Şişmiş bir mide sadece kişiliğinizi yok etmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli hastalıkların riskini de artırır. Doğru bir diyet ve egzersiz kombinasyonu sadece karnınızı küçültmeye yardımcı olabilir. Göbeği azaltmak için ipuçlarını mı arıyorsunuz? Beslenme uzmanlarının karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri, göbek yağını kaybetmekle bağlantılıdır. Midenizde kilo vermek oldukça zahmetli olsa da, egzersizlerle birlikte dengeli bir diyet düz bir karın elde etmenize yardımcı olabilir. Daha büyük bir göbek, yaşam tarzıyla ilgili birçok sağlık sorununun tek göstergesidir..

Göbek Yağını Azaltmak İçin En İyi İpuçları

Belimizin çevresinde depolanan yağlar sağlık açısından en tehlikeli durumlardan biridir. İnme, metabolik sorunlar, kalp hastalığı ve diyabet gibi çok sayıda sağlık sorununa yol açabilir..

Karın Yağını Azaltmak İçin En İyi İpuçları:

Bu makale, düz bir karına sahip olmanıza yardımcı olacak göbek yağını azaltmak için mükemmel 15 kolay ipucunun bir listesini önerecektir..

1. Abur cuburları değiştirin:

Abur cubur

Başlangıçta, tüm zararlı yiyecekleri buzdolabınızdan uzaklaştırın. Bu zararlı gıdayı yağsız et, sebze, taze meyve ve kepekli tahıllarla değiştirin. Yiyeceklerin besin içeriği eksik olacağından, yiyecekleri aşırı pişirmekten vazgeçin. Önümüzdeki 10 gün boyunca ne tüketeceğinizi planlayın ve fazladan zararlı kalorilerden uzak durun..

2. Yalın Proteinler Tüketin:

Proteinli yiyecekler

Yağsız protein kaynakları, doymuş yağın sağlıklı bir seviyede beslenmesini destekler. Tavuk veya fasulye gibi çeşitli protein kaynakları üzerindeyken, vücut yağını kaybettiğinizi ve vücudunuzu şekillendirdiğinizi fiziksel olarak keşfedeceksiniz. Vitaminlerinizin ana kaynağı bu kaynaklardan gelir ve bu da genel sağlığınızı iyileştirir. Yağsız protein tüketmek, göbek yağını azaltmak için en önemli ipuçlarından biridir ve en kolay karın yağ kaybı ipuçlarından biridir..

3. Göbek Küçültmek İçin Yoga Pozları:

Yoga

Dhanurasana (yay pozu) sarvangasana (omuz duruşu) veya virabhadrasana (savaşçı pozu) gibi herhangi bir yoga pozu alın..

nefes:

Yoga, akciğer yeteneğini geliştiren, tıkanıklıkları temizleyen ve hatta mide kaslarını gevşeten ve hatta sıkan bir yöntemle nasıl nefes alacağınız konusunda tekniklerinizi eğitir. Bu aynı zamanda çekirdek kasların hareketini ve esnekliğini arttırır ve tüm yuvarlak çekirdek gücü sağlar..

4. Asla Öğün Atlamayın:

yemekler

Araştırmalar, sağlıklı bir kahvaltı tüketmenin metabolizmanızı geliştirdiğini gösteriyor. Ayrıca metabolizmanızın gün boyunca tamamen çalışmasını sağlar. Öğün atlamak veya daha uzun süre aç kalmak, vücudu katabolik bir duruma sokar. Bu, vücudun enerji için kas dokularını kaybetmesine ve yağ rezervlerine yol açacaktır. Bu, en basit ve en iyi mide kilo verme ipuçlarından biridir ve karın yağını azaltmaya yardımcı olur..

5. Yeterince Uyuyun:

uyku alarmı

Uyku depresif insanlar halsiz hissetmeye daha meyillidir ve aşırı yemelerine neden olur. Bu nedenle 7-8 saat uyku, uzun vadede doğru kiloyu korumanıza yardımcı olacaktır. Elektronik cihazlarınızı ortadan kaldırın, aksi takdirde yatmadan önce kapatın.

6. Potasyumdan Zengin Gıdalara Odaklanmak:

Göbek Yağını Azaltmak İçin İpuçları -Potasyum

Sodyum vücudunuzun suyu tutmasını sağladığından, potasyum fazla suyu atmasına yardımcı olur. Muz ve tatlı patates gibi potasyum açısından zengin besinlerin tüketilmesi orta belinizin küçülmesine yardımcı olabilir. Doğru olan egzersizler yapın, çünkü bunlar da şişmanlatabilir. Potasyum açısından zengin yiyecekler, mükemmel göbek yağ yakma ipuçlarından biridir..

7. Nemli Kalın:

Göbek Yağını Azaltmak İçin İpuçları-Hidratlı Kalın

Su vücudumuzun %70’ini oluşturur. Metabolik prosedürümüzün esas olarak su varlığında gerçekleşir. Bu nedenle, yeterince su aldığımızda vücudumuzun bazal metabolizma hızı yükselir. Bu, vücudumuzun tükettiğimiz gıdaları iyi özümseme konusunda akıllı olduğunu ve gıdaların vücut tarafından gerekli olan kaloriyi yakmak için kullanıldığını, böylece güzel bir düz karınla ​​bitirdiğinizi gösterir..

8. Kardiyo ve Kuvvet Antrenmanı:

Göbek Yağını Azaltmak İçin İpuçları-Kardiyo

Her türlü kardiyo egzersiz rutini, kalp atış hızınızı artırır ve egzersizinizin tüm süresi boyunca bu şekilde kalmasını sağlar. Bu, yağ kaybına yol açan gelişmiş oksijen kullanımı ile sonuçlanır. Bu egzersizle yağ kaybı artı dayanıklılık oluşturma eşit derecede önemlidir ve mümkündür.

9. Ekstra Tuzu Kesin:

Deniz tuzu

Paket gıda, turşu, cips ve abur cubur gibi tuzlu ürünlerden uzak durun. Konserve yiyecekler genellikle ek tuz içerdiğinden, konserve yiyeceklerin etiketlerini doğrulayın. Tuz, su tutulmasına neden olduğu için vücut için son derece kötüdür ve şişmiş görünmenize neden olur..

10. Güne Limon Suyu İle Başlayın:

Göbek Yağını Azaltmak İçin İpuçları - Limon Suyu

Limon suyu, göbek yağını azaltmak için en iyi terapilerden biridir ve genel olarak iyi bir sağlık sağlar. Güne limon suyu içerek başlayın ve gözle görülür sonuçları görün. 1-2 çay kaşığı ekleyin. bir bardak ılık suya taze limon suyu ve bir tutam tuz ekleyin. Bu, metabolizmayı hızlandırmak için doğal bir çözümdür ve bu da karnınızdaki yağ birikintilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur..

11. Şekerden Uzak Durun:

Göbek Yağı-Şekerini Azaltmak İçin İpuçları

Doğal şeker vücut için iyi olsa da, yiyeceklerinizi yapay tatlandırıcılarla doldurmak son derece sağlıksız olabilir. Uzmanlara göre aşırı şeker alımı vücudunuzun metabolizma sürecini bozabilir. Bol miktarda şeker yüklü yiyecek veya içecek tükettiğinizde, fazla miktarda fruktoz yağa dönüşür ve büyük ölçüde göbek çevresinde birikir. Bu nedenle mide yağını azaltmak için etkili ipuçlarından biri, diyetinizden şekeri kesmek ve şekerli içeceklerden tamamen kaçınmaktır..

12. İyi Yağları Diyetinize Dahil Edin:

Beyaz üzerine badem

Göbek yağını azaltmak için en basit ipuçlarından biri her gün badem yemektir. Badem, tekli doymamış yağlar ve çoklu doymamış yağlar gibi son derece iyi bir sağlıklı yağ kaynağıdır. Bu iyi yağlar, açlık sancılarını bastırarak aşırı yemeyi önler. Kalorileri düşük olduğu için badem yemek göbek yağınıza katkıda bulunmaz. Sağlık dergilerinde yayınlanan bir rapora göre badem yemek, kalp hastalıklarına karşı da koruyucudur. Ayrıca badem, kas oluşumuna yardımcı olan iyi bir magnezyum kaynağıdır ve bu da göbek yağını ortadan kaldırmaya yardımcı olur..

13. Tam Tahılları Tercih Edin:

Göbek Yağını Azaltmak İçin İpuçları-Tam Tahıllar

Diyetinizdeki tüm rafine tahılları tam tahıllara değiştirin. Tam tahıllar yediğinizde, vücuttaki insülin ve glikoz seviyelerini, vücuttaki viseral ve depolanmış yağları yakma sürecini hızlandıracak şekilde pozitif olarak düzenler. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, tam tahıl diyetini seçen kişilerin rafine tahıl tüketenlere göre daha fazla göbek yağını kolayca yakabildiği bulundu. Bu nedenle, karnınızı küçültmek istiyorsanız, beyaz ekmeğinizi esmer ekmekle ve beyaz pirinci kahverengi pirinçle değiştirin..

14. Yürüyüş:

Göbek Yağını Azaltmak İçin İpuçları

Karın yağını azaltmak için en iyi ipuçlarından biri yürümektir. Tempolu yürüyüş, sadece karnınızdaki yağları değil, tüm vücudunuzu da yağdan arındırmaya yardımcı olan çok iyi bir kardiyo egzersizidir. Sağlıklı bir diyetle birlikte her gün 35-40 dakika yürümek, sadece 7-10 gün içinde kilo ve inçleri azaltmanıza yardımcı olacaktır. Yürümek metabolizma hızınızı artırır ve daha hızlı bir şekilde kalori yakmanıza ve göbek çevresindeki yağları yok etmenize yardımcı olur. Yeni başlayanlar için çok iyi bir egzersiz.

15. Motive Kalın:

Göbek Yağını Azaltmak İçin İpuçları - Motive Göbek Yağını Kalın

Son olarak, göbek yağını kaybetme hedefini belirlerken motive olmak önemlidir. Göbeği azaltmak için yukarıdaki bu stratejileri takip ederken, ilerlemenizi zamanında izlemek de aynı derecede önemlidir. Kilonuz gün içinde dalgalanabileceğinden, aynı zamanda kilonuzu kontrol edin. Olumlu bir sonuç, çabalarınızı sürdürmeniz için size ilham verecektir. Aynı amaca sahip bir arkadaşınızla güçlerinizi birleştirmek size ekstra teşvik sağlayacaktır. Bu şekilde başarılarınızı paylaşabilir ve sonuçları hızlandırmak için stratejileri tartışabilirsiniz..

Göbek Yağlarıyla Mücadeleye Yardımcı Birkaç Ek İpucu

İşte Göbek Yağlarıyla Mücadeleye Yardımcı Olacak Birkaç Ek İpuçları:

1. Diyetinize lif açısından zengin yiyecekleri dahil edin:

Çözünür lif suyu emer ve vücudun yiyecekleri sindirmesini kolaylaştırır. Çalışmalar, lifin kilo kaybını artırmaya yardımcı olduğunu ve kalori alımınızı azalttığını göstermiştir. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, günlük bazda 10 gram çözünür lif tüketimindeki artışın kilo kaybettiğini kanıtladı. Bazı lif bakımından zengin besinler keten tohumu, avokado, böğürtlen, Brüksel lahanası vb..

2. Alkol alımınızı azaltın:

Küçük miktarlarda alkol tüketimi oldukça iyidir; fazla olan her şey zararlı olabilir. Araştırmalar, çok fazla alkolün insanların göbek yağlanmasına neden olduğunu göstermiştir. Alkolü azaltmak belinizi küçültecek ve alkol alımınızı sınırlayabilirsiniz..

3. Stresi yönetin:

Stres, kortizol adı verilen stres hormonu nedeniyle kilo alımının önde gelen nedenlerinden biridir. Bu hormon iştahı artırır ve karında daha fazla yağ depolar. Büyük bir bele sahip kadınlar daha fazla kortizol üretme eğilimindedir ve bu da daha fazla kilo alımına ve inçlere neden olur. Stresi daha iyi yönetmek için keyifli aktiviteler, yoga, Zumba veya meditasyonla kendinizi şımartın.

4. Hindistan cevizi yağı ekleyin:

Hindistan cevizi yağı tüketilebilecek en sağlıklı yağlardan biridir. Metabolizmayı hızlandırır ve depolanan yağ miktarını azaltır. Hindistan cevizi yağı kalorisi yüksektir; sadece sağlıksız yağları iyi olanlarla değiştirin.

5. Elma sirkesini ekleyin:

Sadece kan şekerini düşürmekle kalmaz, elma sirkesi tüketmenin sağlığa çok sayıda faydası vardır. Asetik asidin göbek yağını azalttığı bilinmektedir ve elma sirkesinde bulunur. Her gün 2-3 yemek kaşığı elma sirkesi tüketmeyi deneyin ve araştırmalar bunun önemli kilo kaybına yol açtığını kanıtladı. Ama direkt olarak tüketmeyin, suyla seyreltin ve tüketin..

Göbek yağını azaltmak için bu basit ve etkili ipuçlarını takip edin ve sadece birkaç hafta içinde belinizde gözle görülür bir değişikliğe tanık olacaksınız. Güçlü bir kararlılık ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Şişmiş karnınıza veda etme zamanı.