Kırışıklıklar ve ince çizgiler, her birimizin yaşadığı yaşlanma sürecinin bir parçasıdır, ancak yüzün donuk ve sarkık görünmesi bizi kötü hissettirir. Genç yüzümüzü hızla kaybetmek istemiyoruz, değil mi? Bunu aşmak için iyi bir cilt bakımına ve yüzümüze verilen zararı ertelemek, önlemek ve zamanın tahribatına dayanmak için sağlıklı alışkanlıklara ihtiyacımız var. İşte bu yüzden alındaki kırışıklıkların nasıl giderileceğine dair bir kılavuz.

Yüzün yaşlanmaya, çizgi veya kırışıklıkların oluşmaya başladığı düşünülürse, bu etkiyi azaltmak için gerekli önlemler ve cilt bakım rejimlerinin alınması bizim için önemlidir. Cilt hassaslaşmaya ve incelmeye başlar ve bundan bir dereceye kadar kaçınmak bizim elimizdedir. Örneğin güneşe maruz kalma, yabancı maddelerin sertliği, toz ve kir, tütün vb. de yaşlanmaya neden olan sebeplerdir. Bunları göz önünde bulundurarak, bu yazıda alın kırışıklıklarını evde kolayca nasıl önleyebileceğimizi ve tedavi edebileceğimizi görelim. Alındaki kırışıklıklar için ev ilaçları ile ilgili bu kılavuzun yapılması ve düzenli olarak uygulanması oldukça kolaydır. Alın kırışıklıklarının nasıl azaltılacağına dair bu ipuçları, eşit olmayan cilt tonunu, ciltteki sertliği, kırışıklıkları ve çizgileri, ince cildi ve koyu lekeleri gidermeye yardımcı olabilir..

Alın Kırışıklıkları Nasıl Giderilir

Alındaki Kırışıklıkların Nedenleri:

Alın kırışıklıklarından nasıl kurtulur? Buna cevap vermeden önce kırışıklıkların nedenlerini bilmeliyiz. Kişi yaşlanmaya başladıkça derin alın kırışıklıklarının belirtilerini görmeye başlayabilir. Derin alın kırışıklıklarını gidermek için, genç ve sağlıklı cildi korumak için cilde iyi bakılmalıdır. Çeşitli alışkanlıklar sürdürülmeli ve aşılanmalıdır. Bununla birlikte, bu kırışıklıkların nedenleri yaşam tarzı faktörlerinden, cilt bakım rutininden ve sağlık sorunlarından değişir. Alnınızdaki endişe çizgilerinin ortaya çıkmasına neyin sebep olduğunu görelim:

 • Endişe, alındaki kırışıklıkların en önemli nedenlerinden biridir. Ne kadar çok endişelenir ve endişelenirseniz, o kadar çok kırışıklık alabilirsiniz..
 • Kafa karışıklığı, sürprizler gibi bazı yüz ifadelerinin de alında kırışıklara neden olduğu bilinmektedir. Bazı insanlar animasyonlu yüzleri diğerlerinden daha fazla kullanır, nispeten daha fazla kırışıklığa sahip olma eğilimindedirler..
 • Stres, endişe, egzersiz eksikliği, sağlıklı beslenmeme ve uyku eksikliğine yol açtığı için çok büyük bir faktördür. Tüm bu faktörler kırışıklıklara katkıda bulunur. Bu yaşam tarzı faktörünün kırışıklıkların ana nedeni olduğu bilinmektedir..
 • Erken yaşlanma, sağlıksız bir yaşam tarzından kaynaklanır. Bu da yüzdeki çizgileri ve kırışıklıkları artırabilir..
 • Tütün tüketimi alındaki kırışıklıkların artmasının başka bir yoludur.
 • Düzenli olarak çok fazla abur cubur tüketirseniz, kısa sürede alnınızda çizgiler ve kırışıklıklar olabilir..

Bu kırışıklıklardan sonra hayal kırıklığına uğradıysanız, bu makale sizin için yararlı olabilir. Çeşitli tedaviler ve ev ilaçları kullanarak alındaki kırışıklıklar nasıl giderilir ve bu yazıda hepsini kısaca inceleyeceğim..

Alın Kırışıklıkları Nasıl Giderilir:

İşte alın kırışıklıklarından kurtulmanın en iyi yollarından bazıları. Önce alın kırışıklıklarını tıbbi olarak nasıl gidereceğimizi görelim ve ardından yaşam tarzı faktörlerine ve çarelerine gelelim..

A. Tıbbi Tedavi:

Tıbbi tedavi

1. Botoks Enjeksiyonları:

Alın kırışıklıklarını nasıl önleyebileceğiniz ve azaltabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Botox enjeksiyonları, kırışıklıkları hemen azaltmak için birçok gencin izlediği yeni bir yoldur. Bu, alın kırışıklıklarından kurtulmanın en iyi yollarından biri olsa da, genç yaşta çok fazla acı çekmiyorsanız, bunlar her zaman önerilmez. Bu seçeneğe gitmeden önce dermatoloğunuza veya doktorunuza danışın. Bu enjeksiyonlar gerektiğinde 4-6 ayda bir yapılmalıdır..

2. Alın Kırışıklıkları Kremi:

Alın Kırışıklıkları Kremi

Alın kırışıklıkları için bir başka en iyi çare piyasada bulunan kırışıklık kremleridir. Alın kırışıklık kremi, cildi etkili bir şekilde nemlendirmeye yardımcı olabilecek hidroksil asitler gibi bileşenlere sahiptir. Ayrıca doğal kolajen üretimini iyileştirmek için cilt büzülme ajanlarına sahiptir. Mümkün olan en iyi alın kırışıklık kremi bu işlemde alınabilir ve takip edilebilir..

 • Bu kullanım için özel olarak hazırlanmış kaliteli bir kırışıklık önleyici kremle şakak bölgenize nazikçe masaj yapın..
 • Yüksek kaliteli kırışıklık önleyici kremler birinci sınıf olmalarının dışında lükstür ve olası bir tehlikeyi ve cerrahi bir işleme girme endişesini ortadan kaldırır..

3. Disport:

Dysport enjeksiyonu Botox’a benzer, ancak neredeyse ömür boyu uzun vadeli sonuçlar vermesi gerekiyor. Ancak bu istediğiniz gibi alınmamalıdır, ancak doktor kontrolü ve reçetesi gereklidir..

4. Ek Terapi:

Alın kırışıklıklarını gidermenin diğer yolları arasında kolajen enjeksiyonları, yüz germe, dermal dolgu maddeleri ve kozmetik cerrahi, alın kırışıklıklarını gidermenin bazı yolları sayılabilir. Bu tıbbi prosedürler ayrıca doktor ve dermatolog tavsiyesi doğrultusunda takip edilmelidir..

5. Retin:

Alın kırışıklıklarını azaltmak için başka bir seçenek de retindir. Birçoğu kırışıklıkları ve çizgileri etkili ve hızlı bir şekilde azaltmak için bu tedaviyi uygularken, bazıları ciltle uyumluluk nedeniyle iyi deneyimler yaşamamaktadır. Bu nedenle, bu adımı atmadan önce doktorunuza danışın ve gerekli testleri yapın.

6. Kimyasal Peeling veya Dermabrazyon:

Kimyasal Peeling veya Dermabrazyon

Bu, kırışıklıkları gidermek için oldukça yaygın bir tedavidir. Kimyasal peeling, buruşmuş ve çizgili cilt katmanlarının çıkarılmasına yardımcı olur. Bu, trikloroasetik asitler (TCA’lar) veya alfa hidroksi asitler (AHA’lar) içerir, cildin dış tabakasını çıkarmak için fenoller kullanılır, yüksek aydınlatma daha az hasarlı alt tabaka.

[ Daha fazla gör: Ellerdeki Kırışıklıklar İçin Ev Çareleri ]

B. Evde Tedavi:

Herhangi bir yan etkisi olmadan kırışıklıkları azaltmak için uzun süreli evde ve dinamik tedavi gibisi yoktur. Bazılarını görelim.

1. Dinamik Yaşam Tarzı:

Dinamik Yaşam Tarzı

Bu, birçok kişi için alın kırışıklıklarını doğal olarak gidermenin en iyi yoludur. Tek ihtiyacınız olan sağlıklı bir yaşam tarzı ve içinde çeşitli antioksidanlar bulunan yeşil sebzeler gibi yiyecekler. Egzersiz ve düzenli yürüyüşler de genç kalmanıza ve formda kalmanıza yardımcı olabilir. Bunları kaçırmayın, düzenli olarak yapın.

 • Yeşil sebzeleri düzenli olarak alın
 • Ayrıca her gün iyi meyveler alın
 • Düzenli egzersiz yapmak

2. Sigarayı Bırakın:

Sigarayı bırakmak

Genç ve parlak bir cilt için sigarayı bırakmak gibisi yoktur. Bu, alın kırışıklıklarından kurtulmanın doğal yollarından biridir. Epidermisin kan damarlarını sıkılaştırır, bu da cildinize kan akışını sınırlar, bu da erken kırışıklıkların yanı sıra alın kırışıklıkları ile sonuçlanır..

 • Yavaş ve kademeli olarak sigarayı azaltın
 • Birkaç gün sonra sigarayı bırakın ve değişimi net bir şekilde fark edebilirsiniz.

3. Dengeli Beslenme:

Dengeli beslenme

Alın kırışıklığına ne iyi gelir? İyi ve sağlıklı beslenme gibisi yoktur. Bu, çizgileri azaltmaya ve parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olmaya büyük ölçüde yardımcı olur..

 • Yağsız et, kepekli tahıllar, yeşil yapraklı sebzeler ve meyveler ve ayrıca alnınızdaki kırışıklıkları azaltmak için harika antioksidanlar içeren dengeli bir diyet tüketin..

[ Daha fazla gör:  Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulur ]

4. Cerrahi Bant:

Sonra alnımdaki kırışıklıklardan nasıl kurtulurum diye sorduğunuzda bu da bir başka çare. Bu cerrahi bant yüzdeki kırışıklıkların doğal olarak giderilmesine yardımcı olacaktır. Bugünlerde birçok dermatolog onları etkili tedavi için tavsiye ediyor..

 • Dermatologlar, bunu bir süre tutarlı bir şekilde, aylar olmasa bile, kayda değer bir süre boyunca, her halükarda, ince yüz kırışıklıklarının ölçüsünü azaltabileceğini ifade etmişlerdir..
 • Bunun nedeni, bantın akşamları her halükarda yüzünüzü buruşmanızı veya buruşmanızı engellemesidir ve bunlar kırışıklıkların nedenlerinin bir kısmıdır..

5. Bol Su İçin:

Çok Su İç

Bizi gün boyu etkili bir şekilde nemlendirmek gibisi yoktur. Bu, yüzümüzün önemli ölçüde genç, taze ve parlak görünmesine yardımcı olur. Bu, hepsinden daha sağlıklı ve uzun vadeli sonuçlar için bile en kolay olanıdır..

 • Gün boyunca bol su içerek içeride fiziksel olarak nemli kalın.
 • Her gün hatasız olarak yaklaşık sekiz şişe su için

[ Daha fazla gör:Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Azaltılır ]

Alındaki Kırışıklıklar İçin Doğal Ev Çözümleri:

Şimdi derin alın kırışıklıklarını herhangi bir yan etki olmadan kolayca gidermek için en iyi ev yapımı doğal ilaçları görelim..

1. Petrol Jeli uygulayın:

Birçoğumuz vazelin iyiliğini biliyor olsa da, yüzümüzde en iyi nasıl görünebileceğini görmek için gerçekten denemedik. Vazelin ve normal turunçgiller bir araya getirildiğinde kırışıklıkları kısa sürede etkili bir şekilde azaltmaya yardımcı olabilir. Bu, alın kırışıklıklarını gidermenin en iyi yollarından biridir. Yüzün nemli kalmasına da yardımcı olur.

İçindekiler:

 • vazelin
 • Turunçgiller

Yöntem:

 • Adım 1: Yüzünüzü gece yıkayın,
 • Adım 2: Özellikle kaş kırışıklıklarınıza hafif bir kat vazelin sürün. Kırışıklıklara masaj yapmaya devam et.

Turunçgiller:

 • Limon ve portakal gibi turunçgillerin kabuklarını öğütün ve sabah uyandığınızda kullanın.
 • Biraz gül suyuyla karıştırarak bir yüz paketi yapın.
 • yüzünüze uygulayın.

Uzun vadeli faydalar için diyetinize narenciye ekleyin.

Ne Sıklıkta Kullanılır: Bu, iyi sonuçlar için her gün uygulanabilir..

2. Hindistan Cevizi Yağı:

Hindistan cevizi yağı cildi doyurur ve sağlam tutar. Çok ihtiyaç duyulan hücre takviyelerini içerir. Serbest radikaller ciltte birikir, matlaştırır ve ayrıca kırışıklıkların gelişmesine neden olur. Hindistan cevizi yağı bunları kalıcı olarak siler ve zamanla şakak çizgilerini bulanıklaştırır..

İçindekiler:

 • Hindistancevizi yağı

Yöntem:

 • Sadece nazik bir temizleyici kullanarak yüzünüzü temizleyin.
 • Hindistan cevizi yağını alnınıza yaklaşık 10 dakika masaj yapın ve en iyi sonucu almak için gece boyunca bırakın..

Ne Sıklıkta Yapılır: Bu, alın kırışıklıklarını kısa sürede tamamen ortadan kaldırmak için her gün hatasız ve düzenli olarak yapılabilir..

3. Hint Yağı:

Hint yağında bulunan risinoleik aşındırıcı, beklenmedik ve harika bir cilt kalıplama operatörüdür. Hint yağı ayrıca, kaşınızın üzerindeki cildin pürüzsüz olmasını ve kırışıklıklardan arınmasını sağlayacak hücre takviyeleri içerir. Hint yağını haftada dört kez alnınıza hafifçe masaj yapmanız yeterlidir. Alternatif olarak jojoba yağı bile kullanabilirsiniz. Jojoba yağının E vitamini içeriği yüksektir ve bu, kaş kırışıklıklarını yok etmek için kullanılabilir. E vitamininin yanı sıra jojoba yağı aynı şekilde cildin olgunlaşma sürecini yavaşlatan esterler içerir..

İçindekiler:

 • Dilediğiniz kadar hint yağı veya jojoba yağı

Yöntem:

 • Alnınıza jojoba yağı veya hint yağı ile yukarı doğru hareketle yaklaşık iki dakika masaj yapın..
 • 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Ne Sıklıkta Kullanılır: Bu, etkili sonuçlar için her gün veya haftada dört ila beş kez yapılabilir..

4. Zeytinyağı Masajı:

Zeytinyağı Masajı

Kırışıklıkları gidermek için masaj yapmak için ilave sızma zeytinyağı kullanın. Bu, cildi nemlendirmek, derinlemesine temizlemek ve gözenekleri sıkılaştırmak için harikadır. Cildin esnek görünmesini sağlayarak kırışıklıkları anında azaltır ve tabakayı kolayca çıkarır..

İçindekiler:

 • Zeytin yağı

Yöntem:

 • Bunun için sık sık birkaç damla kullanmanız yeterlidir..
 • Ilık zeytinyağını kırışıklıkların çevresine sürün, bunu 10 dakika boyunca dairesel hareketlerle nazikçe yapın..
 • Birkaç damla hindistancevizi yağı da koyabilirsiniz..

Ne Sıklıkta Yapılır: Bu, iyi sonuçlar için her gün yapılabilir. Cildin nemini korumaya yardımcı olur, alın kırışıklıklarını durdurmak veya azaltmak için esnek ve esnek hale getirir..

5. Aloe Vera Jelli Yumurta Beyazı:

Aloe Vera Jelli Yumurta Beyazı

Aloe Vera artı yumurta akı, ergenlik vitamini olarak tanınan zengin E Vitamini kaynaklarıdır. Aloe Vera kremi, çeşitli şekillerde yüz sorunları için iyi bilinen bir bileşendir. Bu, yüzün parlak ve genç görünmesini sağlamak için ince çizgilerin giderilmesine ve yaşlanmanın azaltılmasına yardımcı olur. Doğaldır ve herhangi bir yan etkisi yoktur ve uzun süreli parlaklık için de iyidir..

İçindekiler:

 • Aloe Vera jeli

Yöntem:

 • Aloe Vera bitkisi ile jel oluşturun
 • Alternatif olarak, piyasada bulunan Aloe Vera jeli de kullanabilirsiniz, ancak ev bitkisi jeli etkilidir.
 • Alnınıza macunu sürün.
 • Macunu 15 dakika tutun ve harika sonuçlar için ılık suyla durulayın..

Ne Sıklıkta Kullanılır: Etkili sonuçlar için bu her gün mutlaka yapılmalıdır..

Alın Kırışıklıkları İçin Yüz Egzersizleri:

Alın Kırışıklıkları İçin Yüz Egzersizleri

Çok sayıda uzman, kendinizi izlemek ve yönteminizi mükemmelleştirmek amacıyla ayna karşısında yüz egzersizleri yapmanızı önerir. Bunlar, herhangi bir iz bırakmadan çizgileri ve kırışıklıkları kademeli olarak azaltmaya yardımcı olur. Bu egzersizler aynı zamanda yüzdeki elastikiyetin azalmasına ve cildin sarkmasını da ortadan kaldırarak genç bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur..

1. Egzersiz

Egzersiz yapmak

 • İlk olarak, parmaklarınızın uçlarını her kaşın en yüksek noktası ile birlikte hassas bir şekilde yerleştirin.
 • Kaşlarınızı kaldırmaya çalışarak kaşınızı bükün
 • Bu arada, kaşlarınızı dik tutmak için parmaklarınızı dikkatlice bastırın.
 • Tut ve beşe kadar say
 • Yüzünüzü gevşetin ve bundan sonra tekrarlanan zamanlar

Egzersiz 2

Egzersiz 2

 • yatağına sırt üstü yat
 • Kaşlarınızı mümkün olduğunca yukarı kaldırın
 • Bu arada, gözlerinizi ihtiyatlı olacağınız kadar geniş açın.
 • Tut ve 5’e kadar say
 • Yüzünüzü gevşetin ve ardından aynı işlemi 5 – 10 kez tekrarlayın.

Egzersiz3

Egzersiz 3

 • Baş parmağınız ve işaretçinizle kaşı şakak kemiği boyunca nazikçe sıkın
 • Kaşlarınızı kaldırın, ancak şakak kemiğine serbestçe tutun
 • Parmağınızı, yukarı doğru olan kuvvete karşı çıkmaya çalışan kaşınızı aşağı itmekten korumak için kullanın.
 • Bunu yaparken kaşınızda ‘yumuşatıcı’ bir his hissetmelisiniz.
 • Tut ve 5’e kadar say
 • Yüzünüzü rahatlatın ve tekrar tekrar

Egzersiz 4

Egzersiz 4

 • Düz bir çizgi oluşturmak için dört parmağınızı kaşlarınızın üzerine koyun.
 • Gözlerinizi kapalı tutarak parmaklarınızı saç çizginize doğru kaydırın.
 • Parmaklarınızı başlangıç ​​pozisyonuna getirin
 • Hafifletici, arındırıcı bir hareket kullanarak aynı şeyi 30 defaya kadar tekrarlayın.

Alın Kırışıklık Kremleri:

Herhangi bir kırışıklık kremi seçmeden önce cilt tipinizi öğrenin. Başkaları için işe yarayan, cilt tipiniz için çalışmayabilir. Alın kırışıklarına en etkili 4 kırışık kremini sizler için derledik..

Roc Retinol Correxion Derin Kırışıklık Gece Kremi:

Roc Retinol Correxion Derin Kırışıklık Gece Kremi

Bu, uzun yıllardır en iyi alın kırışıklık kremi arasında yer almaktadır. Bu, kırışıklıkları kademeli olarak azaltmaya yardımcı olan iyi bilinen bir tüptür. Uyurken uygulanmalıdır ve uyurken kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur. Güçlü bir yaşlanma karşıtı bileşen olan Retinol, ifade çizgilerini önemli ölçüde daha kısa sürede azaltır. Bu kremin 12 haftada kırışıklıkları azalttığı klinik olarak kanıtlanmıştır..

 • Fiyat: 3100 rupi
 • Değerlendirme: 4/5

Neutrogena Yaşlanmayan Yoğunluklar:

Neutrogena Yaşlanmayan Yoğunlaştırıcılar

Neutrogena, birçok kişi tarafından körü körüne takip edilen tanınmış bir cilt bakım markasıdır. Cildin kısa sürede iyileşmesine ve ışıldamasına yardımcı olabilecek kırışıklık kremi ile geldiler. Bu kırışık önleyici nemlendiriciyi kullanarak sadece iki hafta içinde canlı ve genç görünen cildinizi ortaya çıkarmaya yemin ederler. Bu ürünün ince çizgilerin, yaşlılık lekelerinin ve kırışıklıkların görünümünü azalttığı klinik olarak kanıtlanmıştır ve 2 hafta içinde sonuçları göreceksiniz..

 • Fiyat: 3870 TL
 • Değerlendirme: 4.2/5

Dr. Brandt’ın Çizgileri Artık Yok:

Dr. Brandt'ın Çizgileri Artık Yok

Bu, size pürüzsüz ve daha genç görünen bir cilt vererek, anında cildi önemli ölçüde iyileştiren, ödüllü bir yaşlanma karşıtı üründür. İlaçlı olduğu ve herhangi bir yan etkisi olmadığı için alın çizgileri için en iyi kırışıklık kremleri arasında olduğu bilinmektedir. kuyu. Bu, bir tıp uzmanı tarafından yapılır ve bu nedenle kırışıklık kremleri aralığındadır. Cildi pürüzsüzleştirmeye ve iyice nemlendirmeye yemin ederler ve kısa sürede alnını rahatlatmaya yardımcı olurlar.

 • Fiyat: 7000 Rs
 • Değerlendirme: 4.8/5

Kineraz Krem:

Kineraz Krem

Bu krem, her türlü cilt sorunu üzerinde çalışır ve cildi nemli tutmak için nemlendirir. Bu, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya ve sağlıklı cildi korumaya yardımcı olan doğal bir antioksidan olan Kinetin içerir. Bu, ilaçlı ve hassas ciltler için de iyi olan başka bir alın kırışıklık kremidir. Ayrıca güneşte evden çıktığınızda güneş ışınlarıyla savaşmak için yerleşik SPF’ye sahiptir. Bu nedenle, etkili kullanım ve sonuçlar için sabahları dışarı çıkmadan önce de uygulanabilir.

 • Fiyat: Müsait değil
 • Değerlendirme: 4.2/5

Şimdi alnındaki kırışıklıkların nasıl giderileceğini bilmek isteyen varsa, umarım hepsini cevaplamışızdır. Alın kırışıklıklarının çözümüne ilişkin bu kılavuz, yaşam tarzı değişiklikleri, ilaçlı tedaviler, ev ilaçları ve kremi içerir. Bunlar, kırışıklıkların yoğunluğu ile birlikte gerektiği gibi ve yaş faktörü olarak, onları iyi tedavi etmek için kullanılabilir. Yüzünüzde yoğun kırışıklıklar ve çizgiler varsa daha fazla tavsiye için doktorunuzu veya dermatoloğunuzu da ziyaret edebilirsiniz. Onlar hakkında ne düşündüğünüzü ve bunlardan hangisinin sizin için yararlı olduğunu bize bildirin.!