Meškos informacija atskleidžia, kad lokių rūšis priklauso Ursidae šeimai. Jie yra žinduolių rūšys ir yra mėsėdžiai. Lokių rūšys daugiausia aptinkamos Šiaurės Amerikoje, Pietų Amerikoje, Azijoje ir Europoje. Rastos lokių veislės yra rudos arba juodos spalvos. Vienintelė išimtis yra baltas lokys, kuris yra grynos baltos spalvos. Lokys yra vienišas gyvūnas, o tai reiškia, kad jis vaikšto vienas. Tai fiziškai didelis ir labai galingas gyvūnas. Lokiai yra kasdieniai gyvūnai, o tai reiškia, kad jie yra aktyvūs tiek dieną, tiek naktį. Lokiai turi įprotį žiemoti ilgą laiką žiemoti. Šiuo laikotarpiu jie dažniausiai priglaudžia olose. Paaiškinkime apie lokių rūšis čia.

8 populiariausios lokių rūšys:

Pasaulyje egzistuoja 8 skirtingos lokių rūšys.

Lokių tipų sąrašas aprašytas žemiau,

1. Amerikos juodasis lokys:

lokių rūšis amerikiečių juodasis lokys

Amerikos juodasis lokys yra labiausiai paplitusi lokių rūšis visame pasaulyje. Šio tipo lokys dažniausiai aptinkami didelėse miškingose ​​ir kalnuotose Šiaurės Amerikos vietovėse. Jo mokslinis pavadinimas yra Ursus americnus. Suaugęs patinas sveria 57–250 kg. Moteris yra lengvesnė nuo 41 iki 170 kg. Jis yra vidutinio dydžio, giliai juodos spalvos ir fiziškai labai stiprus, minkšto, tankaus kailio. Patinas yra plačiai pastatytas siauromis snukiais, o patelė yra lieknesnė. Porūšių lokių pavadinimų yra daug. Dažniausi yra olimpinis juodasis lokys, Naujosios Meksikos juodasis lokys, Rytų juodasis lokys, Kalifornijos juodasis lokys, Cinamono lokys, Ledinis lokys, Rytų Meksikos juodasis lokys, Floridos lokys, Niufaundlendo juodasis lokys, Kermodės lokys ir Vankuverio salos juodasis lokys.

 • Ką valgyti: Amerikos juodieji lokiai yra visaėdžiai. Jie minta jaunais augalais, pumpurais, žolėmis, šaknimis, uogomis ir mėgsta riešutus. Jie medžioja žuvis ir retai ant mulų ir elnių.
 • Gyvenimo trukmė: Vidutinė Amerikos juodojo lokio gyvenimo trukmė yra 18 metų.
 • Apsaugos būsena: Mažiausiai susirūpinimo

2. Azijos juodasis lokys:

Azijos juodasis lokys, kaip rodo jo pavadinimas, yra lokys, vyraujantis Azijoje. Jis randamas Indijoje, Korėjoje, Šiaurės Rytų Kinijoje, Rusijoje, Japonijoje & Taivanas. Jis taip pat žinomas kaip mėnulio lokys ir baltas krūtinės lokys. Jo mokslinis pavadinimas yra Ursus thibetanus. Jis yra vidutinio dydžio ir juodos spalvos su ryškia balta dėme ant krūtinės. Vidutinis lokio patino svoris yra 135 kg. Moters svoris yra 85 kg. Azijos juodųjų lokių porūšių lokių pavadinimai yra: Formosan Black Bear, Pakistan Black Black Bear, Japanese Japanese Bear, Himalayan Black Bear, Indochinese black bear, Tibetan Black Bear, and Ussuri black bear.

 • Ką valgyti: Azijos juodasis lokys yra visaėdis savo mitybos įpročiais ir minta vabzdžiais, kiaušiniais, žolėmis, vaisiais, riešutais, grūdais ir žuvimi.
 • Gyvenimo trukmė: Vidutinė gyvenimo trukmė yra 25 metai.
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

3. Akiniai lokiai:

Akinių lokys taip pavadintas dėl savo išskirtinio bruožo – smėlio spalvos veido ir viršutinės krūtinės dalies, suteikiančios jam akinių išvaizdą. Ši lokių rūšis taip pat žinoma kaip Andų lokys, Andų trumpaplaukis lokys ar kalnų lokys. Jo mokslinis pavadinimas yra Tremarctos ornatus. Jis yra Pietų Amerikos gimtoji ir vidutinio dydžio. Vidutinis suaugusio vyro svoris yra 115 kg. O patelių rūšis 65 kg. Akiniai lokiai yra medingi ir daug laiko praleidžia ant medžių. Akiniai lokiai yra vieniši gyvūnai ir juda aplink vieną.

 • Ką valgyti: Jie dažniausiai yra žolėdžiai ir minta vaisiais, riešutais, bambuku, augalais, cukranendrėmis ir labai retai mėsa.
 • Gyvenimo trukmė: Yra žinoma, kad akiniai lokiai gyvena vidutiniškai 20 metų
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

4. Milžiniškas pandos lokys:

„Giant Panda Bear“ yra labai išskirtinės išvaizdos su juodomis dėmėmis aplink akis ir apskritai juodai baltu minkštu kailiu. Ši meškos rūšis yra labai populiari tarp žmonių dėl savo žavingos išvaizdos. Balta spalva padeda „Panda“ kamufliažui apsnigtoje aplinkoje. Milžiniškas panda lokys gyvena Pietų Kinijos pietuose ir taip pat žinomas kaip Panda Bear arba Panda. Jo mokslinis pavadinimas yra Ailuropoda melanoleuca. Didžiajai pandai priklauso 2 porūšiai, kurių lokių pavadinimai yra nominuoti porūšiai (mokslinis pavadinimas Ailuropoda m.melanoleuca) ir Qinling Panda (mokslinis pavadinimas A.m.qinlingensis) Vidutinis suaugusio patino Giant Panda svoris yra 115 kg. patelės sveria šiek tiek mažiau – 100 kg.

 • Ką valgyti: Milžiniškas pandos lokys yra žolėdis ir minta bambuko ūgliais bei lapais.
 • Gyvenimo trukmė: Milžiniško pandos lokio gyvenimo trukmė yra 20 metų.
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

5. Saulės lokys:

Saulės lokys yra mažiausias tarp lokių rūšių. Jis kilęs iš pietryčių Azijos atogrąžų miškų. Jis taip pat žinomas kaip medus lokys dėl didžiulio apetito medui. Jo mokslinis pavadinimas yra Helarctos malayanus. Ant kaklo yra ryškus pasagos formos oranžinės spalvos pleistras. Saulės lokys turi 2 porūšius – Malajų saulės lokį ir Borno saulės lokį. Jis yra aršiausias iš visų lokių rūšių ir dažniausiai yra vienišas. Saulės lokys žiemoja ne kaip visos kitos rūšys. Suaugęs patinas vidutiniškai sveria 80 kg. o patelės yra maždaug 20% ​​mažesnės.

 • Ką valgyti: Saulės lokys yra visaėdis ir minta visais vaisiais, riešutais, palmėmis, termitais ir skruzdėlėmis.
 • Gyvenimo trukmė: Saulės lokio vidutinė gyvenimo trukmė yra 30 metų
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

6. Tinginys lokys:

meškos informacijos tinginys lokys

Tinginys lokys yra vidutinio dydžio lokių rūšis, kurios mokslinis pavadinimas yra Melursus ursinus, daugiausia randama Indijoje, Nepale ir Šri Lankoje. Dėl ilgos apatinės lūpos ir gomurio jis taip pat žinomas kaip Labiatinis lokys. Jo juodas kailis yra ilgas ir gauruotas, aplink veidą suformuoja manę. Tai pagrindinė lokių rūšis; Šio tipo meškos ausys turi ilgus plaukus. Porūšis yra Indijos tinginys lokys ir Šri Lankos tinginys. Suaugęs patinas vidutiniškai sveria 112 kg. Nors lokio patelė yra mažesnė ir sveria apie 80 kg. Jie juda poromis ir neužmiega. Jie yra puikūs alpinistai ir plaukikai. Tinginiai lokiai Indijoje dažniausiai buvo naudojami pramogoms kaip šokantys lokiai.

 • Ką valgyti: „Tinginys lokys“ yra skruzdžių ėdanti lokių rūšis ir minta daugiausia skruzdėlėmis ir termitais. Vaisiai, kaip mangai; mėgstami ir džekfrutų bei cukranendrių pavidalai.
 • Gyvenimo trukmė: Tinginio lokio vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 20 metų.
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

7. Rudasis lokys:

Rudasis lokys yra didelio dydžio lokių rūšis, taip pat žinoma kaip „Grizzly Bear“. Jo mokslinis pavadinimas yra Ursus arctos, kilęs iš Šiaurės Eurazijos ir Šiaurės Amerikos. Rudojo lokio pavadinimo porūšių yra daug. Kai kurie paplitę yra Eurazijos rudasis lokys, Kamčiatkos rudasis lokys, Rytų Sibiro rudasis lokys, Atlaso lokys, Himalajų rudasis lokys, Tibeto mėlynasis lokys, Kodiako lokys, Kalifornijos grizlis (išnykęs), Dall salos rudasis lokys ir Ungavos rudasis lokys (išnykęs). Rudieji lokiai yra fiziškai labai milžiniškos konstrukcijos, turi storą kailį ir ilgą karvą pakaušyje. Vidutinis suaugusio vyro svoris yra 217 kg. O patelė sveria 152 kg. Jie yra vieniši ir yra daliniai žiemos miegui. Rudasis lokys yra nacionalinis ir valstybinis gyvūnas daugelyje Europos šalių.

 • Ką valgyti: Rudasis lokys yra visaėdis gyvūnas ir nustatė, kad vartoja įvairų maistą. Jie minta augalais, tokiais kaip gėlės, žolės, kankorėžiai, grybai, uogos ir kt., Taip pat gyvūnais, tokiais kaip klaidos, vabalai, žuvys, bitės, voverės, pelės ir burundukai.
 • Gyvenimo trukmė: Rudojo lokio vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 25 metus.
 • Apsaugos būsena: Mažiausiai susirūpinimo

8. Baltasis lokys:

Baltasis lokys yra didelė lokių rūšis, kurios mokslinis pavadinimas yra Ursus maritimus ir daugiausia randamas aplink poliarinį ratą. Jis išsivystė prisitaikyti prie šaltos aplinkos ir visiškai balta spalva padeda užmaskuoti. Žemiau balto kailio oda yra juoda, kad padėtų sugerti saulės šilumą. Daugiau laiko praleisti ant jūros ledo yra pagrindinis faktas apie poliarinius lokius. Suaugęs baltas lokys patinas sveria apie 500 kg .; patelė sveria apie 250 kg. 2 porūšiai yra Amerikos baltasis lokys ir Sibiro poliarinis lokys. Jie yra puikūs plaukikai, galintys plaukti kelias dienas kartu. Baltieji lokiai yra tylūs ir vieniši gyvūnai. Baltieji lokiai žiemos metu neužmiega ir pasninkauja, kai užšąla jūros ledas.

 • Ką valgyti: poliarinis lokys yra mėsėdis, o jo pagrindinę mitybą sudaro po ledu aptinkami ruoniai.
 • Gyvenimo trukmė: Poliarinio lokio vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 25 metus.
 • Apsaugos būsena: Pažeidžiamas

Įdomūs faktai apie lokius:

 • Lokių rūšys yra labai protingi gyvūnai ir gali atidaryti užsukamus stiklainius bei atrakinti durų skląsčius. Buvo ištirta, kad lokiai, skirtingai nei daugelis žinduolių, gali atskirti skirtingas spalvas ir formas.
 • Visos skirtingos lokių rūšys labai mėgsta medų ir išgraužia korį, nepriklausomai nuo bičių įgėlimo.
 • Meškos turi didžiulį mokymosi gebėjimą. Žmonės tai išnaudojo, norėdami juos laikyti nelaisvėje ir panaudoti pasirodymams cirkuose. Lokius netgi būtų galima išmokyti šokti ir važinėti dviračiais, kai jie būtų treniruojami.
 • Lokiai, kaip ir žmonės, gali vaikščioti trumpą atstumą dviem pėdomis. Buvo žinoma, kad vietiniai amerikiečiai lokį vadina „žvėrimi, kuris vaikšto kaip žmogus“.
 • Afrikoje, Australijoje ir Antarktidoje nėra lokių rūšių.
 • Meškiukai buvo pavadinti JAV prezidento Theodore’o „Teddy“ Roosevelto vardu.
 • Kai lokys žiemoja, jis nesišlapina ir nesituština. Jo kūnas kūno atliekas paverčia baltymais.
 • Tulžis iš lokio tulžies pūslės naudojamas medicininiais tikslais.
 • „Koala Bears“ nėra nei lokiai, nei susiję su lokių šeima.

Nors lokių rūšys yra galingi laukiniai gyvūnai, ji yra pripažinta galios, stiprybės ir meilės simboliu. Daugelis ankstesnių civilizacijų žinojo, kad meškos valandą.

Įvairios lokių rūšys dėl savo populiarumo reprezentuoja daugelio pasaulio valstybių ir šalių valstybę ir tautą. Tačiau žmogaus įsikišimas smarkiai sumažino jo skaičių visame pasaulyje. Dauguma lokių rūšių priskiriamos „pažeidžiamų“ kategorijai, o pora jų laikomos „nykstančiomis“.

Žmonių pareiga yra apsaugoti šį žavingą gyvūną nuo išnykimo ir išgelbėti jo rasę.