Yaşlanmanın en korkulan belirtilerinden biri Kırışıklıklar! Bunun nedeni, cildinizde oluşan bir kırışıklığın ömür boyu sürmesidir. Kırışıklıklar yüzünüz ve boynunuzla birlikte ellerinizin güzelliğine de zarar verir. Elleri kırışmış genç ve güzel yüzlü birini hayal etmek zor. Çevresel faktörler bu duruma katkıda bulunurken, ihmal ve uygun bakım eksikliği durumu ağırlaştırmaktadır. Bununla birlikte, bu makalede ayrıntılı olarak açıklanacak olan, ellerdeki kırışıklıkları kolayca gidermenin birçok yolu vardır..

Ellerdeki Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulur

Eldeki Kırışıklıkların Sebebi Nedir??

Eldeki kırışıklıklara katkıda bulunan birkaç faktör vardır. Kök nedenini anlamak, sorunla doğru şekilde başa çıkmada yardımcı olabilir. Ellerinizde kırışıklık oluşmasının başlıca nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Yaşlanma: Yaşlanmayla birlikte cildiniz elastikiyetini kaybeder. Yüzünüzle birlikte ellerinizde de kırışıklıklar oluşmaya başlar..
 • Nem eksikliği: Nemsiz bir cilt, kırışıklıklara ve ince çizgilere oldukça yatkındır..
 • Güneşe maruz kalma: UV radyasyonu cildin iç dokularına zarar vererek elastikiyetini kaybetmesine neden olabilir..
 • Beslenme Eksiklikleri: Vitamin ve Mineral eksiklikleri cilt sağlığınıza zarar vererek kırışıklıkların oluşmasına neden olabilir..
 • Tıbbi durumlar: Bazı oral ilaçların alınması cildinizdeki kan damarlarını zayıflatabilir ve incelmesine neden olabilir. Bu da ellerinizde kırışıklıklara neden olabilir..

Ellerdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir:

Çirkin ellerinizi gizlemek için eldiven takmanın tek çıkış yolu olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Ellerdeki kırışıklıkları azaltmanın ve onları yeniden daha genç ve güzel göstermenin birçok doğal yolu vardır. İşte ellerdeki kırışıklıklardan kurtulmak için basit ipuçlarımız. Bir göz at.

1. Ellerdeki Kırışıklıkları Düzenli Olarak Nemlendirin:

Ellerdeki Kırışıklıklardan Nasıl Kurtulur

İyi bir nemlendirici, kırışmış eller için en iyi ev ilacıdır! Kırışıklıkları gidermek için kuru ciltten kaçınmanız ve düzenli olarak nemlendirici sürerek cildinizi yumuşak ve elastik hale getirmeniz önerilir. Gece nemlendirici kullanmak cildinizi rahatlatır ve cildinize iyi bir dokunuş sağlar, ince çizgilerin yanı sıra kırışıklıkları da korur. Nemlendirici kullanarak ellerdeki kırışıklıkları nasıl gidereceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Nasıl yapılır?

 • Temiz, kuru ellerinize bir miktar nemlendirici alın..
 • Parmaklara ve kırışık olan tüm bölgelere iyice masaj yapın..
 • Cildin tüm iyiliğini bırakın ve bir gecede bırakın.

Bunu Ne Sıklıkta Yapmalıyım?? En iyi sonuçları görmek için bunu her gün takip edin.

2. Ellerdeki Kırışıklıklar İçin Petrol Jölesi:

Ellerdeki Kırışıklıklar İçin Petrol Jölesi

Petrol jölesi orada güçlü bir nemlendiricidir. Kırışık eller için bu en iyi evde çare, cildinizin daha genç görünmesini sağlayacak ve kırışıklığın daha az belirgin olmasına yardımcı olacaktır. Ancak, toplam kırışıksız bir cilt garanti etmez. Petrol jölesi kullanarak ellerdeki kırışıklıklardan nasıl kurtulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Nasıl yapılır?

 • Ellerinize vazelin sürün ve gece boyunca pamuklu eldivenlerle sarın..
 • Uygulamadan önce ellerinizin kuru ve temiz olduğundan emin olunuz..

Bunu Ne Sıklıkta Yapmalıyım?? Görünür bir fark için düzenli olarak yapabilirsiniz.

3. Bol Su İçin Ellerdeki Kırışıklıkları Azaltır:

Bol Su İçin Ellerdeki Kırışıklıkları Azaltır

Dehidrasyonun kırışık, perişan ellerle sonuçlanabileceğini bilmelisiniz. Bol su içerek vücudunuzu nemli tutun. Su, buruşuk eller için en iyi tedavidir ve uzmanlar günde en az iki litre su içmenizi önerir. Vücudunuzu hayati besinlerle desteklemek için bol miktarda meyve suyu bile içebilirsiniz..

4. Ellerdeki Kırışıklıkları Gidermek için Retinol Krem:

Ellerdeki Kırışıklıkları Gidermek için Retinol Krem

Kırışık eller için ne kullanacağınızı merak ediyorsanız, cevap Retinol! Cildinizdeki kolajeni geliştirerek ve kan damarlarını uyararak çalışır. Cildinizin kalınlığını artırabilen ve yaşlanma belirtilerini geciktirebilen en iyi yaşlanma karşıtı ürünlerden biridir. Retinol, oksidatif hasarı da azaltabilen antioksidan A vitamininin bir türevidir..

Nasıl yapılır?

 • Her gece bir retinol el kırışıklık kremi uygulayın.

5. Ellerdeki Kırışıklıkları Gidermek İçin Dengeli Beslenme:

Ellerdeki Kırışıklıkları Gidermek İçin Dengeli Beslenme

Dengeli bir diyet, buruşuk eller için kesin bir çaredir. Dengeli ve besleyici bir diyet uygulayın çünkü cildinizin genç görünümlü ve canlı kalmasına fayda sağlar..

 •  Yeşil sebzeleri, yağsız proteinleri ve meyveleri beslenme düzeninize dahil edin. Onları salatanıza alın veya onlardan güzel bir köri yapın.
 •  Genellikle C, E ve A vitamini yönünden zengin besinlerin alınması önerilir. Cildinizin genç görünmesini sağlayacak yüksek miktarda antioksidan içerirler..
 •  Diyetinize domatesleri dahil edin.
 • Yaban mersini, ahududu, avokado gibi meyveler de kırışıksız bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur..

6. Ellerdeki Kırışıklıkları Gidermek İçin Kimyasal Peeling:

Ellerdeki Kırışıklıkları Gidermek İçin Kimyasal Peeling

Bu süreçte cildin en üstteki ve hasarlı tabakasının ortadan kaldırılması, yeni cilt oluşumuna yardımcı olur. Dermatoloğunuza danışın ve kimyasal peeling alternatifiniz hakkında konuşun, ancak bunlar el kırışıklıklarınızı çok azaltabilir. Bu yöntem uzman bir doktor gözetimi olmadan evde yapılamaz..

7. Ellerdeki Kırışıklıklar İçin Egzersiz:

Ellerde Kırışıklıklar için Egzersiz

Egzersiz dolaşımı teşvik eder, ayrıca dolaşım kırışıklıkları azaltabilir. Bu nedenle düzenli olarak egzersizler yapın. Kasları ve çevresindeki cildi sıkılaştırmak için el güçlendirme egzersizleri yaptığınızdan emin olun..

8. Ellerdeki Kırışıklıkları Tedavi Etmek İçin Masaj:

Ellerdeki Kırışıklıkları Tedavi Etmek İçin Masaj

Ellerinize masaj yapmak, bu uzantıyı kaplayan cilde kan hareketini artırmada etkili bir rol oynar. Bu da ellerinizde kırışıklık oluşumunun azalmasına yardımcı olur. İyi bir masaj kesinlikle ellerdeki kırışıklıklar için en iyi doğal çözümlerden biridir.!

9. Ellerdeki Kırışıklıkları Azaltmak İçin Bal:

Ellerdeki Kırışıklıkları Azaltmak İçin Bal

Bal kuru, kırışmış elleri temizlemeye çok yardımcı olan birçok antioksidan içerdiğinden ellerinize bal koyun. Ayrıca yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller. Bal aynı zamanda cildinizi besleyen ve nemlendiren doğal bir nemlendiricidir. Verimliliğini artırmak için yoğurt veya hindistancevizi yağı gibi diğer maddelerle birleştirebilirsiniz..

Nasıl yapılır?

 • Ellerinize çiğ bal sürün.
 • 10 dakika masaj yapın.
 • 15-0 dakika daha bekletin.
 • Ilık suyla yıkayın.

Bunu Ne Sıklıkta Yapmalıyım?? Her alternatif gün.

10. Ellerdeki Kırışıklıklar İçin Yağ Maskesi:

Ellerdeki Kırışıklıklar İçin Yağ Maskesi

Buruşuk eller için bir başka en iyi ev çaresi yağ maskesidir. Cildinize uygun yağları sürerek ellerinize hem sağlıklı hem de genç bir görünüm kazandırın. Yağ, cilt hücrelerinin derinliklerine girer, bu da yakınlardaki kırışıklıkları azaltır ve kırışıklıkların gelişmesini engeller..

Nasıl yapılır?

 • Hint yağı, susam, zeytin veya hindistancevizi yağı veya tercih ettiğiniz başka bir yağ uygulayabilir ve yaklaşık 1 saat bekletebilirsiniz..
 • Gece kullanıp sabah durulamakta fayda var..

Bunu Ne Sıklıkta Yapmalıyım?? Durum düzelene kadar bunu her gün yapabilirsiniz..

11. Ellerde Kırışıklıkları Önleyen Limon:

Ellerde Kırışıklıkları Önleyen Limon

İşte ellerdeki kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olacak C vitamini açısından zengin bir meyve daha. Limondaki antioksidanlar, hücrelerinizdeki oksidatif stresi azaltabilir ve kırışıklıkları önleyebilir..

Nasıl yapılır?

 • Limon suyu ile: Yarım limon suyunu sütün içine karıştırın ve bu karışımla ellerinize sürün ve 20 dakikadan sonra yıkayın..
 • Limon ve Süt: Süt, cildi nemlendiren yaşlanma karşıtı özellikler içerirken limon, güneşten, çamurdan ve cildinizdeki ekstra lekelerden kurtulur..

Bunu Ne Sıklıkta Yapmalıyım?? Günlük olarak kullanmayı unutmayın.

12. Ellerdeki Kırışıklıkları Tedavi Eden Güneş Koruyucu:

Ellerdeki Kırışıklıkları Tedavi Eden Güneş Koruyucu

Güneşin acımasız etkilerinden korunmak isteyen cildinizin her bir parçası, ellerinizle birlikte, bir istisna değildir. Güneşin yaşlanma sürecini hızlandırdığı kabul edilir, ayrıca kırışan ellerinizi çıkarmak istiyorsanız, dışarı çıktığınızda her gün güneş koruyucu köpürtmeyi onaylamanız gerekir..

Buruşuk Eller İçin El Kremleri ve Losyonları:

Birçok basit ev ilaçlarının yanı sıra deneyebileceğiniz bazı alternatifler de var. Kırışıklıklar için el kremi bugün piyasada bol miktarda var. En iyilerinden bazılarına bir göz atın.

1. Ellerdeki Kırışıklıklar için Salcoll Kolajen:

Ellerdeki Kırışıklıklar için Salcoll Kolajen

Bu, buruşuk eller için losyon olarak da mevcut olan hipoalerjenik yaşlanma karşıtı bir el kremidir. Krem, içinde hızla ellerinize sızacak doğal kolajen içerir. Ellerinizi derinlemesine nemlendirir ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yağlı değildir ve elinizdeki çatlakları da tedavi eder. Ancak, biraz pahalı ama buna değer. Bu, kırışıklıklar için en iyi el kremi olarak kabul edilir..

Fiyat: Yaklaşık. 2000 INR.

Değerlendirme: 4.6

2. Ellerdeki Kırışıklıkları Azaltmak İçin Aveeno Olumlu Yaşlanmayan Cilt:

Aveeno Olumlu Yaşlanmayan Cilt

Ürün size yaşlanmayan ve genç görünen bir cilt vermeyi vaat ediyor. Güney odun özü cildinizdeki nemi hapsedecektir. Uygun fiyatlı ve yağlı veya yağlı değildir. Ayrıca hoş bir kokusu var. Ancak kokuya alerjiniz varsa dikkat! Alerjik reaksiyona neden olduğu bilinmektedir. Çatlak ve kuruluğu önlemek için kullanılan kırışık eller için daha çok el kremidir..

Yaklaşık. Fiyat: 1132 TL.

Değerlendirme: 4.2

3. Ellerdeki Kırışıklıkları Tedavi Eden Mucize El Onarıcı Krem:

Mucize El Onarıcı Krem

Krem nem sağlar ve cildinizin kısa sürede kırışıksız görünmesini sağlar. Ana bileşen, cildinizi genç gösterme yeteneğine sahip ve güç dolu aloe Vera’dır. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilir ve yağlı olmayan bir formüle sahiptir. Bununla birlikte, yıkadıktan sonra cildinizde ağda benzeri bir his olup olmadığına dikkat edin. Bu, kırışıklıkları azaltmak için en iyi el kremidir..

Fiyat: 693,99 INR.

Değerlendirme: 4.4

4. Ellerdeki Kırışıklıkları Gidermek için Akçaağaç Bütünselliği:

Ellerdeki Kırışıklıkları Gidermek için Akçaağaç Bütünselliği

Maple holistics, hassas cilde sahip kişiler için uygun tedavi edici bir el kremidir. Paraben, sülfat vb. zararlı kimyasallar içermez. Cildinizin genç görünmesini sağlayacak mükemmel bir nemlendiricidir. Kırışıklıklar için bu en iyi el kremini deneyin.

Fiyat: Müsait değil.

Değerlendirme: Müsait değil.

5. LT Organics Ellerdeki Kırışıklıklar İçin Besleyici Krem:

LT Organics Besleyici Krem

İşte cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulmak için başka bir paraben içermeyen el besleyici kırışıklık karşıtı el kremi. Dirseğinize, ellerinize ve topuklarınıza rahatlama sağlayacak hepsi bir arada bir kremdir. Kuru elleri ve kırışmış cildi canlandırmaya yardımcı olacak shea yağı, kakao yağı, argan yağı ve diğer antioksidanları içerir..

Fiyat: Yaklaşık. 870 TL.

Değerlendirme: Müsait değil.

Ellerde Kırışıklıkları Önlemek İçin Ek İpuçları:

Ellerdeki kırışıklıkları gidermek için bu çözümleri takip etmenin yanı sıra, daha fazla gelişmesini önlemek için aşağıdaki basit ipuçlarını da uygulayabilirsiniz:

 • Bol su için ve susuz kalmayın.
 • Güneşe çıkmadan önce elinizi iyice kaplamak için kaliteli güneş kremi kullanın..
 • UV hasarını azaltmak için ellerinizi eldiven veya kolluk ile örtün.
 • Ölü ve kuru cildi temizlemek için ellerinizi haftada iki kez pul pul dökün..
 • Ellerinizi çok uzun süre suda bekletmeyin. Bu, ellerinizi olduğundan daha yaşlı gösterebilir.!
 • Kırışıklıklarla savaşmak için iyi bir el kremi veya losyona yatırım yapın.
 • Dengeli bir diyet yapın.

Bu ev ilaçları ve buruşuk eller için el kremleri ile yanlış gitmenin hiçbir yolu yok! Ellerinizin kaybolan ihtişamını geri getireceğinden ve onları Öpücük’e layık kılacağından eminler! Unutmayın, elleriniz sadece bir el sıkışma ile bu izlenimi yaratabilir veya kırabilir. O halde bu harika yöntemlerle kırışıklıkları giderme fırsatını kaçırmayın ve onları yenin.!

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Dolgu Maddeleri Nedir ve El Kırışıklıklarına Nasıl Yardımcı Olur??

Dermal dolgu maddeleri, cildinizi pürüzsüzleştirebilen ve kırışıklıkları azaltabilen hyaluronik asit içeren enjeksiyonlardır. Bunlar ellere enjekte edilerek hacim ve dolgunluk kazandırılır. Normal bir el kremi veya losyonu ile bunu başarmak başka türlü mümkün değildir. Etkileri 6-8 ay sürer ve eğitimli bir dermatolog tarafından yapılmalıdır..

2. Sigara Ellerdeki Kırışıklıklara Nasıl Katkı Sağlar??

Sigara içmek, ellerinizde kırışıklıklara neden olabilecek başka bir faktördür. Yaşlanma sürecini birkaç yıl hızlandırabilir ve sizi gerçek yaşınızdan daha yaşlı gösterebilir. Yüz kırışıklıklarının yanı sıra ellerinizin güzelliğine bile zarar verebilir. Sigaradaki nikotin kan damarlarının incelmesine neden olarak kırışıklıkların oluşmasına neden olabilir..

3. Elleri Sürekli Yıkamak Kırışıklıklara Neden Olur mu??

Ellerinizi sürekli yıkadığınızda cilt kapasitesinden daha fazla su emer. Bu onların buruşuk ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Ayrıca sabun kullanarak elinizdeki doğal yağları soyun ve kurutun. Bu aynı zamanda el kırışıklıklarına başka bir katkıda bulunabilir. Bu sorunu önlemek için el yıkama rutininizi iyi bir el kremi ile takip etmek daha iyidir..