Tri joga, kaip rodo pavadinimas, susideda iš trijų jogos elementų: asanos, pranajamos ir mudros. „Triyoga“ yra visa hatha jogos forma, kurią prieš daugelį metų įkūrė Kali Ray. Ši praktika iš prigimties yra transformuojanti ir labai pakili. Daugiausia dėmesio skiriama jogos asanoms, pranajamai, mudroms, kvėpavimo kontrolei, meditacijai ir mankštai. Tai visiškai revoliucinė sistema, kurios šaknys yra senovės jogoje. Tai yra geriausia jogos forma, kuri sujungia kvėpavimą su mudra ir nuoseklų asanų srautą. Šiame straipsnyje mes suteiksime išsamų supratimą apie tai, kas yra Triyoga ir jos nuostabios naudos.

Trijogos principai ir privalumai

Kas yra Trijoga ir kaip ji atsirado?

Triyoga yra menas, jungiantis tris jogos metodus: asaną, pranajamą ir mudrą. Jį įkūrė Yogini Kaliji, populiariai žinomas kaip Kali Ray. Jogos praktikai, priklausantys daugiau nei 40 šalių, priėmė šią jogos formą ir pasinaudojo nuostabia nauda. Tai padeda sinchronizuoti kvėpavimą su mudromis ir asanomis, kad sukurtų ritminį kūno srautą.

Trijogos principai:

Tri joga turi tris pagrindinius principus:

 • Pozos ar asanos
 • Pranajama
 • Mudras

Išsamiai aptarkime kiekvieną:

1. Jogos pozos:

Pirmasis pagrindinis ir vertingiausias Tri jogos aspektas yra jogos pozos. Tai kūno pozicijos, turinčios daug naudos sveikatai ir dvasiai. Jie turi didžiulę kolekciją pažangių, sėdinčių ir stovinčių pozų, posūkių ir tempimų, naudingų jūsų širdžiai, sielai, kūnui ir protui. „Triyoga“ įkūrėjas Kali Ray pasirūpino, kad „Triyoga“ pozos būtų tokios dinamiškos, kad sesijos pabaigoje nė vienas nesijaustų taip, lyg nebūtų daug išmokę..

2. Pranajama:

pranajamaPranajama arba ritminis kvėpavimas yra antrasis Triyoga aspektas. Tai senovinė praktika ir buvo įtraukta į šią jogos sritį, nes ji suteikia energijos ir entuziazmo. Tai moko jus valdyti savo emocijas; ypač tavo kvėpavimas.

3. Mudra:

mudra

Trečias jogos aspektas yra mudra arba dėmesys. Tai dvasinis gestas, kuris buvo ir tebėra naudojamas induizme ir budizme. Nors tam reikia viso kūno, didžioji jo dalis atliekama rankų ir pirštų pagalba. Yra didžiulė praktikuojamų mudrų kolekcija ir daug jų naudojama Trijogai.

Kaip patekti į Trijogą?

 • Technika:

„Triyoga“ apima kvėpavimo kontrolę, lankstumą, stiprumą ir laikysenos išmanymą. Jame yra įvairių judesių ir metodų, kurie taip pat buvo pakeisti tiems, kuriems nepatinka profesinis lygis. Jame yra apie 1000 rankų gestų ar mudrų, kurie padeda geriau suprasti pozų eigą.

 • Savo lygio pasirinkimas:

Triyogoje yra septyni lygiai. Kiekvienas lygis turi apie penkias serijas. Jie atitinka žinomus penkis elementus: žemę, vandenį, ugnį, orą, erdvę ir čakras. Pagrindiniame lygyje yra apie 108 pozos, o antrame – 350, trečiame – apie 450.

 • Mokymasis:

Prieš instruktorius pradeda mokyti savo studentus Triyoga, jis arba ji trunka apie 150–200 valandų. Mokymo programos apima praktinę anatomiją, natūralų derinimą ir įvairias pozas, žinias ir naudą. Tie, kurie nori studijuoti jogą su Kali Ray, turi turėti vidutiniškai dvylikos metų patirtį.

 • Balansavimo menas:

Triyoga turi keletą pagrindinių pratimų ir vienas iš jų yra balansavimas. Tos vienos kojos pozos ar tiesiog rankų balansavimas padės padidinti kūno jėgą ir lankstumą. Jie sukurs jūsų potencialą ir pakvies jus padaryti geriau.

 • Inversijos:

Kitas vertingas dalykas, kurio išmoksite Triyogoje, yra inversijos. Tai apima galvos atramas, rankų atramas, dilbio ir pečių stovus. Į apversimus buvo įtrauktos net kojos iki sienos ir atsistojusios į priekį. Tai pagerina jūsų širdies būklę, kaklo traumas, epilepsiją ir padeda jums gyventi geriau ir klestėti.

„Triyoga“ privalumai:

 • Tri joga padidina jūsų žinias visais lygmenimis.
 • Tai ugdo jūsų ištvermę, lankstumą, kvėpavimo kontrolę ir pozų srautą.
 • Tai suteikia jums psichinį aiškumą ir taip pat daro jus sveikesnį ir tvirtesnį žmogų.
 • Jei tai darysite kasdien, tikrai gausite puikių rezultatų.
 • Tai padeda geriau išlaikyti kūno pusiausvyrą ir kontroliuoti laikyseną

Atsargumo priemonės ir kontraindikacijos:

 • Laikydamiesi tam tikrų atsargumo priemonių galite išvengti nereikalingų problemų:
 • Tri joga turi būti atliekama prižiūrint apmokytam instruktoriui
 • Maistas turi būti suvartotas likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki jogos užsiėmimo
 • Tam tikras pozas labai sunku pasiekti. Prieš bandydami juos, turite žinoti savo lygį ir kompetenciją.
 • Nepamirškite pradėti lėtai ir padidinkite savo lygį praktikoje

Skirtingai nuo Bikramo jogos, kuri apima asaną, kvėpavimą ar mudrą, Tri joga apima visus aspektus. Svarbu, kad tinkamai vadovautumėtės sertifikuotu jogos instruktoriumi, kad pasiektumėte tobulumą. Tri joga yra nuostabi patirtis, priverčianti jūsų vidų šokti iš džiaugsmo ir pasiekti aukščiausią atsipalaidavimo tašką. IT simbolizuoja žmogaus kūno suvienijimą su visata. Tri joga padeda plėsti jūsų vidinį sąmoningumą ir padeda visą laiką susikoncentruoti.