Göbek yağını kaybetmek istiyorum! Yeşil çay için gidin…. Sanırım çoğunuz hayatınızda en az bir kez yeşil çayı denemişsinizdir. Günümüzde yeşil çayın popülaritesi o kadar arttı ki çoğu insan onu kullanıyor. Yeşil çay, vücudunuzu ve zihninizi tazeleyen güçlü bir içecektir. Çeşitli faydaları vardır çünkü bu içecek vücudunuzu hem zinde hem de ince tutar. Yağ yakmaya yardımcı olan polifenolleri kapsar. Ayrıca, alınan kalorilerin yağa dönüşmesini engelleyen bir antioksidan motivasyonudur..

Yeşil Çay Göbek Yağını Azaltır mı?

Ağırlıklı olarak karın bölgesindeki yağın azaltılması, diyet ve egzersiz alışkanlıklarında sıklıkla önemli değişiklikler gerektiren zor bir işlem olabilir. Yeşil çay gibi bazı yiyecekler ve içecekler metabolizmayı hızlandırarak bu prosedürü hızlandırmaya yardımcı olsa da, tek başına kullanıldığında göbek yağında büyük bir azalmaya neden oldukları şüphelidir. En son olarak, grip, soğuk algınlığı, rahatsız edici uyku apnesi ile savaşmak, bağışıklık sistemini tutmak ve kilo vermek için kullanılmıştır. Yeşil çay ekstresi vücutta güçlü bir termojenik sonuç içermek üzere oluşur. Bu nedenle, yeşil çay tüketimi vücudun enerji çıkışını artırır ve vücut yağının yanı sıra daha fazla kalori yakmasını sağlar..

Yeşil Çayın Faydaları:

• Ek olarak, yeşil çay da göbek yağınızı azaltmanıza yardımcı olabilir. Gereksiz göbek yağları hayati organlara yerleşmeye eğilimlidir, ayrıca iltihaplanma sürecini harekete geçirebilir ve bu da sırayla kronik hastalıklara yol açabilir. Unutmayın, çok fazla göbek yağı taşımak, diyabet, kanser, kalp hastalığı gibi hastalığa yakalanma tehdidinizi artırabilir..

• Bazı araştırmalar, yeşil çayın tek başına tüketilmesinin, yemek yedikten 2 saat sonra yağ yakımını hızlandırdığını ortaya koymaktadır..

• Gördüğümüz gibi, aşırı karın yağları, tıbbi durumun ağırlaşması tehlikesini artırır. Yeşil çayın kateşinleri ve uyarıcıları metabolizmayı hızlandırarak günlük aktivitelerinizde daha fazla enerji harcamanızı sağlar ve bu da sırayla kilo vermenize katkıda bulunur..

Göbek Yağını Kaybetmede Yeşil Çayın Rolü:

• Epigallocatechin Gallate (EGCG), kateşin yeşil çayda kurulur. Ek olarak, hücreleri savunmaya yardımcı olan şaşırtıcı antioksidan özellikleri olan EGCG, cildinizin altında saklanan yağ olan deri altı yağ dokusunu azaltır. EGCG, göbek yağıyla savaşmaya yardımcı olmakla birlikte, artan metabolizmaya, vücutta depolanmış yağın serbest bırakılmasına ve ayrıca istekle mücadeleye bağlanmıştır..

• Zararlı olan bu yeraltı visseral yağıdır. Bunun nedeni, tip 2 diyabet artı kalp hastalığı da dahil olmak üzere her türlü ciddi hastalıkla güçlü bir şekilde bağlantılı olan inflamasyon artı insülin savaşıdır..

• Yeşil çay, enerji giderlerini artıran, özellikle karın bölgesindeki yağ hücrelerinden yağ salınımını artıran ve özellikle yemeklerden sonra karaciğer tarafından yağ yakımını hızlandıran kateşin adı verilen bileşikleri içerir..

• Yeşil çayda EGCG (epigallocatechin gallate) adı verilen bir bileşik bulunur. Bir tür antioksidan olan bu kateşinin yağ hücrelerinin büyümesini engellediği gösterilmiştir. Bilmiyorsanız, bir antioksidan hücrelerinizi korumaya yardımcı olur Bu harika bir haber ve şimdi neden göbek yağını eritmenin ve bağışıklık sisteminize yardımcı olmanın iki kat faydasını elde ettiğinizi anlıyorsunuz..

• Yeşil çay, vücudu çeşitli şekillerde etkileyen kafein artı polifenolleri sayan birkaç bileşiğe sahiptir..

Yeşil Çay Mekanizması:

• Artan termojenez; yani, artan enerji harcamasına (aksi takdirde kalori yakma) neden olacak iyileştirilmiş ısı üretimi

• iştahı kesmek

• besin emilimini azaltmak

• karaciğer yağ metabolizmasında yakalanan enzimlerin daha düşük regülasyonu

• yağ oksidasyonunu artırmak (aksi takdirde enerji olarak vücut yağı yoluyla)