Günümüz ekonomisinde kamp yapmak, aile gezileri için en iyi seçenektir. Ailenizi çevrelerindeki hızlı teknoloji meraklısı dünyadan uzaklaştırmanın ve doğayla ve birbirleriyle yeniden bağlantı kurmalarına yardımcı olmanın ucuz bir yoludur. Sıradan televizyonlarınızdan, bilgisayarlarınızdan vb. uzakta, çocuklarınız eski moda bir şekilde çocuk olma şansına sahip oluyor ve daha önce imkansız olan bir şekilde iletişim kuruyor ve birbirinizi fark ediyorsunuz. İşte kamp hakkında bilmeniz gereken dokuz şey.

kamp ipuçları

Yeni Başlayanlar İçin Kamp İpuçları ve Püf Noktaları:

Gerçekçi Bir Hedef Seçin:

İlk kamp gezinizi planlarken aşırı hevesli olmaya çalışmayın ve gerçekten çok fazla çalışma ve ayarlama gerektiren ve üstesinden gelemeyeceğiniz maceralı bir yer seçin. Kışın kamp yapacaksanız, kendinize karda uyumak rahat olur mu gibi doğru soruları sorduğunuzdan emin olun. Ya da ne kadar soğuğa katlanacaksınız? Soğuğun büyük bir hayranı değilseniz, beklemeli ve daha ılıman iklimler için seyahatinizi ertelemelisiniz..

Hava Tahminini Kontrol Edin:

Kamp gezinizi planlamadan veya yola çıkmadan önce hava durumunu kontrol ettiğinizden emin olun, böylece kaderin sizin için hazırladığı her türlü hava anormalliğine karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Beklenen sıcaklığa göre paketleyin. Yağmur yağacaksa, eşyalarınızı örttüğünüzden emin olun. Bu, yeni başlayanlar için en iyi kamp ipuçları.

Uygun Kıyafetlere Sahip Olduğunuzdan Emin Olun:

Kışın kampa giderken yün çorap, kazak, ceket, termal iç çamaşırı ve eldiven gibi gerekli kıyafetleri yanınızda taşımanız son derece önemlidir. Yağışlı bir mevsim ise paltonuzu ve sakız çizmelerinizi unutmayın. Kuş tüyü giysiler kuru iklimler için en uygunudur.

Uyumadan Önce Uyku Tulumu Isıtın:

Uyku tulumunuz, siz yorganın içine girdikten sonra bile genellikle bir süre soğuk kalır. Bunu önlemek için uyku tulumunuzu önceden ısıtmak için bir sıcak su torbası kullanın. Vücut ısınızın örtüleri ısıtması çok zaman alır. Ön ısıtma, sizi rahat ve hızlı bir şekilde sıcak yapar. Ancak sıcak su şişenizin sızdırmadığından emin olun, çünkü bu felaket olur! Şişeyi uyumadan yirmi dakika önce çantanıza koyun, amacına iyi hizmet edecektir. Bu, yeni başlayanlar için kamp ipuçları için harika bir fikir.

Yazın Kolay, Kışın Doyurucu Yemekler Hazırlayın:

Kışın kamp yaparken yanınıza sıcak çikolata, kahve, çay vb. gibi en sevdiğiniz sıcak içecekleri aldığınızdan emin olun. Konserve çorba veya güveç gibi doyurucu öğle yemekleri pişirin. Sandviçler ve meyveler yazları iyi hizmet eder, ancak kışlar biraz daha ağır ve daha doyurucu yemekler gerektirir..

Bol Eğlence Paketi:

Bol bol eğlence toplayın çünkü kamp yapmak ailenizle yeniden bağlantı kurmanın harika bir yolu olsa da, çok çabuk sıkılabilirsiniz ve can sıkıntısı, ailenizi daha yakın hissetmenize hiçbir şekilde yardımcı olmaz. Bu yüzden kartları, masa oyunlarını, okuma materyallerini vb..

Çocuklarınız İçin Hazırlanın:

Çocukları heyecanlandırmak kolay bir iştir. Onları kamp konusunda heyecanlandırmak daha da kolay. Onları planlamaya dahil edin, onlar için harika kamp malzemeleri satın alın ve işte! Onları hiç vakit kaybetmeden zıplatacaksınız. Korkunç çadırlar ve havalı uyku tulumları satın alın. Kızdırma çubukları, çocukları huşu içinde tutmakta asla başarısız olmayan başka bir şeydir..

Bir Liste Yapın ve İki Kez Kontrol Edin:

Tüm gereksinimlerinizin bir listesini yapın ve evinizden çıkmadan önce iki kez kontrol edin çünkü bir kez vahşi doğaya çıktığınızda geri dönüş olmayacak ve herkese getirmeyi unuttuğunuzu söyleyen kişi olmak istemezsiniz. su veya çadırı veya aynı derecede önemli başka bir şeyi unuttunuz.

Dikkatli ol:

Çocuklarla kamp yapıyorsanız, bir şehre veya hastaneye yakın bir yer seçin. Gerekli tüm ilaçlarla birlikte kendi ilk yardım çantanızı taşıyın. Çocuklarınızın güvenliği söz konusu olduğunda asla çok dikkatli olamazsınız. bu yeni başlayanlar için önemli kamp ipuçları.