Güneşin verdiği zararlar, herhangi bir alerji, uykusuzluk ve hatta hamilelik gibi çeşitli nedenlerle koyu halkalar oluşur. Bu koyu halkaları iyileştirmenin birçok doğal yolu vardır. Koyu halkalar için K vitamini kullanımı, tüm tedavilerin en iyisi olarak kabul edilir. Göz çevresindeki bölgedeki kan dolaşımını iyileştirir ve ayrıca iltihaplanma nedenini azaltır..

Göz Altı Morlukları İçin K Vitamini Nasıl Kullanılır?

Koyu Halkalar İçin K Vitamini Nasıl Kullanılır:

İşte K vitamini kullanımıyla koyu halkaları iyileştirmek için en iyi yöntemlerden ve tedavilerden bazıları.,

1. Koyu Halkalar İçin K Vitamini Kapsülleri:

Koyu Halkalar İçin K Vitamini Kapsülleri

K vitamini kapsülleri içeren takviyeler, mükemmel antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Koyu halkalar için bu K Vitamini kapsüllerini alma tedavisine gitmeden önce daima doktorunuza danışmalısınız. Hem kapsül hem de tablet şeklinde mevcutturlar. Ve dozaj doktorun reçetesine göre alınabilir. Takviyeler olarak göz altındaki koyu halkalar için K vitamini, kan pıhtılaşması ve ayrıca uygun kan dolaşımı için bize yardımcı olur. Bu nedenle, gözlerinizin altındaki koyu halkalar için etkili bir şekilde çalışır..

2. Koyu Halkalar İçin Jel Bazlı K Vitamini:

Koyu Halkalar İçin Jel Bazlı K Vitamini

Herhangi bir biçimde K vitamini, gözlerinizin altındaki koyu halkalara karşı savaşmak için çok iyi çalışır. Ayrıca piyasada ana bileşeni K vitamini olan jel bazlı kremler de bolca bulunmaktadır. Bunlardan birini kullanabilirsiniz. Bu jellerin kullanım talimatları, eklenen içeriklere göre üründen ürüne değişebilen ürün açıklamasında verilecektir. Evrensel bir kural olarak, koyu halkalar ve hatta kremler için bu K Vitamini Jeli, yatmadan önce uygulanmalı ve en iyi sonucu almak için gece boyunca ciltte bırakılmalıdır..

3. Koyu Halkalar İçin K Vitamini İçerik Kremi:

Koyu Halkalar için K Vitamini İçerik Kremi

Kozmetik platformu, koyu halkaları tedavi etmek için K vitamini içeren yüzlerce krem ​​ve serum geliştirdi. Bu kremlerde bulunan antioksidanlar, hasarlı cildi onarmaya yardımcı olur ve ayrıca göz çevresindeki zayıf kan dolaşımını iyileştirir. Krem bazlı ürünler daha çok kuru cilt tipine sahip bireyler tarafından tercih edilmektedir. Yüzünüzü temizledikten sonra göz çevresine parmak uçlarınızla koyu halkalar için en iyi K vitamini kremlerinden birini uygulayabilirsiniz. Ve yaklaşık 10 ila 15 dakika boyunca hafif okşayarak masaj yapabilirsiniz. Bu işlem yatmadan önce idealdir.

4. Koyu Halkalar İçin K Vitamini İçeren Yağ:

Koyu Halkalar İçin K Vitamini İçeren Yağ

Bu da göz altında oluşan koyu halkaları tedavi etmek için başka bir seçim yöntemidir. Göz altı morlukları için jel veya K vitamini kremi kullanmak yerine ekstra kuru cilt tipine ve hassaslığa sahip kişiler, koyu halkalar için bu K Vitamini yağı prosedürünü yaygın olarak seçecektir. Zararlı kimyasallar içermeyen bu organik yağlar günün her saatinde kullanılabilir. Parmak uçlarınıza birkaç damla K vitamini yağı alın ve gözlerinizi kapatan bölgeye hafif dokunuşlar yapın. Masajı yaklaşık 15 dakika uygulayın. Ardından yağın cilde nüfuz etmesi için 10 dakika daha bırakın, ardından ılık suyla yıkayabilirsiniz..

5. Koyu Halkalar İçin Ev Yapımı K Vitamini Paketleri:

Koyu Halkalar İçin Ev Yapımı K Vitamini Paketleri

Artık koyu halkalarınızı tedavi etmek için kendi ev yapımı paketlerinizi de yapabilirsiniz. Tüm paketlerde temel bileşen olarak K vitamini kapsüllerinden yararlanın. Kapsülleri delin ve jeli çıkarın. Çeşitli malzemelerle çok kolay ev yapımı paketler yapmak için bu K Vitamini göz altı halkaları jelini koruyun. Kolayca bulunabilen ancak K vitamini içeriği yüksek olan malzemeleri seçmeniz gerekecek. Bunlardan bazıları havuç, salatalık, badem yağı vb..

Havuç paketi için K vitamini jelini havuç posası ile karıştırabilirsiniz. Bunu gözlerinin etrafına bir paket gibi koy. Kuruyana kadar bırakın ve sonra yıkayın.

Salatalık paketi için bu jeli salatalık suyuna koyabilirsiniz. Koyu halkalarınıza bu sıvı masajı yapın. Bu dairesel eylemi yaklaşık 15 dakika boyunca gerçekleştirin. Bir gecede bırakın ve ertesi sabah izleyin.

Bu nedenle, K vitamini jelini tüm ev yapımı paketlerde, size çok uygun bileşenlere göre karıştırabilir veya mevcut Jeller ve kremlerden bile yararlanabilirsiniz. Hepsi koyu halkalar için en iyi sonucu verir.