Kendinizi çılgın diyetlere ve işkenceye sokmadan kilo vermenin en kolay yollarından bazılarını mı arıyorsunuz? Pekala, doğru yere geldiniz. İşte size harika sonuçları garanti eden 10 altın rün.

Kilo Vermenin Kolay ve En İyi Yolları

1. İnce Yürüyün:

Yürüyüş kilo vermek için harika bir yoldur. Birkaç doktor ve uzman tarafından tavsiye edilmiştir ve sağlığınızı iyileştirmek veya her zaman istediğiniz ince ve çekici şekle girmek için yapabileceğiniz en iyi egzersiz biçimlerinden biridir. Bazılarınız gerçekten yürümek için zamanınız olmadığını söyleyerek şikayette bulundunuz. Hepimizin yoğun bir hayatı var ama yürüyüşe birkaç dakika daha ayırmak sana çok yardımcı olacak. Yapmanız gereken tek şey mümkün olduğunca yürümek. İşinizi bitirdikten sonra her gün taksiye binmek için beklemeyin. Sadece mesafenin yarısını yürü. Aynı şeyi öğle yemeği saatinde de yapabilirsiniz. Bu bir stres atma görevi görecek ve düşündüğünüzden daha fazla kalori yakacaktır..

2. Daha Fazla Meyve Yiyin:

Tatlı olarak pahalı bir parça elmalı turta veya dondurmalı çikolatalı kek yerine, kolay bir ikame yapabilirsiniz. Ve bu meyveler olurdu. Elma, muz, ananas, çilek ve portakal gibi marketten en sevdiğiniz meyveleri seçin ve onlardan sağlıklı bir salata yapın. Tat vermesi için biraz biber ekleyin ve atıştırma zamanı geldiğinde yiyin. Kalori alımınızı bu şekilde azaltacak ve yavaş yavaş kilo vermenize yardımcı olacaksınız..

3. Bol Su İçin:

Kilo vermenin üçüncü en iyi yolu çok su içmektir. Bu sadece vücudunuzdaki tüm toksinleri ve yabancı maddeleri temizlemekle kalmayacak, aynı zamanda yemeklerinizi daha iyi sindirmenize de yardımcı olacaktır. Her gün 10 ila 12 bardak su içmeyi deneyin. Bu, her zaman taze, nemli ve aktif hissetmenize yardımcı olacaktır. Dilerseniz bol bol ev yapımı meyve suları ve yeşil çay da içebilirsiniz. Bu, metabolizmanızı artıracak ve oldukça fazla kilo vermenize yardımcı olacaktır..

4. Sağlıklı Seçimler Yapın:

Kilo vermek için dördüncü en değerli ipucu sağlıklı seçimler yapmaktır. Bunu sadece kilo vermeye çalışırken değil, aynı zamanda korumaya çalışırken de yapmalısınız. Bu hem formda kalmanıza hem de gereksiz ve istenmeyen kalorilerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bir dahaki sefere arkadaşlarınızla akşam yemeğine çıktığınızda kızarmış tavuk ve diğer yağlı yiyecekler yerine sadece şarap veya biftek sipariş edebilirsiniz. İçecekler için bira, viski veya votka yerine üzüm şarabına yapışabilirsiniz. Birkaç ay sonra tartı makinesini kontrol ettiğinizde şaşıracaksınız..

5. Egzersize Biraz Zaman Ayırın:

Kilo vermek istiyorsanız spor yapmalısınız. Tercih ettiğiniz favori bir antrenman türünü seçin ve her gün yaklaşık otuz dakika geçirin. Dansı seviyorsanız internetten güzel bir Zumba veya Aerobik dans cd’si satın alabilirsiniz. Koşmayı veya koşmayı seviyorsanız, kendinize güzel bir koşu ayakkabısı alıp yola koyulabilirsiniz. Veya spor salonuna gitmeyi tercih ediyorsanız, bunu yapmaktan çekinmeyin. Ancak, uzun vadede sağlığınızı etkileyeceğinden, her zaman aşırıya kaçmamayı unutmayın..

6. Biraz Hile:

Kilo vermek için önümüzdeki altı ay boyunca meyve, salata, çorba ve sebze yiyemezsiniz. Başarılı olmak için biraz hile yapmalısınız. Ancak, bu sadece kilo kaybı için geçerlidir! Haftada bir kez en sevdiğiniz restorana gidebilir ve en sevdiğiniz atıştırmalık ve tatlı çeşidiyle kendinizi şımartabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra kendinizi suçlu hissetmeyin, çünkü herhangi bir kilo verme yolculuğunda haftada bir hile yemek kabul edilebilir..

7. Her Zaman Aktif Kalın:

Kilo vermeye çalışırken her zaman hatırlamanız gereken bir şey, süper kandırıcı aktif kalmaktır. Bununla, vücudunuzu çok hareket ettirecek şeyler yapmanız gerekeceğini kastediyoruz. Kısa yürüyüşler yapın, odanızı temizleyin ya da boş olduğunuzda yerleri süpürün. Ayrıca televizyon izlerken spot koşu, ağız kavgası ve zıplama hareketleri de yapabilirsiniz. Sandalyede veya kanepede otururken vücudunuzu dik tutmaya çalışın. Kambur durmak sadece kötü bir alışkanlık değil, aynı zamanda tam bir tembellik işaretidir..

8. Merdivenleri Çıkın:

Merdivenleri tırmanırsanız çok kilo verebilirsiniz. Üniversitenizde veya ofisinizde asansöre binmek yerine asansöre binin. Bu çok fazla kalori yakacaktır. Görünüşe göre, merdiven çıkmak veya koşmak kardiyodan çok daha fazla kalori yakıyor. Bu nedenle, mümkün olduğunda, gün boyunca mümkün olduğu kadar çok kez merdivenleri birkaç dakika tırmanın. Birkaç ay içinde çok fazla kilo vermenize yardımcı olacaksınız..

9. Arkasını Okuyun:

Marketten bir ürün alırken mutlaka arkasını okuyun. Bir şeyleri aldığımız çok zaman var çünkü buna ihtiyacımız olduğunu hissediyoruz ya da bu bir zorunluluk. Ancak anlamadığımız şey, bazı ürünlerin sağlığımızı etkileyebileceğidir. Ayrıca her şeyin fazlası sağlığa zararlıdır. Bu yüzden akıllı olun ve piyasadayken doğru seçimleri yapın..

10 Vazgeçmeyin:

Kilo vermek için yapmanız gereken son şey asla pes etmemek. Bazen biraz zor görünebilir ama bırakmak bir kaybedenin işaretidir. Önerimiz, kilo verme yolculuğunuzda asla pes etmemek ve ilerlemeye devam etmektir. Sonuçları kesinlikle zamanında göreceksiniz.