Koyu halkalar genellikle uykusuzluk, yaşlanma, stres, sağlıksız yaşam tarzından kaynaklanır. Göz altı derisi vücudun diğer bölgelerine göre çok hassas ve incedir. Buradaki damarlar cildin yüzeyine çok daha yakın olduğu için karanlık fark edilir ve daha koyu görünür. Koyu halkalar için uçucu yağlar gerçekten yararlıdır. Uçucu yağlar, oldukça güçlü oldukları için kullanılmadan önce seyreltilmelidir..

Esansiyel yağları koyu halkalar için kullanırken, bir damla yağı 15 ml herhangi bir taşıyıcı yağ ile karıştırmalısınız. Genellikle kayısı çekirdeği yağı çok iyi çalıştığı için taşıyıcı yağ olarak kullanılır..

Göz Altı Morlukları İçin Uçucu Yağlar

Göz Altı Morlukları İçin En İyi Uçucu Yağlar:

Göz altı morlukları için birkaç iyi uçucu yağ ve özellikleri aşağıda verilmiştir.,

1. Papatya:

Koyu halkalar için papatya

Papatya yağı, koyu halkalar için kullanılan bir anti-inflamatuar esansiyel yağdır. Cildi yatıştırma eğilimindedir. Antidepresan ve antibiyotik özelliği de vardır. Taşıyıcı yağ olan 15 ml kayısı çekirdeği yağına bir damla papatya ekleyin. Yağ karışımını gözlerinizin altına hafifçe vurun. Göz kapaklarınıza yağ sürmekten kaçının ve gözlere çok yaklaşmayın..

2. Palmarosa:

Koyu Halkalar İçin Palmarosa

Palmarosa yağı, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahip olduğu için cilt problemlerinin tedavisinde çok faydalıdır. Çok iyi bir stres gidericidir ve kaygı ve sinir yorgunluğunu azaltır. Palmarosa yağı ayrıca etkili nemlendirici ve gençleştirici özelliklere sahiptir. Uygun herhangi bir taşıyıcı yağ ile karıştırılmış bir damla Palmorosa yağı, koyu halkalara nazikçe uygulanmalı ve gece boyunca bırakılmalıdır..

3. Buhur Yağı:

Koyu Halkalar İçin Buhur Yağı

BURADAN SATIN ALIN

Bu, cildin karanlığını soldurma özelliğine sahip olduğu için koyu halkalar için en iyi esansiyel yağlardan biridir. Memnuniyet, rahatlama ve zihinsel huzur hissi uyandırır. Kaygı, stres ve öfkeyi azaltır. Yaklaşık 15 ml herhangi bir taşıyıcı yağa 1 ml Frankincense yağı ekleyin. Bu karışım göz altlarına dikkatlice uygulanmalıdır. Uygularken gözleri kapatın. açık bırak.

4. Karanfil yağı ve Buhur Yağı:

Koyu Halkalar İçin Karanfil Yağı ve Buhur Yağı

Buhur yağı ile karıştırılmış karanfil yağı, koyu halkalar için çok iyidir. Bu, kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur ve aynı zamanda iyi bir doğal anti-inflamatuardır. 2 damla karanfil yağı, 7 damla buhur yağı, 7 damla limon suyu, biraz E Vitamini yağı alın. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve bir şişede saklayın. Bu karışımı azaltmak için her gece koyu halkaların üzerine uygulayın..

5. Gül Sardunya Esansiyel Yağı:

Koyu Halkalar İçin Gül Sardunya Esansiyel Yağı

BURADAN SATIN ALIN

Göz altı morlukları için en iyi yağlardan biridir. Şişliği azaltır. Yaşlanma karşıtı özellikleri de vardır. İki damla Gül Sardunya yağı, yaklaşık ½ çay kaşığı aloe Vera jeli ile iyice karıştırılmalıdır. Hızlı sonuçlar için saf aloe Vera jeli almaya çalışın. Bu karışımı her gün yatmadan önce her gözün altına nazikçe uygulayın..

6. Rezene Esansiyel Yağı:

Koyu Halkalar İçin Rezene Esansiyel Yağı

BURADAN SATIN ALIN

Şişliği ve koyu halkaları azaltmak için bir başka iyi Uçucu yağ, Rezene Yağıdır. Kırışıklıkları yumuşatmada ve cildi tonlamada verimli olduğu bulunmuştur. Bir damla rezene yağını ½ çay kaşığı hindistancevizi yağı ile karıştırın ve gözlerin altındaki etkilenen bölgeye uygulayın. Göz kapaklarına veya gözlere çok yakın uygulamayın.

7. Lavanta Esansiyel Yağı:

Koyu Halkalar İçin Lavanta Esansiyel Yağı

Lavanta Yağı, göz altı halkaları için en iyi yağlardan biridir. Cilt için son derece uygun olan inanılmaz özelliklere sahiptir. Anti-oksidan özellikleri ile bol miktarda bulunur ve dünyanın en popüler yağıdır. Lavanta Yağı düzenli olarak göze sürüldüğünde gözleri rahatlatır ve uykuyu sağlar. Bir çay kaşığı hindistancevizi yağına bir damla lavanta yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Uyumadan önce bu yağı gözlerinizin altına masaj yapın..

8. Selvi Esansiyel Yağı:

Koyu Halkalar İçin Selvi Esansiyel Yağı

BURADAN SATIN ALIN

Kıbrıs Yağı, koyu halkaları azaltmada harika bir şekilde çalıştığı için paha biçilmez ve değerli bir mücevher olarak kabul edilir. Ayrıca gözlerin altında biriken fazla sıvıların da şişkinliğe yol açmasına yardımcı olur. Yarım çay kaşığı Shea yağı ile karıştırılmış bir damla Selvi yağı, koyu halkalara nazikçe uygulanmalı ve gece boyunca bırakılmalıdır..

9. Biberiye Esansiyel Yağı:

Koyu Halkalar İçin Biberiye Esansiyel Yağı

BURADAN SATIN ALIN

Biberiye Yağının koyu halkaları ve şişkinliği azaltmak için faydalı olduğu söylenir. Anti-inflamatuardır ve ayrıca fazla suyun giderilmesine yardımcı olur. Temiz bir pamuğu kullanılmış bir yeşil çay poşetine batırın ve bir damla biberiye esansiyel yağı ekleyin. Bu pamuğu her bir gözün altına nazikçe.

Uçucu yağlar, sağlık ve güzellik için çok iyi olan birçok iyileştirici ve onarıcı özelliğe sahiptir. Uçucu yağlar göz altındaki kan dolaşımını tetikledikleri ve şişliği azalttığı için koyu halkalara faydalıdır. Yağlar cildi besler ve aynı zamanda hafifletir. Ayrıca hasarlı cildi iyileştirir. Stresi azaltmada yardımcı olurlar ve iyi bir uyku veren gözleri sakinleştirirler..