Prana joga kilusi iš žodžio Prana, kuris reiškia kvėpavimą. Dabar kvėpavimas vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį mūsų gyvenime, be kurio neįmanoma gyventi. Prano joga ne tik moko, kaip teisingai kvėpuoti, bet ir nurodo, kaip jį valdyti. Šios praktikos supratimas buvo paaiškintas kitose pastraipose.

Prano jogos asanos ir nauda

Čia yra geriausios asanos ir pranos jogos pranašumai.

1. Bičių kvėpavimas:

prana joga

Bičių kvėpavimas yra viena iš paprasčiausių asanų, naudojamų jūsų kūnui ir protui nuraminti. Viskas, ką jums reikia padaryti, sėdėkite ramioje vietoje, stuburas tiesiai į viršų. Užmerkite akis ir kvėpuokite. Dabar uždėkite pirštus ant akių ir pradėkite garsiai dundėti. Įsitikinkite, kad esate garsus. Atlikite šį modelį maždaug šešis ar septynis kartus.

2. Kvėpavimas kaukolės spindesiu:

Kad kaukolė spindėtų kvėpuojančia pranajama, turite sėdėti patogioje vietoje. Laikykite stuburą tiesiai ir palikite delnus ant kelių. Dabar įkvėpkite. Iškvėpdami pradėkite traukti skrandį. Įtraukite bambą. Leiskite kvėpavimui tekėti per plaučius. Atlikite 20 tokių įkvėpimų ir atsipalaiduokite. Užmerkite akis.

3. Alternatyvus nosies kvėpavimas:

Norėdami tai padaryti, turite uždėti kairę ranką ant kairiojo kelio ir leisti delnams atsiverti dangaus link. Padėkite rodomąjį ir vidurinį pirštus tarp antakių. Tegul jūsų bevardis pirštas yra kairėje šnervėje, o nykštys – dešinėje šnervėje. Dabar pabandykite nykščiu nuspausti dešinę šnervę ir švelniai kvėpuoti. Pakeiskite šonus ir darykite tai maždaug 9 kartus.

4. Vienodas kvėpavimas:

Vienodas kvėpavimas, dar žinomas kaip Sama Vritti, padeda geriau susikaupti. Norėdami tai padaryti, turite sėdėti lengvai ir uždaryti akis. Dabar įkvėpdami suskaičiuokite iki keturių, o iškvėpdami – iki keturių. Padarykite tai keletą kartų, prieš tai vadindami pabaiga.

5. Liūto kvėpavimas:

Liūtų kvėpavimas

Norėdami kvėpuoti liūtai, turite atsiklaupti ir uždėti rankas ant kelių. Įkvėpkite per nosį ir iškvėpdami skleiskite „ha“ garsą. Ištiesk liežuvį ir stenkis, kad jis prisiliestų prie smakro. Įkvėpkite ir pakartokite tai maždaug penkis kartus.

6. Aušinimo kvėpavimas:

Sėdėkite patogioje padėtyje ir giliai įkvėpkite. Dabar susukite liežuvį ir priklijuokite galus tarp lūpų. Įkvėpkite per savo sukurtą vamzdelį liežuviu. Iškvėpkite ir darykite tai penkis kartus. Gausite šaltą kvėpavimą.

7. Vandenyno kvėpavimas:

Vandenyno kvėpavimo jogos asana

Įkvėpkite ir iškvėpkite per burną. Iškvėpdami tonizuokite gerklės nugarą. Kai jaučiatės patogiai, įkvėpdami pradėkite tonizuoti gerklę. Tai sukels didelį triukšmą, o tai labai panašu.

8. Prano jogos privalumai:

Kad jūsų nuotaika būtų rami ir atsipalaidavusi, jums labai svarbu praktikuoti Prano jogą. Tai padės reguliuoti kvėpavimo srautą, pašalins visus užsikimšimus ir įtampos, nerimo ar baimės jausmą. Jūsų protas pasieks malonų etapą, o jūs jausitės daug energingesni ir gyvesni. Prano joga yra tikrai vienas iš geriausių būdų, kaip lengvai sureguliuoti savo gyvenimą.

9. Įkvėpkite džiaugsmo su Prano joga:

Svarbu iškvėpti stresą ir įkvėpti džiaugsmo. Ir tai jūs galite lengvai padaryti su prana jogos pagalba. Įvairūs kvėpavimo pratimai ir metodai atneš didelių pokyčių jūsų asmenybėje. Tai sustiprins jūsų kvėpavimą ir užtikrins turtingą deguonies tiekimą.