Sivilceleriniz için üzgün müsünüz? Sivilce, su toplaması, akne veya çıban, her ne kadar kulağa hem korkunç hem de korkunç gelse de, herhangi bir adla etiketleyin. Birçok genç sivilce sorunuyla karşı karşıya olabilir. Sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız beslenmenize özen gösterdiğiniz kadar cildinize de özen göstermelisiniz. Bu makale, Shahnaz Hussain’in sivilceler için güzellik ipuçlarını paylaşıyor.

Güzellik Uzmanı Shahnaz Hussain Akne ve Sivilceler İçin Güzellik İpuçları

Shahnaz Hussain, Hindistan’daki güzellik ticaretinin bir efsanesidir. Dünya çapında ünlü güzellik uzmanı Shahnaz Husain, sivilceleri ve sivilce izlerini atmanıza yardımcı olacak güzellik ipuçlarından birkaçına katkıda bulunuyor..

Sivilce ve Akne için Shahnaz Hussain Güzellik İpuçları:

İşte akne ve sivilceleri hızlı bir şekilde önlemek için Shahnaz Hussain’den ortaya çıkan doğal güzellik bakımı.

1. Sivilce Bakımı İçin Gül Suyu:

Sivilce Bakımı İçin Gül Suyu

Sivilceler genellikle yağlı bölgelerde patlar. Bu nedenle, yağ deşarjını yönetmek önemlidir. Yüzünüzü günde iki kez temizlemek için özel bir ilaçlı sabun uygulayın ve aynı miktarda büzücü ile gül suyu kullanın. Bunu yüzünün her yerine sür.

2. Neem Yaprakları ile Akne Tedavisi:

Neem Yaprakları ile Akne Tedavisi

Anti-septik özellikler içerdiğinden Neem, sivilce ile ilgili her cilt zorluğu için faydalıdır. Neem yapraklarını suda kaynatın ve suyu süzün ve bunu yüzünüzü düzenli olarak yıkamak için görün. Uygulama için pamuk topunu da kullanabilirsiniz..

3. Sivilceler İçin Sandal Ağacı Yapıştır:

Sandal ağacı ve zerdeçal paketi

Bir macun yapmak için gül suyunu sandal ağacı tozuyla karıştırın. Ve gece yüzünüze sürün ve 1 saat sonra su ile temizleyin. Sandal ağacı sakinleştirici ve iyileştirici özelliklere sahiptir..

4. Sivilce Tedavisi için Salatalık Suyu:

Sivilce Tedavisi için Salatalık Suyu

Yağ kontrolüne fayda sağlar. Karma ciltler için, 2 çay kaşığı salatalık suyuyla karıştırdığınız süte limon suyu ekleyin. Bir pamuk top ile cildinize silin ve nazikçe temizleyin..

5. Gliserin ve Gül Suyu Akne Tedavisi:

Gliserin ve Gül Suyu Akne Tedavisi

Sivilceye meyilli ciltler için gliserin artı gül suyu olağanüstü bir tedavidir. Gül suyu, sivilcelerin geri gelmesine karşı savaşan ve ayrıca lekeleri kesen etanol içerdiğinden harika bir toner görevi görür. Gliserin cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Dört ölçü gül suyunu bir ölçü saf, seyreltilmemiş gliserin ile karıştırın. Bunu bir şişe artı serin olarak stoklayın. Yüzünüzü her temizlediğinizde bunu yüzünüze sürün. Bunu kullanmadan önce içine küçük damla limon suyu koyun..

6. Bol Su İçin:

Bol Suya Sahip Olun

Cildinizi nemli tutmak çok önemlidir, bu nedenle vücudunuzu iyi nemlendirmek için bol su, meyve suları ve sıvılar için. Soğuk içeceklerden, diğer içeceklerden ve abur cuburlardan tamamen uzak durmayı unutmayın..

7. Multani Mitti Uygulamasından Kaçının:

Multani Mitti Uygulamasından Kaçının

Shahnaz Hussain, Multani Mitti veya Besan’ı gözenekleri kapattığı için kullanmayın diyor. Bu ayrıca daha fazla sivilcenin üstünüzü patlatmasına neden olabilir. İkisinden de tamamen uzak durun.

8. Lor ve Zerdeçal:

Sivilceler için Lor ve Zerdeçal

Bunların her ikisi de tıbbi özellikleri içerir. Bu, sivilcelerinize bakmanıza yardımcı olur ve size tiz temiz, parlak ve daha adil bir cilt sunar. Bu nedenle, bir macun yapmak için zerdeçal ve peyniri iyice karıştırın ve yüzünüze düzenli olarak sürün. Yaklaşık 15 ila 20 dakika boyunca açık tutun. Yüzünüzü temiz suyla durulayın. Lor çinko yüklüdür ve çinko, lekeleri azaltmanın yanı sıra sivilceleri de azaltır..

9. Sivilceyi Tulsi Yapraklarıyla Tedavi Edin:

Ev Yapımı Tulsi Yüz Paketleri

Lale yapraklarından bir macun oluşturun ve düzenli olarak etkilenen bölgelere uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayınız..

10. Sivilceler için Lor ve Domates Karışımı:

Sivilceler için Lor ve Domates Karışımı

Domates suyunu lor ile karıştırarak bir macun hazırlayın ve 15 dakika yüzünüze sürün. Daha sonra suyla yıkayın. Domates suyu artık yağ deşarjını emer, bu nedenle sivilceleri kontrol etmenin yanı sıra tedavi eder..

11. Sivilceler İçin Limon Suyu ve Bal:

Sivilce için Limon Suyu ve Bal

Bal ve limon suyunun basit bir karışımını yapın ve günde bir kez yüzünüze sürün. 15 dakika sonra su ile durulayın.

12. Badem ve Lor Sivilce Tedavisi:

Badem ve Lor Sivilce Tedavisi

Yer bademlerini lor ve bulaşma ile karıştırın. Karışımı cildin üzerine yumuşak bir şekilde masaj yapın. 5-10 dakika devam edin, ayrıca suyla yıkayın.

Sivilceler için Shahnaz Hussain Güzellik İpuçları