Hepimiz formda kalmak isteriz ve çoğumuz için sağlıklı kalmak ince bir vücut demektir. Kilo vermek artık o kadar şiddetli değil. Kilo vermek için bitki çayı içmek çok faydalıdır. Çay menşei Çin ve Güneydoğu Asya’dır. Yüzlerce yıldır bitkisel tüketimi sağlığımız için faydalıdır ve mükemmel bir tada sahiptir. Doğal olarak bitki çayında bulunan kafeinsiz, çeşitli otlar ve baharatlar ve sağladığı faydalar bugün bile dünyanın her yerinde keyifle tüketilmesini sağlıyor..

Kilo Kaybı İçin En İyi Bitki Çayları

Araştırmalar, Çinlilerin bitki çayını yaklaşık 2000 yıldır ilaç olarak kullandığını belgeliyor. Sonunda, kaşifler 17. yüzyılda bitki çayını Avrupa’ya tanıttı. Bu yüzden fazla yağı almak, tüm gün arkanıza yaslanıp çay içmek kadar zahmetsiz olabilir. Evet, bitki çayları gerçekten de kilo vermemize yardımcı olma potansiyeline sahiptir. İşte etkili bir şekilde çalışan kilo kaybı için en iyi 15 bitki çayımız.

  • Bitki Çayı Nedir??
  • Kilo Kaybı İçin Bitki Çayı Çeşitleri
  • Bitkisel Çay Kilo Kaybına Nasıl Yardımcı Olur??
  • Kilo Kaybı İçin Bitki Çayı İçmenin En İyi Zamanı
  • Bitki Çayları ile Ne Kadar Kilo Verebilirsiniz??
  • Kilo Kaybı İçin En İyi Bitki Çayları

Kilo Kaybı İçin Bitki Çayları

Bitki Çayı Nedir?:

Geleneksel içeceklerin aksine, bitki çayları kuru meyvelerden, çiçeklerden, baharatlardan veya bitkilerden elde edilen özlerdir. Şekerli içecekler yerine bitki çayı, kilo vermeye yardımcı olan sağlıklı ve lezzetli bir yoldur. Bitkisel çaylar, çeşitli rahatsızlıklar için doğal çözümler sunar. Bitki çayları, hızlı sindirilen bitkilerin tüm kısımlarından elde edilen özlerdir. Araştırmacılar, bitkisel çayların bazı geleneksel kullanımlarını destekleyen kanıtlar bulmaya başladılar..

Kilo Kaybı İçin Bitki Çayı Çeşitleri:

Çeşitli bitki çaylarının faydaları, elde edildikleri bitkilere göre farklılık göstermektedir. Dünyada birçok insan sudan sonra en çok bitki çayı içer. Anason çayı, yeşil çay, oolong bitki çayı, bazı popüler bitki çayı türleridir. Bu makale size kilo kaybı için çok daha fazla bitki çayı çeşidi sunmaktadır..

Bitkisel Çay Kilo Kaybına Nasıl Yardımcı Olur??

Bitkisel çaylar karahindiba, rezene veya ısırgan otundan oluşur. idrar söktürücü özellikler. Diüretik özelliklere sahip otlar, fazla suyu azaltmaktan ve böylece ağırlığı azaltmaktan sorumludur. Bitki çaylarındaki polifenoller, fazla kiloların atılmasına yardımcı olan antioksidanlarla yüklüdür. Sadece diyetimize bitki çayı ekleyerek sihir yapar. Evet! Vücut ağırlığını ve vücut kütlesini azaltmaya yardımcı olur. Vücudumuz doğal olarak antioksidanlar üretir oksidatif stresin neden olduğu serbest radikaller, bazen sağladığımız antioksidanlar yeterli değildir, bu yüzden diğer kaynaklardan desteğe ihtiyacımız var..

Kilo Kaybı İçin Bitki Çayı İçmenin En İyi Zamanı:

Bitkisel çaylar, “tisanes” olarak bilinen infüzyonlardır. Bitki çayları, açlığa neden olan hormonları azaltan bileşenlerle bazı harika özelliklere sahiptir. Ve daha fazla kalori yakmaya yol açar. Hücrelerde depolanan yağ, metabolizmaya ayak uydurmak için salınır. Bitki çaylarındaki kafein içeriği diğer içeceklere göre daha az olduğu için günün herhangi bir saatinde sıcak bitki çaylarından bir yudum almanız yeterli..

Bitki Çayları ile Ne Kadar Kilo Verebilirsiniz:

Yorucu bir günün ardından ne yaparsınız? Bir yudum sıcak bitki çayı sadece stresi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda bel çevresindeki fazla kiloları atmaya yardımcı olur. Bitkisel çay, daha az kalori alımını ve %17 oranında artan yağ oksidasyonunu teşvik eder, bu nedenle yağ yakımı (1). Bitkisel çayların Tutarlı İçilmesi sonuç verecektir. Aşağıda kilo vermek için en iyi 15 bitki çayı bulunmaktadır..

Kilo Kaybı İçin En İyi Bitki Çayları:

İşte kilo vermek için yağ yakmada etkili olan en iyi 15 bitki çayı. Onlara bir göz atalım.

1. Feiyan Çayı:

Feiyan çayı, lotus yaprakları, yeşil çay, Çin tarçını tohumları ve sebze süngeri özleri içeren bir Çin bitki çayıdır. Bu çay, minimum kafein içerir ve içenler için zengin lezzet ve önemli zayıflama faydaları sunar. Metabolizmayı iyileştirir, kan yağını ve kolesterolü azaltır, vücudu detoksifiye eder ve iştahınızı kontrol eder. Hamile kadınların ve emziren annelerin bu çayı içmeden önce bir doktora danışmaları tavsiye edilir..

2. Yeşil Çay:

Yeşil çay, en az işlenmiş çaylardan biridir ve oksitlenmemiş yapraklardan yapılır. Bu nedenle daha fazla antioksidan ve faydalı polifenol içerir. Şekersiz demlenmiş yeşil çay, sıfır kalorili bir içecektir. İnsanların günde 70 kalori yakarak kilo vermesine yardımcı olan vücudun metabolizmasını artırır! Yeşil çay, kanser, yüksek kolesterol seviyeleri, kardiyovasküler hastalık, romatoid artrit, bozulmuş bağışıklık fonksiyonu ve enfeksiyonu tedavi etmeye yardımcı olur..

3. Okinawa Çayı:

Okinawa çayının kökeni Japonya’da Okinawa denen bir yerden gelmektedir. Okinawa çayı, yeşil çayın başka bir şeklidir. Araştırmalar, her gün bu tür çay içen insanlarda yağ yakımının (termojenez) %40’a varan oranda arttığını gösteriyor! aktif polifenoller EGCG çayda enerji seviyelerinin yükseltilmesine katkıda bulunabilir. Fazla glikozun vücut yağı olarak depolanmasına yardımcı olur..

4. Kilo Kaybı İçin Oolong Bitki Çayı:

Oolong çayı, aynı zamanda kateşinler de içeren kilo kaybı için çiçek-bitkisel bir çaydır. Daha güçlü etki, yeşil çay ile karşılaştırıldığında içeceğin yarı fermente olmasından kaynaklanmaktadır. Bunlar kilo kaybını teşvik etmeye yardımcı olur. Lipid metabolizmasını artırır. Oolong bitki çayı, kolesterol seviyesini düşürür ve doğrudan vücudun yağ yoğunluğuna saldırır. Bu çayı altı hafta boyunca günde 4 ila 5 kez içmek 6 pound’a kadar kaybetmenize yardımcı olabilir. Ve dahası, affetmeyen göbek yağını da azaltmaya yardımcı olur..

5. Nane Çayı:

Nane çayının kilo vermedeki rolünü kanıtlayacak doğrudan bir kanıt yoktur; nane açlığı bastırabilir. Harika değil mi? Sağlıksız yemek yeme isteğinizi bastırmak için kendinize bir fincan nane çayı hazırlayın. Bu hafif ve ferahlatıcı içecek, moralinizi yükseltmek için tam da ihtiyacınız olan şey. Nane çayı, kaynar suya bir çorba kaşığı kuru nane yaprağı eklenerek ve daha sonra dört ila beş dakika demlenmesiyle hazırlanabilir..

6. Kilo Kaybı İçin Porangaba Bitki Çayı:

Porangaba Çayı, Brezilya yağmur ormanlarında küçük bir ağacın yapraklarından elde edilir. Porangaba Çayının en belirgin özelliği iştah kesici faydalarıdır. İştahı tamamen kesmese de, çay içerken insanlar daha az yemek yemeye eğilimlidir. Ve gün boyunca daha küçük öğünler yiyin. Kilo kaybı, daha az büyük öğün yerine daha küçük öğünleri daha sık yerken faydalıdır. Yağ asitlerini yok ederek vücuttan fazla sıvıyı doğal olarak uzaklaştırır. Yemek servisinden 30 dakika önce bu çaydan bir bardak içtiğinizde kendinizi tok hissedeceksiniz..

7. Gül Çayı:

Gül çayları, taze gül yaprakları ve gül goncalarından elde edilen özlerdir. Sesi bile hayatımıza tat ve koku getiriyor. Cildi güzelleştirmenin yanı sıra mükemmel bir detoks sağlar. A Vitamini, B3 Vitamini, C Vitamini, D Vitamini ve E Vitamini gibi tüm önemli vitaminleri içerir. Ayrıca adet sancılarını hafifleten, bağışıklık sistemini güçlendiren, sindirimi iyileştiren ve uyku döngüsünü düzenleyen özelliklere sahiptir. Bağırsak hareketleri düzenli olduğunda, sağlıklı kilo kaybına yol açar..

8. Kilo Kaybı İçin Yıldız Anason Bitki Çayı:

Yıldız anason, Illicium verum olarak bilinen yaprak dökmeyen bir bitkinin meyvesidir. Baharat ve şifalı bir bitkidir. Yıldız anason meyan kökü veya anason benzeri bir tada sahiptir. Antifungal bir ajandır ve ayrıca antibiyotik ve antioksidan özelliklere sahiptir. Yıldız anason çayı genellikle ishal, kusma ve diğer mide semptomları gibi sindirim sorunlarını yatıştırır. Yıldız anason bitki çayı hazırlamak için, bir kapsülün tamamını bir bardak sıcak suda 10 dakika demleyin..

9. Kilo Kaybı İçin Çin Bitkisel Çayı:

Hepimiz Çin bitkisel ilaçlarını duyduk. Bazı otlar güçlüdür ve daha hızlı sonuç verir. Zencefil, kilo kaybı için böylesine şaşırtıcı Çin bitki çayı yaratmanın ana maddesidir. Zencefil, sağlığa faydalarının yanı sıra içeceğe bir zing katar. Hepimizin bildiği gibi, göbek yağını kaçırmak kolay değildir. Zencefil içeren Çin bitki çayı, göbek yağıyla mücadelede etkilidir. Kortizol, yağ birikiminden sorumlu bir stres hormonudur. Zencefil, üretimini baskılayan, böylece kalça, kol ve uyluk gibi istenmeyen bölgelerdeki yağları yakan özelliklere sahiptir..

10. Kilo Kaybı için Göksel Baharatlı Bitki Çayı:

Göksel çeşniler, fantastik sağlık yararları ile eşsiz çeşitlilikte bitki çayı lezzetlerini çıkarmak için çeşitli botaniklerin karışımlarıdır. Bunlar, vücudumuzu bu istenmeyen radikallerden kurtarmak için flavonoid antioksidanlara sahiptir..

11. Himalaya Bitkisel Çay Kilo Kaybı:

Himalaya otları, geleneksel ayurveda tıbbının özüdür. Bu karışımda kullanılan farklı otlar çeşitli tıbbi özelliklere sahiptir. Himalaya bitki çayı karışımı, yapay tatlar içermeyen, doğal güneşte kurutulmuş bitkiler içerir. Zayıflayan bir vücut için tamamen doğal bir yoldur.

12. Lotus Bitkisel Çay Kilo Kaybı:

Lotus çayı, lotus yapraklarından, çiçeklerden, köklerden, meyvelerden, tohumlardan veya embriyolardan yapılan bir karışımdır. Lotuslar doğal hazinelerdir. Özellikle yapraklarından yapılan lotus bitki çayı, kilo verme ve mide-bağırsak sağlığı üzerinde önemli bir etki sunar. Lotus yapraklarındaki yüksek miktarda lif ve nuciferin, yağ emilimini ve birikimini destekler. Çayı sık sık içmek, sahip olduğumuz tüm bu sağlıksız isteklerin etkilerini iyileştirebilir..

13. Limonlu Bitki Çayı Kilo Verme:

Herhangi bir bitki çayının faydaları, bir sıkma limon eklenerek artırılır. Evet, limonda C vitamini vardır ve aynı zamanda doğal bir idrar söktürücüdür. Limon aromalı bir fincan sıcak bitki çayı, karaciğerin detoksifikasyonu için mükemmeldir. Limon ve bitki çayı kombinasyonlarının özellikleri sindirim sürecini daha rahat hale getirir ve bir bardak çay sizi uzun bir yol kat eder..

14. Herbalife Ahududu Çayı Kilo Verme:

Ahududu yaprakları bitki çaylarında taze veya kurutulmuş olarak kullanılır. Sıkılaştırıcı bir tada sahiptirler. Geleneksel ve bitkisel tıpta bazı ilaçlar, ahududu yaprakları kullanılmaktadır. Bu kiloları vermenize yardımcı olan Herbalife bitki çayının çeşitli tatları ile kendinizi yeniden keşfedin..

15. Herbalife Konsantre Çay Kilo Kaybı:

Bitkisel Çay Konsantresi, metabolizmanızı uyaran ve kendinize yeniden enerji vermeniz için bir destek sağlayan kafein içerir. En iyi deneyim için ½ çay kaşığından biraz fazlasını 8 ons su ile karıştırın. Bu enerji verici düşük kalorili çay, çeşitli tatlarda mevcuttur. Güçlendirir metabolik aktivite. Günün her saatinde keyifle tüketebileceğiniz düşük kalorili bir içecektir..

İster hevesli bir çay içicisi olun, ister yeni başlayan biri olun, Bitkisel çaylar, lezzetli tatlara sahiptir ve doğal olarak şeker ve kalori içermez. Bu 15 bitki çayını deneyin. Bitki çayları istenmeyen kiloların verilmesine yardımcı olsa da tek başına çay optimum bir çözüm olamaz. Geçerli bir sonuç için bitki çaylarının yanı sıra egzersiz ve uygun bir diyet rutinimizin bir parçası olmalıdır. Kilo verme rejiminize bitki çayları da dahil olmak üzere nasıl hissettiğinizi bize bildirin..