Ar žinojote, kad pasaulyje yra apie 3000 rūšių gyvačių? Taip! Šių roplių pasaulis yra gana žavus, jo istorija siekia beveik dinozaurų laikotarpį. Nors kai kuriose pasaulio dalyse, pavyzdžiui, Indijoje, mes gerbiame šias būtybes kaip dievybes, mūsų galvoje yra giliai įsišaknijusi baimė, atsižvelgiant į jų nuodingus kūnus!

Pati mintis apie šias gležnas, slystančias būtybes mums sukelia žąsies kojas ir atneša šaltį per stuburą! Bet atsipalaiduokite, vaikinai! Ne visos gyvatės yra nuodingos! Prieš baimę paverčiant fobija, rekomenduojame praleisti šiek tiek laiko suprasti šias nuostabias būtybes!

Šiame straipsnyje mes supažindinsime jus su fantastišku gyvačių tipų pasauliu ir HD kokybės nuotraukomis paaiškinsime daugybę gyvačių rūšių, jų savybes, mitybą ir daug daugiau.

Pasiruošę susidurti su kai kuriomis ssss..gyvatėmis?

Kas yra gyvatė ir kokios jos savybės?

Gyvatė yra ilgas roplys, turintis begalinį, vamzdžio formos kūną. Tai yra stuburinis gyvūnas ir, priklausomai nuo rūšies, gali būti opivarinis (deda kiaušinėlius) arba kiaušialąstis (gimdo jaunus jauniklius).

Pagrindinės charakteristikos:

 • Gyvatės yra mėsėdžiai, kurie klesti mažiems paukščiams, vabzdžiams, net dideliems gyvūnams, tokiems kaip elniai ir šernai.
 • Tai šaltakraujai padarai, kurie gali reguliuoti savo kūno temperatūrą pagal aplinką.
 • Gyvatės neturi dantų ir apdoroja savo maistą nuriję visą. Dėl jų elastingų burnų jie gali valgyti gyvūnus, kurių dydis yra dvigubai didesnis.
 • Jie neturi akių vokų, o šakutė liežuvis veikia kaip jutimo organas.
 • Kai kurios gyvatės žudo savo grobį švirkšdamos nuodus, o kitos dusina grobį.
 • Gyvatės odą nuleidžia 3-4 kartus per metus, nes augantis kūnas netelpa į esamą odos sluoksnį.

Gyvačių klasifikacija:

Gyvatės paprastai skirstomos į dvi rūšis –

 • Nuodingos gyvatės: Šios gyvatės per aštrius dantis, vadinamus iltimis, į grobį suleidžia nuodingos medžiagos, vadinamos „nuodais“.

Pavyzdžiai: „King Cobra“, „Black Mamba“, „Copperhead Snake“, „Common European Viper“, „Russel’s Viper“, „Western Diamondback Rattle Snake“, Malajų portretas ir kt..

 • Ne nuodingos gyvatės: Nors jie nesudaro nuodų, jie turi stiprius raumeningus kūnus, kurie gali pasmaugti ar sutraiškyti grobio kūną ir jį nužudyti per kelias minutes.

Pavyzdžiai: Smaragdo medžio boa, pitonas, jaučio gyvatė, juodosios žiurkės gyvatė, pieno gyvatė, anakonda, rytų petnešų gyvatė, šiaurinė vandens gyvatė, keturių linijų gyvatė ir kt.

20 skirtingų rūšių gyvačių pasaulyje su nuotraukomis:

Skaitykite kartu, kad sužinotumėte įdomios informacijos apie įvairių rūšių gyvates:

1. Karalius Kobra:

Karališkoji kobra

Pasiruoškite sutikti nuodingiausią ir mirtinai pavojingiausią pasaulio gyvatę – karalių Kobrą, moksliškai vadinamą Ophiophagus Hannah! Susidūrusi ši gyvatė gali pakelti gaubtą ir pakelti iki trečdalio savo kūno nuo žemės. Būkite tikri! Karalius Kobras yra drovus gyvatė ir stengiasi kuo labiau išvengti žmonių.

Jie yra kilę iš laukinių Indijos miškų, kur jis laikomas nacionaliniu ropliu ir kitomis Pietryčių šalimis. Tai dieninė gyvatė, kuri medžioja dieną ir nužudo savo grobį mirtinais nuodais prieš ją nurijusi.

 • Vidutinis ilgis: Nuo 10 iki 12 pėdų
 • Gyvenimo trukmė: 20-30 metų
 • Bendras grobis: Paukščiai, driežai, kiaušiniai, kitos mažesnės gyvatės, nuo mažų iki didelių žinduolių
 • Natūrali buveinė: Mangrovių miškai, bambuko krūmai, pievos ir kt.

2. Anakonda:

Anakonda

Anaconda yra viena didžiausių pasaulyje gyvačių, pelniusi bauginančią reputaciją po Holivudo siaubo filmo „Anaconda“. Mokslinis Anakondos pavadinimas yra „Eunectus“, kuris graikiškai reiškia „geras plaukikas“. Jis priklauso Boasų šeimai ir dažniausiai randamas pelkėtose Pietų Amerikos žemėse.

Anakonda yra pusiau vandens, nenuodinga gyvatė, turinti tvirtą raumeningą kūną su storais kaklais ir siauromis galvomis. Jie yra aktyvūs vėlyvais vakarais ir naktimis ir gali medžioti net didelius grobio gyvūnus, tokius kaip aligatoriai.

 • Vidutinis ilgis: Nuo 9 iki 15 pėdų
 • Gyvenimo trukmė: Apie 10 metų
 • Bendras grobis: Žuvys, paukščiai, laukinės kiaulės, aligatoriai, paukščiai, žinduoliai ir kiti ropliai
 • Natūrali buveinė: Atogrąžų miškai, pelkės, pelkės, upeliai

3. Vario galvutė:

Vario galvutė

„Copperhead“ yra gana didelė nuodinga gyvatė, kuri gavo savo pavadinimą dėl vario atspalvio ant galvos. Mokslinis šios gyvatės pavadinimas yra Agkistrodon contortrix ir yra vietinis pietiniuose ir rytiniuose JAV regionuose. Varinė galvos gyvatė pelno reputaciją, sukeliančią labiausiai nuodingus gyvatės įkandimus Amerikoje dėl didžiulės populiacijos.

Tačiau šios gyvatės nuodai nėra tokie mirtini kaip kitos nuodingos gyvatės ir retai gali sukelti mirtį. Varinės galvutės yra puikios nakties medžiotojos ir aptinka savo grobį, naudodamos mažus karščio jutimo įpjovas tarp šnervių ir akių.

 • Vidutinis ilgis: Nuo 24 iki 36 colių
 • Gyvenimo trukmė: Apie 18 metų
 • Bendras grobis: Varlės, driežai, vabzdžiai, paukščiai, žiurkės ir salamandros
 • Natūrali buveinė: Uolėti, laukiniai miškai, apleistos vietos, pelkėtos žemės ir kt.

4. Garsioji gyvatė:

Žiobreliai yra paplitę Ežero grafystėje (mandagumo nuotrauka)

Rattlesnake pelno mokslinius pavadinimus – Crotalus ir Sistrurus, kurie graikų ir lotynų kalbomis reiškia „uodegos barškutis“. Pavadinimas „barškutis“ kilęs iš „barškėjimo“ kaip uodega, skleidžianti barškantį garsą, įspėjantį savo plėšrūnus. Tai nuodingos gyvatės rūšis, kilusi iš sausų Amerikos regionų, pietvakarių Kanados ir Centrinės Argentinos.

Yra maždaug 36 barškuolių rūšys, tarp kurių yra rytinė deimantinė gyvatė, Arizonos Bridgenosed Rattlesnake ir Praire Rattlesnake. Barškosios gyvatės yra ovoviviparous ropliai, kurie gimdo gyvus palikuonis, o ne deda kiaušinius. Jų populiacijai labai gresia buveinių sunaikinimas, dideli plėšrūnai, tokie kaip vanagai ir karaliaus gyvatės, ir brakonieriavimas.

 • Vidutinis ilgis: Nuo 3 iki 6 pėdų
 • Gyvenimo trukmė: Nuo 10 iki 15 metų
 • Bendras grobis: Graužikai, vabzdžiai, maži ropliai
 • Natūrali buveinė: Dykumos, pievos, krūmai ir pelkės

5. „Cottonmouth“:

Cottonmouth

Žvelgiant į paveikslėlį, jums turi būti lengva atspėti, kodėl gyvatė pavadinta „vatinė burna“. Gyvatės burnoje yra baltos medvilnės medžiagos, todėl ji pelnė unikalų pavadinimą. Ši pusiau vandens gyvatė moksliškai žinoma kaip Agkistrodon piscivorus. „Cottonmouth“ gyvatės gimtinė yra Šiaurės Amerika ir ji yra viena iš nedaugelio nuodingų gyvačių šalyje.

Roplys elgiasi agresyviai, kai jam gresia pavojus, ir atveria didelę burną, kad užpultų plėšrūną. Saugotis! Šios gyvatės nuodai gali būti gana mirtini! Šios gyvatės puikiai plaukioja ir išlaiko galvą virš vandens paviršiaus. Jie yra naktiniai ropliai ir išlieka aktyvūs naktį.

 • Vidutinis ilgis: 30-42 coliai
 • Gyvenimo trukmė: Mažiau nei 10 metų
 • Bendras grobis: Vandens gyvūnai, tokie kaip žuvys, vėžliai, mažos gyvatės, driežai, varlės ir kt.
 • Natūrali buveinė: Drenažo grioviai, tvenkiniai, ežerai, upės, pelkės ir pelkės

6. Kelnių gyvatė:

Keliaraištis Gyvatė

Keliaraiščių gyvatės yra nenuodingos gyvatės, aptinkamos Centrinėje ir Šiaurės Amerikoje. Kai kuriose jų rūšyse yra nedidelis kiekis neurotoksinių nuodų, kurie nekelia jokios grėsmės žmogaus gyvybei. Dėl savo nekenksmingo, „švelnaus“ pobūdžio, petnešos gyvatės yra traktuojamos kaip naminiai gyvūnai. Pavadinimas „Keliaraištis“ kilęs iš ant petnešų panašių juostelių ant kūno.

Kai gresia pavojus, šis vardas išskiria nemalonaus kvapo muskusą, kuris gali atbaidyti plėšrūną. Kitas ryškus šios gyvatės bruožas yra dviejų spalvų liežuvis su mažų dantų eilute, o ne iltimis. Taip pat žinoma, kad „Gartner“ gyvatės patenka į žiemos miego stadiją, vadinamą „Brumation“, ir tam keliauja didelius atstumus!

 • Vidutinis ilgis:Nuo 18 iki 26 colių
 • Gyvenimo trukmė:4-5 metai
 • Bendras grobis: Sliekai, šliužai, vabzdžiai, dėlės, graužikai ir smulkūs gyvūnai
 • Natūrali buveinė: Ūkio laukai, pelkės, pelkėtos vietovės, uolėtos vietos ir miškai

7. Tinklinis Python:

Tinklinis Python

„Relayulatus“, paprastai žinomas kaip „Reticulated Python“, yra viena didžiausių pasaulyje gyvačių rūšių, pagarsėjusių „mirtinu“ apkabinimu. Rūšis yra kilusi iš Pietryčių ir Pietų Azijos ir dėl gausios populiacijos pateko į „mažiausiai susirūpinimą“ kategoriją. Tinkleliai pitonai puola greitai apvyniodami aukos kūną ir suspausdami jį pakankamai stipriai, kad sulaužytų kaulus.

Mirus grobiui, jis lėtai praryja visą kūną, atverdamas burną pakankamai plačiai, kad tilptų. Kūnas išsiplečia iki dvigubai didesnio dydžio, o medžiagų apykaita taip pat padidėja apie 40%. Per 10 dienų maistas suvirškinamas, o fiziniai pokyčiai grįžta į pradinę būseną.

 • Vidutinis ilgis: Nuo 10 iki 14 pėdų iki 20 pėdų
 • Gyvenimo trukmė: Nuo 12 iki 20 metų
 • Bendras grobis: Paukščiai, maži žinduoliai, beždžionės, kiaulės, elniai, žiurkės ir kt.
 • Natūrali buveinė: Pievos, miškai, lietaus miškai ir kt.

8. „Boa Constrictor“:

„Boa Constrictor“

„Boa Constrictor“ yra paprastosios boa arba raudonos uodegos boa mokslinis pavadinimas ir bendras pavadinimas. Tai didelė gyvatė su sunkiu kūnu, dažniausiai aptinkama Karibų jūros salose ir atogrąžų regionuose Pietų ir Centrinėje Amerikoje. Boa Constrictors yra nenuodingos gyvatės, kurios dažnai veisiamos nelaisvėje ir kaip augintiniai.

Kai kurios jos rūšys iš Centrinės Amerikos nėra pernelyg „draugiškos“ ir ne kartą smogia, kai sutrinka. Buvo daug nerimą keliančių atvejų, kai stambūs konstruktoriai prarijo savo savininkus, kai jie žengė per arti. Tai ovoviviparous gyvūnai, kurie gimdo gyvas jaunas gyvates.

 • Vidutinis ilgis: Nuo 1,8 iki 3 metrų
 • Gyvenimo trukmė: Nuo 20 iki 30 metų
 • Bendras grobis: Graužikai, mažos gyvatės, driežai, paukščiai, šikšnosparniai ir kt.
 • Natūrali buveinė: Dykumos, pievos, šlapi atogrąžų miškai, laukai ir kt.

9. Kukurūzų gyvatė:

Kukurūzų gyvatė

Kukurūzų gyvatės, moksliškai žinomos kaip Pantherophisguttatus, yra nenuodingos gyvatės, kurios susiaurindamos žudo savo grobį. Dėl stebėtinai panašaus vario atspalvio ant galvų, šios rūšies gyvatės dažnai klaidingai laikomos nuodingomis vario galvutėmis. Tačiau kukurūzų gyvatės yra gana nekenksmingos ir nekelia jokio didelio pavojaus žmonėms.

Dėl patrauklių jų svarstyklių modelių ir paklusnaus pobūdžio kukurūzų gyvatės dažnai laikomos naminiais gyvūnais. Yra žinoma, kad pavadinimas „kukurūzai“ kilęs iš įprasto grobio, kurį sudaro žiurkės ir žiurkės, kurios minta kukurūzais. Kukurūzų gyvatės padeda ūkininkams, maitindamos graužikus, kurie kenkia jų pasėliams.

 • Vidutinis ilgis: 61 cm – 180 cm
 • Gyvenimo trukmė: Nuo 6 iki 8 metų
 • Bendras grobis: Žiurkės, pelės, kiaušiniai, maži ropliai
 • Natūrali buveinė: Laukai, apleisti pastatai, medžių žievės ir kt.

10. „Hognose Snake“:

Hognose gyvatė

„Hognose Snake“ gimtinė yra Šiaurės Amerika, kurią galima atpažinti pagal apverstus snukius. Gyvatės plačiai priskiriamos Heterodon genčiai ir priklauso Colubridae šeimai. Hognose gyvatės naudoja savo unikalios formos nosis žemei kasti. Nors ir nekenksmingos, šios gyvatės kelia grėsmę savo plėšrūnams, garsiai šnypštdamos ir pakartotinai smogdamos.

Incase plėšrūnas to neduoda, jis greitai elgiasi negyvas, vartydamasis ant žemės atvira burna ir užsikimšusiu liežuviu. Hognose gyvatės yra gana sunkaus kūno ir strazdanų išvaizdos. Paprastai jie klesti ant rupūžių ir turi galimybę neutralizuoti šių būtybių išskiriamus nuodus.

 • Vidutinis ilgis: 14 colių – 36 colių
 • Gyvenimo trukmė: 18 metų
 • Bendras grobis: Žiurkės, rupūžės, paukščiai, salamandros, maži žinduoliai ir kt.
 • Natūrali buveinė: Smėlio dirvožemis, dirbamos žemės, laukai, miškai, pakrančių zonos

11. Raguotas dykumos angis:

Raginė dykumos angis

Dar vadinamas Sacharos raguotuoju angiu, raguotas dykumos angis yra nuodinga gyvatė, randama Afrikos ir Arabijos pusiasalio dykumose. Šios gyvatės, moksliškai žinomos kaip Cerastes cerastes, pasižymi dviem „ragais“ ant galvos, kurie gali būti jų natūralios gynybos sistemos dalis. Tačiau kai kurios jų rūšys, pavyzdžiui, arabų raguotasis angis, egzistuoja be ragų.

Raginiai angiai yra nuodingos gyvatės ir gali pasirodyti mirtini, kai nuodai suleidžiami į kūną. Kiekviena gyvatė deda apie 8–23 kiaušinius, kurių inkubacija trunka apie 50–80 dienų. Jie yra vieniši padarai ir išlieka aktyvūs naktimis.

 • Vidutinis ilgis:50-70 cm
 • Gyvenimo trukmė: 10-14 metų
 • Bendras grobis: Graužikai, paukščiai, driežai ir kt.
 • Natūrali buveinė: Smėlio dykumos, akmenuoti ir pusiau sausringi regionai

12. Jaučio gyvatė:

Bullsnake

Bullsnake, moksliškai žinoma kaip Pituophiscatenifersayi, yra viena didžiausių gyvačių Šiaurės Amerikoje. Tai nėra nuodingos gyvatės, kurios dažnai įkando, o laiku nesirūpindamos sukelia infekcijas. Jaučių gyvatės susiaurindamos žudo savo grobį ir smaugia jas iki mirties.

Jaučių gyvatės savo svarstyklėse turi įdomių modelių, kad suteiktų jai šmaikštų jausmą. Jame yra įdomus elgesys, imituojantis barškuolę, kai jai gresia pavojus. Gyvatė pučia kūną, šnypščia ir greitai purto uodegą. Iki šiol žinoma ilgiausia jaučio gyvatė yra apie 8 pėdų!

 • Vidutinis ilgis: Iki 5 pėdų
 • Gyvenimo trukmė:12 metų
 • Bendras grobis: Varlės, graužikai, paukščių kiaušiniai, pelės, voverės ir kt.
 • Natūrali buveinė: Smėlio regionai, atviros pievos, dirbamos žemės ir kt.

13. Malajų krait:

Malajų krait

Malajų portretas dėl mirtinų nuodų yra viena iš labiausiai bijomų gyvačių pasaulyje. Jo mokslinis pavadinimas yra „Bungaruscandidus“ ir taip pat vadinamas „Blue Krait“. Ši gyvatė randama Pietryčių Azijos šalyse, tokiose kaip Indonezija, Java ir tt.

Nors šios gyvatės yra gana drovios, jos gali greitai atakuoti, jei joms gąsdina ar grasina. Kramtydami jie gali sukti žandikaulį net laikydami už galvos, kad padidintų riziką. Mirtini nuodai yra pakankamai stiprūs, kad nužudytų žmogų per kelias valandas nuo įkandimo.

 • Vidutinis ilgis: 3–5 pėdos
 • Gyvenimo trukmė:10-12 metų
 • Bendras grobis: Mažos gyvatės, kiti kraitai, pelės, driežai ir kt.
 • Natūrali buveinė: Ryžių laukai, pelkės, vietos prie vandens telkinių, miškai

14. Rojaus skraidanti gyvatė:

Rojaus skraidanti gyvatė

Rojaus skraidanti gyvatė, moksliškai žinoma kaip Chrysopelea paradisi, yra įspūdinga gyvačių rūšis, galinti sklandyti ore. „Skraidymas“ pasiekiamas judant į priekį, apatinę kūno pusę paverčiant „S“ forma, kuri suteikia norimą pagreitį. Galva yra stabili, kad būtų galima valdyti kryptį ir greitį.

Šios akrobatinės gyvatės naudoja sklandymo techniką, kad greitai pereitų nuo vieno medžio prie kito ir bėgtų nuo plėšrūnų. Skraidančios gyvatės dažniausiai aptinkamos aukštuose Indijos ir Indonezijos lapuočių miškuose. Nors jose yra nedidelis nuodų kiekis, skraidančios gyvatės nekelia jokio tiesioginio pavojaus žmonių gyvybei.

 • Vidutinis ilgis: 2–4 pėdos
 • Gyvenimo trukmė: Nežinomas
 • Bendras grobis: Šikšnosparniai, paukščiai, kiaušiniai, driežai, varlės ir kt.
 • Natūrali buveinė: Miškai, sodai, miškai ir kt.

15. Raselio angis:

Russello angis

Daboia russelii, paprastai žinoma kaip Russelio angis, Chain Viper arba Daboia. Nuodingos gyvatės gimtinė yra Indija, Kinija, Taivanas ir Pietryčių Azija. „Russell’s Vipers“ gali būti būdinga plokščia, trikampė galva su buku nosimi. Kūnas yra padengtas sukluptomis svarstyklėmis, kurios dažniausiai būna tamsiai rudos, geltonos ir smėlio spalvos.

Gyvatė klesti ant tvirtos žemės ir dažnai pastebima besideginanti saulėje. Tai naktinis padaras, kuris naktį medžioja savo grobį. „Russell“ angis medžiojama dėl mėsos ir odos kai kuriuose Azijos regionuose. Jie pagimdo gyvus jauniklius 20-40.

 • Vidutinis ilgis: Iki 4 pėdų
 • Gyvenimo trukmė: Mažiau nei 15 metų
 • Bendras grobis: Graužikai, skorpionai, maži ropliai ir kt.
 • Natūrali buveinė: Kalvos, lygumos, žolės ir krūmai

16. Juodoji mamba:

Juodoji Mamba

Mažas kąsnelis iš „Black Mamba“ gali nužudyti suaugusį žmogų per mažiau nei 45 minutes! Štai koks mirtinas jo nuodas! Juodoji mamba, moksliškai vadinama Dendroaspispolylepis, yra kilusi iš Afrikos ir laikoma viena iš labai nuodingų gyvačių pasaulyje. Jie gavo pavadinimą „juoda“ dėl juodos burnos, o oda yra nuo pilkos iki tamsiai rudos spalvos.

Visiškai išaugusi juoda mamba gali siekti iki 14 pėdų ilgio, todėl ji yra didžiausia gyvatė Afrikoje. Ši gyvatė, kurios slydimo greitis yra 12,5 mylių per valandą, taip pat yra viena greičiausių gyvačių pasaulyje. Užtenka dviejų lašų juodosios mambos nuodų, kad per kelias minutes nužudytų savo grobį, ir net jaunos gyvatės yra tokios pat pavojingos kaip ir subrendusios.

 • Vidutinis ilgis:Nuo 8,2 pėdų iki 14 pėdų
 • Gyvenimo trukmė: Nuo 11 iki 20 metų
 • Bendras grobis: Paukščiai, graužikai, šikšnosparniai, voverės ir kt.
 • Natūrali buveinė: Uolėtos kalvos, Savanos, termitų piliakalniai, tuščiaviduriai medžiai ir kt.

17. Mozambiko spjaudymo kobra:

Mozambiko spjaudymo kobra

Kiškitės į Mozambiko spjaudymo kobrą ir baigsite nuolatiniu aklumu, nes ši gyvatė gali tiksliai išspjauti mirtinus nuodus iki 3 metrų atstumo! Spjaudanti kobra yra viena iš labai nuodingų gyvačių pasaulyje, kilusi iš Afrikos šalių, tokių kaip Mozambikas, Angola, Zambija ir kt. Šių gyvačių spalva gali būti nuo skalūno pilkos iki juodos arba tamsiai mėlynos su rausvos iki juodos juostos ant kaklo..

Kai grasinama, gyvatė pakelia gaubtą „spjauna“ nuodus į plėšrūną. Apsinuodijimas gali smarkiai sudeginti vietinio regiono audinius ir netgi sukelti aklumą. Spjaudanti gyvatė retai įkanda žmones, o kai tai daro, gali būti negrįžtamas organų sutrikimas. Būdama kiaušialąstė gyvatė, spjaudanti kobra dauginasi dėdama kiaušinius.

 • Vidutinis ilgis: Nuo 3 pėdų iki 5 pėdų
 • Gyvenimo trukmė: Mažiau nei 20 metų
 • Bendras grobis: Gyvatės, paukščiai, kiaušiniai, vabzdžiai, maži žinduoliai ir kt.
 • Natūrali buveinė: Savanos, tropiniai ir subtropiniai Afrikos regionai

18. Scarlet Kingsnake:

Scarlet Kingsnake

„Scarlet Kingsnake“ yra viena spalvingiausių gyvačių pasaulyje, kurios ant svarstyklių kinta raudonos, juodos ir baltos arba geltonos juostos. Skarlatinės gyvatės nėra nuodingos ir palyginti mažesnės, palyginti su kitomis rūšimis. Jie turi smailų snukį ir blizgančią raudonplaukę. Moksliškai vadinamos Cemophora coccinea, raudonos spalvos gyvatės randamos tik JAV.

Šios gyvatės yra gana nekenksmingos ir dažniausiai nekanda ir nepuola, kai jas pasiima. Jie elgiasi kanibališkai ir valgo kitas gyvates kartu su įprasta mityba, kurią daugiausia sudaro graužikai. Skarlatinės gyvatės kartais vadinamos pieno gyvatėmis dėl mito, kad jos geria iš karvių tešmenų tvartuose, kur laisvai juda.

 • Vidutinis ilgis: Ne daugiau kaip 1 metras
 • Gyvenimo trukmė: Nežinomas
 • Bendras grobis: Driežai, paukščiai, mažos gyvatės, graužikai, kiaušiniai ir kt.
 • Natūrali buveinė: Uolos, rąstai, tvartai, šlapios ir sausumos

19. Juostelės gyvatė:

Juostelės gyvatė

Juostinės gyvatės arba Thamnophis sauritus yra mažos, plonos gyvatės, kurios atrodo kaip „kaspinai“ su vertikaliais dryžuotais raštais ant jų kūno. Jos yra kilusios iš rytinių Šiaurės Amerikos dalių ir aptinkamos drėgnose vietose, tokiose kaip pelkės, upių vagos ir pan. Ši pusiau vandens gyvatė taip pat yra gera plaukikė, tačiau didžiąją laiko dalį nori gyventi ant žemės.

Juostinės gyvatės nėra nuodingos ir neparodo jokio agresyvaus elgesio. Jie retai puola ir vietoj to savo dryžuotus kūnus naudoja kaip kamaną natūralioje buveinėje. Juostelės gyvatės tikriausiai turi daugiau plėšrūnų nei didelių žuvų, stambesnių žinduolių ir roplių grobis.

 • Vidutinis ilgis: 18-26 coliai
 • Gyvenimo trukmė: apie 10 metų nelaisvėje
 • Bendras grobis: mažos žuvys, kirminai, buožgalviai, vorai, rupūžės ir kt.
 • Natūrali buveinė: Pelkės, upeliai, pelkės, upeliai ir kt.

20. „Ringneck Snake“:

Ringneck Snake

Ringneck gyvatė arba Diadophis punctatus yra nenuodinga, nekenksminga gyvatė, kilusi iš Šiaurės Amerikos, Meksikos ir pietryčių Kanados. Tai drovūs, nuoširdūs padarai, kurie dienos metu retai pasirodo. Kingsnakes pasižymi kaklo juosta, paprastai raudonos, geltonos ir gelsvai oranžinės spalvos. Šių gyvačių nugarinė pusė yra ryškiai gelsvai oranžinės spalvos su juodomis dėmėmis.

Kai joms gresia pavojus, šios gyvatės susiraukia uodegą ir išryškina ryškiaspalvę užpakalinę kūnų pusę, kad išstumtų plėšrūną. Nors jų seilėse yra lengvų nuodų, jų įkandimai retai gali kelti pavojų žmogaus gyvybei.

 • Vidutinis ilgis: 10-15 colių
 • Gyvenimo trukmė: Mažiau nei 20 metų
 • Bendras grobis: Sliekai, šliužai, driežai, varlės, mažos gyvatės ir kt.
 • Natūrali buveinė: Sumedėję regionai, pelkės, drėgnos vietos

Įdomūs faktai apie gyvačių rūšis:

Štai keletas įdomių faktų apie gyvates:

 • Gyvatės yra šaltakraujai padarai ir turi galimybę keisti savo kūno temperatūrą. Kai kurios gyvatės netgi gali gyventi esant minusinei temperatūrai!
 • Gyvatės turi ploną membraną, vadinamą „brille“, o ne vokus, kad apsaugotų akių obuolius nuo dulkių neprarandant regėjimo.
 • Gyvatės užuodžia liežuvį, o ne šnerves. Šakinis liežuvis leidžia jiems pasirinkti chemines medžiagas iš aplinkos, kad būtų galima atskirti objektus.
 • Ne visos gyvatės gyvena sausumoje. Kai kurie gyvena vandenyje, kiti-pusiau vandens.
 • Gyvatės bando šildyti savo kūną saulėje, kuri vadinama „kaitinimu“, kad padidintų kūno temperatūrą.
 • Maždaug 1,1 milijono žmonių pasaulyje turi naminių gyvūnėlių ir 4% jų priklauso JAV.

Taigi, kaip jūs atradote savo kelionę į gyvačių pasaulį? Ar šios daugelio rūšių gyvatės nepripildo jūsų susižavėjimo ir baimės? Nors kai kurie iš jų yra gana nekenksmingi, bendra taisyklė yra laikyti juos visus nuodingais, kad būtų išvengta pavojaus.

Atsakomybės apribojimas: Straipsnyje „Gyvačių tipai“ paskelbta informacija yra skirta tik informaciniais ir edukaciniais tikslais ir nėra teisinė ar kita profesinė konsultacija šia tema.