10 günde kilo verebilir miyim? Bu, tüm dünyada obeziteden muzdarip bireyler arasında en yaygın sorudur. Hepimiz yemeği severiz ve bu nedenle kilo vermek için diyet yapmayı tercih etmiyoruz. “Sağlıklı beslenmek” ve “daha fazla egzersiz yapmak” harika sözlerdir, ancak bazen insanlar yaşam tarzlarını çok fazla değiştirmeden neler yapabileceklerini söylemek isterler. Bu nedenle, bugün bu yazıda 10 günde kilo vermenin en iyi yollarından bazılarını anlatıyoruz..

Kilo vermenize yardımcı olabilecek birçok moda diyeti olsa da, sizi aç ve yiyecekten yoksun hissetmenize de neden olurlar. Hızlı bir diyet yapmak, hatta spor salonuna gitmek için zamanı veya hissi olmayan herkes için, bazı aşırı haberlerimiz var. Güçlü ve kolay yoldan zayıflamak istiyorsanız, sonraki planları deneyin. Son olarak, ne yediğiniz değil, ne şekilde yediğiniz önemlidir. Bunu takip ederek, çok hızlı, yoğun kilo kaybı bile üretecektir..

10 Günde Nasıl Kilo Verilir

10 Günde Kilo Vermek İçin En İyi İpuçları:

Şimdi, burada size sadece 10 günde kilo vermek için en iyi ipuçlarını anlatıyoruz. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1. Gerçekçi Hedefler Belirleyin:

Bu kalorileri say

Kaybetmek istediğiniz toplam miktara odaklanmak yerine, 10 gün boyunca ulaşılabilir olduğunu bildiğiniz, ulaşılabilir hedefler belirleyin. Egzersiz rutininizi düşünün. Günde kaç kalori yakmayı hedefliyorsunuz? Günde 400 kalori yakarsanız, bu haftada 2.800 kalori demektir. Bir pound 3.500 kaloridir.

2. Daha Çok Çiğneyin, Daha Az Yiyin:

Kilo kaybı için sağlıklı yiyecekler yiyin

Araştırmalar, çiğneme için ne kadar uzun zaman harcarsanız, o kadar az kalori aldığınızı gösteriyor. Daha uzun süre çiğnemek, beyne mideden dolu olduğuna dair sinyaller alması için daha fazla zaman vererek aşırı yemeyi durdurur. Yalnızca işleme için sayısız olmakla kalmaz, aynı zamanda yardım boyutunuzu kontrol etmede de yarar sağlar. Her lokma için yemeğinizi 35 ila 50 kez yemeyi deneyin..

3. Su İçmek:

Kilo kaybı için su içmek

Su alımınızı artırmak kilo kaybına neden olacaktır. Açlığınızı körfezde korur ve çok çekici olan şekerli içecekleri yutma şansınızı azaltır. Aslında, metabolizmanızı neredeyse anında hızlandırır. Bu nedenle, her bireyin her gün yaklaşık 8 ila 12 bardak su içmesi tavsiye edilir..

4. Kaldırma Ağırlıkları:

Dambıl Sert Bacaklı Deadlift

Daha fazla kas kütlesine sahip bireylerin metabolik hızı daha yüksek olduğundan, kuvvet antrenmanı kilo kontrolü için hayati önem taşır. Kas, biriken yağ çok küçük enerji kullanırken kalori alan enerjik dokudur. Kuvvet antrenmanı, kilo kaybı ve uzun süreli kilo kontrolü için son derece yararlı olan metabolizma hızında %15’e kadar artış sağlayabilir..

5. Yemeklerden Önce Meyveler:

Meyve ve sebze

Herhangi bir ağır yemekten en az 30 dakika önce meyve tüketilmesi arzu edilir. Bu sayede meyveler hızla sindirilecektir. Aç karnına meyve yemek, sisteminizi detoksifiye eder ve kilo vermeniz için size büyük miktarda enerji sağlar..

6. Kahvaltıyı Kaçırmayın:

Kahvaltını yap

Günün en önemli öğünü olduğu için kahvaltıyı atlamayın. Vücudunuz (biraz beyniniz) her gün birkaç kez yeniden doldurulduğuna inanır, bu nedenle kahvaltıyı hemen atladığınızda, o kadar aç hissedersiniz ki, öğle yemeği zamanı yaklaştığında aşırı doz alır veya belki de en güçlü seçenek olmayan yiyecekleri seçersiniz. Eksik kahvaltı metabolizma hızınızı düşürür. Daha da önemlisi, vücudunuz bütün gece aç kaldığı için, uyandıktan bir saat sonra kahvaltınızı sürekli olarak tüketin..

7. Daha Sık, Daha Küçük Öğünler Yiyin:

yemek planı

İdeal olarak, her öğün ve atıştırma arasında iki ila üç saat ara vererek, her gün beş ila altı kez yemek yemelisiniz. Daha düzenli yemek, metabolizmanızı çalıştırır ve gün boyunca sürekli olarak yüksek bir seviyede çalışmasını sağlar..

Bu yüzden, bunlar 10 günde kilo vermek için bazı faydalı ipuçları ve umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve bilgilendirici olduğu kadar işbirlikçi bulursunuz.!