Karnınız sık sık gömleğinizden çıkıyor mu? Daha ince halinize geri dönebilmeyi ister miydiniz? Doğru bir diyet ve yaşam tarzı ile birleştirildiğinde, karın yağlarını azaltmak için Yoga şeklinde mükemmel bir çözümünüz var. Doğru egzersizler, nefes alma teknikleri ve meditasyon karışımıyla Yoga, genel bir kilo yönetimine de yardımcı olabilir. Bunları düzenli olarak yaparak, daha sıkı abs, tonlanmış karın bölgesi ve ayrıca daha hafif bir benlik fark ettiğinizden emin olabilirsiniz.!

Göbek yağlarından kurtulmak için yoga yaparken bireyler hem iç huzuru yaşayabilir hem de formda kalabilir. Güveninizi artırma ve hayatınızdaki istenmeyen “bagajları” azaltma zamanı!

Göbek Yağını Azaltmak İçin En İyi Yoga Asanaları

Karın Yağını Azaltmak İçin Yoga Asanaları:

Sağlıksız yaşam tarzımız ve beslenme alışkanlıklarımız ile birlikte egzersiz yapmamamız çok sayıda obezite vakasına yol açmıştır. Yağın çoğu mide bölgesinde depolanır ve bundan kurtulmak çok zordur. Yoga, göbek yağını azaltmak için kanıtlanmış bir yöntemdir ve ayrıca size genel bir esenlik veren sağlıklı bir vücut ve zihin sağlar..

Düzenli yoga uygulaması, karın ve karın kaslarınızı güçlendirir ve böylece daha düz bir karına katkıda bulunur. Karın yağını azaltmak için yoga yapabilir ve eğilip bükülmeyi gerektiren asanalar, şişkinliğe neden olan gaz birikiminden kurtulmanıza da yardımcı olur. İç organlardaki yağlar midede depolanır ve birçok hastalık riskini taşır. Mide yağ kaybı için bazı yoga asanaları, bu inatçı yağın yakılmasına yardımcı olur ve genel vücut yağını azaltır. Araştırmalar, bir yıl boyunca düzenli yoga uygulamasının, bel bölgesindeki yağları ve inçleri azaltmaya yardımcı olduğunu kanıtladı..

Burada yoga asanaları ile göbek yağının nasıl azaltılacağını açıklıyoruz. Bu yoga sadece karın yağları için değil, hem erkekler hem de kadınlar için zindelik ve sağlık için faydalıdır. Göbek yağını azaltmak için en iyi yoga pozlarından bazılarını resimlerle ortaya koyduk:

1. Yoga Tekerleği Duruşu (Chakrasana):

Chakrasana veya tekerlek pozu, göbek yağını azaltmak için harika bir egzersizdir. Karın kaslarınızı gerebilir ve ayrıca kalp çakranızın kilidini açabilir. Bu, göbek yağını azaltmak için en iyi Yoga egzersizlerinden biridir..

Nasıl yapılır?

 • Sırt üstü yatın, dizlerinizi bükün. Ayaklarınız yerde durmalı ve kalçalara yakın durmalıdır. Ellerinizi yere koyun, avuç içi düz olmalı, tutar ve omuzlar.
 • Şu anda başınızı ve omzunuzu kaldırın ve ardından kalçalarınızı yerden kaldırın ve kendinizi elleriniz ve ayaklarınız üzerinde dengeleyin..
 • 20 saniye boyunca bir bacağınızı havaya kaldırmayı deneyebilirsiniz. Aynısını diğer bacak için de tekrarlamalısınız..
 • Karın yağ kaybı için bu yogayı deneyin.

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Bu asana idealdir ve mide yağ kaybı için en etkili yoga asanalarından biridir. Midedeki kasları esnetir ve ayrıca üst beden ve sırt üzerinde çalışır, böylece karın bölgesini sıkılaştırır..

Önlemler: Hamile kadınlar Chakrasana uygulamamalıdır. Ciddi omurilik sorunlarınız varsa bu pozdan kaçının.

2. Yoga Ayakkabıcısı Pozu:

Baddha Konasana olarak da adlandırılan Ayakkabıcı’nın pozu, en basit Yoga asanalarından biridir. Kilo vermeye yardımcı olur ve yeni başlayanlar tarafından da yapılabilir. Ayrıca göbek yağını azaltmak dışında bir takım rahatsızlıkları da tedavi eder. Göbek yağını azaltmak için aşağıdaki Yoga adımlarını izleyin:

Nasıl yapılır?

 • Ayakkabı tamircisinin pozu, yoganın en kolay artı zorlayıcı pozlarından biridir. Omurganıza dik oturmanız gerekiyor.
 • Dizleriniz bükülü ve ayak tabanlarınız karşılıklı olmalıdır..
 • Tabanları birlikte itmeli ve bu pozu en az bir dakika tutmalısınız..

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Bu asana kasıklarınızı ve kalçanızı açarak esnekliği artırır.
 • Bu aynı zamanda dizlerinizi ve uyluklarınızı güçlendirir ve böylece göbek yağını azaltır..
 • Karın kaslarınızı uyarır ve sindiriminizi iyileştirir..

Uyarılar: Kasık yaralanmanız varsa bu egzersizden kaçının. Ek destek için altına bir şilte de yerleştirebilirsiniz..

3. Tekne Duruşu:

Tekne pozu veya Navasana, karın kaslarınızı güçlendirmek için harikadır. Esnekliğinizi artırabilir ve vücudunuzu güçlendirebilir. Bu, göbek yağ yakma için en iyi Yoga.

Nasıl yapılır?

 • Bir mindere oturun ve bacaklarınızı uzatın. Dizleriniz yukarıya doğru çekilmeli, uyluklarınız gergin ve ayak parmaklarınız dışa dönük olmalıdır..
 • Şimdi ayaklarınızı yerden kaldırmaya çalışın ve bacaklarınızı 45 derecelik bir açıyla taşıyın. Ayaklarınızı kaldırırken nefes alın ve dizlerinizi bükmekten kaçının.
 • Omurga düz olmalı ve vücudunuzun V şeklini alması gerekiyor. Kollarınızı omuz yüksekliğine kaldırın.

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Nauk Asana olarak da bilinen tekne pozu, çekirdeğinizi güçlendirir ve karnınızdaki kasları sıkılaştırır. Bu yoga asanasının düzenli olarak uygulanmasının sağlamlaştığı ve istenen sonuçları elde ettiği kanıtlanmıştır..

Dikkat: Hamileyseniz veya kronik omurga sorunlarınız varsa bu egzersizi yapmayın..

4. Yoga Kapotasana (Kral Güvercin Duruşu):

İşte göbek yağı için başka bir Yoga egzersizi. Kapotasana veya Kral Güvercin pozu karın bölgenizi esnetir ve kasları tonlandırır. Temel pozları iyi öğrendikten sonra yapılması gereken ileri düzey bir pozdur..

Nasıl yapılır?

 • Dizleriniz ve baldırlarınız birbirine kenetlenmiş olacak şekilde ayaklarınızın üzerinde oturun. Ağrıyı önlemek için altınızda birkaç yumuşak bez kullanmak isteyebilirsiniz..
 • Şimdi dizlerinin üzerine çök ve ellerini kalçalarına koy. Gövdeyi uzat, tepeye bak.
 • Bir elinizle diğerini takip ederek topuklarınızı yavaşça kavrayın. Geriye doğru eğilin ve göğsünüzü göbekle genişletin.
 • Gövdenizi daha fazla bükün ve başınızı ayaklarınızın arasına koyun ve 20 saniye kalın..

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Kollarınızdaki kütleyi deneyimleyebilirsiniz. Bu poz vücudun hemen hemen tüm bölgelerindeki yağları sıvılaştırmak için değerlidir. Ayrıca omurgayı ve uzuvları çalıştırarak onları daha esnek hale getirir..

Dikkat: Tansiyon sorunu olan kişiler bu egzersizi yapmaktan kaçınmalıdır..

5. Eşek Yogayı Tekmeliyor:

Eşek vuruşu Yoga, çekirdeğinizin gücünü artırmak için sırt kaslarının gerilmesini içerir. Karın bölgesindeki yağ hücrelerinizi yakmak ve vücudunuzu tonlamak için mekik kadar etkilidir. Bu, göbek yağı için etkili Yoga asanalarından biridir..

Nasıl yapılır?

 • Downward Dog ile başlayın, dizlerinizi hafifçe yere doğru eğin, ardından bacaklarınızı yukarı zıplayın, sonunda dizlerinizi kalçalarınızın üzerine yüklemeye çalışın..
 • Amuda atlamaya hazırlanırken size benzer bir deneyim yaşayacaksınız. Bu vuruşları hızlı bir şekilde tekrarlayın – bir sonraki ayağınız yere yumruk attığında, hemen geri uçun – 25 ila 50 kez.

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Bu yoga karın kaslarınızı çalıştırır ve göbek yağınız anında kaybolur. Bu asana karın bölgenizdeki istenmeyen yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur..

Dikkat: Tekmeleri gerçekleştirmek için kendi kontrolünüzü kullanın. Ağırlığınızı kollarda dengelemeye çalışın ve hareketlere dikkat edin..

6. Yoga Çekirge Duruşu(Shalabhasana):

Shalabhasana veya Locust Pose, karın kaslarınız üzerinde de çalışabilen mükemmel bir omurga egzersizidir. Karın kaslarınızı sıkılaştırabilir ve yağ hücrelerinin doğal olarak yanmasına yardımcı olur. Bu, göbek yağını kaybetmek için en iyi Yoga pozlarından biridir..

Nasıl yapılır?

 • Avuç içleriniz yere dönük olacak şekilde yüzü aşağı bakacak şekilde yaslanın. Nefes alırken dizlerinizi bükmeden bacaklarınızı yukarı kaldırmalısınız..
 • Üst gövdeniz ve elleriniz de yukarı kaldırılmalı ve size karın kaslarını gerdirmelidir..
 • Karnına yaslan. Bu poz karın yağını azaltmak için çok faydalıdır..

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Bu duruş mideye çok fazla baskı yapar ve kasları gerer, midedeki yağların atılmasına yardımcı olur ve ayrıca karın bölgesindeki kasları da sıkılaştırır..

Dikkat: Hamileyseniz veya ciddi rahatsızlıklarınız varsa bu asanayı yapmayın..

7. Surya Namaskar (Güneşe Selam):

Surya Namaskar, göbek yağ kaybı için bir dizi Yoga asanasıdır. Bu, 12 yoga pozunun bir araya gelmesidir, ayrıca ileri ve geri eğri esnemelere izin verirken, çalışma boyunca derin nefes alma işlemi detoksifikasyona yardımcı olur. En yüksek faydaları elde etmek için sabahları güneşin karşısında Surya Namaskar gerçekleştirin. 1 haftada göbek yağını azaltmak için en iyi Yoga.

Nasıl yapılır?

 • Asanaların her birinin talimatlarını izleyin.
 • Yavaş yavaş, beş tur ile başlayın, sayıları yavaş yavaş zamanın üzerine yükseltin..
 • Fizibiliteye bağlı olarak sayıyı 12-13 tura çıkarın.

Nasıl Yardımcı Olur??

Suryanamaskar, sırtınızdaki ve üst vücudunuzdaki kasları güçlendirmenin yanı sıra vücudun her yerinde yağ yakmaya yardımcı olur. Optimum yağ yakıldığında karın bölgesindeki yağlara odaklanır. Ayrıca esnekliği artırarak verimli bir şekilde uygulamanıza yardımcı olur..

Dikkat: Surya Namaskar adet veya hamilelik sırasında yapılmamalıdır. Fıtık veya omurga sorunları olan kişiler bu diziden kaçınmalıdır..

8. Oturan Öne Viraj:

Paschimottanasana olarak da bilinen kişinin bacaklarını önünde uzatarak oturması ve ardından kollarını yukarıya doğru uzatarak inhalasyonun yapılması gerekir. Bu, ellerin üst gövdeyle birlikte ayaklara doğru büküldüğü ve omurga pimi düz ve avuç içlerinin ayaklara tutunduğu nefes verme modelini takip eder. Bu, vücudunuzdaki aşırı yağları yakmak için gerçekten ihtiyaç duyduğunuz mide egzersizi yapmanın harika bir yoludur..

Bunu Nasıl Yapacağınız:

 • Bacaklarınızı uzatın ve düz oturun.
 • Kollarını kaldır ve yavaşça nefes al.
 • Nefes verirken öne eğilin ve ayak parmaklarınıza dokunun. Dizlerinizi bükmediğinizden emin olun.
 • Başını uyluklarına dokun ve ayak parmaklarını tut.
 • Yaklaşık 20 saniye bu duruşta kalın.
 • Tekrarlamak.

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Bu asana harika bir rahatlama tekniğidir ve aynı zamanda tüm vücudunuzu tonlar ve güçlendirir..

Dikkat: Astım veya ishal sorunlarınız varsa bu asanadan kaçının..

9. Ustrasana Yoga:

Ustrasana veya deve pozu, göbek yağını azaltmak ve kaslara güç vermek için yapılan bir yogadır. Esnekliği artırmak için karın bölgenizi, uyluklarınızı ve kollarınızı tonlayabilir. Bu, göbek yağını azaltmak için gelişmiş ve en iyi Yoga.

Bu nasıl yapılır?

 • Dizlerinizin üzerine çökün ve ardından gövdenizi geriye doğru kavisli bir şekilde topuklara doğru bükün, kolları geriye doğru giderken üst vücut ağırlığını ayağınızın arkasında destekleyin..
 • İşin püf noktası, pozisyonu bir süre tutmak, inhalasyon ekshalasyonu devam etmek ve ardından temel poza geri dönmek ve sonra her şeyi tekrar yapmaktır..
 • Bu, en iyi sonuçlar için önümüzdeki birkaç gün içinde art arda yapılmalıdır..

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Karın yağını azaltmak için gerekli olan ab kaslarınızı güçlendirecektir. Bunu yaparak omurganızı da güçlendirecek ve zamanla omurganız güçlü ve esnek hale gelecektir..

Dikkat: Bu poz boyun kaslarınızı zorlayabilir. Bu yüzden boyunla ilgili sorunlarınız varsa kaçının.

10. Kobra Pozu:

Kobra pozu, göbek yağını azaltmak için başka bir etkili Asana’dır. Özellikle kadınların doğum sonrası kilolarını vermelerinde yardımcı olur. Bu esneme egzersizi yeni başlayanlar için bile kolaydır ve 15 günde göbek yağını azaltmak için en iyi Yoga’dır..

Nasıl yapılır?

 • Önünüzde uzanarak başlayın, kollarınız yanınızda.
 • Şimdi karnınızı gererken iliğinizi sertleştirin ve omuzlarınızı, belinizi yukarı kaldırmaya başlayın..
 • Avuç içlerinizi ve dirseğinizi destek olarak kullanabilirsiniz, başınızı eğerken kemik iliğinizde hafif bir girinti oluşturabilirsiniz..
 • Yaklaşık 30 saniye bu duruşta kalın.
 • iki kez tekrarla.

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Bu asana, göbek yağını azaltmak ve ayrıca sırtınızdaki kasları güçlendirmek için bilinir..

Dikkat: Fıtık ve sırt problemi olan kişiler bu egzersizi yapmaktan kaçınmalıdır..

11. Omuz Duruşu Pozu:

Omuz duruşu veya Sarvangasana, karın, uyluk ve popodaki kaslarınızı güçlendirmek için idealdir. Ayrıca esnekliğinizi artırır ve omurganızı güçlendirir..

Nasıl yapılır?

 • İlk adımlar, sırt üstü yatmanızı, kollarınız yanınızda dinlenmeyi içerir. burada alt bölgenizin tamamını dengelemek için üst vücut gücünüzü kullanmalısınız..
 • İlk aşamalarda yardımcı olması için fazladan bir çift ele ihtiyacınız olabilir..
 • Alt uzuvlarınızı vücuda dik olacakları noktaya kadar kaldırarak başlayın..
 • Şimdi tüm ağırlığı omzunuza ve üst vücudunuza vererek kalçalarınızı havaya kaldırırken vücudunuzu desteklemek için dirseklerinizi kullanın..

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Yoga, sindiriminizi iyileştirecek ve böylece karnınızdaki yağ birikintilerini temizleyecek ciddi bir bükülme pozuna sahiptir. Bacak ve kol kaslarınızı çalıştırdığınızda, yaptığınız şey, daha fazla kas oluşumunu sağlıyor ve böylece fazla yağları yakıyorsunuz..

Dikkat: Tansiyon, ishal, adet kanaması ve omurilik yaralanmalarınız varsa bu asanayı yapmamalısınız..

12. Yay Pozları:

Yay pozu, göbek yağını azaltmak için iyi bir yogadır. İşte bu bölümde vücudunuz aslında bir yay şeklini taklit ediyor ve başlamak için önünüzde uzanıyor. Derin bir nefes alın ve kendinizi karnınızın üzerinde dengelerken hem üst hem de alt bedeninizi iki uçtan kaldırırken. Arkanızdaki kollarınız artık dengeyi mükemmelleştirirken bir römorkör oluşturmak için bacaklarınızı bir tutuş olarak kullanabilir..

İşte Nasıl Yapacağınız:

 • Karnına düz yat.
 • Her iki bacağınızı da bükün ve göğsünüzü hafifçe kaldırın.
 • Ayak bileklerinizi tutun ve uyluklarınızı nazikçe kaldırın.
 • Kalçalarınız ve göğsünüz kaldırıldığında, asana karnınıza odaklanır..
 • Yaklaşık 30 saniye bu duruşta kalın.
 • iki kez tekrarla.

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Bu poz, yay pozu, omurganızı gerçekten esnek hale getirmesiyle bilinir ve ayrıca karnınızdaki yağa odaklanır, böylece onu azaltır..

Dikkat: Omurga yaralanmalarınız varsa bu pozdan kaçının.

13. Rüzgar Rahatlatıcı Poz:

Rüzgar rahatlatma pozunu veya Pavanamuktasana’yı kullanarak karın yağını nasıl azaltacağınızı merak ediyor olmalısınız? Burada karnınızdaki kiloları azaltmak için karın bölgenizde oluşan gerilimi kullanıyoruz..

Nasıl yapılır?

 • Sırt üstü yatarak başlayın.
 • Dizlerinizi bükün ve karnınıza doğru getirin.
 • Alt bankanız çatırdadığında, şimdi başınızı kaldırmayı deneyin, çeneyi mümkün olduğunca dizinize yaklaştırın..
 • Karnınız şimdiye kadar gerilmiş ve mevcut yağları yakan bir basınç yaratacak şekilde düğümlenmiş olmalıdır..

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Pawanmuktasana olarak da bilinen bu asana dikkatle uygulanmalıdır. Karın, bacaklar, kollar ve beldeki kaslarınızı güçlendirir ve tonlandırır. Sindirime ve kanın daha iyi dolaşımına yardımcı olur.

14. Savaşçı Büküm Pozu:

Bu, olağan savaşçı pozunun bir varyasyonudur. Karın kaslarınızı büker ve sırtınızı ve uyluklarınızı güçlendirir. Ayrıca karnınızın etrafındaki yağ hücrelerinin yakılmasına da yardımcı olur:

Nasıl yapılır?

 • Bir uzvunuzun diğerinin önüne yerleştirildiği ve aralarında bir çekiş oluşturduğu savaşçı pozu oluşturun, arkadaki uzuv arkada gerilir.
 • Şimdi geriye eğilmek yerine, bu sefer üst bedeninizi bir yana, muhtemelen maksimuma kadar bükün..
 • Bükülmeye yardımcı olmak için kollarınız göğsünüzün önünde katlanmış halde tutulabilir..
 • Çekirdeğinizin devreye girmesi için yaklaşık 5 nefes bu pozisyonda kalın..
 • Bu, yoga ile yağı azaltmanın iyi bir yoludur..

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Bu poz uyluklarınızı güçlendirir ve ayrıca omuzlarınızı, kollarınızı ve uyluklarınızı güçlendirir. Aynı zamanda çekirdek kaslarınızı tonlandırır, böylece karnınızdaki yağı azaltır..

Dikkat: Omurilik sorunlarınız veya disk sorunlarınız varsa bu pozdan kaçının..

15. Köprü Duruşu:

Göbek yağı için Yoga, envanterinde köprü pozunu da içerir. Bu poz ayrıca karın bölgenizi esnetir ve karnınızın boyutunu küçültmeye yardımcı olur. Alt sırt bölgenizdeki ağrıyı gidermek için de harikadır..

İşte Nasıl Yapacağınız:

 • ARKANIZA YASLANIN.
 • Bu sefer vücudunuz aşırı uçlarda, boyun ve ayak parmaklarınız yerde kalırken vücudunuzla tahta oluştururken.
 • Ayak parmaklarınızı yere yapıştırırken vücudunuzu kaldırırken omuz biraz baskı alır.
 • Ellerinizi yanınızda dinlendirin veya dengeyi korumak için ayak parmaklarınız için kavrayıcı olarak kullanın..

Nasıl Yardımcı Olur??

 • Bu yoga asana duruşunuzu iyileştirmeye yardımcı olur ve daha iyi sindirime yardımcı olur. Göğsünüzü açar ve uyluklarınızı karnınıza kadar çalıştırır. Daha esnek olursunuz ve alt bedeninizi esnetir ve tonlandırır..

Dikkat: Boynunuzda ağrı veya rahatsızlık hissediyorsanız bundan kaçının..

Yoga İle Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler:

Yoga programının faydalarını en üst düzeye çıkarmak için şu ipuçlarını izleyin:

Yapılması gerekenler:

 • Taze meyve ve sebzelerden oluşan sağlıklı bir diyet yapın.
 • Bol Su İçin ve Susuz Kalmayın.
 • Kolay sindirim için yemeklerinizi küçük porsiyonlara bölün.
 • Daha iyi bağırsak hareketleri için diyetinize çok fazla lif ekleyin.
 • Stres seviyenizi düşürün ve zihninizi rahat tutun.
 • Günde en az 7-8 saat uyuyun.

Yapılmayacaklar:

 • Abur cubur ve şekerli içeceklerden ve tatlılardan kesinlikle kaçının.
 • Fazla karbonhidrata hayır deyin.
 • Aşırı yemek yemekten ve gece ziyafetlerinden kaçının.
 • Aşırı ya da uyku altında uyumayın. Sadece vücudunuzun ihtiyaç duyduğu doğru dinlenmeyi sağlayın.
 • Kendinizi tek bir yerle sınırlamayın. Hareket etmeye devam edin ve aktif kalın.

Birçokları için göbek yağını kaybetmek uzak bir rüyadır. Bu pozları (yoga asanaları) düzenli olarak takip ederseniz size göre olmayacaktır. Yoga sadece vücutta değil, diğer organlarınızda da çalışır, çekirdeğiniz ana odak noktasıdır. Tonlamanın yanı sıra, bezlerinizi de uyarır, böylece organlarınızın performansını artırır. Dengeyi sağlamaya ve ayrıca düzenli uygulama ve azim ile göbek yağını kaybetmeye yardımcı olur. Her zaman eğitimli bir yoga eğitmeni eşliğinde pratik yapın ve herhangi bir sağlık sorununuz varsa tıbbi yardım alın. Sağlıklı bir yaşam sürmeye bugünden başlayın!

Sıklıkla Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Yoganın Karın Yağını Azaltması Ne Kadar Sürer??

Bunun cevabı, genel yaşam tarzınıza, kararlılığınıza ve Yoga’ya harcadığınız zamana bağlıdır. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra düzenli olarak Yoga yaparsanız, yaklaşık 3-4 hafta içinde gözle görülür sonuçları fark etmeniz olasıdır. Yine bu süre sorunun temel nedenine bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir..

2. Yoga İle Düz Bir Karın Alabilir miyim??

Evet! Yoga ile düz bir karına sahip olmak oldukça mümkün! Yoga, esnekliğinizi artırabilecek ve kaslarınızı tonlandırabilecek birçok germe egzersizi içerir. Bu asanaların bazıları vücut üzerindeki etki ve sonuç bakımından mekik gibidir. Daha ince bir bel ve nihayetinde düz bir karın fark etmek için düzenli olarak almanız gerekir..

3. Göbek Yağını Azaltmak İçin Ne Sıklıkta Yoga Yapmalıyım??

İyi sonuçlar için her gün Yoga yapmanız önerilir. Yoga, ekstra kalorileri yakmanıza ve sizi zinde ve hafif tutmanıza yardımcı olabilir. Maksimum faydayı elde etmek için haftada en az 3-4 gün ve günde 1-2 saat Yoga yapın. Anahtar, hayatınızdaki bir disiplin duygusuyla birlikte düzenli olarak pratik yapmaktır..

4. Yogayı Bıraktıktan Sonra Kilo Alabilir misiniz??

Yoga, tıpkı herhangi bir fiziksel egzersiz gibi, vücuttaki fazla kalorileri yakar. Yogayı bıraktığınızda, egzersiz eksikliği nedeniyle yiyeceklerden elde edilen kaloriler tüketilmeyecektir. Bu, özellikle bel çevresinde yağ şeklinde birikebilir. Bu yüzden doğru sonuçları elde etmek için doğru şekilde almanız gerekir..

5. Göbek Yağını Azaltmak İçin En İyi Yiyecekler Nelerdir??

Yoga ile birlikte, sağlıklı bir diyet tüketmek de faydaları en üst düzeye çıkarmada önemli bir rol oynar. Taze meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar, yeşil çay, çilek, yağsız et vb. gibi yiyecekler, beslenmeden ödün vermeden kilo vermeye yardımcı olabilir. Sağlıklı bir diyet için her gün bu gıdalardan bir dizi birleştirebilirsiniz..