Tai gana normalu ir natūralu, kad jūsų kūnas padidina krūtį antrą ir penktą gimdymo dieną. Krūtys tampa sunkios, skauda ir pradeda gaminti didžiulį pieno kiekį. Papildomas kiekis kartais atsiranda dėl papildomo kraujo ir limfos skysčių krūties audiniuose. Tačiau šis sotumo jausmas išnyks per tris savaites po gimdymo, taip palengvindamas krūtų skausmą. Jūsų krūtinė dabar bus minkšta, o jūs jausitės patogiai, net jei pasiūlos bus daug.

Sunkumas taip pat apsunkina maitinimą kūdikiais. Kūdikiai negalės suimti kietosios areolos. Dėl to gali skaudėti spenelius ir sumažėti pieno tiekimas. Tačiau niekada negalvokite du kartus apsilankyti pas gydytoją, jei skausmas tampa nepakeliamas ir pradedate karščiuoti.

Krūtų padidėjimo priežastys?

Viena iš priežasčių gali būti kūdikio nemaitinimas. Paprastai per kelias dienas nuo vaiko gimimo turite ištuštinti krūtis ir išlipti su pienu. Taigi, tikrai nesvarbu, kiek mažiau gaminama. Jei jo neištuštinsite, greičiausiai esate linkę į krūtų padidėjimą. Tačiau net tie, kurie ištuštino krūtų maišelį, kenčia nuo užsikimšimo. Kartais jūsų pieno kanalai gali būti sutrikdyti. Ortakiai paprastai trukdo, kai dėvite aptemptą liemenėlę.

Krūties padidėjimo simptomai:

Štai keletas krūtų užgulimo požymių ir simptomų, kurių reikia saugotis.

  • Turėsite kietas krūtis. Tai reiškia, kad jie tampa tvirtesni, o tai suteikia jausmą, kad net menkiausio prisilietimo metu galite išpilti pieno.
  • Patinusios krūtys yra dar vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Nors gali būti įprasta, kad jūsų krūtys po gimdymo tampa didelės, kartais krūtys tampa per didelės ir todėl nevaldomos. Jei po šėrimo jie negrįžta į savo įprastą padėtį, užuostykite.
  • Kai susikaupia pienas, speneliai išsilygina, o areola taip pat tampa kieta. Dėl to kūdikiui gali būti sunku maitintis motinos pienu.

Namų gynimo priemonės krūtų padidėjimui:

Išsamios krūties gynimo priemonės išvardytos žemiau. Krūtų didinimo procedūrą dabar galima atlikti namuose, naudojant lengvai prieinamus ingredientus, kuriuos galite turėti namuose. Pažvelkite į kai kuriuos iš jų.

1. Pakeiskite liemenėlę:

Įsitikinkite, kad nenešiojate aptemptos liemenėlės. Dėvėkite slaugančias liemenėles, kurios suteiks jums komfortą ir palengvins jūsų prigludusias krūtis. Dėvėti tinkamą liemenėlę būtina ne tik gydyti patinimą, bet ir užtikrinti, kad jūsų krūtys išliktų tvirtos ir išliktų idealios formos. Ieškokite tinkamos rūšies liemenėlės.

2. Kopūstų lapai:

Ar žinojote, kad kopūstų lapai gali išgydyti įsisenėjusias krūtis? Lapai gali būti naudojami patinimui ar uždegimui gydyti, o šaltas lapas taip pat palengvins skausmą. Paprastas atšaldykite lapus ir padėkite juos ant krūtinės maždaug dvidešimt minučių. Kai tik jis pradės sušilti, dėvėkite patogią liemenėlę. Nepamirškite to daryti kasdien, du kartus per dieną, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

3. Šaltos pakuotės:

Skausmui malšinti ant krūtų galite tepti šaltus pakelius. Tiesiog apvyniokite kelis kubelius ledo minkštu rankšluosčiu. Švelniai spaudžiant gerai paspauskite krūtų vietas. Darykite tai pakartotinai kiekvieną dieną, du kartus ir iš tikrųjų pradėsite patirti didžiulį palengvėjimą.

4. Šiluma:

galite išbandyti drėgną šilumą arba tiesiog nusiprausti po šiltu dušu ir įsitikinti, kad daug šilto vandens nukreipiate į pažeistą vietą. Tai privers pieną tekėti ir suteiks jums didžiulį palengvėjimą.

5. Masažas:

Kitas būdas išspręsti krūtų uždegimą yra švelniai išbandyti krūtų masažą. Krūtų masažas paskatins laktaciją, taip pat suteiks komforto nuo patinusios ir tvirtos savijautos. Norėdami efektyviai atlikti krūtų masažą, švelniai paspauskite ir sekite tam tikrą modelį. Atsipalaiduokite ir nespauskite daugiau, nei reikia.

Kiti būdai gydyti krūtų padidėjimą:

  • Pabandykite naudoti krūties pompą. Iš pieno melžkite krūtų pieno perteklių. Tai suteiks didžiulį palengvėjimą, faktiškai atimant iš jūsų naštą.
  • Pabandykite maitinti kūdikį 8-10 kartų per dieną. Tai ne tik sveika kūdikiui, bet ir suteiks jums komforto vietą.
  • Taip pat būtina reguliariai maitinti krūtimi. Tokiu būdu jūsų kūdikis ugdo prisirišimą prie savo mitybos šaltinio ir tuo pačiu suteikia paguodą skausmo mamai.

Krūtų padidėjimas kartais gali sukelti rimtą nerimą. Visada pasitarkite su gydytoju, jei jaučiate stiprų skausmą. Pageidautina pasirinkti jo pasirinktą vaistą, ypač todėl, kad esate maitinanti motina. Svarbu galvoti iš anksto ir laukti jų auklėjimo dienų. Tai tik etapas ir jūs tai sėkmingai įveiksite.