Apie jogą kalbama jau daugelį metų, pradedant mūsų protėviais ir baigiant pasauliu prieš juos. Joga prasidėjo daugiausia ritualine religija, sekančia šventaisiais, ir iki šiol viršijo visus apribojimus, kad pasiektų šlovę, su kuria niekada nebuvo šlovinama jokia kita treniruotė. Pastaroji susirūpinimo dėl fitneso banga uzurpavo pasaulį, o dabar išlikusios ideologijos apsiriboja tik fiziniu pasirengimu.

Tačiau joga gali būti naudinga ne tik fiziniam pasirengimui. Su joga dabar galima pasiekti psichinį palengvėjimą nuo depresijos ir ramybės. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl joga yra daug labiau mėgstama nei treniruotės. Šis straipsnis yra apie vienos tokios jogos, vadinamos Makarasana, naudą ir žingsnius.

Makarasana (krokodilo poza), kaip tai padaryti, ir jos nauda

Makarasana (krokodilo poza):

Per kontroliuojamą kvėpavimą ir lėtus rankų gestus bei judesius joga remiasi konkrečiomis nepasiekiamomis pozomis ir pozomis, apimančiomis nedidelius tempimus ir posūkius, ir tik per visą šią procedūrą joga įvykdo savo sąlygas. Tačiau Makarasana nėra laikoma viena sunkiausių laikysenų.

Tiesą sakant, tai yra viena iš labiausiai prieinamų pozų ir taip pat plačiai žinoma kaip krokodilo poza. Makarasana yra kilusi iš galutinės laikysenos formos, imituojančios tingų krokodilą. Dabar yra dvi šios jogos versijos – pradedantiesiems ir profesionaliai. Paruoškite jogos kilimėlį ir pradėkime nuo pratimo.

Patarimai pradedantiesiems- Makarasana (krokodilo poza):

Makarasana (krokodilo poza) yra gana sudėtinga poza, ypač pradedantiesiems. Gali praeiti šiek tiek laiko, kol klubai, apatinė nugaros dalis ir šlaunikauliai atsivers tiek, kad leistų atlikti visas asanoms reikalingas judesių amplitudę. Svarbiausias dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį atliekant šias asanas, yra išsiugdyti tam tikrą kantrybės lygį, nes bet kokia agresija, rodoma atliekant šiuos pratimus, tik atsilieps ir sukels traumų.

Kaip tai padaryti?

  • Atsigulkite ant kilimėlio, pirmiausia palieskite veidą, kai paliesite kaktą prie žemės. Stuburas turi būti ištemptas, kad apatinės galūnės būtų ištiesintos ir ištiestos.
  • Dabar įsitikinkite, kad jūsų pirštai liečia žemę, o kulkšnys nukreiptos į lubas. Šiuo metu abi rankos turi būti iš abiejų pusių, o delnas į viršų, pailsėti šalia tavęs.
  • Po šios pozos atliekamas gilus iškvėpimas ir tai darydami, pakelkite galvą aukštyn nuo pečių ir sutelkite dėmesį į rankas, kurios dabar eina atgal. Pabandykite imituoti valtį, lėtai pakeldami kojas, taip leisdami galvai šiek tiek pakreipti atgal.
  • Sulaikykite kvėpavimą kelias sekundes, prieš paleisdami jį ir išlaikydami savo pradinę poziciją.

Krokodilo jogos pozos privalumai:

„Maha Mudra“ jogos pozos yra nesuskaičiuojamos, nes jos suteikia kūnui lankstumo ir atpalaiduoja protą. Kita „Makarasana“ poza daugiausia priklauso nuo kūno ramybės, kur po ilgos sunkaus darbo ir triūso dienos galbūt norėsite pasirinkti šį pratimą, kad atvėstumėte. Gulint ir tiesiant kojas tiesiai, išsiskiria tas skausmo atspalvis, kurį sukelia raumenų sustingimas. Manoma, kad gilus kvėpavimas atpalaiduoja jūsų kūną nuo toksinų, todėl po to pradėsite jaustis geriau.

Anksčiau aukščiau išdėstyta laikysena sutelkta į kūno standumą ir dar kartą sukuriant ar imituojant valties formavimąsi, atleidžiate įtemptus kūno mazgus ir įtempimo taškus. Štai kodėl pradžioje esantys raumenys gali sukelti nedidelį skausmą, kuris vėliau sumažės dėl kūno lankstumo.

Tai puikus būdas išlaikyti apatinius nugaros raumenis pastovius ir tvirtus, kai juos pakeliate, sukurdami nedidelį įlenkimą ir taip įtampą mažoje nugaros dalyje.

Atsargumo priemonės ir kontraindikacijos:

Prieš praktikuodami šią jogos pozą, žmonės turi laikytis specialių prevencinių priemonių. Vienas iš pagrindinių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra įsitikinti, kad jūsų kūnas yra patogus praktikuojant asaną. Jei turite sunkią nugaros traumą, geriausia vengti Makarasanos. Tiems, kurie susižeidė kaklą, venkite spaudimo ar atramos kaklui ir leiskite jam stovėti neutraliai. Priešingu atveju uždėkite ant kaklo sulankstytą antklodę kaip atramą asanos metu. Tarp reikšmingų kontraindikacijų yra nėščios moterys, o žmonėms, sergantiems astma ir viduriavimu, patariama susilaikyti nuo šių jogos pozų, nebent griežtai prižiūrimi ekspertų. Žmonėms su kelio traumomis ir kaulų lūžiais taip pat nerekomenduojama praktikuoti šių pozų.

Makarsana (krokodilo poza), kaip ir daugelis posūkių į priekį, dėl švelnaus raminančio poveikio laikoma atkuriamąja poza. Taip pat teigiama, kad jis atgaivina kūną, malšina stresą ir nerimą. Jūsų kūno standumas yra dažna problema, su kuria mes visi kartais susiduriame. Mes kiekvieną kartą traukiame sausgyslę ir nervą ten, jei praktikuodami šias pozas nesame atsargūs ir dėmesingi. Šis pratimas padės jums pasirūpinti kūno standumu ir standumu, tempiant raumenis ir suteikiant jiems lankstumo. Ši joga taip pat buvo susijusi su širdimi, kur širdies problemas galima išvengti kasdien atliekant šią pozą. Tačiau šį kartą nusilenkę būtinai sulaikykite kvėpavimą, kol širdis pradės plakti greitai. Pilve taip pat yra kiaušidės, todėl ši joga taip pat turi padėti ištaisyti menstruacijų sutrikimus ir problemas. Tai naudinga daugiausia moterims, kurios nuolat kenčia nuo šių problemų. Yra žinoma, kad joga amžinai dezinfekuoja jūsų protą kartu su kūnu, ir tai tik dar vienas iš daugelio šios jogos pranašumų..