvo riebalai
  • Aukščiausias kraujospūdis
  • Sumažėjęs imuninis atsakas

2. Kortizolis uždega kūną, kad sudegintų papildomus riebalus, sukurdamas tą papildomą energiją, kurią galima gauti, kad būtų išvengta pavojaus, sukeliančio mūšį, kitaip skrydžio reakcija į pradinę vietą.

3. Stresas vieną kartą paverčia sveikus periferinius riebalus į kenksmingus visceralinius riebalus (riebalus pilve, kurie yra aplink jūsų organus), kurie padidina patinimą ir insulino kovą organizme. Šie pilvo riebalai sukelia daugiau kortizolio, nes juose yra didesnė fermento koncentracija, kuri nejudantį kortizoną paverčia stipriu kortizoliu.

4. Kai kurie žmonės vis dar atsako į stresą, susijusį su kortizolio gamyba suvartojant daugiau, taip pat vartojant daugiau angliavandenių turinčio maisto. Dėl to priaugama svorio, o ne pats kortizolis nėra priežastis. Be to, tyrimai, rodantys, kad žymūs kortizolio kiekiai yra susiję su aukštu pilvo riebalų kiekiu, nepateikė jokių įrodymų, patvirtinančių idėją, kad kortizolio sulaikymas padėtų organizmui atsikratyti tų riebalų.

5. Įtempimo reakcijos trumpasis jungimas gali būti toks pat lengvas, kaip ir patrauklus laikas atsipalaiduoti kiekvieną dieną. Leiskite kūnui pereiti į visiškai ramią būseną jogos, meditacijos, dienoraščių rašymo metu, kitaip papildomi metodai sumažins stresą, sumažins kortizolio gamybą, o ilgainiui atsikratys su stresu susijusio vartojimo ir žiauraus rato, dėl kurio masė didėja..

Taigi, norėdami gauti plokščią pilvą, saugokitės nuo streso, gerindami savo gyvenimo būdą laikydamiesi dietos ir pratimų.