İnatçı göbek yağlarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Vücuttaki yağ birikimi çeşitli tiplerdedir. Bazıları kasların çevresinde bulunur ve kas içi yağ olarak adlandırılır, bazıları vücudun orta bölümünde, farklı organların çevresinde bulunur ve viseral yağ olarak bilinir. Derinin altında yatan yağa deri altı yağ denir. Bu en inatçı yağdır ve ondan kurtulmak için çok şey yapmanız gerekir. Acı gerçek şu ki, tek başına diyet yaparak göbek yağını azaltamazsınız..

Aslında, daha az yemek ve daha fazla egzersiz yapmak, yağlı bölgelerin daha şişman olmasına neden olabilir. Çoğu durumda, diyet yaparak yağı azaltmak istiyorsanız, normal diyete geri döndüğünüzde kilonuzu geri alma olasılığınız yüksektir. bazı egzersizler de yapmalısın.

inatçı göbek yağı

İnatçı Göbek Yağından Nasıl Kurtulursunuz:

Adım 1- Diyeti Düzenleyin ve Döngü Yapın:

Daha az yemeyi bırakmalısın. Diyeti, yiyecek alımını daha sık yapacak şekilde döngüye almalısınız. Ve bir diyetisyen veya beslenme uzmanına danışmalı ve sizin için eksiksiz bir yemek çizelgesi hazırlamalısınız..

Döngüsel diyet, daha az yem ve egzersiz periyoduna sahip olacağınız, alternatif daha fazla yiyecek ve egzersiz periyoduna sahip olacağınız belirli bir rejimi izlemelidir. Egzersiz türü de her iki durumda da değişecektir. Bu yağ yakımını artıracak ve kasları geliştirecektir. Bu döngüsel diyet sizi hantal veya çok zayıf olmaktan koruyacaktır..

Adım 2- Oruçlu Egzersiz Rejimi:

Vücudunuz aç durumdayken, insülin de başlangıç ​​seviyesindedir ve vücut depolanan enerjiye bağlıdır. Orta boy bir öğünün bu duruma girmesi yaklaşık dört ila beş saat sürer..

Yani 4-5 saat ara verdikten sonra egzersiz yaparsanız yağ yakma işleminiz artacaktır. Devlette ağırlık çalışması da çok etkilidir. Aç kalınca karın bölgesindeki kan akışı da hızlanır. Böylece yağ mobilizasyonu artar, bu da birkaç kilo verilmesine neden olur. Sabahları, vücudunuz yağ yakmak için maksimum yeteneğe sahiptir. Bu nedenle, sabahları egzersiz rejimi yapabilirseniz, en iyi şekilde çalışır..

Adım 3- Kafein Alın:

Kulağa biraz tuhaf gelse de araştırmalar, herhangi bir egzersiz rejiminden önce kafein alımının daha yüksek yağ mobilizasyonu ile sonuçlandığını kanıtladı. Bu nedenle, egzersiz yapmadan önce bir fincan kahve içebilirsiniz. Bununla birlikte, kafein alımının miktarı tolerans seviyenizde olmalıdır..

Uzmanların bu ipuçlarını takip etmek, inatçı göbek yağını kaybetmenize kesinlikle yardımcı olacaktır. Bu üç temel ipucunun yanı sıra yeterince uyumanız ve dinlenmeniz gerekiyor. Ortalama olarak, her yetişkin bireyin vücudunu devam ettirebilmesi için altı ila sekiz saat uyku gerekir. Ayrıca metabolizma hızını artırmak için en az sekiz ila on bardak su almalısınız. Aylar içinde daha düz bir karın elde etmek için bugün başlayın!