Kilo vermenin eğlenceli ve etkili bir yolunu mu arıyorsunuz? Obeziteden muzdarip artan nüfusla birlikte, kilo vermek için yüzme, diğer birçok egzersiz formu arasında hızla popülerlik kazanmaktadır. Vücudunuzu güçlendirerek kas kütlesi kazanmanıza yardımcı olur, bu da onu kilo vermenin etkili yollarından biri haline getirir..

Yüzme, önemli kilo kaybı için fiziksel kısıtlamaları olan kişiler için de mükemmel bir seçenektir. Soğuk suda iyi bir yüzme, tadını çıkarırken en iyi ve istenen sonuçları elde etmenin harika bir yoludur. Kilo vermek için yüzmeyi seçmek istiyorsanız hızlı ipuçları ve faydalar için bu makaleyi okuyun..

TOK:

Yüzme Kilo Kaybına Yardımcı Olur mu??

Yüzme Yoluyla Kilo Vermenin İpuçları

Hızlı Kilo Kaybı için Yüzmede En İyi Vuruşlar

Yüzmenin Diğer Sağlık Faydaları

SSS

kilo vermek için yüzmek

Yüzme Kilo Kaybına Yardımcı Olur mu??

Evet! Yüzme kilo vermek için iyidir. Diğer spor antrenman egzersizlerinden farklı olarak tam vücut çalışması sağlayarak kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Su, vücudunuzdaki kaslara ve kemiklere bir yastık oluşturarak hafif hissettirir. Ite e, vücudunuzdaki tüm aşırı kalorileri yakmaya yardımcı olur ve bu da onu en iyi kardiyovasküler egzersiz biçimlerinden biri yapar. (1) Yüzme aynı zamanda kolları, bacakları ve göbeği de içerir çünkü vücudunuzun sürekli olarak suda kalması gerekir. Fiziksel aktivite ile el ele giden dengeli bir diyetin sürdürülmesi gereklidir..

Yüzme Yoluyla Kilo Vermenin İpuçları:

Kilo vermek ve kaslarınızı etkili bir şekilde güçlendirmek için bir rutin oluşturmanıza ve onu takip etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları. (2)

 1. Diyetinizi ayarlamak kilo vermede ve uygun egzersiz rutininde hayati bir rol oynar, yüzme bir istisna değildir. Kendinize bir protein içeceği veya bir kase sebze ile yakıt ikmali yapmak sizi dolduracak ve gereksiz atıştırmalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır..
 2. Sabah erken, yemek yemeden önce yüzmeye gitmek için mükemmel bir zamandır. Bunun nedeni, vücudunuzun vücut yağ depolarını enerji şeklinde kullanması ve böylece bu ekstra kalorileri yakmasıdır..
 3. Yüzme, size tam vücut egzersizi ve mükemmel bir kardiyo formu vererek istenen sonuçları verir..
 4. Aralıklı antrenman, daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olan başka bir yoldur. Bir turda hızınızı gevşetin ve diğer turda olabildiğince hızlı yüzün, rutini ilginç hale getirin.
 5. Yüzerken sudaki direncinizi artırmak istiyorsanız bone takmak mükemmel bir çözümdür. Hızınızı artırarak daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur.

Hızlı Kilo Kaybı için Yüzmede En İyi Vuruşlar:

Vücudunuzun vuruş olarak bilinen yüzme alanı sırasında yaptığı çeşitli hareketler. Bu vuruşların her biri farklı bir amaca hizmet eder ve etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur..

1. Kurbağalama:

Kilo kaybı için kurbağalama yüzme

Bu, yeni başlayanlar için en uygun yavaş ve rahat tekniklerden biridir. Başlangıçta, yönteme hakim olmak için zamana ihtiyacınız olduğunda, hareketler hakkında endişelenmeden özgürce yüzebileceğiniz için bu, denemek için en iyi vuruştur. Yarım saat kurbağalama ile yaklaşık 200 kalori yakabilirsiniz. Ayrıca kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olan iyi bir kardiyo egzersizi olarak kabul edilir..

2. Kilo kaybı için serbest yüzme:

kilo vermek için yüzmek

Hızlı sonuçlar almak istiyorsanız ve biraz yüzme deneyiminiz varsa, sonuç odaklı olduğu için serbest stil sizin için bir tekniktir. Bu teknikteki bu hareket suya doğru itmek yerine suyu keser. Serbest stil ile uzun mesafeleri kat etmek için çok az enerjiniz olsaydı yardımcı olurdu. Bu hareketle yarım saat, yüzlerce kaloriden kurtulabilir ve kaslarınızı inşa etmenize yardımcı olabilir..

3. Kilo Kaybı İçin Kelebek İnme Yüzmesi:

kelebek vuruşu

Yapması biraz zor olsa da kelebek vuruşu en çok kalori yakan bir tekniktir. Çekirdek ve üst vücut kaslarınız bu teknikle egzersiz seansı yapar. Vücudunuzun esnekliğini artırır ve bu vuruşun her yarım saatinde 450 kaloriye kadar yakabilir..

4. Geri İnme:

geri vuruş

Sırtüstü, omuz ve karın bölgelerindeki fazla yağların alınmasına yardımcı olan mükemmel bir tekniktir. Duruşunuz ve esnekliğiniz büyük ölçüde iyileşir çünkü bu vuruş çekirdek kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Yaklaşık 30 dakika sırtüstü egzersiz yapabilirseniz 250 kalori yapabilirsiniz..

Yüzmenin Diğer Sağlık Faydaları:

Yüzmek, vücudunuz suya karşı hareket ederken direncinizi artırarak kilo vermeniz için mükemmel bir yoldur. Aynı zamanda, eğlence etkisi sağlamanın yanı sıra başka birçok sağlık yararına da sahiptir. (3) Faydalarından bazıları şunlardır:

 • Vücudunuzu zinde ve formda tutar.
 • Rahatlatıcı bir egzersiz olduğu için stresi azaltmaya yardımcı olur..
 • Duruşunuzu iyileştirir.
 • Kaslarınızı güçlendirir.
 • Kardiyovasküler zindeliği iyileştirir.
 • Vücudunuza tam bir çalışma sağlar.

Yüzme hem eğlence hem de sıkı bir egzersiz olabilir. Fiziksel aktivitenin yanı sıra eğlenceyi de seven biriyseniz, yüzmek mükemmel bir seçenektir. Kilo vermek için yüzmek, koşmak veya spor salonuna gitmek kadar etkili olabilir ve çabucak forma girebileceksiniz. Yeni başlayan biriyseniz, yavaş başlayın ve hızı yavaşça artırın. Güven kazanana kadar bir profesyonelin gözetiminde öğrenmek daha iyidir..

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda bahsedilen görüşler sadece araştırmaya dayalı önerilerdir. Profesyonel bir eğitmenin rehberliğinde herhangi bir yeni eğitime başlamak her zaman daha iyidir..

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Kilo Kaybı İçin İdeal Yüzme Zamanı Nedir??

Cevap: Başlangıçta, üç gün boyunca günde yaklaşık 20 dakika yavaş başlamanız tavsiye edilir. Vücudunuzun işe alışması için yeterli zamana sahip olması için süreyi kademeli olarak artırmaya çalışın. Rutini özenle uyguladığınızdan ve suda oynamadığınızdan emin olun..

2. Yüzme ile Kilo Vermek Ne Kadar Sürer??

Cevap: Sadece birkaç gün yüzmek size istenen sonuçları vermeyecektir. Tüm bu gereksiz kiloları verebilmeniz için düzenli olarak yüzmek için bir programınız olması gerekir. Ortalama bir kişi, bir saatlik genel yüzme ile günde 445 kalori kaybedebilir..

3. Yüzmeye Giderken Almanız Gereken Önlemler Nelerdir??

Cevap: Yüzmede vuruşları yaparken doğru duruşu korumak anahtardır. Yanlış duruş yaralanmalara neden olabilir ve kilo vermede etkili olmaz. Göz koruyucu googles almaya çalışın ki su görüşünüzü engellemesin.