Kaip aš galiu gaminti kūdikių maistą? Tai yra plačiai paplitęs klausimas, kurį užduoda kiekviena nauja motina. Visi žinote, kad kietų medžiagų pristatymas kūdikiui ne tik jaudina, bet ir glumina mamas. Taigi, šiame straipsnyje aš ištyriau keletą geriausių patarimų, kaip pasigaminti kūdikių maistą.

Individualus kūdikių maistas yra paprastas, efektyvus ir ekonomiškas. Kaip alternatyvą pinigų išleidimui fasuotam kūdikių maistui galite naudoti šviežius produktus, mėsą ir grūdus, kuriuos turite po ranka.

Kaip gaminti kūdikių maistą

Geriausi patarimai, kaip gaminti kūdikių maistą:

1. Pirkimo instrukcijos:

• Kai kūdikiui pradedate naudoti kietas medžiagas, jam tinkamiausias maistas yra tas maistas, kuris yra paruoštas namuose naudojant švarius ingredientus. Fasuotą kūdikių maistą geriausia laikyti retai pavalgius ir esant ekstremalioms situacijoms arba geresnio maisto sudedamąją dalį.

• Pirkite ekologiškų vaisių ir daržovių. Jūsų mažylis vertas maisto be pesticidų. Daržoves šepečiu gerai įtrinkite vaisius ir daržoves. Nulupkite riebalų perteklių nuo paukštienos kartu su mėsa.

2. Paruošimo patarimai:

• Geriausia pradėti nuo ryžių dribsnių plius tada pereiti prie virtų vaisių ir daržovių tyrės, pavyzdžiui, obuolių, moliūgų, kriaušių, bulvių ir žirnių.

• Sudėkite daiktus, kuriuos planuojate paversti kūdikių maistu. Gerai nuplaukite vaisius ir daržoves. Pašalinkite žieveles, sėklas ir kauliukus. Nupjaukite kietas, kitaip tvirtas, dalis.

• Venkite bulvių ir moliūgų skutimo. Virimas su oda padeda apsaugoti maistines medžiagas.

• Grūdai taip pat tyrinami arba sumalami maisto malūne.

• Norėdami paruošti jautieną ir paukštieną, prieš kepdami pašalinkite odelę ir nupjaukite riebalus. Tada virtą mėsą sutrinkite trintuve.

3. Virimo būdai:

Mikrobangų krosnelė: Naudodami mikrobangų krosnelę kūdikių maistui gaminti galite lengvai gaminti nedidelius kiekius. Kadangi maistas mikrobangų krosnelėje gali kepti nevienodai, įsitikinkite, kad jūsų gaminamas maistas yra nuolat ruošiamas anksčiau nei tyrinimas, nes žaliavinis maistas gali pagaminti maždaug tekstūruotą maistą.

Kepimo: Sausas kūdikių daržovių kepimas yra didžiulis būdas sustiprinti daržovių skonį ir nereikia nieko pridėti, išskyrus vandenį. Pabandykite saldžiųjų bulvių, morkų, bulvių, kukurūzų ir pastarnokų. Norėdami mėsą ištirpinti, užpilkite šiek tiek vandens.

Garinimas: Tai puikus būdas virti kūdikių maistą mažame vandenyje, nes jis išlaiko visas maistines medžiagas nei virinant. Venkite maisto perkepti. Gamindami tyrę įpilkite virimo vandens.

Negalima dėti sviesto, cukraus, druskos ar papildomų prieskonių.

4. Maisto laikymas:

• Kai ruošiate ir ruošiate namų apyvokos kūdikių maistą, paprastai valgysite daugiau nei reikalaujate kiekvieno valgio metu, todėl turėsite jį atsargiai laikyti, kad jūsų kūdikis galėtų jį vartoti vėliau.

• Pasirinkite tinkamas laikymo talpas anksčiau, nei pradedate gaminti, be to, jos taip pat turi būti kruopščiai išvalytos ir visi sandarikliai tinkamai veikia.

• Naminį maistą galite lengvai laikyti naudotuose komerciniuose kūdikių maisto indeliuose, kitaip mažuose, šaldymo induose ir plastikiniuose induose. Nepamirškite stiklainių supakuoti į viršų, nes maistas plečiasi, kai užšąla.

• Taip pat ištuštinkite ką tik iškeptą plikytą maistą ant ledo kubelių lėkštės. Uždenkite celofano plėvele ir užšaldykite. Po to iš dėklo išimkite šaldyto maisto kubelius ir sukaupkite į sandarius šaldymo maišelius. Jei reikia, vienu metu pašalinkite vieną porcijos dydžio kubą.

Kiti svarbūs patarimai:

  •   Įpilkite šiek tiek motinos pieno, kitaip vandens, kad praskiestumėte trintus bananus ir bulves.
  •   Virtuvės kombainas yra vertinga investicija, nes jis kartu su tyrėmis įtempia maisto produktus.
  •   Venkite kepimo, todėl į maistą pridedami kenksmingi riebalai.